Українська Помісна Православна Церква УППЦ

Тема у розділі 'Релігія', створена користувачем Коммунарец, 18 лип 2018.

  1. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    На Гундяєві то є, звісно. Вид, який треба. А чим тільки не торгував.
    До речі, Філарет ні на що не претендує - йому незабаром 90 років.
     
  2. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    КОНСТАНТИНОПОЛЬ ПОЗБАВЛЯЄ ГОЛОВУ УПЦ МП ТИТУЛУ МИТРОПОЛИТА КИЇВСЬКОГО
    07.12.2018 13:06
    Наразі ієрарх УПЦ МП носить титул митрополита Київського, порушуючи канони
     
  3. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Кирил заявив, що автокефалії української церкви "не можна допустити"
    НЕДІЛЯ, 9 ГРУДНЯ 2018, 13:55
    [​IMG]
    Глава РПЦ патріарх Кирил вважає неприпустимим надання незалежності православній церкві в Україні.
    Я би всім наказав туди йти і очолити все те діло ))
    І вовки ситі і вівці цілі)
     
  4. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Порошенко попросив Онуфрія допомогти звільнити моряків
    НЕДІЛЯ, 9 ГРУДНЯ 2018, 10:57
    [​IMG]
    Президент Петро Порошенко звернувся до предстоятеля УПЦ Московського патріархату Онуфрія з проханням вжити заходів для повернення з російського полону українських моряків.

    Путін приведе докази тримання і катування іракських військовополонених в американському Гуантанамо.
    Треба було самому на тих катерах плисти... їх би обстріляли чи ні?
    Схоже на ситуацію зі збитим ІЛ-76 під Луганськом...(
     
  5. Sergiy Bog

    Sergiy Bog Member

    У повідомленні #239 знайшов ось таку помилку:

    Священник Георгій Коваленко розповів, що [...] більшість православного світу святкує Різдво саме 25 грудня і лише чотири помісні церкви, у тому числі Україна відзначають це свято 7 січня.
    Українська Помісна Православна Церква УППЦ

    Чому це помилка? Тому що православні християни, котрі святкують Різдво саме 7 січня, становлять 3/4 чи то 75% від загальної кількості православних християн світу. То ж як можна стверджувати, що саме «більшість православного світу» святкує Різдво 25 грудня, коли оця неначебто «більшість» становить лише 1/4 чи то 25% від загальної кількості православних християн світу? Отож, якби йшлося про «більшість православних помісних церков», або ж про «більшість християн світу», а не про «більшість православного світу», тоді міркування Георгія Коваленка були б доречними. Чому? Тому що більшість православних помісних церков дійсно святкує Різдво саме 25 грудня, а також більшість християн світу святкують Різдво саме 25 грудня. Проте ж більшість православного світу святкує Різдво саме 7 січня. Адже ота «більшість православних помісних церков», котра святкує Різдво 25 грудня, не становить «більшості православного світу».

    На додаток (для тих хто не знає): колись було більше саме тих християн, котрі святкували Різдво 6 січня (це ще за старим календарем). Тепер 6 січня (старого календаря) припадає на 19 січня (нового календаря), тобто на свято Хрещення Ісуса Христа. І це не випадково. Адже у давнину були поширені церковні перекази, що Ісус Христос охрестився саме на Свій день народження, через що християни (у переважній більшості) святкували в один день (тобто 6 січня) Різдво і Хрещення Ісуса Христа. Наприклад, Вірменська Апостольська Церква ще й досі святкує Різдво саме 6 січня.

    *** *** ***

    А тепер декілька зауважень щодо «томоса про автокефалію». Неосвічені (у церковних питаннях) люди зазвичай ототожнюють поняття «самоочолювана церква» («автокефальна церква») та «незалежна церква». Проте слід розуміти, що будь-яка «незалежна церква» є також і «самоочолюваною церквою» («автокефальною церквою»), але ж не навпаки. Адже коли якась церква має стан (статус) «самоочолюваної» («автокефальної»), то з цього ще не випливає, що вона є також і «незалежною церквою». Справді ж незалежні помісні церкви – це саме патріархати, але ж не митрополії. Тому наразі передчасно радіти стосовно буцімто «томоса про церковну незалежність», бо ж іще ми не ухвалили статут нашої нової об'єднаної помісної церкви.

    Проте ж звернімо увагу: православні українці вже здобули справжню церковну незалежність, бо ж ми вже маємо незалежну, самостайну, самоврядну, самоочолювану і самокеровану Українську Православну Церкву Київського Патріархату, – тобто ми вже маємо цілковито-незалежний Київський Патріархат, навіть попри те, що наша церква не отримала визнання своєї церковної незалежності, самостайності, самоврядності, самоочолюваності та самокерованості. Саме тому нам треба не «здобувати» церковну незалежність (бо ж ми вже її здобули), але нам треба виборювати саме «визнання» нашої чинної церковної незалежності (бо ж власне оцього «визнання» ми іще не отримали).
     
