Український Донецьк

Тема у розділі 'Донецький форум', створена користувачем MARTINI, 30 бер 2010.

  1. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    А как это, козаки всегда нищали униатов. И что значит великий
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Дякую за координати магазину.
    Чому тест не пригодний для практичного використання? Завжди маю при собі ці диски, коли зустрічаюся з українцями діаспори аба невеликого міста на Донеччині, де люди не можуть але хочуть їх дістати.

    ---------- Додано в 20:27 ---------- Попередній допис був написаний в 20:10 ----------

    В Україні козачих об'єднань майже стільки, скільки партій.

    Кальміуську паланку в Донецьку очолює Микола Пантелюк, коріння якого в Карпатах. З дитинства - греко-католик.
    Реєстрове козацтво - Анатолій Шевченко, який підтримує християн всіх конфесій.

    "Великий" відносно зборів означає "багаточисельний", мається на увазі кількість учасників.

    ---------- Додано в 20:40 ---------- Попередній допис був написаний в 20:27 ----------

    То ж завітайте до нас. Зрозумієте.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Alexey Titievsk

    Alexey Titievsk Well-Known Member

    Да я "от нас" и не вылажу, и Анатолий Шевченко, можно сказать, мой непосредственный начальник. Но мы с ним прекрасно говорим по-русски, когда его достает мой украинский.... И шо? :)
     
  4. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Читайте ПП

    А ще краще Вам відповість автор #16
    http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=48247
     
    Останнє редагування: 3 кві 2010
  5. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Шановна пані ogneva!
    Ви писали:

    Якщо ви поділяєте гіпотези пані Грицай, і добре знаєте, що вона ще понаписувала, то чи не зустрічали ви випадково, що до процесу появи розумного життя на Землі разом з "прадавніми українцями", може, хоча б випадково, причетні ще й "прадавні поляки"? А може й ще хтось?

    Якщо ні - то ні... Але якщо - ТАК!?

    Мені було б приємно, чесно кажу - як радіоінженер - радіофізику! :)))
     
  6. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Тепер я вже більше журналістка та народний майстер ніж радіофізик.
    Якщо цікаво, загляніть у музей "Хата на Пріорці", вул. Вишгородська, 5. Може й знайдете там відповідь. Виставка від 9 березня до 1-го травня.

    Сьогодні їду до Санкт-Петербургу, а звідти на початку травня - в Київ.
    Нац. музей Т.Шевченка хоче перенести мої роботи до другої хати Шевченка, що поруч з Майданом Незалежності. То ж у травні зможете при бажанні поспілкуватися зі мною безпосередньо.

    А піддекст Вашого питання я зрозуміла.
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Turkul

    Turkul Well-Known Member

    От дончан привет там передавайте! :)

    А.Розенбаум
     
  8. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Пані Людмило, я був у музеї і бачив вашу колекцію, бо я живу на Пріорці. Так, це цікаво і гарно. Але не переконує мене в тому, что "життя на Землі", чи хоча б його сенс, зародилося завдяки Україні, Польщі, чи Австралії. Бо мені слов"янські вишиванки так само дорогі, як йеменські ножі джамбія чи полінезійські татуювання...

    Ось на цьому полінезійському татуюванні на людині з далеких островів ви, випадково, не знаходите "древньоукраїнської" свастики чи інших символів? :)))

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Обов'язково!
    Все, пора на вокзал.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Svjato

    Svjato Well-Known Member



     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Stanley

    Stanley Від Сяну по Кавказ!

    Пробачте, винесення брудної білизни з хати на загальний огляд Ви вважаєте суцільним позитивом?
    До того ж, ось у вас заборонені навіть згадки чужих форумів, а коли в рамках ЛФ створюєтся форум-конкурент Хати, а Хата поливаєтся брудом, лише через особисту сварку одного з адмінів (вже колишнього) з одним з користувачів- це по Вашому суцільний позитив?

