Українська мова зникне через сто років?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем КривоРожец, 23 лют 2010.

  1. Geograf

    Geograf Меломан

    Але смски транслітерацією на латину строчать, щоб зекономити;)
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Otsoa

    Otsoa Well-Known Member

    Через сто років подивимось, де яка буде....
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    Правильно,все в руках Божих.По темі кирилиці чи латиниці,треба європейців навчити кирилиці,ми ж читаємо латиницею.:)))Якщо серйозно,то я не проти латиниці,хочаб для правильного і одинакового оформлення документів.Наприклад у мене фамілія закінчується на -ий,в закордонному надрукували -yi,в правах -yy,бардак!
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. premium

    premium Well-Known Member

    ага, не маю чим зайнятись... Дальневосточник написав дурницю - тепер хай виправдовується...
     
  5. iso

    iso Well-Known Member

    А може простіше заставити чиновників вивчити чинний правопис.
    До речі, а чому ви не заставили правильно написати прізвище?
     
  6. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    Тому що сам не знаю,як буде правильно.Знаю,що у поляків просто -i,у чехів -y,чому б не розробити український правопис латиницею,як на мене це вимога часу.
     
  7. Полковник

    Полковник миється в бані

    -ky - по-английски
    -kiy - нормальный транслит
    -kyi - кривой транслит
     
  8. iso

    iso Well-Known Member

    Згідно правил транслітерації-в закордонному паспорті правильно.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Це Київ так обзивають? о_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Svjato

    Svjato Well-Known Member



     
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Правильно ...-yi.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Пишу, щоби позбавити декого тут відчуття винятковості. РФ не лише на українську мову в Україні тисне, а й на казахську у Казахстані, називаючи це захистом прав російськомовних.
    "Дискриминация русских в Казахстане. Как это происходит в действительности"
    http://www.russkie.org/index.php?module=fullitem&id=10968
    Залишимо сльози автора осторонь. Цікава думка промайнула. Якщо повірити авторові, казахів-лікарів не існує в природі :crazy: Виникає питання: невже за часів СРСР вчили виключно етнічних росіян?

    Довідка:
    "По конституции 1995 года русскому языку впервые был придан статус «официально употребляемого в государственных организациях и органах местного самоуправления»". Мало того. "Постановление Конституционного Совета разъяснило это положение: «(..) конституционную норму о том, что „наравне с казахским официально употребляется русский язык“." І цього замало.
    http://ru.wikipedia.org/wiki/Русские_в_Казахстане
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Полковник

    Полковник миється в бані

    Огласите весь список, пожалуйста! (с)
     
  14. iso

    iso Well-Known Member

    Та Бог з ними, казахами. Вони самі там розберуться. Нам би у себе розібратися - що ми хочемо, чому і як:scratch_one-s_head:
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Errew

    Errew Member

    я пишу - розмовляВ. Зараз стараюсь якомога більше говорити українською. Але з тими, з ким з малечку говорив російською, не можу, сильний психологічний бар`єр.
    Так я ж не говорю. Інші говорять.
     
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    А ви всім кажіть, що це модно!

     
  17. Errew

    Errew Member

    Я тут почитав сайт http://www.telegraf.lv/tags/yazyk про рос. мову в Латвії...Там же таке ж, як і в нас. Навіть ще гірше набагато. А вважалось, що прибалти розв`язали проблему рідної мови. Ні. У них немає жодного більш-менш латвійськомовного крупного міста. Всі двомовні. Так що з українською мовою все, навіть дуже не погано.
     
  18. premium

    premium Well-Known Member

    так в Латвії латишів лише 59%, це як українців на Донбасі, от і порівнюйте з україномовністю Донбасу, де нема навіть жодного двомовного великого міста
     
  19. Ома

    Ома Дуже важлива персона

    http://censor.net.ua/go/offer--ResourceID--169721
    Це при тому, що українських шкіл по пальцям полічити можна, а україномовних класів не в кожній школі знайти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. BLACKER

    BLACKER Well-Known Member

    Логічним твердженням прозвучить те, що мова житиме до тих пір доки нею будуть спілкуватися. Доля нашої мови напряму залежить від ЗМІ, влади, нашої свідомості. У випадку, коли влада гнобить народну мову, а ЗМІ друкують більшість преси на іншій, то залишається надія тільки на свідомість, спадкове навчання (більше "сім'я-діти", а не "вчитель-діти"), а також виховання в людині національного духу.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)