В саду та на городі

Тема у розділі 'Хобі та захоплення', створена користувачем Silver bullet, 10 лют 2019.

  1. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    на мою думку, на даний момент в Україні тема про нітрати і т.п. в овочах, фруктах має другорядне значення...
    головною проблемою є низький рівень споживання нормальної їжі...
    стане модним веганство - значно підвищиться попит на фрукти-овочі - це потягне за собою виробництво...
    стане модним більше рухатися на свіжому повітрі (а не в спортзалі) - хтось задумається про дауншифтинг усякий там...
     
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    нащот добрив... як я розумію ідеальний варіант...
    1. зробити аналіз грунту з під цього дерева за 30 показниками... крім NPK там же ще купа мікроелементів... а вони впливають на все - і на врожайність, і на смак...
    2.зрозуміти який грунт потрібен саме цьому виду рослин (враховуючи і вашу мету... плоди, листя, корнеплоди і т.д.)
    3. внести різницю...
    -----------------------------------------
    або не морочити собі голову і сипати під дерева якнайбільше органіки
     
  3. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Діти зараз не по рокам розумні. А що ж - вік інформаційного буму.
    "Діду, а я це працює?" - це як тільки почав говорити, мабуть в півтора року.
    Зараз нашому 4.5, таке мале з виду, а як почне про звукові хвилі та центробіжну силу базікати, я валяюся)
    Треба розказати для багажу щось з квантової механики: що фотони можуть бути в стані як частки, так і хвилі)ще виховательок в садку хай просвітить.
     
  4. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    знайомо таке... погодьтеся, що така ситуація виникла від того, що ви любителі в цій справі ;)
    у вас немає кількості товару, ніхто про вас не знає, не чекає в ту мить на ринку, ніхто не пробував вашу продукцію на смак
    -------------------------------------
    я колись вирощував перепілок давно... і листівки-книжечки тисячами друкував, і пояснював кожному усі деталі технології...
    мене спочатку питали: а хто їх буде купувати, ті перепелині яйця?
    ну кажу... ідея така... ви заходите в будь-який магазин і бачите 20 сортів цукерок, 40 сортів цигарок, 30 сортів горілки і... три сорти м'яса...
    тут шось неправильно... якась нездорова фігня виходить...
    ---------------------------------------
    на хорошу продукцію поступово постійні клієнти з'являються...
    багато залежить від... віри, я б сказав, від фанатизму в хорошому розумінні
    чи вірите ви в те, що пропонуєте іншим людям? :)
     
  5. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Звісно, вірю. Бо навіть знаю, скільки коштує те органічне землеробство. І в грошах, і в результаті. Хімія шкідників та бур'яни знищує впевнено та задешево, до цього звикаєш)
    Але ще треба мати об'єми продукції та час та хист до торгівлі. Цього нема і не буде. Доки не буде можливості здавати кудись, де приймають органічну продукцію: подзвонили - взяли на пробу - потім взяли партію.
    Мати сертифікат чи що...Бо хімію чоловік не дає купити навіть рози поприскати. Та й продавати він нічого не хоче))))
     
  7. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Я і землю піднімав до гілки - не получалося.
    Аж коли попробував нащепити бруньку півкільцем - тоді прижилося.

    Якщо ви і досі заходите до Дачника, то десь там в розділі "Садоводство" я писав про щеплення горіха, також там є фотки
     
  8. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    @mypucm, а чому не зрослося з перепілками?
     
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Деколи не обійтись і без, так званої "хімії", не бачу чогось страшного, якщо внесена під контролем і в міру.
    Для початку далеко не все середовище таке ідеально-екологічно чисте.
    Більше зараз шкідників, є версії, що через теплі зими, яких простими методами не виведеш. Напевно більшість скроплюють помідори, тим більше, від колорадського жука картоплю, не кажучи вже про баклажани, які колорадський жук жере ще більше картоплі, не кропити, жук зжере весь урожай.
    Для добрив, та навіть у селах може бути 2 - 3 корови на село, звідки візьметься гній? Тому і щим раз у більшому попиті мін.добрива.
     
