Україна-Польща. Стратегічні партнери,чи ....

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем alex, 23 тра 2008.

 1. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

 2. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Затримано росіянку, що брала участь у гібридних діях проти Польщі

  Агентство внутрішньої безпеки затримало громадянку Російської Федерації Єкатєріну Ц., що була учасницею гібридних дій. Як повідомив речник міністра-координатора спецслужб Станіслав Жарин, затримана росіянка перебувала в Польщі від 2013 року. Найближчим часом вона має бути видворена з Польщі.

  Крім Єкатєріни Ц., ще чотирьом особам заборонено в’їзд на територію Республіки Польща. Усім п’ятьом особам інкримінують участь у розпалюванні польсько-української ворожнечі, підриванні польської точки зору на історичну політику і заміні її російською точкою зору, намаганні «консолідувати проросійські середовища в Республіці Польща» навколо цих сфер.

  «З матеріалів Агентства внутрішньої безпеки випливає, що ці п’ять осіб здійснюють на території Польщі ворожу діяльність. Звідси рішення про затримання і видалення Єкатєріни Ц. і про чотири додаткові клопотання у справі заборони в’їзду на територію Республіки Польща», – сказав Станіслав Жарин. За його словами, дії Агентства внутрішньої безпеки відбуваються згідно з законом про іноземців, і на цій основі направлено документ про видалення Єкатєріни Ц. з Польщі.
  (с)
   
 3. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  [​IMG]

  Volodymyr Viatrovych
  7 год ·


  Виявлено перші поховання під зруйновами українським пам‘ятником на цвинтарі у Грушовичах у Польщі. На разі — дві труни. Отже, трохи більше, як рік тому відбулося не лише нищення місця пам‘яті, але й руйнування християнського поховання. Виправдане тоді державними органами.
  Ситуація складна, та це — не вирок. Вироком стане продовжувати таку політику.
  Сподіваюся на тверезу оцінку ситуації з боку польського політичного керівництва і подальші дії згідно засад добросусідства та демократичних і християнських вартостей.
   
  • Подобається Подобається x 1
 4. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

  Знесений меморіал УПА в Грушовічах може привести до нового витка "історичного" конфлікту
  9:15, сьогодні
  "Памятник бандеровцам не появится снова в Польше". Снесенный мемориал УПА в Грушовичах может привести к новому витку "исторического" конфликта
  знесли в квітні минулого року .
  Тоді поляки послалися на формальний привід - відсутність поховань під монументом, хоча відкрито визнавали , що вони проти пам'ятника бандерівцям. Меморіал поставила українська діаспора близько 20 років тому, і, як наполягали поляки, нібито зробили це незаконно. Українці запевняють, що все оформили легально.
  Що відбувається зараз - розбиралася "Країна".
  Плитами з пам'ятника УПА виклали дорогу"У Грушовічах немає поховань, а демонтували монумент, присвячений воїнам УПА, які вбивали поляків", - заявляв рік тому віце-голова польського Інституту національної пам'яті Кшиштоф ШвагжікТе, що сталося, призвело захисників пам'ятника УПА в ще більший шок. З уламків меморіалу поляки виклали дорогу."Я очікував, що бандерівці захочуть зробити з них реліквії і національну святиню. Я не дав їм цього зробити, хоч вийшло цинічно", - заявляв тоді місцевий сільський голова Януш Слабіцкій.