    І хочу від імені усіх хатчан попросити вибачення у шановного Східняка. Повертайтесь до Хати, Вас нам дуже не вистачає. Той хто Вас образив, визнав свою помилку і склав адмінські повноваження. Нас і так не надто багато, так навіщо нам сваритися?
     
  12. Turkul

    Turkul Well-Known Member

    :moskali:
    Ария
     
  13. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Значит немецкая и польская громада может иметь свои центры, а русской нельзя?

    А насчет украинознавства, почитайте на сайте библиотеки какие мероприятия проводятся например в апреле http://www.library.donetsk.ua/index.php?target=plan.

    Я читатель библиотеки уже лет 35-ть, есть знакомые среди сотрудников, знаю об их проблемах
    И вы наверно прекрасно знаете, что помещений в библиотеке не хватает, еще не закончен ремонт, и то что заняли это помещение, где были как я понял ваши вышивки, так вызвано необходимостью, и кстати никто его в аренду не сдавал. Единственный арендатор - книжный магазин, с большим выбором украинской литературы, который арендовал часть фоей первого этажа.

    По поводу канадской библиотеки. Почему она должна была занимать зал, который проектировался как выставочный, тем более, что я не видел чтобы читатели в очередях давились в эту библиотеку. А то что литературный музей Шевченко не постоянно открыт это конечно вопрос к администрации, но экскурсии там проводятся постоянно. школьников привозят из других городов области. И попасть в него легко, заранее предупредив администрацию. А литературу о Шевченко и его книги вы легко получите в других отделах
     
  14. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Там виставлено не тильки рушники.
    И не символи мени болять. Хоча иих вивчаю.
    Зводити до символив - звужувати тему.
    Ви брали участь хоча б одний конференции "Буття украиинцив"?
    Материали иих е у продажу в Киеви.

    Зараз я в Росии, комп не вставлено укр. шрифт. Тому прошу вибачити правопис.
     
  15. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Ні, не брав. Я стараюся покращувати життя громадян України технічними досягненнями та енергозаощадженням, а ви, очевидно, культурними та духовними досягненнями. Кожний робить своє.
    Хотів би побажати вам більше оптимізму та реалізму. Бо ірреальний песимізм дуже шкодить державі і українству. Це до питання, чому більшість українських пісень починаються на "Ой". :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    ВІТАЮ ВСІХ ХРИСТИЯН ІЗ СВЯТОМ ВЕЛИКОДНЯ!

    "Хай воскресіння Господа нашого Ісуса Христа наповнює ваші серця радістю і духовною наснагою, впевненістю у воскресіння нашої України, нашої Української нації!

    Христос воскрес! Воскресла Україна!" - так вітав нас о.Ігнатій у Донецьку, так вітаю всіх і я.

    Шановний, DIDIO, дякую за добрий відгук стосовно моїх вишитих робіт. Окрім того Ви звільнили мене від необхідності пояснювати Вам, що , навівши цитату відомого геронтолога про прадавні методи лікування, не узагальнюю. Ви ж цього, як стверджуєте самі, не побачили на виставці.

    На виставці представлено фрагменти кількох тем: ритуальні рушники (хрещення дитини, воскресіння Христове, на першу шлюбну ніч, зелені свята, весільний оберіг; божниці); християнські символи у вишивці; "Смолоскипи" (присвячено Українцям, вишивка і друковані розповіді); використання народних орнаментів у сучасному інтер'єрі (картини "Дерево життя" - російські, карельські, буковинські, подільські).

    А що яскраві кольори свідчать про песимізм? Вперше чую таку трактовку символіки кольорів. Та й цитата на панно "Не нарікаю я на Бога.." - з Шевченкової пісні - зовсім не песимістична. Поет вірить, що "добрі жнива колись то будуть". Це панно-диптих - авторське. Як би я не була оптимісткою, багато чого мені б не вдалося досягти, виходити майже з патових ситуацій.

