Українська кухня

Тема у розділі 'Форумна кухня', створена користувачем wink, 29 чер 2017.

  1. wink

    wink миється в бані

    Я невеликий фахівець у кулінарії,
    але склалося враження, шо це цінна книга :)
    Ольга Франко "Практична кухня" 1929 (перевидано 1992 р.)
    До видання включено кулінарні рецепти Ольги Федорівни Франко, подані нею в книзі «1-ша українська загальнопрактична кухня», що побачила світ у 1929 році в Коломиї. Тут читачі знайдуть широкий діапазон страв традиційної української кухні: від різних закусок, супів, борщів, м'яса, риби до печива і варення. Для масового читача.
    завантажити:
    http://chtyvo.org.ua/authors/Franko_Olha/Praktychna_kukhnia_vyd_1992.djvu
     
    Останнє редагування: 29 чер 2017
  2. DarynnnKa

    DarynnnKa миється в бані

  3. Spahonyeni

    Spahonyeni Member

    не знаю как а счет постное, но правильное то точно, Мясо кролика Мясо кролика: польза и вред, калорийность, как выбрать, советы В мясной продукции из кролика содержится большое количество витаминов и различных химических соединений, благодаря чему у мяса имеются многочисленные полезные свойства (пищевая ценность в 100 г продукта): магний — 25 мг; железо — 3,3 мг; калий — 334 мг; натрий — 57 мг; фосфор — 190 мг; кальций — 20 мг; белки — 21 г; жиры — 11 г; витамин PP — 11,6 мг; витамин C — 0,8 мг; витамин B6 — 0,48 мг; витамин B12 — 4,3 мкг; калорийность — 156 ккал. Суточная норма потребления Максимальная полезность может быть достигнута лишь при соблюдении суточной нормы потребления. Для детей она варьируется в интервале от 50 до 100 г. У женщин суточный лимит составляет 150 г, чуть больше у мужчин — 180 г.

    Утиное мясо Мясо утки: калорийность, польза и вред, можно ли беременным Утиное мясо весьма калорийно, содержа в каждых своих 100 граммах 248 килокалорий, что не удивительно при высокой концентрации в нём жира и белков. Этот факт обуславливает высокую пищевую ценность продукта из утки. Её мышцы в основном состоят из сухого вещества, которого в них в три раза больше, чем воды. По показателям, свидетельствующим о том, насколько биологически полноценен тот или иной продукт, утиное мясо опережает говядину на 20%. Практически все белки (98:wacko: утятины являются полноценными протеинами. Ещё одним главным элементом, определяющим пищевую ценность утятины, выступает почти идеальный баланс в нём полезных аминокислот. Например, присутствующие в продукте ненасыщенные жирные кислоты, служащие антиоксидантами и снижающие уровень плохого холестерина в крови, опережают по этому показателю курятину, свинину и говядину. Очень богата утятина минералами. Наиболее ярко присутствие макро- и микроэлементов: цинк; железо; молибден; кобальт; марганец; хром; фтор; йод; селен; медь; хлор; сера; калий; фосфор; кальций; магний; натрий.
     
  4. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Актуально: 6 українських традиційних холодних страв
     
  5. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    вареники з порічками та вишнею. З полуницею також.
    Борщу не хочеться.
     
  7. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Що українці їли на Різдво та зимові свята?
    Кутя як сакральний символ. Як відрізнялися рецепти у різних регіонах? Де в Україні на Святвечір цю страву не готують?
    Що таке карачун? Які обряди із їжею українці проводили у переддень Різдва?
    Розповідає Олена Чебанюк, старша наукова співробітниця Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології у новому епізоді подкасту "Їли колись".

    Що їли українці на Різдво та зимові свята

    View: https://youtu.be/kmBufskS1tM
     
  8. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  9. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    ⚡️ Борщ внесли до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО! Це сталося зокрема й завдяки українським дослідникам та дослідницям, які вивчають історію нашої гастрокультури.

    Серед них Олена Брайченко. Це інтерв'ю ми записали у розпал борщ-війни. У ньому цікаві факти про те, коли з'явилися ця страва, як її готують у різних регіонах.

    Їжа та українці: пишні застілля, травма Голодомору, борщ-війна | Олена Брайченко | БЕЗ БРОМУ

    View: https://youtu.be/5F_zlO2IxgY
     
  10. Gyppsy

    Gyppsy :hi:


    View: https://www.facebook.com/ukrkuhnya/photos/a.141351468038319/409547544552042/?type=3



    ЯК ГОТУЮТЬ УКРАЇНСЬКИЙ БОРЩ В АНТАРКТИДІ

    Кухар української антарктичної експедиції Олег Курус поділився секретами антарктичного борщу.

    Олег бере білу квасолю і перед приготуванням замочує її на ніч. Квасолевий "бульйон" завжди варить окремо й додає його до борщу, коли той уже майже готовий. Буряк для борщу, а також болгарський перець неодмінно запікає.

