Українська історія в інтернеті

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Ivan, 25 лис 2006.

  1. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Якщо кожен відкриватиме тему на свій один-єдиний сайт, то тут скоро буде купа мікро-тем з одним-двома повідомленнями. Краще якось це все на купки розподіляти. Мені от історичне більше до душі, то ж, як кажуть, кому що, а курці просо... :)

    Дорогі друзі!
    Щойно в Інтернеті з’явився новий пам'яткоохоронний ресурс “Відлуння віків” (www.pamjatky.org.ua) – поки вельми недосконалий і неповний, але цілком щиро роблений. Просимо всіх небайдужих до теми збереження нашої історичної спадщини висловити свої зауваження та побажання cтосовно нашої роботи – що, на вашу думку, слід було б зробити краще?
    Пишіть: marcell@i.com.ua
    З щирою повагою, команда "ВВ" :)
     
  2. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Українська історія в Інтернеті

    Тоді я запрошую у наш музей ГУЛАГу
     
  3. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в Інтернеті

    Дуже непоганий сайт - і за задумом, і за формою втілення.
    Пара "скороспілих" порад - тим більше, що ви ще не на встигли наповнитися по самі вінця:
    1. У тексті потрібен більший акцент саме на ПОЛІТИЧНІЙ та УКРАЇНСЬКІЙ складових ГУЛАГу, яким, власне, цей сайт і присвячений. Щось типу "Український вимір ГУЛАГу" чи якось так...
    Адже ГУЛАГ був великий, у ньому сиділи далеко не лише українці, і далеко не лише політв"язні. Чіткіше якось розділити, а точніше - акцентувати.

    2. Ви зробили ставку на каталог тематичних музейних екпозицій (що правильно і критиці не підлягає) та невеликі картинки в межах пару десятків кіло. Все це дійсно цікаво, однак ваша потенційна аудиторія прагне більше інформації. І бракує тут не просто будь-яких текстів, і навіть не офіційних радянських документів, а СПОГАДІВ політв"язнів ГУЛАГу, які й складуть потрібний контекст для показуваних вами експонатів. Адже насправді ваш сайт не про ГУЛАГ, як державну установу, а про жертв ГУЛАГУ - ви дивитеся на проблему ніби знизу, що мені особисто дуже імпонує, це справді гуманістичний підхід.
    Я б запропонував вам для початку відсканувати матеріали цікавезного альманаху "Зона" початку 90-х. Там мені особисто ВСЕ було цікаве і все чітко лягає в концепцію вашого сайту.
    А загалом сайт цікавий, ми його поставимо в розділ "Тематичні інтернет-ресурси" на "Відлунні віків"
     
  4. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Дякую, Іване, за "скороспілі" поради.
    Національний та політичний акцент у ВМГ не робиться умисно: більшовицька машина молотила всіх, і націоналістів, і комуністів. Мене, не гріє єврейський

    акцент Голокосту "євреї постраждали найбільше", чи, аналогічні польські заяви, що від вибуху в Манхеттені загинуло найбільше поляків :rolleyes: .
    А якщо врахувати, що ВМГ - проект Міжнародного "Меморіалу" (не плутати з всеукраїнським), то будь-які перетягування ковдри - непристойні.
    Бібліотека буде, звичайно. На Пітерському центральному сайті вона діє. Статті з "Зони" у мене оцифровані є. Але матеріали у ВМГ публікуються лише з дозволу власників.
    І саме головне...
    Сайт - не Проект, це - сайт проекту по збору цифрових експозицій. Наповненість сайту становить 10% від зібраного. Робота триває, позавчора отримав для передачі в Історичний музей ще пару експонатів, які належали львів'янину, що розстріляний у червні 41-го совєтами. Але на сайт вони потраплять лише після отримання поважного опису, справи з архіву СБУ і т.п., словом, за якісь 6-9 місяців. Напевно, треба буде розширити розділ про роботу проекту.

    Дякую, Іване, за рецензію і лінк. Свої пропозиції покращення ВВ я надсилав по mail.
    Дезінформація часто співпадає з офіційною версією, але залишається брехнею... Більший тираж - більше брехні.
    Інформаційні агенції вимушені злітатися, як мухи на сильно-пахнуче, робота така. Чи варто це розносити?:confused:
     
  5. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Я згоден, що "перетягування ковдри" недоречне. І моє зауваження стосувалося не так вад змістовних, як не цілком зрозумілої мені - відвідувачу - форми подачі. Я не цілком зрозумів, чому ГУЛАГ, як явище багатоакспетне, на сайті представлене матеріалами українськими лише? Ні, це може бути, але оскільки публічно це не обумовлено, а в назві фігурує ГУЛАГ загалом, цілком доречне питання - а де казахи чи білоруси - жертви НКВД? Можливо, десь там глибше на сайті про це і написано, але оформлення і, головне, назва, таки невідповідні наповненню. От побачите - далі чимбільше зауважуватимуть цю нерепрезентативність чи "нерепрезентативність", коли Вам вірити.