  10. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    ясно, у вас є десь основна робота, а дача - другорядне )
     
  11. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    вам для подумати )
    1. прискаючи хімією, ви відлякуєте птахів, які їли б шкідників...
    2. а звідки береться гній? це ж всього-навсього ферментована трава... або листя, або папір, або кухонні відходи........
    ------------------------------
    візьміть зелену траву, або кухонні відходи... залийте в банці водою... поставте в тепле місце - це буде модель корови... власне виробництво гною...
    ну або просто кидати відходи під дерево...
    я в усіх сусідів забираю листя, щоб не палили - кидаю під кущ винограду (арочний правда)
    так щороку стабільно 70-80 кг врожаю з того куща
     
    Останнє редагування: 18 лют 2019
  12. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    є проста ідея - у змішаних посадках шкідників менше......
    тобто треба (поки зима - більше часу) серйозно попрацювати над плануванням розміщення рослин
    багато рослин відлякують шкідників, збивають їх з пантелику
    кому цікаво, вчиться...
     
  13. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Е, нєєє... :facepalm:
    Це ви кажете про компост

    А гній - це тлущ, там має бути какашка! :)))
     
  14. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    цікава справа, але то вже в минулому... треба рухатися далі :)
    у 2007 році захворів органічним землеробством... перекопав гору інформації... роки навчання та експериментів :facepalm:
     
  15. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    mypucm
    Птахи, якісь граки і горобці видзбають колорадського жука із кущів картоплі чи з баклажанів? Не смішіть людей.
    Є настойки з часнику для скроплювання, настойки з кропиви - для підживлення, але хімічні захоби для опприскування, хоч 1 амполу вони не замінять.
    Листя, особливо з горіха, лушпайки картоплі - непогане для підживлення, але тваринний гній і тим більше, мін добрива вони не замінять.
     
  16. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    а ліс як росте без гною :acute:
    процеси травлення всередині корови і процеси розкладання листя під деревом дуже схожі...
    просто в корови стабільна температура, відповідно процес більш контрольований, але це не має великого значення
     
    • Смішно Смішно x 1
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    1) міндобрива з'явилися 150 років дому... як люди жили до цього часу?
    2) ви бачили у лісі могутні високі багатотонні дерева...
    як ця біомаса (значно більша за ваші грядки) виросла без гною?
    :popcorm1:
     
    • Погоджуюся Погоджуюся x 1
  18. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Я свого часу трохи вивчав географію грунтів та агрономію.
    Є, що грунт занадто лужний чи занадто кислий, що інше може вплинути на його структуру, окрім відповідних добрив, може будуть мати вплив і органічні добрива, але я би це порівняв, що при лікуванні - прийом уколів ( хімії ) і пиття лікарських трав, що більше допоможе?
    Дика природа має свої особливості - на присадибній ділянці не виростуть лісові чорниці, ожина... А на дикій природі не виростуть городні та садові овочі і фрукти.
    У давнину такого не було, у давнину у печерах жили, повернемось?
    Якщо колись саджали баклажани, то і органічні добрива - перелиття під молодий кущ гноївки призводить до засихання куща, так що не слід думати, що органічні добрива такі безневинні і не можуть нести шкоду. Колись зауважували як може обсідати кущ баклажанів колорадський жук? Навіть продавці овочів із Закарпаття говорили, що некропивши баклажани не збережуться.
     
  19. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    довідка нащот такого модного явища, як органічне землеробство... напишу власні спостереження нинішньої ситуації в Україні...
    помітив 3 течії, три різних підходи з трохи різною мотивацією:

    1) мережа Клубів органічного землеробства - в основному дачний та присадибний рівень.. мета - самозабезпечення їжею...

    2) пермакультура...це найбільш глибокі знання... спосіб життя...
    є вже вже всеукраїнська спілка, базується у Львові, проводять навчання, видають книжки і тд.

    3)сертифіковані експортноорієнтовані фермерські господарства(наприклад, кілька гектарів під органічною малиною,або яблуками)
    таких господарств вже сотні, вони створюють свої кооперативні рухи за європейськими зразками,
    використовують тільки правильні сертифіковані препарати і добрива промислового виробництва (на основі гною)
    це теж органічне землеробство, але це в першу чергу бізнес...
    --------------------------------
    особисто я більш схильний до другого варіанту,
    але кожному своє ;)
     
  20. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Правильно і в міру внесені будь-які мін.добрива небезпеки не становлять!
     
а де твій аватар? :)