    У борщі обов'язково має бути кислинка. Для цього він додає яблучний оцет, але можна використати і лимонний сік чи кисле яблуко.

    Незамінний атрибут антарктичного борщу – копчена підчеревина. При чому на станції Олег її готує сам.

    До борщу – свіжоспечені пампушки, українське сало та сметана. Готової сметани на станції "Вернадський" немає, але кухар готує її з сухого молока, води та молочнокислих бактерій

    На станції є понад 30 рецептів борщу, але в Антарктиді не всі їх можливо реалізувати. Тим не менш Олег щотижня готує зимівникам рідну українську страву, щоразу намагаючись її урізноманітнити. Приміром, нещодавно борщ був з фрикадельками.

    Фото Сергія Глотова, текст за мотивами Національний антарктичний науковий центр

    #борщнаш

    FB_IMG_1656878777305.jpg
     
  11. Good man

    Good man Обычный человек

    @Silver bullet, не забываем заглядывать в эту тему.:)))
     
  12. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Знаковий і особливий. Історія і рецепт Яворівського пирога від Пані Стефи

    Яворівський пиріг – це дуже знакова страва, яку готують не тільки на Яворіщині, а багато де в Галичині, і всюди вважають своєю «коронкою». Наприклад, на Городоччині він є обов’язковим на весіллях, і подається до студенцю. В околицях Щирця теж свято переконані, що саме тут придумали цей пиріг. А що вже казати про Золочів чи Радехів – він тут теж є.

    Спільною рисою пирога з картоплі і гречки є його певна ритуальність і присутність на важливих обрядових празниках. Дуже часто він є обов’язковим до Різдва (пісний) і до Великодня (зі шкварками). Великі бритванки пирога часто печуть в п’ятницю, щоб в суботу-неділю мати готовим до борщу чи просто так.

    Чому такий пиріг став можливими на цій території? Ймовірно через те, що саме Східна Галичина була знана своєю гречкою. Проте картопля прийшла на ці території досить пізно. Львівський історик Ігор Лильо припускає, що яворівський пиріг в такому вигляді, як знаємо його ми, міг сформуватися приблизно 150 років тому.
     
  13. Rabinovich

    Rabinovich Well-Known Member

    Я немного о теории .
    Во первых кухни украины и россии сильно отличаются
    Отличие первое
    В росии издревна использовали русскую печь для приготовления еды. Однако конструкция этой печи позволяла только варить томить и запекать
    Каши пироги и щи были основными блюдами. Борщь в русской печи приготовить невозможно - нет возможности сделать зажарку.
    А в украине активно пользовались открытым огнем что в разы расширяло возможности приготовления пищи
    Отличие второе
    В украине активно использовался буряк ( свекла) а она при жарке и тушении выделяет энзимы размягчающие мясо и делающие его легче усвояемым
    Это способствовало более здоровому населению .
     
    • Тупо Тупо x 2
  14. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Унікальна українська мапа дерунів!

    FB_IMG_1659462764443.jpg FB_IMG_1659462774748.jpg FB_IMG_1659462784405.jpg FB_IMG_1659462795990.jpg FB_IMG_1659462806474.jpg FB_IMG_1659462806474.jpg FB_IMG_1659462816166.jpg
     
  15. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

  16. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    перевидали, Клопотенко рекомендує
    https://rozetka.com.ua/folio_978966...3NiWwyEo8bfoAXqPwbFXykOyIqmrwLFRoCJXUQAvD_BwE
     
  17. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

    • Інформативно Інформативно x 1
  18. Caricatore

    Caricatore Well-Known Member

    406062435_7518728534826016_8939606995881469691_n.jpg

    Мирон Іваник

    ВАРЕНИК- СИМВОЛ

    Захоплюємося чужим, добре розхваленим. То індіанцями, котрі використовують нашу Гуцульську бартку як їхній томагавк, то Текілу- котра є нашою Бойківською кактусівкою.

    Знайшов ще один символ. Колись- давно, ще як праБойки (а може і праГуцули) йшли полювати динозавра, то замість ритульного бубна і танців їли вироби із тіста та наповнювачем із: картоплі, капусти, яблук, вишень- там довгий перелік. То було давно, систему на 10- ще не придумали, то ж користувалися нашою: з'їв 12 Вареників- хороший молодий мисливець. З'їв 24 Вареники- воїн, мисливець, можна заводити другу чи третю дружину. З'їв 36 Вареників- теоретик, зануда, на крайняк- Голова сільради.

    Пам'ятаймо своє, адже вареник- це символ успішного полювання на велике м'ясо. Гляньте ще раз на форму традиційного- консервативного Вареника- чи не нагадує найкращу частину динозавра?

    Та й взагалі- давно пора Правописній комісії затвердити написання символу із великої літери.
     
а де твій аватар? :)