  Українська влада назвали демонтаж блюзнірством і у відповідь заборонили полякам проводити ексгумацію жертв на місцях своїх поховань в Україні, поки ті не проведуть розкопки в Грушовічах в присутності українських експертів і не поставлять новий пам'ятник.
  Після цього конфлікт набирав обертів. Глава польського МЗС Вітольд Ващиковський заявив про заборону на в'їзд до Польщі шанувальників дивізії СС "Галичина", яка воювала в складі військ нацистської Німеччини під час Другої світової війни, а польський парламент прийняв закон проти "бандеризма".
  "Може початися нова хвиля конфлікту"
  Минулого тижня напруженість начебто почала спадати. Поляки дали добро на дослідження могили і навіть зняли заборону на в'їзд експертам, яких раніше не пускали через націоналістичних висловлювань. Однак конфлікт це не дозволило, а, навпаки, схоже, тільки все посилило.
  Ще напередодні розкопок польська сторона сказала категоричне "ні" пам'ятника УПА - незалежно від того, знайдуть там останки чи ні.
  "Думаю, там не знайдуть достатньої кількості підтверджень, хоча, варто відзначити, що такого роду пам'ятники, як правило, є більш символічними, а не реальними місцями поховань. Але через Грушовічей може почалася нова хвиля конфлікту", - сказала "Країні" Ірина Верещук, директор Центру Балто-Чорноморських досліджень.
  У минулі вихідні, після триденних розкопок, польська сторона офіційно заявила: останки знайшли, але це не військова могила, тому і пам'ятника воїнам УПА там не буде.
  "Був знайдений ряд поховань жінок, чоловіків і дітей в різному віці, але поки немає ніяких передумов, щоб стверджувати, що це поховання, пов'язані з військовими діями", - заявив Богуслав Клещінскій, представник Інституту національної пам'яті Польщі.
  В Україні наполягають на зворотному. Як запевняє представник української делегації, розібраний пам'ятник УПА в Грушовічах нібито був надмогильним, а не символічним, як вважає Польща.
  Директор українського Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович, один з тих, кого поляки внесли до "чорного списку", зокрема, через "війни пам'ятників" , стверджує, що серед 18 останків як мінімум три належать воїнам УПА.

  [​IMG]

  Під колишнім пам'ятником УПА копали три дні і знайшли майже два десятка останків. Джерело фото: Інститут національної пам'яті Польщі
  "Це підтверджують спогади очевидців, архівні дані, характер і глибина поховань, супровідний матеріал. Є свідчення і спогади, що воїнів УПА підзахоронюють переважно вночі до цивільних поховань", - додає секретар української комісії з увічнення пам'яті Святослав Шеремета.
  "Хочуть припинити пошук жертв злочинів українців
  За його словами, в могилі знайшли людські кістки, німецьку військову гудзик, польські монети 1920-х років і розколотий череп молодої людини.
  Поляки продовжують наполягати: меморіали воїнам УПА не з'являться в будь-якому випадку.
  "Українська сторона намагається будувати в Польщі пам'ятники на честь ОУН-УПА. Але цього не допустять в Польщі. Якщо б, припустимо, там би знайшли останки воїнів УПА, то, за польським законом, за традицією і з поваги до мертвих, держава все одно буде доглядати за могилою, але пам'ятника не буде ", - говорить віце-президент Інституту національної пам'яті Кшиштоф Швагжік.
  На думку Швагжіка, українська сторона використовувала ситуацію в Грушовічах, щоб показати, що в Польщі закон не дотримується, а українські могили запущені.
  "Це могло стало приводом для української влади припинити ексгумацію і розкопки в місцях поховань поляків, жертв українських злочинів", - говорить Швагжік.
  Після ексгумації в Грушовічах поляки вимагають відповідних дій від України.
  "Ми хочемо відновити пошуки загиблих в Україні солдат", - говорить Швагжік. Але чи піде на це українська сторона, неясно, через розбіжності у справі Грушовічей.
  "Нехай ставлять новий пам'ятник за свій рахунок"
  Експерти вважають, що на тлі "війни пам'ятників" і напередодні призначених на наступний рік в обох країнах виборів відносини України і Польщі можуть загострюватися.
  "І в Польщі, і в Україні влада розраховує на голоси націоналістично налаштованого електорату. А польські націоналісти не люблять Бандеру (заради цього, наприклад, ввели заборону на пропаганду бандерізма, але він скоріше формальний, оскільки неясно, хто і як буде стежити за його виконанням ). Тому антиукраїнські настрої можуть бути лише більшими ", - сказав" Країні "польський журналіст Марчин Ковальчик.
  У соцмережах тим часом розгорілися пристрасті навколо "справи Грушовічей".
  Українці лають польську владу - починаючи з того, що їй має бути соромно, до вимог покарати "руйнівників гробниць".
  "Нехай місцева влада, яка взяла на себе відповідальність за руйнування меморіалу, щонайменше повністю відновить його за свій рахунок. Звичайно, з вибаченнями перед українським суспільством", - пише Олег Оленюк.
  "А буде кримінальна стаття за наругу над похованнями проти тих, хто зруйнував пам'ятник?", - обурюється Олександр СолодовчукЧастина вважає, що в Україні потрібно валити польські пам'ятники.
  "Око за око, зуб за зуб - біблійний принцип, який надає Україні право вступати з польськими похованнями так, як Польща", - пише користувач під ніком Сократ Овод.
  У поляків - свою думку.
  "Мене як платника податків хвилює питання: хто буде платити за розкопки в Грушовічах? Нехай українці розщедрюються. У нас що, в Польщі, інших проблем немає?", - обурюється Адам Йозеф.
  "Вбивцям поляків і посібникам фашистів не може бути місця не тільки в Польщі, а й в усьому цивілізованому світі. Як хтось сміє заїкатися про пам'ятники УПА?" - обурений користувач «Фейсбук» Анджей Рокош.
  Частина поляків впевнена, що потрібно проявити повагу заради добросусідських відносин.
  "Не потрібно сперечатися на тему історії. Якщо буде валити пам'ятники українським діячам, нехай і спірним, отримаємо відповідні дії. У Львові, наприклад, можуть знести Меморіал орлят. І полине - ця битва ніколи не закінчиться", - вважає польський архітектор Бартоломей Піхота.
  :facepalm::preved::facepalm::preved::scratch_one-s_head::preved::facepalm::preved::scratch_one-s_head::preved::facepalm::preved::scratch_one-s_head::preved::facepalm:
   
