УГКЦ - православ"я

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем юстас, 3 січ 2008.

  1. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Ліля вибачте за офтоп але як Вам було бачити що тут після України в церквах в залах роблять з алкоголем і танцями весілля і тд?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Модернізація(с)
    Трохи поофтоплю.Зараз читаю "Анклави"Панова.
    Дія відбувається в недалекому майбутньому.В Європі - іслам.Тримається лиш невеликий острівець християнства - Ватікан.А в Африці,Америці набрала силу нова релігія - Католицьке Вуду.Що цікаво,прогноз досить достовірний.
    Книжка - сила...
     
  3. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Шкода що не можна карму в кубі дати :D:D:D

    Треба просто не хотіти такого чути.

    Що до церкви св. Андрія у Львові. Можете мені карму забирати але для мене це була найбільш не затишна церква у Львові, щось там все було якесь не те... І таке саме я відчуваю тут в Ню Йорку в церкві Св. Юрія де правлять отці Василияни. А доречі в цій церкві також відмовились говорити «православних», і навіть єдна пані як була в нас в церкві то нас пообзивала і назвала нашого священника православним, так ніби то найбільше ругатільство на світі. І сказала що ми як стадо баранів, бо на причастя не клякаєм.
    Але он в церкві Св.Михаїла у Львові в Студитів мені дуже подобалось. І молитись легше якось, і тепліше і спокійніше. І також в нас в нашій церкві тепер. Затишно мені тут.


    Ліля, а як вам Служба по-англійськи? Я також часами іду на англійську, але то рідко, лише коли підпирає бо на українську не попали.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    просили - маєте. морально я у вас карми багато забрав, сьогодні злий.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Ну, я тут такого (тобто саме весілля) взагалі ще ні разу не бачила і про таке не чула. Розкажіть. :)
    У танцях нічого поганого не бачу. То ж не у церкві. І наша церква не кальвіністська. :) І до церкви взагалі знизу, із зали нічого не чути. А коли імпрези у залі ПІД церквою є, то вино там символічно дають, якщо дають.
    Ми у такій залі Миколая святкували. І взагалі ідея самих залів мені дуже подобається, бо тоді спільнота церковна не є мертвою, як ото у Львові в церквах. Прийшов до церкви, пожертвування кинув, рукою помахав (більшість мух обганяють, на жаль), на одне коліно півклякнув (навіть страшно згадати оті дивні пози, треба в церкві взагалі з закритими очима тоді стояти, кілька разів так шокувалася у церкві Михайла) і пішов. У Львові мені люди в церкві видавалися острівками. Знаю, кого знаю, і "до побачення". До решти не маю ніякого відношення. Як на базарі: коли хтось торкнеться - неприємно. І як звати людину не знаю, і що робить невідомо. Все, що знаю, знайоме обличчя. На вулиці би навіть не згадалося, звідки саме знайоме.
    Я любила живі спільноти. Ми з друзями постійно такі робили. Інших залучали. Хотіли свого пароха на таку залу спровокувати. Але не під церквою, бо то неможливо, а неподалік, у Кривчицях. Та не склалося. Може, людей побоявся. А може, з кимось поділився ідеєю, а наші побожні галичани ляпнули своє "та ви шо, та де ж то таке може бути..." І пшик з того вийшов.
    А тут - є кава та тістечка після Літургії (я сама часом щось навмисне для того печу). Є можливість бути живою спільнотою. Знати імена, як не всіх, то значної частини. Знати, хто чим займається. Говорити про Бога, про те, що любиш у церкві. Ой, та в тому таке багатство, тільки черпай!

    Додано через 48 секунд
    Краще би ви, Ромку, СП читали. :p
    Книжка - ще більша сила.

    Додано через 11 хвилин
    Цілковито погоджуюся. Таке саме враження. Особливо, коли там "шептухи" відправляють. То взагалі забуйство. Подібне враження від підгорецьких васильків.
    Що цікаво. Васильки в Україні страшенно латинізовані, а поза Україною - навпаки, дуже східні. Треба їх туди-сюди періодично міняти, то може, би нарешті лад навівся. :D:D:D
    :D:D:D
    Та, на жаль, в українців нема поняття християнської віри, як такої. То щось таке "вище, інше, НАШЕ". І все має конче бути так, як люди собі то думають. Тільки ЩО ті люди знають? Чим цікавляться? Чи читають вони "книгу правдивої та глибокої віри" чи лише молитвенники усім видів та сортів?
    Я мала щастя з такою одною бабусею недавно розмовляти. Дякую Богові, що мене у той момент сповнив спокою та любові і я саме так із нею й розмовляла. Але та її жовч, якою вона сипала на іншиї парафіян, дуже мене боліла. Я навіть щаслива, що імені тої пані не знаю. Але такі розмови дуже засмучують. То не віра, на жаль. То клюб, клюб україномовних греко-католиків, де греко-католик значить українець-патрійот, але аж ніяк не християнин. І це боляче.
    І що я такій бабці можу сказати? Що для мене не проблема, коли хтось не знає українською, що не проблема, коли вони моляться англійською, що не проблема, що вона якогось там отця (проціджене крізь зуби) не любить, а на англомовні частини під час Літургії (ще більше крізь зуби) плюється. І що я можу їй на те все сказати? Я все одно люблю тих людей і того отця, і я на англомовні частини в Літургії не плююся, а тих, хто не знає української трактую дуже добре, люблю їх і часто запрошую до своєї хати. І що, як я то все їй скажу? Вона мене й так не зрозуміє і лиш незадоволено похитає головою... :sad::sad::sad::sad::sad::sad::sad:

    Додано через 15 хвилин
    Нууууу, студити - це твердиня! Там дійсно є наша традиція, бажання зберігати "чистий обряд", хоч він у природі не існує, але максимально наближено до наших коренів та правдивої традиції. Там немає таких бабульок, котрі будуть штуркати вас у плечі "клякай!", там є те, що має бути. І порядок, і свобода. У неділю не мається клякати. За винятком неділі чесного хреста. В інші неділі - ми маємо славити Бога стоячи! Премудрість, прості! Тобто випростайся, стань рівно. Не "пробач, прости". :)
    Ех, я за студитами тут лише у Бремптоні не сумую. Бо у Бремптоні саме з гайової церкви багато в чому бралося приклад.

    Додано через 20 хвилин
    Я лише на англійськомовну ходжу. Або на двомовні чи тримовні (+французькою деякі єктенії або окремі прошення). Але в основному на ті, де 98% англійська. І на Вечірні теж англійською.
    Раніше пробувала ще на україномовні, але я не маю сили брати участь у якихось чиїхось змовах, слухати плітки та наговорювання... Ну, так вже мене духівник мій виховав, що я до християн більше тягнуся, ніж до націоналістів. І от серед англомовних дуже багато патрійотів. Бо ті з україномовної служби самі ходять, говорять, а вже дітей їхніх та онуків там не побачиш. А на англомовних - цілими сім"ями. І шанують вони обидві мови однаково. Просто однією користуються менше.
    Я вже так звикла до англійською, що навіть молитвеником майже не користуюся. Тільки як щось особливе співають і ноти роздадуть, то так. :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    І,даремно Ви так.
    Європа і зараз вже наполовину захоплена еміґрантами з ісламського світу(та,вже й не еміґрантами),так,що цей прогноз цілком реальний,враховуючи швидкість їх розмноження.
    А,інтерпретація неграми служби Божої - вельми цікаве явище.Мені раз сусід показував(священник КП).Незабутнє видовище...
     
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я


    я себе взагалі почуваю інопланетянином, забав у церкві не бачу, вислови прихожан не чую..... Звідки це Ви берете?
     
  8. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    тут багато церков мають зал внизу і здають в рент на весілля.джерело доходу ну і церква тут є і як місце зібрання спільноти.клуб український.мене ще тут спочатку дивувало що до причастя без сповіді йдуть бо вдома я ходив до церкви де василіани такого не позволяли
     
  9. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Лілю ви дуже правильно пишете, і вільно. Я відчуваю, що мав би погодитися з вашими думками, проте не зараз, не тут, бо інакше це буде виглядати як рубання гілки на якій я сиджу. Церква Андрія - це символ хочете ви цього чи ні. Символ для багатьох із львівян, і символ для мене особисто. там все моє, власне, духовне і найдорожче. боюся для людей які не пережили цього нереально зрозуміти. я туди ходжу з 1994-95 рр. і там кожен куток, звук, слово, ехо знайоме. Розумієте?
    так боляче коли я чую ці слова від вас і від інших...
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Символ чого??
    Для мене символ - церква Юра.
    А інший символ - костел Ельжбєти, з якого зробили церкву.

    Додано через 2 хвилини
    Ще скажіть, що взагалі до церкви не ходите. :D:D:D
    А ви хіба не знаєте, що у Північній Гамериці гріха немає? :D:D:D
    В Україні сповідь - витирачка, а тут - взагалі про неї мало говорять. Всі тіко говорять, що Бог вас любить. Про гріх мало хто говорить і про сповідь. Ціна добробуту.
    Але без сповіді не всі ходять. Є ті, хто дуже поважно до цього підходить.

    Додано через 3 хвилини
    Я вас розумію. Але часом варто рости і не зупинятися на досягнутому. Цього вам і бажаю. :)

    Додано через 6 хвилин
    Ромку, те, що ви про щось не знали раніше, не значить, що це раніше не існувало. Нічого нового зараз ніхто не винайшов, повірте.

    Що чорні зі служби зробили, кажете. Ви подивіться, що наші зі служби зробили, а з храмів? Суцільний кіч: богомази, ікони з лас-веґасу, штучні квіти. Ніякої краси. Суцільне селюцтво і кіч (у селах взагалі треба з закритими очима молитися, у Львові менше переборщують). Але що зробити, як навколо рагулізм, то і в церкві то відбивається. Як же інакше?

    А ще ви плутаєте слово модернізація із секуляризацією.
     