    Зараз мене цікавить використання кельтських орнаментів у вишивці

    Дякую за "картинку". Цікаве її розміщення. А що зображено на "фасаді" (не знаю як сказати інакше)?
    Реконструктор трипільської кераміки Людмила Смолякова знайшла рушник, у квітковий орнамент якого вдало вплетено символ зі сідниці трипільської богині. Подібний символ я бачила на подільських рушниках. В книзі "Зорі Трипілля" (авторів лінькі шукати в інеті) є розшифровка подібного символа як "рівноваги"). Мене цікавить чому - на сідниці цей символ?

    Вигук "ой!" може ще означати захоплення ("Ой як гарно!" і т.п.)
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Ви вже читали десь тут відгук кандидата філологічних наук Олександри Захарків на книги про Олексу Тихого. Вона зверталася до голови Товариства ім. Олекси Тихого.

    Цей лист Є. Шаповалов направив до обл. газети «Донеччина» зі зверненням до головного редактора Ігоря Зоца:

    "Пане Ігоре. Може Вам, як редактору, буде цікавим цей лист, який ми отримали зі Львова. Це рецензія львів’ян на книжки, які ми тут, на Донеччині видаємо самотужки коллективом Товариства ім. Олекси Тихого. А це й є в дії гасло «Схід ї Захід – разом». Від цього Донеччина стане тільки краще, за це вболівав Олекса.
    Десь є программа співпраці Донецька та Львова. Ми хочемо долучитися до неї.
    Під прапором, политим кров'ю наших видатних патріотів, працює вся Донеччина. Так давайте ж не забуваймо їх, тих, хто своїм життям ствердили – є такий народ!
    Євген Шаповалов
    Товариство ім. О. Тихого
    Донецьк-Дружківка"

    Отакі українці Донеччини.

    ---------- Додано в 06:40 ---------- Попередній допис був написаний в 06:23 ----------

    Оце Ваше вибачення є наслідком мого пояснення того, чому пишу до ЛФ, а не відомого Вам сайту. Треба було вибачитися давно й там, де образили людину. Проте краще пізно ніж ніколи.
    Отже, наслідок - позитивний.

    Підтримую: "... навіщо нам сваритися?"!
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. SATKUR

    SATKUR Well-Known Member

    - Самі українці не розбудують країну, хоч надірвуться працюючи.
    Нехай кожний спочатку розбудує сам себе, буде насамперед людиною, а не думаючою тварюкою.

    Кожний відповідатиме за себе особисто. Невігластво - це гріх.
     
  19. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Якщо кожний зможе розбудувати сам себе, то потім зможе розбудувати державу.
    Це - шлях.

    Нікому не потрібна Україна заради українців, окрім них самих.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Yaris

    Yaris Well-Known Member

    Донецьк-це просто маленький русифікований острів в українському морі Донеччині.
    По селам тут всюди розмовляють українським суржиком,за винятком грецьких сіл,які вже зараз в більшості україномовні .Тут завжди існувала купа купа українських організацій в тому числі активно діяла колись Українська Автокефальна Православна церква,Просвіта,мережа ОУН. Так що український рух у нас не почався тільки на Стусі та Тихому.
    Я хотів би наголосити,що на Сході в великих русифікованих містах спочатку іде патріотизм,а потім вже вивчення української мови.Я маю дуже багато друзів,які в Донецьку є щирі патріоти України і при цьому російськомовні.А для деяких україномовних на Заході,це лише звичка а не позиція,і вони з легкістю без дискомфортну,переходять на російську коли опиняються в Центрі чи на Сході України.Так що мова для мене це не є головним показником української свідомості
    В Донецьку є патріотичне українське середовище,але на жаль дуже бракує людей готових щось робити для відстоювання позиції, інтересів української громади.А без цього все закінчиться кухнею,та розмовами.Чому на початку 90-х років на Донеччині було купа громадських патріотичних організацій,а ефекту нуль? Тому що все забалакали:sad:

    ---------- Додано в 23:15 ---------- Попередній допис був написаний в 23:09 ----------

    Проблема що більшість будує щось для себе,а не для суспільства,для країни,особлива наша влада. Панує загальний настрій- "моя хата з краю" та "живи для себе"
     
а де твій аватар? :)