  6. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Общиною церковною можна назвати приход і у 20 чоловіків і 1000, але не менше 12, наприклад, як учнів у Ісуса Христа.
    Тому кількість приходів не відображає кількість прихожан.
    То як і вибори в країні - в окрузі на тернопільщині 2465 чоловіків, а в Донецьку на виборчому окрузі - 23000 .
    Пропаганда - то і є тасуваня і маніпулювання фактами з метою заплутування мізків людей будь-якої країни.
    Коли мирське розуміння та політичний блуд лізе у справи Божі, то там що хоч і не хоч може бути. Будь-яка церква комусь підпорядковується. Як не Богу, так чорту. Іншого не дано )
    Московський патриархат наче і має поки що визнання, то чим вас не влаштовує, що УПЦ МП є її митрополією - Бог то наче один?
    Тобто всі ті церкви - суть політика "розділяй та володарюй". Ну і там, як наслідок - там можна хреститися, а там ні, тощо.
    Взагалі, то повна нісенітниця, віддавати все на національний самотік. Так є у католиків - там-тами, бубни і вуди бігають по церквах.
    Віддай належне Богу - і йди собі танцюй буги-вуги.
    Думаю, що незабаром так і буде. Одна віра і один дух на всіх, незалежно від національності.
     
  7. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    @Sergiy Bog, а як же тоді Українська_автокефальна_православна_церква? Вона хіба не незалежна, не самостайна, не самоврядна, не самоочолювана і не самокерована? По церковних канонах УАПЦ мусет нічим не гірша за УПЦ КП. Чи нє?
     
  8. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Вона не чим не краща))
    Складна ситуація. Навіть влазити і розбиратися з цим немає бажання.
    По суті всіх конфесій христіянства - не залишилося першоджерельної цівочки, яка б свідчила би про істинну христову церкву і дух святий. Всі зазнали таких змін і перетурбацій, що краще всіх почавити і створити нову, підпорядковану тільки Богу. Єресь якась...
    А що хтіли? Коли вже церковники між собою не можуть розібратися і ось-ось почнуть гамселити одне іншого, втягуючи туди мирян, то може взагалі їм кукіш показати, поки не розберуться?
    Наврядчи вони прийдуть до мирного рішення, але на все воля неба. Все йде до того, що буде велике потрясіння і ніяка церква не вистоїть перед антихристом - тому шукайте істинного живого Бога, а не політичного рішення. Все то дріб'язкове і порохове...
     
    Останнє редагування: 10 гру 2018
  9. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    @Коммунарец, ви поки що покуріть, я звертався до @Sergiy Bog ;)
     
  10. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    До вас телефон не дзвонив? То зачиніть хвіртку )
     
  11. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    @Коммунарец, ви сі не злостіть - я хочу почути @Sergiy Bog ;)
     
  12. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Та я до вас як риба, а вам до кожного стовпа треба...
     
  13. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Так я ж тіпа на дежурстві ;) :)))
     
  14. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Помісна церква може отримати томос 25 грудня або 6 січня
    У нас збираються їхати до Софійського 15-го. То думаю - брати з собою розкидушку чи впораємося до вечора?
    Хоча нащо затверджувати статут, який має бути вже нажаний Константинопольським патриархатом та й як ствлрювати помісну церкву, якщо ще немає томосу? Хоч би предстоятеля вибрали((
     
    Останнє редагування: 10 гру 2018
  15. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Ви заважаєте працювати. Займайтеся своїм дежурством. Кожному своє.
     
  16. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    От я і кажу - не пхайтеся куда не просять. Там в моєму дописі було конкретне звернення ;)
     
  17. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    А я яким боком до того звернення? Я вам нічочо не писав. Бувають випадкові збіги.:derisive: ОБС...
     
  18. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Так ви ще і брешете? о_О:scratch_one-s_head:
    Ви взяли цитату з мого допису
     
  19. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Правда??? Ай-йя-яй.... Неприємно як....А то гадаю, де те взялося у мене? Ну то вадно, заберіть її...
    Я собі ще напишу:tongue:
     
  20. Коммунарец

    Коммунарец Well-Known Member

    Що принесе томос у Почаївську лавру?
    Цікава стаття, навіть мені цікава, хоч на власній шкурі пізнав хоч трішки їхнього.
    Рекомендую.
    Дещо утрировано і не зовсім правильно.
    Ось, наприклад про податки.
    Скажу так: туди мало ходять українців, що більш.... свідомі. Більшість - це віруючі за МП - ходоки і поломники із Росії та інших держав: Сербія, Болгарія, Беларусь і т.п., а також туристи. Тому звинувачувати в тому, що ті забирають гроші українців - то взагалі не те... але можна побуди поряд зі святинями і не витрачати гроші, якщо вже зле від того)) А то для віруючого українця російський храм не храм... Не те....
    Номера для простих поломників, які іноді хочуть помитися і привести себе у порядок - 50 гривень в 10-місному, а кому треба комфорт, а не Бог, то нехай платить і більше.
    Погано, що не за всіх моляться. Бо це взагалі нонсенс - порушувати вчення Господа, щоб не молитися за гнобящих і переслідуючих вас. І відмовляти всім, крім МП - то не є по-божескі.
     
а де твій аватар? :)