  11. юстас

    юстас Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Люди добрі,так как же мне быть-то?!
    Когда меня крестили в Преображенской церкви,то был ещё Сов.Союз и она считалась православной.Теперь ГКЦ. Теперь я считаюсь православным или гр.-католиком? :)
    В универе доцент сказал,что всё-таки православный,т.к. на момент крещения церковь была православной...
     
  12. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    дивно, а для мене церква Юра завжди була антисимволом в УГКЦ.

    Додано через 1 хвилину
    а ким ви хочете бути?
    головне як на мене не вагатися, а бути тим ким хоче душа, серце, розум.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. юстас

    юстас Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    мой ответ тут многим не понравится, но когда я захожу в Церковь(а это бывает не очень часто,каюсь) то я не предаю значения к какой конфессии принадлежит данная церковь, я прихожу туда отвлечся от мирской суеты и поставить свечки за здоровье живых и упокой умерших.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Калиниченко

    Калиниченко Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Мені видається, бігати від конфесії до конфесії не годиться – в якій хрестили – такої і тримайся. Всі мої предки православні – чому я повинен бути католиком, навіть якщо всі навколо, навіть дружина – католики? А до храму приходять до Христа, а не до конфесії.

    Додано через 7 хвилин
    Юстасе, та це ж зрозуміло, ви належите до УПЦ.
     
  15. Маруся-мама

    Маруся-мама найкраща

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Може в вас там собака друг чєловєка, а в нас...:D :D

    Напевне нам таки пощастило з нашим священником. Він про гріх нам часто говорить і попереджає що до Святого Причастя можуть приступати лише ті хто відбув Святу Тайну Сповіді або не відчуває за собою важкого гріху, і це не можуть бути особи які живуть на віру або розведені (перебуваючи в церковному шлюбі) і живуть з іншим/ою.

    Мене вчили що Святе Причастя можна приймати якщо ти не відчуваєш за собою важкого гріха, а якщо відчуваєш невеликий гріх то можна іти але при першій нагоді висповідатись. Коли церква була в підпіллі то ми не мали змоги ходити до Сповіді кілька разів на рік, а лише один або два і лише тоді ми приймали Святе Причастя. Але коли церква вийшла з підпілля то появилась можливість частіше приймати Святе Причастя і частіше ходити до Сповіді. Але тоді мене також навчили що ходити до церкви і не приймати Святе Причастя значить не приймати активної участі у Службі Божій. Це заставляє людину бути правдивим християнином не лише в момент чи після тайни Покаяння, але й щодня щоб гріхи не заважали брати активну участь в Службі.
    Мої діти ходять до Причастя кожної Служби і ми їх дуже вчимо що їхня поведінка відбивається на тому чи вони можуть піти до Причастя чи ні.

    Мене спочатку також дивувало і навіть було трохи дико коли я бачила людей які буквально ще не зайшли до церкви а вже пішли до Причастя. Але це я залишаю на їх совісті, бо коли їм пояснили як треба поводитись в церкві а вони не хочуть слухати, то це вже на них.


    Це не просто не годиться. Це значить не мати глибокої основи і грунту під ногами. Це як ніби не приходити до мами а лише бігати по-цьотках.

    Вам особисто треба почитати Святе Письмо, послухати вчення церкви і зрозуміти що для вас є близьким. Бо он мій чоловік хоч і був хрещений в Православній церкві а сьогодні він зі мною в Греко-Католицькій церкві, бо побачив і відчув тепло і віру тут.

    Вони мені ще близькі тим, що мій стриєчний дідо був один з перших Студитів у Львові. І так сталось що їх більше в Канаді а в США переважають Василияни.Доречі Василияни найбагатші в цілому світі.

    Та не ображайтесь. Я також часто бувала в церкві Андрія, як вони лишень відкрились - бо було по-дорозі з училища додому і навпаки. Але якось вона мене не пригріла, хоча сама церква дуже гарна.
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. lotr_an

    lotr_an Well-Known Member

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    жалію, що нестримався і почав тут це все виписувати. Вибачте Лілю, що вас в це втягнув. тепер в мене таке враження що я з дому сміття виніс і тут розклав...

    Добре, перепрошую всіх кого міг зачепити.
    і повертаюся до своєї практики: політика, історія, релігія зась, бо і самому неприємно і дурниця виходить.
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    три рази... не був а може чотири за рік....

    Видно до церкви зі мною одні святі ходять, а у Вас одні грішники...
     
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Дай то Боже, миху.
    Правда, я про свій досвід у Львові писала. Особливо по селах таке.
    А в Канаді, у тій спільноті, куди я ходжу, таким мало переймаються. Тут людей цікавить традиція правдива, а не те, що "файне, та най нам буде" чи "а шо то тойво отечь таке балакає". :)
    Ходила тут на україномовні, але вже більше не ходжу.

    Даремно ви так переймаєтеся.
    А церква Юра, то тільки зараз антисимвол. :)
    А от колись...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    Дякую, Лілечко.
     
  20. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: УГКЦ - православ"я

    А бачите, як легко вам то сказалося... :sad:
    Та за що дякуєте? Я так і відчула, що ви з непевністю то сказали.
    Хоча про сихівську церкву у мене дуже позитивне враження. :)
     
а де твій аватар? :)