    Але виглядає, як самостійний сайт і самостійний проект. Я саме так все сприйняв.

    Рецензії на "ВВ" я не бачив. Бачив якийсь дивний наїзд з приводу однієї-єдиної запозиченої інформації (з чітким нашим посиланням на першоджерело). А Вашу думку стосовно "ВВ" я особисто не знаю. Хіба там одна та заміточка є?;) [:D censored:D ]
    На "Відлунні віків" поки мало своєї інформації, але вона вже є, і за неї ми несемо повну відповідальність. Поширюйте її, на здоров"я, посилаючись на нас, певна річ. [:D censored:D ] Хай кожен відповідає за свою інформацію - відповідає повною мірою. І тоді всім буде харашо :D :D :D
     
  6. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Цитую перше речення з першої української сторінки:
    По мірі оцифрування експозицій ми наповнюємо нашу частину Віртуального музею ГУЛАГу.
    Сторінка "Про ВМГ", перший абзац:
    Проект «Віртуальний музей ГУЛАГу» розробляється науково-інформаційним центром «Мемориал» з 2004 року. ЛОТ "Пошук" включився у реалізацію ВМГ з літа 2005 р. На цьому сайті ми будемо знайомити вас із нашими напрацюваннями у Західній Україні. Об'єднану діяльність усього Віртуального Музею представляє сайт НІЦ "Мемориал".

    Іване! Більшість користувачів інету лінуються уважно читати.:cool:
    А якщо додати аналогічну неакуратність деяких кореспондентів інформаційних компаній, +бажання дати голосний заголовок?
    Ото й виходить, як в анекдоті:
    -Правда що ви виграли в Лото мільйон?
    -Правда! Але не мільйон, а 10 тис., не в Лото, а в карти, і не виграв, а програв...

    Прикро! Але комуняки & сочувствующіє чітко відловлюють таку туфту, і на ній будують свою аргументацію. Волію не допомагати горлопанам.
     
  7. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Добре, братику... Говорити, я бачу, з тобою можна виключно про твої ж власні справи, страхи, глюки і видіння. І дискутувати лише приблизно так, як з радіоприймачем... :D :D :D
    А рецензії на "ВВ" я навряд чи дочекаюся... Well, де тут приймають в комуністи? :D :D :D
     
  8. KabMiner

    KabMiner Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Подивився я ваш сайт вдруге.
    До дизайну зауваження тіж самі: таке враження, що ви очікуєте бомбардувань з повітря і стараєтеся замаскуватися під колір навколишніх лісів (крім зеленого є ще якісь кольори на світі?). Шрифти як були Arial - так ы залишилися (ну не пасує це історичному порталу!, на роль якого ви, я так розумію, претендуєте).
    По суті: А чому б не зробити функцію обговорення матеріалів?
     
  9. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Я пам"ятаю і дякую за критику. Ми спершу попрацюємо так і позбираємо відгуки (а заразом побачимо, як працюється), а за кілька місяців шось мінятимемо.
     
  10. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Іване, щоб дочекатися рецензій:
    1. Не гарячкуй
    2. Попробуй зайти на ВВ з модемом 56к або 33к, відкрий головну сторінку - 300 Кб :ireful1: ,
    відкрий "архів новин" в 1,5 Мб :eek: .
    Уважно запиши всі свої вислови, подумай, скільки користувачів дочекаються завантаження.:ireful1:
    Ось ця картинка з шапки легша ВВ-шної у 2 рази
    [​IMG]
    Сильне погіршення?
    Порівняй оригінали з утиснутими:
    22 Кб [​IMG]5 Кб[​IMG]
    29 Кб [​IMG] 6 Кб[​IMG]
     
  11. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Оце вже нарешті розмова по суті :) .
    Ми дійсно прагнемо знайти золоту (або, швидше, зелену :D ) середину між легким завантаженням і якимсь оформленням. Тому питання про швидкість завантаження - надактуальне. Однак не варто мене вважати аж таким вже ідіотом, який сам "літає" на швидкому інтернеті, а на інших не зважає зовсім. Так, на роботах моїх з інтернетом все чудово, але вдома у мене саме й стоїть модемчик на 56к і вихожу я в мережу по пролетарській картці "дешевше.нет". І нічо - вантажиться в межах припустимого (хіба в кого нерви перенапружені, але то таке вже...:D )
    Однак спробуємо пережати фото ще, хоча мені здавалося, що далі йтиме помітне погіршення якості. Можливо, я помилився - поекспериментуємо... ;)
     
  12. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Дуже дякую ще раз. Виявилося, що ми дійсно в ту нарізку скинули частину важкуватих картинок кілограмів по 20-25. Обов"язково перетиснемо їх і трішки полегшимо сторінку.
    А з архівом є чітка альтернатива - або розбити його на блоки, які окремо вантажитимуться, або залишити, як є і тоді, дочекавшись повного завантаження, клієнт получаєт всьо (як зараз). Я поставив себе на місце читача і вирішив, що краще все ж наш варіант. Та й не так довго воно вантажиться! ;)
     
