Технологія A-GPS

Тема у розділі 'Телефонія', створена користувачем MARTINI, 12 тра 2010.

  1. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Хочу придбати телефон з вбудованим GPS навігатором, приглядаюся до Nokia 5800.

    Проте, помітив, що ця функція працює на технології A-GPS. Наскільки я зрозумів, це не чистий GPS, дані приймач отримує не зі супутника, а з базових станцій, користувач є прив"язаний до мобільного оператора. І навігатор працюватиме лише там, де є покриття оператора.

    Більше того, технологію A-GPS підтримують не всі базові станції, тобто наявність покриття не гарантує роботу навігатора.

    Крім того, щоб користуватися навігатором потрібно, щоб телефон був підключений до інтернету. Тобто без грошей на рахунку навігатор не працюватиме.

    Хочу спитати у тих, хто користується даною технологією:

    Чи правильно я все зрозумів? :)

    Наскільки поширена технологія в Україні? Чи багато місцевостей, де A-GPS не підтримується?

    Наскільки інтенсивно споживається інтернет-трафік при користуванні навігатором? Чи дороге це задоволення виходить в результаті?

    Наскільки достовірні дані показує такий навігатор? Маю на увазі координати, висоту над рівнем моря, швидкість руху, напрямки руху до пункту призначення тощо

    Що буде з навігатором за кордоном? В роумінгу мабуть інтернет стає золотим, якщо не діамантовим?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Provincial

    Provincial Well-Known Member

    наскільки я знаю-A-GPS це додаток до звичайного GPS для прискорення старту пошуку
    тим більше що цей сервіс не залежить від конкретного стільникового оператора..одне насторожує-це фрази,що підтримка цього сервісу здійснюється ПОКИ безкоштовно
    http://www.nokia.ua/explore-services/nokia-maps/support/assisted-gps
     
  3. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Це хороша штука - яка одразу має "холодний" і "гарячий" старт, дуже швидко, бо дані про ефемериди (актуальні координати супутників) бере через Інтернет, а не "вислуховує" їх всі по черзі.

     
  4. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    як качали мапи з торентів, так і будуть качати
     
  5. Ярик

    Ярик Well-Known Member

    Приблизно місяць назад купив Nokia 5230, там теж є A-GPS На цих телефонах працює як GPS так і A-GPS, A-GPS як на мене то непотрібний.
    З 1-3 травня їздив в Карпати GPS працює нормально, щоб заблукати треба цього дуже захотіти, або батарея сяде )))
    A-GPS це додаткова функція GPS яка як на мене непотрібна.
     
  6. Provincial

    Provincial Well-Known Member

    скачування мап з торрентів і технічна підтримка сервісу оператором стільникового зв"язку- дещо різні речі,нє?
     
  7. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    Яка ще може бути технічна підтримка, крмі оновлення мап? Оновлення програмної оболонки? Так модель мобілки застаріє швидше, ніж та програма... В GPS-навігаторах який оператор що підтримує?
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Provincial

    Provincial Well-Known Member

    Під час використання A-GPS мобільний телефон отримує корисну супутникову інформацію через допоміжний сервер у стільниковій мережі. Якщо ваш телефон не отримує допоміжні дані, він намагається знайти доступні супутники. Завдяки допоміжним даним ваш телефон може знайти супутники, що знаходяться у тій же частині планети, що і ваш телефон. A-GPS помітно прискорює визначення місця вашого знаходження.
    A-GPS це мережева послуга. Вона використовується у телефонах, що підтримують A-GPS, якщо провайдер послуг не встановив додаткових налаштувань.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    То що там з A-GPS? Чи працює це в Україні? Наскільки стабільно? Чи дійсно "гарячий старт" пару секунд?
     
  10. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    Працює і дійсно швидко. Правда пару останніх днів щось не дуже. Але може то тільки в мене так, можливо з телефоном щось не так.
    Коли користувався, то я використовував A-GPS тільки для старту, потім відразу відключав, щоб трафік не витрачати. Та й потреби в A-GPS після визначення місцезнаходження більше немає - супутники нормально ловляться.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Який оператор?
     
  12. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    Київстар. Але останнім часом не користувався.
     
