Український Донецьк

Тема у розділі 'Донецький форум', створена користувачем MARTINI, 30 бер 2010.

  1. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Бред, во-первых те кто на мове могут поступать во Львовские ВУЗы. А остальная молодежь Донбасса спокойно поступает в Донбаские вузы

     
    • Подобається Подобається x 4
  2. renar

    renar Well-Known Member

    Раньше в ГБ стучали, Вы это называли подлостью. Как Вы называете этот поступок своей организации? Чем Вы лучше того же СССР? Та же борьба с инакомыслием, да и исполнители зачастую те же. Стукачество в крови - это уже диагноз, как себя не называйте сознательным членом КПСС, или свідомим бандерівцем.:bad:

    ---------- Додано в 00:37 ---------- Попередній допис був написаний в 00:34 ----------

    зпаплюженої :haha:
    Тут же кого не возьми у каждого предков только и делали что "паплюжили".
    То москали, то ляхи - впору очередь занимать, кто последний? я за вами! :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    1. Стосовно мови: Так, не всі україномовні - патріоти, і не всі патріоти - україномовні. Тут нічого нового.
    На Донеччині більшість володіє укр. мовою, але немає звички нею користуватися. Це стосується головним чином міст.
    Від народження до 5-ти років я чула виключно українську. Тому й говорила українською. Але то було давно і далеко від Донецька.
    За освітою я фізик, радіофізик. Моя наукова праця пов'язана була з дослідженням ел.-магнітного поля і розповсюдження радіохвиль у вільному просторі. Знайомство з працями Володимира Вернадського про взаємодію Космосу і Біосфери, радіоестезію (вплив випроміннювання на людину), про ноосферу розкрили очі на багато речей. Це привело мене і до народного мистецтва, і до віри, і до розуміння світогляду наших предків.
    2. Стосовно 3%: ні, нас більше, але ми не наповерхні.
     
    • Подобається Подобається x 4
  4. pukhnastyk

    pukhnastyk Well-Known Member



    ---------- Додано в 03:25 ---------- Попередній допис був написаний в 03:21 ----------

    Дійсно, "брєд". А чому люди, які говорять українською мовою, мають поступати до львівських вузів, а не донецьких? Тільки не подумайте, що я проти - зовсім ні, ласкаво просимо. :) Але елементарно менше матеріальних затрат йде на ту ж дорогу додому, якщо, скажімо, студент, родом із якогось села Донецької області, вчиться в Донецьку, аніж у тому ж Львові, хіба ні? :)
     
    • Подобається Подобається x 9
  5. Turkul

    Turkul Well-Known Member

    Я пол часа назад приехал от туда (езжу относительно часто), вот за неделю ни одного человека не встретил украиноязычного...
    Спорить, конечно, не буду - Донбасс по-своему прекрасен и сейчас, но во что его превратили за последние 2 десятка лет?! Приступ национальных идей и культуры с языком замылила людям мозги, что человек должен в первую очередь жить в чистоте и порядке, а не быть свиньей - извините, конечно, но отчасти мне "прогулки" по всей Украине напоминают свинарник...
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Svjato

    Svjato Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Turkul

    Turkul Well-Known Member

    Я вобще-то о другом...в более широких рамках и сути...дальнейшая полемика, думаю, не будет уместна, т.к. мы говорим о разных вещах...

    P.S. Остановки львовские нужно не забыть помыть на окраинах, да лавочки покрасить...и бабушкам на хлеб дать...а такое везде, по всей Украине, и даже хуже...

    [​IMG]
     
    Останнє редагування: 1 кві 2010
    • Подобається Подобається x 1
  8. premium

    premium Well-Known Member

    Тут залежність прямопропорційна, бо хто зрадив барвисту українську мову на користь брудного московського суржика з матами, той з легкістю викине сміття під ноги на вулиці і в кущі в лісі.
     
    • Подобається Подобається x 4
  9. Turkul

    Turkul Well-Known Member

    Ерунда!!! - че я еще могу сказать, а иначе не прокомментируешь...обсуждать этот пост, даже, нет желания...

