Українці - заробітчани

Тема у розділі 'Що у світі чути', створена користувачем YUST, 7 гру 2010.

  1. YUST

    YUST Well-Known Member

    Цікаво прочитати, як українських заробітчан характеризують різні люди і різні служби. Як от Чеське МВС.
    Цікаво дивитися на українців через чужоземні окуляри...
    :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    От як бачила українців і Україну Mlada Fronta Dnes декілька років тому:

    Мій переклад:

    "УКРАЇНА СЯЄ

    Спочатку то був Ющенко. Потім засяяв Кличко. Сяє і Шевченко. Чарівна Руслана є одною з небагатьох східних співачок, відомих і на Заході. Всі великі зірки останньої доби походять з України.

    У світовій славі до неї не можемо прирівнюватись. Коли ми мали славного політика Гавла, ми не мали суперславних спортсменів. Коли ми мали суперславних спортсменів Недвєда і Гашка, вже ми не мали славного політика. Не говорячи вже про співаків.

    А тому аж нас попросить робітник ламаною чеською мовою трохи води, незабудьмо, що розмовляємо з кимось, чиєю країною захоплюється світ."

    З того всього стале пам'ятають Кличка.

    Але набагато менше на чеських вулицях зустрінеш чоловіків у мокасинах і спортивному костюмі. Зате все більше українських прізвищ на дзвінках в багатих і престижних кварталах, все більше в школах учнів з українськими прізвищами.

    Можу сказати, що не такі вже наші робітники і невибагливі. Жити в злиденних умовах хоче тепер мало хто, працювати за копійки також.
     
    • Подобається Подобається x 14
  3. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    ----
    :nea:
     
  4. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Ви забули додати "в чеських школах". Тому що на нормальну українську школу українці не спромоглися навіть в Празі, вже не говорю про решту міст. Що що, а асимілюються тут всі з охотою, навіть я б сказав хворобливою
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Прямо як продовження моєї теми "Ментальність Галичан". Українці це такі істоти - кому якими вони потрібні, такими і будуть.
     
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Так, на жаль. Є декілька сторінок типу "Українці в Чеській республіці", там одні й ті ж прізвища, якісь культурні програми, але далі справа не йде.
    Молодь - однозначно.

    Єдине, в чому українськість збереглась - віра, на мою думку.
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. YUST

    YUST Well-Known Member

    Але за границею працюють не лише чорнороби. У Польщі є цілий контингент з України вчителів англійської мови і десь 2000 професорів, які викладають у польських Вищих закладах освіти.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Посольство дуже слабке, погане матеріальне забезпечення. В посольському і консульському персоналі більшість з такою філософією, як "таварсчі" на ЛФ
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Скоріше всього колишні жителі Львівщини з польським корінням.
     
  10. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Асиміляція молоді лежить на плечах теперішнього середнього покоління. Ясно, якщо віддати дитину в чеську школу, весь час обс...ти Україну і хвалитися як добре в Чехії, то в таких умовах великим патріотом дитина не виросте

    ---------- Додано в 17:41 ---------- Попередній допис був написаний в 17:38 ----------

    Відкрили "гамерику через форточку" :)))
    Звісно що не тільки на чорні роботи їдуть. Багато програмістів їдуть закордон, вчених. Наприклад, в Чехії проблема з молодшим медичним персоналом, тому їдуть багато медсестер
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. YUST

    YUST Well-Known Member

    Не тільки. Люди, які захистили докторську до 2005 року. Правда мешканцям Львівщини набагато легше дається польська мова, ніж тим же Івано-франківцям. А вчителів англійської беруть усіх підряд.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Не треба обкакувати Україну, аби дитина не росла патріотом.

    Діти просто порівнюють, і вже питань типу:"А чому в Стрию нема басейну?" не задають. Порівнюють побутові умови, можливості інфраструктури на своєму, дитячому рівні. П'ятирічній дитині про Бандеру багато не розкажеш.

    А от імідж України у середньостатичного громадянина від українців за кордоном дуже залежить.
     
    • Подобається Подобається x 4
  13. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    І в цьому теж є правда, але якщо до цього ще й додати ниття і нарікання, то результат буде повніший. Особливо якщо наприклад порівнювати Прагу з якимось селом в Україні чи навіть з невеликим містом.

    ---------- Додано в 17:59 ---------- Попередній допис був написаний в 17:54 ----------

    Хоча, з іншої сторони, зі мною працюють люди з Донецька. Для них, наприклад, основним критерієм негативності Донецька і загалом південно-східного регіону України було дуже погана екологічна і кримінальна ситуація. А з іншої сторони - виїзд у Європу надає їм більші можливості подорожувати, доступність інших країн. Ну і ще їх страшно діставала совковість, яка є на Донбасі
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Не обов'язково з Прагою. От я, наприклад, колись жила у Кралупех - 16 тисяч населення, кінотеатр, критий басейн, літній басейн, критий тенісний зал, літній тенісний корт, зимовий стадіон, баскетбольний зал, скейтпарк, і волейбольні майданчики у кожному кварталі.

    А коли приїжджаємо у Стрий до батьків, єдиною розвагою є дитячий майданчик коло Геліосу, де бути неможливо, бо коло того самого Геліосу п'ють до вечора пиво (багато пива) шумні компанії. Відкритий ХДС дитячий майданчик ситуації не рятує. Думаєте, діти самі не вміють порівняти?

    Але, здається, ми від теми далеко відхилились.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Чехи до того йшли десятиліттями, якщо не століттями. А в нас - якщо за совка був клуб, то вже вважалося вершиною просунутості.Тільки дитина того не розуміє.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я думаю ті українці, про яких стаття на початку теми, не дуже мають можливість ходити по басейнам і тенісним кортам.
     
  18. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    В тому то й справа, що тут то доступно майже кожному. Простий робітник може собі спокійно дозволити відвідування басейну чи сауни.
    Звичайно, що є тут і такі попущені, які тільки горілягу хляють і гадять всюди де тільки появляться. Від таких і слід найбільший залишається і будується враження чехів про українців і Україну
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А я думаю, що рабства нема. Це не є дороге задоволення, і на щастя, ним користаються.

    А ще від людини залежить, від рівня. Якщо вона в Турківському районі звикла хіба хляти, то вона хляти буде будь-де, якщо ж звикла за собою слідкувати - буде продовжувати це робити.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Хм, в мене це не дуже співставляється з попередньою тезою:

    "...абсолютна більшість українців працює на тяжких фізичних роботах і за умов, які посібник називає «катастрофічними». Найчастіше робоче місце українця – будівельний майданчик. Але, зазначено у брошурі, можемо зустріти їх і на заводах. Проте і там вони перебувають на найнижчих соціальних щаблях..."

    Але ви краще знаєте.
     
а де твій аватар? :)