  13. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Дзвонив до них. Добрався до технічних керівників найвищого рівня. Кажуть, що стандарт A-GPS ними не застосовується, бо недостатній попит, а обладнання, яке потрібно для цього встановити в мережі - коштує немалих грошей.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    Дивно ... Бо виглядало, що працював...
    Помітно було по наступних ознаках при визначенні місцезнаходження:
    1) спочатку вказувалась точка, яка знаходилась поруч із моїм розташуванням (як я думав - це місцезнаходження базової станції оператора), а потім вже активувались сигнали супутників і показувало моє місцезнаходження
    2) знімались гроші за інтернет (gprs чи edge), тобто якісь дані відправлялись на сервер.
    Як буду за межами будівлі спробую ще раз ....
    Повторюсь лише, що різниця у швидкості позиціонування, коли я вмикав на телефоні A-GPS була відчутною.
    ..........
    Спробував ... Ніби працює. В якості експерименту відключив GPS у телефоні, а включив "на базі мережі". На карті показується точка, яка знаходиться десь метрів 70 від мене і навколо цієі точки замальований круг, який охоплює десь 200-300 м на карті, в т.ч. і ту точку, де я насправді знаходжусь. + зняло пару копійок за інтернет.
    можливо це не А-GPS, але фактом є те, що за допомогою інформації з від оператора позиціонування відбувається швидше

    що каже інтернет
    [​IMG]
    Як я розумію крім вбудовано GPS приймача є можливість позиціонуватись на основі інформації мережі оператора. Технологія А-GPS включає в себе позиціонування на базі мережі оператора + відправка інформації на сервер нокія, який в моєму випадку є провайдером A-GPS. Тобто Київстар у даному випадку не надає послуги А-GPS у повному обсязі, але надає основну інформацію для цієї послуги. І напевно ніяке додаткове обладнання для цього не є необхідним. Вони ж зараз почали надавати послугу "маячок" чи як там її ...
     
    Останнє редагування: 14 вер 2010
    • Подобається Подобається x 1
  15. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Щоб перевірити, чи A-GPS працює, зробіть так:
    1.Подивіться своє положення на GPS-мапі.
    2.Повністю вимкніть телефон.
    3.Переїдьте за 100 км, не менше, але в межах зони покриття оператора.
    4.Там ввімкніть телефон знову і засікайте, через скільки секунд вірно визначаться координати.

    Якщо нове місцеположення вірно визначено за пару секунд - система A-GPS працює. Якщо для цього знадобилося майже хвилину чи навіть більше, і при цьому сигнал оператора був достатньо сильний - то скоріше всього, працює звичайний GPS.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    п. 3 буде проблематично виконати.
    Насправді буває достатньо переїхати 5-10 км із вимкненою навігацією, щоб потім супутники шукалися досить довго. Одночасно, ввімкувши а-жпс, визначення місцезнаходження відбувалося досить швидко. Загалом досвід використання навігації невеликий, тому цілком можливо, що це було співпадіння. Але з іншої сторони фактом є те, що при включеному а-жпс задіюється інтернет для передавання якоїсь інформації. Це вже точно перевірено.

    ---------- Додано в 18:24 ---------- Попередній допис був написаний в 18:16 ----------

    Щойно ще раз перевірив. Увімкнув почекав десь 1 хвилину не знайшо супутника ... Вимкнув. Погас значок роботи вбудованого жпс. В налаштуваннях увімкнув "а-жпс" і "на базі мережі". Увімкнув - десь за 10-15 хвилин знайшлися супутники. Можливо те "на базі мережі" допомагає, але як мені здається воно і є частиною а-жпс.
    Тобто "на базі мережі" визначає приблизне місцезнаходження, а "а-жпс" - це визначення місцезнаходження "на базі мережі" + відправка на сервер нокія інформації і отримання інформації про те з якими супутниками контактувати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    На жаль, не працює. Схоже, що навіть "холодний старт" має бути за час менше 2 секунд.

     
    • Подобається Подобається x 1
  18. thinkers

    thinkers Well-Known Member

    Таке враження, що A-GPS абсолютно зайвий понт. Маю комунікатор з GPS. Старенький, років 3 вже, мабуть. На відкритій місцевості супутники знаходяться протягом 2-5 хв. А швидке позиціювання, переважно, потрібне поза зоною покриття оператора.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Varvar

    Varvar Well-Known Member

    дуже перепрошую очепятка ... звичайно секунд
    Але певно дійсно не працює. пізніше десь через півгодини у іншому місці старт без A-GPS зайняв десь біля 30 секунд. Видно сьогодні просто сприятливі умови для позиціонування
    Тільки не зрозуміло для чого телефон обмінюється якимось даними (використовує і-нет) при увімкненому а-жпс.
    цікаво інше, здається є досить багато комунікаторів та смартфонів, які (якщо вірити опису в інтернеті) мають виключно A-GPS. як бути у такій ситуації ...
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Для чистоти експерименту повторіть цю процедуру ще пару раз, кожного разу міняючи дислокацію на 100 км.:crazy::crazy::crazy:
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)