Українська мова зникне через сто років?

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем КривоРожец, 23 лют 2010.

  1. Lidrad

    Lidrad Member

    Ну все тут зрозуміло, тільки не зрозуміло до чого тут анекдот "о бедолаге россиянине" який подорожує по всьому світу і напевно виходячи з ваших слів знає лише один "ВЕЛИКИЙ И МОГУЧИЙ" - для нього напевно універсальний, як він собі мислить.
     
    Останнє редагування: 12 сер 2010
    • Подобається Подобається x 1
  2. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Не знаю, як у Німеччині, хоч і там є шанс, що зрозуміють, а ось у Росії би "підкажіть будь-ласка як пройти" зрозуміли, Червона площа теж скоріше за все, якщо людина має хоч трохи мозків, зрозуміли, й як звичайно в центрі Москви буває, сказали би, що теж не місцеві (нє мєстниє) і пішли би шукати ви разом Червону площу! :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  3. premium

    premium Well-Known Member

    Останнє можна зрозуміти як випрошування милостині. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Але сенс питання зрозумілий!
    І нормальний українець, яких на щастя більшість, допоможе, хоч може і не дуже добре знає російську!
    (Я таке бачив у Львові де люді розмовляли українською, але так щиро махали руками, показуючи дорогу, й ще питали чи усе зрозуміло! А більшість взагалі переходила на російську, якщо питання було російською!)
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Между прочим, сейчас проходит активная кампания по латинизации сербского языка. Сербский язык в настоящий момент пишется - как кириллицей, так и латиницей. Причем, сербская молодежь в основном за латиницу: им легче читать заимстованные слова в латинице: "London", а не "Лондон".
    А старшее поколение привыкло к кириллице и не признает латиницу. Если сербский полностью перейдет на латиницу, то в славянских языках кириллица останется только в болгарском/македонском, русском, украинском и белорусском.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Незабаром, як почнуть і в російської мові таке просувати!
    Як звично буває на розроблення латинської абетки візьмуть гроші (хоч це питання одного дня, бо є варіанти на основі чеської мови, як для російської, так і української мов), потім скажуть, що грошей було мало і візьмуть іще. Нарешті щось зроблять і почнуть впроваджувати, на це, звісно, треба ще гроші... У кінці ми так і будемо писати і читати кирилицею, бо грошей не вистачить, а там якась чергова криза нагряне!
    Ні, ще довго у Росії не буде нормальної латинки! В Україні скоріше!

    Ох.. щось уночі на фантазії мене потягнуло! :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. Defender

    Defender Well-Known Member

    Не надо нам такого "счастья"! Читайте Библию латиницей сами - будет там и белка, будет и свисток. Развеселое будет чтиво.

    ---------- Додано в 09:23 ---------- Попередній допис був написаний в 08:36 ----------


    Полковник, Вам как специалисту, наверное будет интересно:
    "Книга Русско-украинский словарь для военнослужащих"
    Автор: Бурячок А., Демский М., Якимович Б.
    Издат.: Варта
    http://book.tr200.net/v.php?id=196281


     
    Останнє редагування: 13 сер 2010
    • Подобається Подобається x 5
  8. iso

    iso Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Lidrad

    Lidrad Member


    Ідіотизм і шизофренія !!! "Молодець"- сам придумав чи хтось підказав! А якщо вже на то пішло то можна перевести справжні українські слова (а не цей дебілізм що ви понапридумували) на Ваш Расєйський язик (старослов"янський наприклад чи якийсь хутірський) і тоді дійсно буде з чого посміятись, а так не смішно, якщо не знаєш то не пиши ....

    Це теж саме що Ваш Максим Галкін сказав що твір "Как закалялась сталь" переводиться на українську " Як дрючилась залізка" , хоча на справді "Як гартувалась сталь" .
     
  10. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Так багато мов перейшло на латиницю. Хіба ніхто не помітив, що Середньоазійські республіки перейшли, Молдавія перейшла, Сербія перейде, думаю і Україна не забариться. І ніякої трагедії. Через рік забудуть незґрабну кирилицю.
     
  11. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Вам, пані, не приходилось перекладати з "української" мови на українську російські тексти, перекладені на "українську" за допомогою таких "словників".
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. iso

    iso Well-Known Member

    А Ви неправі. Замість подякувати за інформацію-наїжджаєте. Читав цей словник, дуже багато спеціальної термінології із давної галицької мови і довоєнної української. І Слава Богу, що хтось усе це зібрав до купи. Не пропаде:)

    ---------- Додано в 06:49 ---------- Попередній допис був написаний в 06:46 ----------

    А такими словниками не користуються за принципом шо вижу-то пою. Тут думати потрібно:scratch_one-s_head:

    ---------- Додано в 06:51 ---------- Попередній допис був написаний в 06:49 ----------

    Галичина то вже проходила. Увы:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Це Ви будете розказувати комусь іншому.
    Я ці словники бачив сотнями в в/частинах. І перекладав тим, хто не знав української, ці пЁрли на українську мову. А думати мали ті, хто запроваджував їх в українську армію в 90-х, відвернувши багатьоїх від української мови...
    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 3
  14. iso

    iso Well-Known Member

    +100. Я ж і кажу, що думати треба. Завжди;)
    А щодо "відвернувши багатьоїх від української мови...", тут Ви лукавите. "Не туди б"єш Іване...".:sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Мені нема чого лукавити... Я знаю про що говорю. В тому казані варився якраз у цей переломний період.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    А чому б не відповісти російською? Тим більш що
    І я був у Литві знаю. 8-) Там мовне питання не підігрівається Вітренками-Януковичами, якимось чином нейтралізували, тому й негараздів нема.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Полковник

    Полковник миється в бані

    Да, для уничтожения противника во имя светлых идеалов, Отечество, Родина-Мать...
    Имеется какой-то альтернативный подход?
    Поделитесь.
     
  18. iso

    iso Well-Known Member

    А це не до мене:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Ви неуважні...

    Ключове слово НЕВИННИХ...
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. iso

    iso Well-Known Member

    А хто ж визначає винуватість? Чим завинили знищені Суворовськими військами цивільні поляки? Чи відправлені в Сибір галичани? Чи згвалтовані радянськими визволителями німецькі жінки? Чи завалені руїнами жителі Дрездена? Та й яку таку тяжку вину спокутували японці Хіросіми і Нагасакі? Ідеали можуть бути найсвітліші-Господь, Батьківщина, Нація, Мир-а шлях до них-чомусь так виходить-це завжди страждання і кров. А винні чи не винні, та кого то цікавить?
     
    • Подобається Подобається x 3
а де твій аватар? :)