УГКЦ - православ"я

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем юстас, 3 січ 2008.

  1. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Властиво - намісник святого Петра.
    Якщо влазите в дискусії.то почитайте.
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    То було сказано образно (хоча зізнаюсь, що я не знав про це - ніколи не цікавився), але суті справи це не міняє. Як можна поклонятися людині? Чим це не культ особи?

    Додано через 3 хвилини
    І взагалі Папа Римський, а не Київський:), то ж італійцям - прапор в руки:)
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Ніхто людині не поклоняється.
    Якщо в державі є президент, то він просто керує державою, його поважають, але ж не поклоняються і культу особи нема (ееее, про сусідів не будемо, то випадок унікальний:D).
    Папу просто поважають. Культ Івана Павла ІІ був хіба серед поляків, але то вже специфіка "національного божевілля". Не всі поляки такі, але винятки такі голосні, що виглядають, як правило.
    Культу особи щодо папи немає. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Не признаю що? Що Він є,?
    шановний -на львівському форумі часто вживаються фрази і слова які є властиві для Західної України-тобто часто смислове навантаження людьми зі Сходу в тіж слова вкладається трохи інше.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    :moskali:
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Я теж не розумію, чому іноді словом "село" позначають щось негативне.

    А однак цікаво. Так само, як монархічний устрій деяких держав. Дуже романтично. :)

    Додано через 5 хвилин
    Якщо транспонувати і поміняти синє на зелене, а потім поміняти місцями зелене з білим, то якраз італійський прапор вийде. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Олена_ua

    Олена_ua Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Для мене село це можливість побути на природі, попити та поїсти свіженького та смачненького, поспілкуватись з життєво мудрими людьми.
    А "забите село" і у мегаполісі таким залишається. То діагноз.
     
    • Подобається Подобається x 4
  8. Не согласна. Униатство - это смесь православия и католицизма, то есть, не совсем восточный обряд ;)
     
  9. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Рибко, Видуже мало знаєте про уніятство. Уніятство - це саме східний обряд з визнанням верховенства Риму.
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Если верховенство Рима, значит, не совсем восточный.
     
  11. Марусино

    Марусино Well-Known Member

    мені цікаво, чому на заході уніятство це.. В нас православні християни - де не була, де не бачила.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Исторически так сложилось. А теперь ещё и минусы лепят!
     
  13. Боже, чего тут так много католиков?! Эта вера навязана Украине!
     
  14. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    визнання главенства жодним чином не впливає на обряд. православний обряд міняється залежно від иого, чиє главенство визнає конфесія - Москви, Києва чи Константинополя?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    як на те пішло, то не нав'язаним Україні є тільки язичництво. Те котре Володимир винищив у 10 столітті (не плутати з сучасними новотворами), нав'язуючи православ'я, котре на той час ще було єдиним з Римом
     
    • Подобається Подобається x 5
  16. маюнка

    маюнка Дуже важлива персона


    no comments... не засмучуйтесь за мінуси. це ж не вираження ставлення до Вас особисто. просто незгода з висловленими Вами думками:) крім того, політика і релігія - завжди найгостріші теми скрізь, надто - на ЛФ.

    щодо обряду... обряд - це обряд і в греко-католиків він є східним. поняття обряду (тобто, порядку, певної сукупності дій, порядку Богослужіння) - це інше, ніж підпорядкування в церкві. і за обрядом УГКЦ - Східні християни. Літургія Іоанна Златоуста правиться в греко-католиків рівно як і у православних. а "смесь", як Ви висловились не в обряді, а у вченні, в догматиці Церкви - католицької та православної.

    а щодо історії наступне скажу: склалось історично... а чому не поставити питання ЧОМУ історично склалось саме так?
     
  17. Так что, всем стать язычниками? Я имела в виду, что православие было в Украине давно, а католицизм навязала Польша уже гораздо позже. Сколько было убито невинных людей за веру! Почитайте книгу Нечуя-Левицкого "Князь Иеремия Вишневецкий"!
     
  18. А вы много католических священников знаете? И все они идеальные? Сомневаюсь.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    і Гайдамаків Шевченка заодно.

    греко-католицька церква і постала як захист від полонізації і нав'язування західної традиції. Саме завдяки унії вдалося зберегти на західноукраїнських та білоруських землях східну традицію. Інакше мали б уже костьоли. І не факт, що єдину Україну. Поляки он досі марять про "Львув - польске място". Бо хоча віра і політика - речі різні, однак дууууже взаєпов'язані.
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Эти поляки уже надоели тем, что считают нас своими рабами! Нужно показать им, что мы не такие!
     
а де твій аватар? :)