  • Інформативно Інформативно x 1
 5. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  У ГІРКІЙ ПОЛОНЦІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ УКРАЇНЦІВ, МИРНИХ МЕШКАНЦІВ, УБИТИХ ПОЛЯКАМИ І НІМЦЯМИ

   
  • Подобається Подобається x 1
  • Інформативно Інформативно x 1
 6. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

  Попіл Клааса стукає в Їх і Моє серце! (Тіль Уленшпігель)

  0000000a.jpg
  2014 рік.
  Катрен про ком в горлі

  Підступить Українцю ком до горла,
  за знищених синів,братів,сестер...
  і випустить він дух з убивць Вкраїни-Неньки,
  що міцно в них засів,що досі ще не вмер!


  0000000.jpg
   
 7. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Польща вважає тему поховань у Грушовичах вичерпаною - голова ІНП

  "Якщо б ми знайшли останки членів УПА, то ми встановили б пам'ятник. Однак там не знайдено членів УПА, і це чітко підтверджує звіт професора Швагжика (заступника голови ІНП - ред.), який ніхто до сьогодні не поставив під сумнів (з боку України - ред.)", - наголосив Шарек, додаючи, що зараз сторони перебувають "в зовсім іншій ситуації".

  Водночас Шарек підкреслив, що польська сторона ніколи не погодиться на відновлення пам’ятника, який прославлятиме УПА - "військову формацію, яка відповідає за вбивство поляків на Волині".
   
 8. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

  "Брехуни та злочинці": Валенса жорстко розкритикував чинну владу Польщі

  Методи само-возвеличення поляки перейняли в європейських гебреїв,але...досить проїхатися їм нині по-гЕвропі трохи на-схід, без підтримки НАТО "голою дупою по-негибльованій дошці",як велич таких самовпевнених,як Качинський і Со. падає нижче порога відразу після того,як Німеччина і Росія беруть ініціативу в свої руці.:scratch_one-s_head:
  А за той час...різні урочистості відзначають і продовжують розбиватися далі польські літаки,як то вже було під час Катинської річниці в російському Смоленську...
  Та то нині в час різних провокацій і не до описання...
  Роковини Волинської трагедії: Порошенко їде в Польщу, Дуда – на Волинь – ЗМІ

  000000.jpg
  У Польщі зупинили польоти МіГ-29 через катастрофу винищувача

  00000kj.jpg
   
  Останнє редагування: 6 лип 2018
 9. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

  З тою Польщею сті-і-ільки подій в останній час повязано,що..."гольова крутиться товаришу майор"!:)))
  В Польше планируют снести 75 советских памятников - СМИ
  Хтось легейнько пердне і-і-і...ефект доміно вже не зупиниш!Ой!...:preved:

  000000.jpg

  View: https://www.youtube.com/watch?v=MciUI2dxmiI
   
  Останнє редагування: 6 лип 2018
 10. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

