Україна і Росія напишуть "правильну" історію

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Чернобылец, 1 гру 2006.

Статус теми:
Закрита.
  1. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Интересно мнения услышать. :)

    http://www.nr2.ru/ua/94467.html

    Российско-украинская комиссия готовит к выпуску два новых учебника истории, которые будут полностью согласованы учеными обеих стран. Об этом на совместной пресс-конференции в Киеве заявили министры образования России и Украины Андрей Фурсенко и Станислав Николаенко.

    Не слышу стенаний. Это ж вся историческая литература от диспоры и по их грантам о тысячилетних гонениях в макулатуру пойдет. Не может быть ! :)
     
    Останнє редагування модератором: 26 вер 2008
  2. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Россия и Украина выпустили совместный учебник истории

    Александр Галич
    Съезду историков


    Полцарства в крови, и в развалинах век,
    И сказано было недаром:
    "Как ныне сбирается Вещий Олег
    Отмстить неразумным хазарам..."

    И эти, звенящие медью, слова,
    Мы все повторяли не раз, и не два.

    Но как-то с трибуны большой человек
    Воскликнул с волненьем и жаром:
    "Однажды задумал предатель-Олег
    Отмстить нашим братьям-хазарам..."

    Уходят слова, и приходят слова,
    За правдою правда вступает в права.

    Так помните ж, люди, и знайте вовек,
    И к черту дурацкая смута: *
    ( Вариант: * вовек, чтобы не было смуты)

    "Каким-то хазарам, какой-то Олег,
    За что-то отмстил, почему-то!"

    И это преданье седой старины -
    Пример для историков нашей страны!
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Клірік

    Клірік Well-Known Member

    Відповідь: Россия и Украина выпустили совместный учебник истории

    Надеюсь, исторических мифов там будет минимум...
     
  4. Пересвет

    Пересвет Well-Known Member

    Відповідь: Россия и Украина выпустили совместный учебник истории

    Клирик! Приветствую вас!
    Необходимо почитать сие творение, надеюсь в результате получится хороший результат.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Россия и Украина выпустили совместный учебник истории

    Расскажите эще раз про физика И. Пилюя, что подвегся тiску царского правительства из Петербурга. :)

    И это не преданье седой старины -
    Пример для граждан нашей страны!
     
  6. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Россия и Украина выпустили совместный учебник истории

    Може, я просто не зрозумів іронії (і до чого вона тут - теж не зрозумів), але Пулюй в Австро-Вєнгріі жив, користувався відносно ліберальним політичним кліматом. До чого тут тиск з Петербурга, який дійсно на рассійскіх подданних чинився?
    Стосовно ж підручників ідея нібито й цікава, але в мене довіри до неї небагато. По-перше, і у нас, і у них повно різних підручників з досить різними версіями історичних подій. Потрошку це все діло уніфікується, але процес далеко не урегульований. Як на мене, це будуть чергові тисяча перша і тисяча друга версії з черговими нюансами. Це цікаво, звичайно, але щоб так вже й унікально? От зараз у мене на поличці стоять штуки чотири сучасних россійських учєбних пособій, збацаних росіянами на свої домашні або європейські гранти (це, певна річ, значно піднімає їх рівень у порівнянні з грантами діаспорними. Еге ж, іронічний ти наш?:D ) Тому це все більше схоже на якусь разову акцію...
    По-друге, хто ті підручники писатиме? Напевне - чергова "своя" група любителів гонорарів з того самого Інституту історії, який на цьому ще від сталінських часів спеціалізується. Як треба, так і напишуть... Проиблизно та сама ситуація і в росіян (принаймні тих, з ким я знайомий). А найкращі історичні дослідження останніх років, які я читав - причому серйозні, оригінальні і аніскілечки не шароварні - справді виходять за підтримки діаспорних та ще польських грантів. І не знаю жодного випадку, щоб грантодавець втручався у зміст роботи, на яку виділяє гроші. На жаль, вітчизняні гранти та дослідницькі субсидії практично відсутні, а коли й є, то переважно дерибаняться тими ж "своїми". Помітив - класні видання, за якими народ ганяється, переважно виходять якимись дивними непрямими шляхами.
    І найголовніше. Чорнобильцю, я розумію, що хочеться здаватися розумнішим у всьому, але чому б не зосереджуватися на питаннях, у яких ти, безперечно, справді серйозний і грунтовний фахівець - політиці, там, чи футболі... Навіщо блістать остроумієм на матеріалі, яким ти більш, ніж очевидно елементарно не володієш?
     