    Извиняюсь за нескромный вопрос - вы там не в раю живете случаем, а я часом, чего-то в жизни упустил?
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Опана, оказывается Товтри замусырили москали, и куда же местные бандероцы смотрят
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    ну то ви, шановний, на Критий ринок ходите, там і справді можна різних людей зустріти. Але мова не про приїжджих, а про тих, хто живе тут постійно. Якось так уже повелося, що на українську здебільшого і переходять "для приколу" і сприймають її як прикол... Але ж не все в житті прикольне... є речі і серйозні. Справді, сам Донецьк не україномовний у класичному розумінні цього слова. Але про область мова окрема, особливо про населені пункти не тільки півночі (як тут писалося), а й заходу та півдня області.

    поїхали: ставлення неоднозначне, все залежит від того, на яку людину натрапите. Якщо взяти якогось гопа, то за українську можна і получити, хоча все залежить від стилю поведінки, а нормальні люди, які є всюди, залишаються нормальними завжди. Особистий приклад свідчить про те, що люди доволі часто навіть намагаються переходити на українську у спілкуванні. Просто треба бути поміркованим у цьому питанні от і все... Я не спілкуюся українською з людьми, які а) цього не зрозуміють (мені і не треба, щоб вони щось розуміли), б) агресивно налаштовані. Кілька разів був поряд з найбільш розрекламованим донецьким українофобом Левченком, але в жодному випадку навіть не намагався звертатися до нього українською. Від того нікому легше не стане і нікого ні в чому не переконає.
    У вузах, школах, садочках ситуація більш-менш нормальна, але більшість викладачів погано володіють мовою, до того ж є значна частина інтелігенції, яка просто "не вбачає доцільності" вивчення укрмови, їм так "прощє". Результати очевині: учні та батьки ставляться до будь-якого прояву українськості як до "агалтєлай украінізації агалтєлимі націаналістамі са Львова"...
    Приклад: учора питає мене одна жіночка: що таке "буцигарня". Пояснюю... а вона у відповідь: "Сколька жила. такова слова нє слишала, ето навєрноє что-то аттуда, са Львова, с Западной"... і такий стиль мислення типовий... От його б змінити і все було б добре.
    З документообігом усе також по-різному, ряд моїх знайомих бізнесменів ще років 5-7 перейшли на діловодство урмовою, так простіше.

    я міг би дуже багато розповісти про життя українців Донеччини, але зараз я користуюся таким принципом: "якщо ти вважаєш, що цей світ створений для тебе, то рано чи пізно ти зіткнешся із людьми, які вважають, що цей світ створений для них".
    Я просто живу, начаю і виховую дітей (своїх і частково чужих). Я не вважаю, що честь Бандери треба захищати, вона самодостатня і деколи сам процес захисту буде шкодити самій честі. Те ж стосується честі Стуса, і ніщо її так не заплямувало, як бажання декого скористатися цією честю заради задоволення власного Я...
    Я бачив і знав багатьох "справжніх патріотів" Донеччини початку і середини 90-х, я бачив, як вони жеруться між собою і створюють видимість роботи, радіють кожній дрібничці, яку їм ніби-то вдалося досягнути. Наприклад, років 4 тому просто біля Південного автовокзалу відкрили магазин "ХОХЛУШКА" і зчинився галас, закипіла робота, назву змінили... але не змінили свідомості... Ці люди і зараз ведуть свою боротьбу десь у громадських організаціях, але більшість із них просто захоплюється процесом.
    Вибачайте, якщо така моя позиція вас ображає, але українськість - це не тільки "відстоювання, збирання підписів, розклеювання агіток, приковування наручниками чи виходи із плакатами на вулцю"... хоча і це також, але така діяльність повинна складати меншу частину роботи, основна ж робота має бути спрямована на те, щоб ТАКИХ ДІЙ НЕ РОБИТИ :) Бо рано чи пізно можна закінчити своє життя або в глибокому маргінесі, або із поясом шахіда.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. premium

    premium Well-Known Member

    Нажаль не "єрунда". Зрадники народу, запраданці мови, криміналітет і забруднювачі природи мають однаковий психотип. :crazy:

    ---------- Додано в 17:16 ---------- Попередній допис був написаний в 17:12 ----------

    А що там з Товтрами? о_О Востаннє, коли я там був, єдиним сміттям були нерозірвані бомби з москальських бомбардувальків (серйозно).
     