  Swoboda grozi Polakom: żadnych „antyukraińskich działań” podczas wizyty Dudy na Wołyniu - w ojczyźnie UPA » Kresy
  Попередили...і добре!
  :uanew::bandera::bandera::bandera::bandera::bandera::bandera::bandera::bandera::bandera::uanew:

  Волинська філія Партії Свободи відкрито попередила поляків, що в ході запланованого візиту президента Анджея Дуда на Волинь утриматися від антиукраїнських дій.«Ми попереджаємо польську владу утриматися від необдуманих, провокаційних коментарів, дій або жестів на Волинській землі - батьківщині УПА».
  У неділю, 8 липня, планується візит президента Анджея Дуди на Волинь. Вона спрямована на вшанування пам'яті жертв геноциду у Волині та Східній Малопольській. Це було заплановано в зв'язку з «річницею польсько-українського конфлікту, до якого кожна сторона має свою власну точку зору.»

  oooooooo.PNG
  SWOBODA GROZI POLAKOM: ŻADNYCH „ANTYUKRAIŃSKICH DZIAŁAŃ” PODCZAS WIZYTY DUDY NA WOŁYNIU – W OJCZYŹNIE UPA
  7 lipca 2018
  Wołyński oddział neobanderowskiej partii Swoboda otwarcie ostrzega Polaków, by podczas planowanej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Wołyniu powstrzymali się od „antyukraińskich działań”. „Ostrzegamy polskie władze, by powstrzymały się od nieprzemyślanych, prowokacyjnych wypowiedzi, działań czy gestów na wołyńskiej ziemi – ojczyźnie UPA”.
  W niedzielę 8 lipca planowana jest wizyta prezydenta Andrzeja Dudy na Wołyniu. Ma ona na celu uczczenie pamięci ofiar ludobójstwa na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Powiązany ze „Swobodą” portal vgolos.com.ua informując o wizycie polskiego prezydenta na Wołyniu pisze, że zaplanowano ją w związku z „rocznicą konfliktu polsko-ukraińskiego, na który każda strona ma własny pogląd”.
  Swoboda grozi Polakom: żadnych „antyukraińskich działań” podczas wizyty Dudy na Wołyniu - w ojczyźnie UPA » Kresy


  View: https://www.youtube.com/watch?v=RgdANpB9PnY
   
  Останнє редагування: 7 лип 2018
 11. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

  Коли Кремль почне здійснювати жахливі провокації в Україні: думка журналіста - 24 Канал
  Операція Бабченка — це операція проти України, а не Бабченка. Їм розходиться вбити не Бабченка чи ще когось, їхня мета — вбити Україну. Усі провокації, які були та ще будуть — напади на синагоги, на ЛГБТ, на ромів — це все спецоперації російських спецслужб. Немає ніякої "Тверезої та злої молоді", такої організації не існує. Є одна структура, яка цим усім займається, вона називається ФСБ Росії. Вони моніторять ситуацію в Україні, суспільні настрої, і коли побачили, що є проблеми з ромами, вирішили використати це для провокації,
  Боюся,що в ці можливі опереджувальні події можуть провокативно бути вплетені і завтрашні польсько-українські поминальні події в Сагрині (Польща) і в Луцьку на Волині при уасті польського і українського президентів.Політично небезпечний для України-Польщі,та й всієї Європи наступив час!:preved:
   
 12. Lanktocha

  Lanktocha Well-Known Member

  Тільки не вистарчало нам робити великі обговорення і приділяти увагу польським подіям, більше своїх, прямо як шабаші на Вата-ТВ.
   
 13. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

 14. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Меморіал пам’яті українців в Сагрині: Ганебно мірятися пролитою кров’ю народів, – Порошенко