  7. angal

    angal Well-Known Member

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Ну так, перепишуть... А потім в нас знову поміняється влада - і знову перепишуть... А потім в них щось зміниться і по-новому перепишуть... А потім ще якась революція нагряне - і "оп'ять" перепишуть. Саме паршиве тут, на мій погляд те, що історії вже все рівно. Вона вже відбулассь. А от нашим дітям її вчити - то так, то сяк, то ще якось... І розібратись - де та "справжня", а де в черговий раз переписана... І потім до того не находити порозуміння з батьками ще і в питаннях історії:sad:
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Знову те саме. Знову ті самі граблі... Знову кооперація з Росією...
    А дітей і молодь дійсно шкода.
    Памятаю 70 роки минулого століття, коли я вчився в Львівському медичному. Видали нам якісь товсті підручники по історії КПСС. І ось на семінарі асистент кафедри побачивши ті підручники почав на нас кричати і радив викинути ті підручники бо "історія там вже неправильна". Ми дивувалися, як може бути неправильною історія. Адже це факти, факти...
    І знову те саме - обявлять якусь частину нашої історії неправильною.
    В догоду "специфіці" сусідньої держави. Як сказав НоТоЦо, чому нас (Українців) можна нищити?
     
  9. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Точно! Пусть лучше с Австралией скооперируются и издадут дийсно правильные учебники!
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Ну чому ж зразу "в догоду "специфіці" сусідньої держави"???:confused: Знову сльози і соплі!:cool: Нищать... Мазохізм якийсь!:ireful1:
     
  11. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Я думаю, в Україні розумних істориків є більше ніж в Австралії і Росії разом взятих.
     
  12. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Ой, народ... Ну вчитайтесь же уважно в текст первісного повідомлення. Мова йде про разову акцію ІНФОРМАТИВНОГО характеру - у них надрукують наш погляд, а у нас - їхній. І все! Жодних директив і обов"язкового заучування населенням канонічних текстів... Ви всі чомусь реагуєте не на саму подію, а на журналістьську обгортку (хитро і не цілком коректно викручений заголовок, наприклад) до цієї події... :rolleyes:
    (свої думки стосовно змістовності акції я вже виклав у дописі № 7)

    Стосовно політичної кон"юнктури у науці - згоден. Але, коли відверто, це буде завжди. Колись жорсткіше, колись м"якіше. Загалом віра в "правдивий" науковий погляд на минуле сліпа, як і будь-яка інша віра. Нема і не може бути єдиного погляду на історію - правдивого чи неправдивого. Єдине, чого справді варто уникати - свідомого спотворення картини. Але, повторюся, це буде завжди. На жаль.
    Наука - це прагнення якоїсь об"єктивності у пізнанні, однак носієм цього прагнення є окремі суб"єктивні мислення. Тут і неминучий "корінь зла" росте. Кострубато сказав, але краще зараз не придумаю... Неділя, вечір... :D :D :D
     
    Останнє редагування модератором: 28 лют 2009
  13. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Pedro!
    З підручниками мав АНАЛОГІЧНИЙ випадок на 1 курсі.
    1:1 !
    Благо, викладач був нормальний, починав лекцію російською, закінчував українською. Цікавився дівчатами. На обличчі було написано - "як я ненавиджу те, що змушений вам читати !"

    Хочу на "історичну тему" запропонувати ще одну пісеньку.
    Про авторство досі сперечаються - А. Галич чи А. Флейтман.

    Царь Николашка долго правил на Руси,
    Хоть на лицо он был немного некрасив.
    При нем водились караси,
    И поросились пороси,
    И много было чего выпить-закусить.