  13. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Привіт. :) Вам мейлом краще писати зауваження, чи значення нема ?
    Бо я лиш хотіла зауважити, що сайт треба підтягнути з естетичного боку.
    Оці смужки орнаменту, що обриваються, ліве поле "пазлами" - чи це вже така цінна художня знахідка? ;) над інфо-колонкою, від "головної" до "пишіть нам" зате треба добре попрацювати. Жовта рамка з трьома словами в центрі забирає так багато цінного місця...Про шрифти, їх характер та підпорядкування згадували вже до мене.
    Крім того, майте на увазі, лінивий читач ліфтом туди-сюди їздити не буде і що зловлять його очі при "першому глипі" на вікно у першу секунду зіграє роль, чи заманеться йому там залишитись ще на трохи. Це важно при побудові сайту. Тому максимально концентруйте інфо у верхній частині. Ще певні моменти... Але ідея хороша.
    Успіху.
     
  14. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Все вірно - більшість з цього ми вже зауважили і будемо виправляти. Поки збираємо зауваження. У будь-якому випадку - щиро дякуємо :)
     
  15. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Трішки полегшите? А поможе ("трішки")?
    На мій погляд, без претензій на професійність, сайт треба сокирою обтесувати:
    1. Графіку обро(у)бити всю: текстури Alink1 з 12 кб до 700 б і MenuButton з 13 кб до 900 б, вбий шапку 100 кб (це гиря виходить, а не шапка). Не пробував МС

    ФотоЕдітор використовувати?
    2. Чи варто у лівій колонці вгаратувати таку кількість чужих банерів? Я б їх помістив у сам кінець (для тих, хто вже перечитав весь ТВІЙ текст).
    3. Код сторінки - суцільний великий мінус. Якщо "головна" сторінка містить 1060 рядків (87 Кб + 500 Кб "допоміжних"), то архів - 12 790, так-так, дванадцять тисяч (1 589 Кб + 400):eek: !?? Відкрий свою сторінку з вінчестера у "блокноті", засічи час. :rolleyes:
    4. В кожному навчальному тексті для вебмайстрів свій оригінальний і привабливий контент стоїть на 1-му місці...
    5. Не пробував "препарувати" чужі сайти? Знайти той середній стандарт, підгледіти шаблон? Подивитися "вагу" коду і графіки?
    Наприклад, збережи оцю сторінку ЛФ на вінчестер і покопайся.
    Ліниво? А користувачі також ліниві...:cool:
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    ОК. ОК. Спасіба. Полегшуватися будемо і т. д. Відверто кажучи, я не програмер - все передаю відповідно грамотному хлорчику і вже він хай на вус мотає ;)
    Лиш стосовно манєчки про "аби-який, аби неважкий топер" кажу зразу - "нєт"! І кнопки лишаться, де є зараз. Так нада! А решту дійсно опрацюємо пізніше, згідно отриманих порад у тій їх частині, яка видасться прийнятною... :p
    Одне дивує - твій наполегливий глюк про нинішню практичну важкодоступність сайту, бо, бачте, неймовірно довго грузиться і т. п. Навіть у цьому ненадоптимальному режимі працюється нормально. І люди ходять. Це вже з твого боку трішки перебір. От дай чєловєку зрозуміти, що прислухаєшся до його порад, то й усьо... Все не так, а так, як він скаже, то тільки так і так.... :D :D :D
     
  17. vkatunin

    vkatunin New Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Ну, мабуть і я докину свої 5 копійок :)

    Іване, треба зробити щось, щоб з вимкненою графікою нормально читалося меню. А то біле на білому ... гм.. не теє.
    А графіку вимикає багато народу, особливо ті, хто в локалці чи на виділеній лінії. Спробуй подивитися сайт у ФФ і вимкни при цьому картинки.
    До речі, про картинки теж вірно говорили.
    І ще одне: а чому сайт написаний на asp? (це вже просто цікавість, а не зауваження). :) І ще: а хто хостер?
     
  18. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Дякую, Віталію. Справді - дуже всім дякую. Пройде час - і все-все-все виправимо.

    Ну, приспічило так людині. Я в це не втручаюся - от люблю я чай трав"яний, а хтось чорний цейлонський... :D :D :D
     
  19. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Українська історія в інтернеті

    Надибав в мережі цікавий ресурсик - "Древнерусские берестяные грамоты"
    http://gramoty.ru
    Сайт пропонує повне віртуальне зібрання давньоруських берестяних грамот XI-XV століть, що були знайдені під час археологічних розкопок у Великому Новгороді. Представлені фотографії пам'яток, прорисовки написів, розшифровані оригінальні тексти та їх переклади сучасною російською мовою. Ресурс створений дослідницькою групою Новгородської археологічної експедиції під керівництвом академіків РАН Андрія Залізняка та Валентина Яніна.
    Я розумію, що це забавка не для всіх, але хто панімаєт, той оцінить :)
     
а де твій аватар? :)