  Президент України Петро Порошенко виступив у польському селі Сагринь на відкритті Меморіалу пам’яті українців, які загинули від рук польських «селянських батальйонів» та підрозділів Армії Крайової у 1944 році
  Про це повідомляє Укрінформ.
  «Я переконаний, що і в польському, і в українському суспільстві є достатньо мудрості, аби зрозуміти, що будь-яке протистояння між нами точно послаблює нас. Послаблює саме тоді, коли перед обома нашими країнами постала спільна загроза зі сходу, коли гібридна війна, розгорнута проти України, поширюється Кремлем і на всю Європу», – заявив глава держави.
  Він підкреслив, що Україна рішуче засуджує «брутальність і насилля як сьогодення, так і минулого», та закликав нинішнє й прийдешнє покоління як українців, так і поляків не допустити повторення трагедії.
  У цьому зв’язку Президент наголосив, що будь-які прояви використання будь-якими політичними силами історичної пам’яті задля підвищення своїх рейтингів є неприйнятними.
  «Мірятися пролитою кров’ю наших народів і здобувати на трагедії політичні дивіденди – це є ганебно, це є неприйнятно і це шлях у нікуди. На мою думку, це зрада пам’яті про невинних жертв нашої спільної трагедії», – заявив Порошенко.
  Водночас він висловив сподівання, що український і польський народи не піддаватимуться на провокації, спрямовані на перегляд багаторічних спільних здобутків у відносинах між двома народами у питаннях порозуміння і примирення.
   
 15. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

 16. Коммунарец

  Коммунарец Well-Known Member

  Не дивлячись на бажання Порошенка протовкнути принцип "Прощаю і мене простіть" - ніхто не зробив ані кроку, щоб це зробити. Такі заяви мають бути офіційними , наприклад від ВР. Але самі знаєте, що там половина ворогів України, а друга - вороги Бога. А із сейму взагалі - одна жовч бризка з російською смердюхою...
  То питання без рішення, поки всі не отримають те, що "заслужили" і не усвідомлять, що всі винні перед людством і Богом.
   
  Останнє редагування: 9 лип 2018
 17. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Польський посадовець назвав вшанування закатованих українців у Сагрині – небезпечною провокацією

  Очільник Люблінського воєводства назвав акцію вшанування пам'яті українців, вбитих у Сагрині, провокацією, а усіх учасників акції – націоналістами, «чий приїзд до Польщі завжди є небезпекою».

  Про це Пшемислав Чарнек заявив на своїй прес-конференції.

  Вшанування пам'яті українських жертв, вбитих 10 березня 1944 року у Сагрині відділами Армії Крайової, відбулося у неділю, 8 липня, за участю Президента України Петра Порошенка.

  Люблінський воєвода, коментуючи промову на урочистостях історика Григорія Купріяновича, назвав українських націоналістів «злочинцями, яких важко знайти в історії того світу».

  За його словами, порівняння двох подій – вбивств у Сагрині та Волинської трагедії – може бути злочином, оскільки дії, під час яких загинули українці у Сагрині, були націлені на «знищення баз ОУН-УПА».

  «Від новіших свідків тих подій завжди чув, що ці цивільні (вбиті у Сагрині – ред.) теж були озброєні (…) Порівняння цих подій у моєму переконанні може бути злочином», – заявив Чарнек.

  Очільник Люблінського воєводства пообіцяв звернутися до прокуратури, аби перевірити «можливість злочину», та пригрозив притягнути до кримінальної відповідальності Григорія Купріяновича, покликаючись на новий польський «антибандерівських закон».
   
 18. Юрко НОТОЦО

  Юрко НОТОЦО Хлопський фільозоф

  Tusk wzywa do ugody z Ukrainą w sprawie historii » Kresy
  На наступний день після візиту президента Ендрю Дуда на Волині в пам'ять про жертви геноциду УПА, Дональд Туск закликав до «повну солідарність» з Україною.
  Дональд Туск виступив на прес-конференції разом з президентом України. Президент Європейської Ради послався на польсько-українські відносини, включаючи їх історичний досвід. "Я звертаюся до влади обох країн із закликом до нового підходу до наших відносин та позитивного мислення. Конфлікт між нами може залежати лише від наших опонентів, або політичних дурнів ", - сказав Туск.
  _____
  Думаю,що ця солідарність,то спроба створити ЄСом Євро-НАТО на базі Української діючої Армії в такий гарячий час перемовин Трамп-Путін, ну і того безсилля НАТО в Європі, в якому воно опинилось!:preved:

  Україна НАТО.jpg
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 19. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

  Анонс

  [​IMG]
  skrypin.ua


  Володимир В'ятрович — науковець, історик, публіцист, голова Українського інституту національної пам'яті – прийде до нас на 16+ Середа 11 липня о 21:30.


  View: https://youtu.be/ecnCQnU_N9M
   
  Останнє редагування: 10 лип 2018
  • Зе бест! Зе бест! x 1
 20. ІгорМ

  ІгорМ Маленький українець

а де твій аватар? :)