    А в Октябре его немножечко “того”,
    Тогда узнали мы всю правду про него:
    Что он рабочих притеснял,
    Что он погромы учинял,
    И что нам дальше будет лучше без него.

    Товарищ Сталин всем нам был родной отец,
    Он строил ГрЭС, он строил ГЭС, он строил ТЭЦ.
    При нем колхозы поднялись,
    И слезы счастья пролились,
    Капитализму на Руси пришел конец.

    А в марте он немножечко “того”,
    Тогда узнали мы всю правду про него:
    Что он марксизму изменял,
    В решеньях силу применял,
    И в лагерях сидели все до одного.

    А наш Никитушка хоть ростом был с аршин,
    При нем достигли мы сияющих вершин.
    При нем пахали целину,
    При нем пихали на Луну,
    Предотвратили термоядерну войну.

    А в Октябре его немножечко “того”,
    Тогда узнали мы всю правду про него,
    Что он колхозы разорил,
    И скот на мясо весь пустил,
    И где не надо пихал зятя своего.

    Вот так живем и движемся вперед,
    И если кто нибудь немножечко помрет.
    На то она история,
    Та самая, которая
    Ни слова, ни полслова не соврет.

    __________________
    Ну, допустим, ты пробил головой стену. Что ты будешь делать в соседней камере?
    (Станислав Ежи Лец)


    Аудіо тут: http://music.lib.ru/m/medwedew_wadim_rober/alb7.shtml#carx_nikolashka_nami_prawil_na_rusi
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Viktoria Jichova

    Viktoria Jichova Well-Known Member

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    А що це таке взагалі "правильна історія"? Що, знову "непомітна корекція" згідно державної ідеології? Як можна виправити, чи підкоректувати факти? Гадаю, що їх хіба можна більш-менш об'єктивно оцінити, та і тут саме означення "об'єктивно" втрачає свою об'єктивність. Мені щось не надто віриться, що російські та українські історики зійдуться на спільних поглядах. Мені мало віриться в те, що Москва забажає збавитися свого твердження, що лише єдина вона є правонаступницею Київської Руси. Ідея "Третього Риму" вже надто глибоко запустила свої корені.
     
  15. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    А кто, кто правоприемник-то?????
     
  16. Клірік

    Клірік Well-Known Member

    Ну, Франция и Англия издали совместный учебник истории, долго согласовывая, как описывать события Столетней войны...

    Ну, это в "России, которой не было" хорошо описано - это один из составляющих элементов Большого Московского мифа - что наследником Киева признается Москва и только Москва.
     
    Останнє редагування модератором: 28 лют 2009
  17. Дядя Ваня

    Дядя Ваня Well-Known Member

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Я думаю что здесь правды не узнать ни от кого. При раcпаде двух частей чего-либо обе части неизбежно за право наследования подерутся, поэтому тут даже удивляться нечему. Я считаю, что Украина, Россия и Белоруссия - это Русь, а что-то в отдельности нет.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    От-от... І в професійному середовищі такі самі міфи ходять... і протилежні їм... і ше якісь інакші... :D :D :D

    Всі не зійдуться... І намірів таких ніхто не має... І міфи у кожного свої лишаться... І між істориками, і на цьому форумі... :D :D :D
     
  19. Дядя Ваня

    Дядя Ваня Well-Known Member

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    Да уж, мифы разные бродят и с разных сторон их запускают в народ. Поэтому что такое сейчас "правильная история" не знает наверное никто.
     
  20. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Україна і Росія напишуть "правильну" історію

    А тут Віка права - і знати нема чого. Нема її, правильної історії. Як теперішнє життя складне і неоднозначне, так і вчорашнє життя було складним і неоднозначним. Професійний історик має якісь суто фахові навички, але моралі у сєй басні універсальної нема і бути не може. Як ми самі сьогодні бачимо своє майбутнє, так і робимо. І в минулому кожен своє бачить і бачитиме. Об"єднує лише майбутнє.
     
Статус теми:
Закрита.
а де твій аватар? :)