  13. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Саме таких принципів дотримуємося в своїй діяльності.

    А питання були поставлені конкретній людині, а не всім.
    Він не відповів.

    Зверення до Європарламенту та Президента збирає вся Україна.
    В Донецькій обл. - долучився до цього Союз українок.

    ---------- Додано в 18:38 ---------- Попередній допис був написаний в 18:34 ----------

    Дякую. Ви відчули в чому проблема для україномовної молоді на Донбасі.
     
  14. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    проблеми - в головах людей, а не в Донбасі :)
    дехто не може жити без боротьби. Не мені вас вчити, але все ж напишу:
    є 3 типи боротьби і всі вони проходять у різних площинах:
    1) ненависть до всіх і вивищення власного Я на фоні ницості інших (по суті, це навіть не боротьба, а просто ненависть)
    2) боротьба з іншими (яскравий приклад - окремі теми цого форуму, де люди сперечаються і кінця-краю цим суперечкам нема... фактично жодної цінної інформації з цих полемік не можна почерпнути, бо рано чи пізно все сходить на образи)
    3) боротьба із самим собою (з недоліками в собі, духовний розвиток), яка нічого спільного не має із міжнаціональним, мовно-культурним, географічним чи навіть релігійним протистоянням.

    Кожен може сам обрати, яка із цих форм боротьби буде наповнювати його життя :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. Максим Великий

    Максим Великий миється в бані

    Сюди
     
  16. Olgica

    Olgica Member

    SemperTiro, дякую за мудрі відповіді. Давно вже переконалась, що більшість проблем людей - в головах, а не "в клозетах". Донецьк це чи Львів, Запоріжжя чи Чернівці, Київ чи Севастополь.

    Turkul, це в Донецьку приступ національних ідей та культури?о_О гм... я щось пропустила?:sorry: Стосовно другої частини вашого речення - відсилаємось вище, до нашої любої голови - вся справа в ній, а не в зовнішніх чинниках. Якщо у людини з головою все добре, вона буде тримати в порядку себе і своє господарство (у всіх змістах цього слова).



    Максим Великий
    , посилання я надсилала,в приват. Але дякую за участь ;-)
     
  17. Turkul

    Turkul Well-Known Member

    Конечно, вы пропустили! Пока вы/мы здесь форумы всякой ерундой о мове, С.Бандере, национальности и т.д. забиваем, с посыла определенных господ, нажимая на кнопки клавиатуры, - страна плавно переходит в состояние "разваливающегося дома"...
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. renar

    renar Well-Known Member

    Трындеть - не мешки ворочать! "Любі друзі" только одним способом горазды деньги добывать - стоять с протянутой рукой на задворках ЕС и плакаться о том, как их москали насиловали всю историю.
     
    • Подобається Подобається x 3
  19. Turkul

    Turkul Well-Known Member

    Да нормально все с головой...

    ;)
    Ветер Перемен
     
  20. ogneva

    ogneva Well-Known Member

    Turkul, зверніть увагу на назву теми - "Український Донбас". То ж мова йде про українців Донбасу. Їхні проблеми, їх вирішення, досягнення.
    Тільки людина, яка не стоїть осторонь української громади на Донеччині, може дати достовірну оцінку тому, що відбувається в цій громаді.

    "Приступи" - ознака хвороби. Бути українцем - закладено в генах українців. Здорових генах. Тому український народ - незнищенний.

    Є конкретні питання. Є на них конкретні відповіді. Ви ж зміщуєте акценти.
    Проте Ваша реакція є також відповіддю на питання: "Як на Донбасі живеться українцям?"

    Дякую за ілюстрацію.
     
    • Подобається Подобається x 4
а де твій аватар? :)