терпіти не можу ремарка...

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем duncan, 8 гру 2007.

  1. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    проте сам Ремарк був оптимістом - двічі одружувався на тій самій жінці... :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    мабуть, своі книги він писав одразу після розлучення -- такі вони депресивні... [​IMG]
     
  4. Abraira

    Abraira Well-Known Member

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    І я люблю Ремарка! Правда, завжди відчуваю себе мазохісткою, коли завершую читати чергову книжку, бо сльози течуть двома весняними струмочками... І навіть після закінчення читання, якийсь час перебуваю у дивному для мене, депресивному стані... Проте з тим станом, особисто для мене, приходить усвідомлення того, що треба любити кожну мить цього життя, радіти кожному проміньчику і кожному Львівському дощу. Так, у Ремарка хепі-ендів не буває, та скільки глибини у у тих нещасливих закінченнях. Колись мені сказали фразу "Коли я впав на саме дно, знизу постукали", то, у начебто, безвихідних ситуаціях, я завжди згадую цю фразу і Ремарка... Мені допомагає.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    ну, зрозуміло....
    кому що треба....

    а я читав, читаю, читатиму в майбутньому книги, де є сенс життя без депресії....
     
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    А мені ще "Мартін Іден" подобався...
    Сильна річ.
    Особливо в кінці...
     
  7. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    "сила" там просто піпєц.....
    втопитися....
     
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    Просто людина зрозуміла безглуздість існування в тому світі.
    По-вашому він повинен був взяти прапор в руки,барабан на шию і гордо крокувати по Штатах?
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    ... знайти себе в іншій галузі.
    світ не обмежується тільки славою письменника.....
     
  10. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    Він поступив чесно...
     
  11. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    перед ким він чесно поступив?..
    як на мене -- у чувака була реальна депресія....
    він досяг того, чого хотів і це сталося занадто несподівано...
    у багатьох людей від такої несподіванки з’являється "зоряна хвороба"....
    але для того, щоб ця хвороба з’явилася, мала бути ще одна деталь: жінка, заради якої він це все і робив...
    жінка виявилася, як говорили в часи ссср, мєщянкою, тому досягнення й не принесли морального задоволення....

    він був зациклений на одному, тому й не побачив іншого....
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    Інші герої Джека поступали ліпше....Сідали на фіру і - бомжувати...
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. alex

    alex Well-Known Member

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    А я відкрив для себе Ремарка лише на 2 курсі. Почав з "Тріумфальної арки", а, згодом, перечитав практично усі його твори. Депресивність, пессимізм, хоча, швидше, безжалісний реалізм (звичайно того часу) - ось що відрізняє цього письменника. А чого вартують безліч фраз з кожного твору, які смільиво можна ставити поряд з найвідомішими афоризмами! Хоча, кожному своє. Хтось у його книжках щось знаходить, а хтось ні.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    нас з дитинства привчали, що це добре: "бременські музики", "циган", "табор йде в небо"....
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    Маємо розділяти різні напрями його творів. Емігрантську тему я в нього також не полюбляю (надто вже плаксиво, безнадійно та одноманітно), але ж "Чорний обеліск" з його жорстоким документалізмом у купі з різким юмором, дуже переконлива притчевість "На Западном фронте без перемен" - за них Ремарк заслуговує на повагу, імхо :)

    Додано через 10 хвилин
    ото хтів й собі згадати Швейка ;) Насправді, Гашек з Ремарком різними стилістичними засобами висловлюють однаковий антивоєнний пафос. Імхо ;)

    Додано через 23 хвилини
    Ремарка, як і того-таки Гашека, можна читати у різному віці, розкриваючи нові пласти сенсу. Той-таки "Ч.О." - і просто нарис з Німеччини епохи гіперінфляціі - і водночас гнітючі своєю позачасовостю образи, як-от різника-ксенофоба, зомбіфікованих шовіністів-ветеранів. Це все не пішло з тим часом що є у романі... Але чи побачити це усе - то вже воля (і вміння) читача.
     
    • Подобається Подобається x 3
  16. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    Львів 92-93.....
    Направду було кілька разів, що пару днів по зарплаті - хліб вартував як та зарплата :)
    і шовіністи - не тільки серед ветеранів зустрічаються :)

    Додано через 1 хвилину
    рекомендую теж.
    Але ще є одна сатира, з далекого середньовіччя - "Подорожі Лемюеля Гулівера". Там є нариси сучасної України :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    Звiсно, що не тiльки :) Просто у Ремарка цей образ доведений аж до гротеску.

    I не тiльки України, i не тiльки сучасної ;) Дебати гостро- та тупоконечникiв -- це лапiдарна i саркастична квiнтесенцiя сутностi полiтики :cool:
     
  18. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    ну - Джонатан свіфт на тому не спинився :)
    він і по юриспунденції та судочинству пройшовся, по науці :)
    цитату видерто отут: http://www.soborna.org.ua/ua/idea/1251/
    Єдине зазначу - таки Джонатан Свіфт копнув глибше за Ремарка :)
     
  19. Вадюшка

    Вадюшка Well-Known Member

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    Во, а оця "нiбито дитячисть" iнтересним чином пов'язує Свiфта з Керроллом, ге? :) Та й англiйске пiдг'рунтя поєднує...

    (а парте) Хм, ну Керролла нiбито щойно перечитував -- надо, мабуть, i Свiфта, i ще саме в цьому аспектi подивитися. Начебто вимальовується англiйська школа рядити у дiтлаховi вбрання серйознi речи?.. ;) ;)

    Антiоффтоп: це ж приклади такої самої багатошаровостi сенсу, що я її зазначив трохи ранiше у Ремарка :)
     
  20. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: терпіти не можу ремарка...

    скажемо інакше - людям властиво "читати між рядків" і видумувати сенс, про який письменник і не здогадувався. В Люіса Керолла - дійсно багато прихованого сенсу, і до того ж - свідомо прихованого.
    В Джонатана свіфта - теж, і не в "англійській" школі справа. Таки Англія та Ірландія - це не тотожні поняття, так само як Ураїні та Росія - хоча здалеку все зливається в велику яскраву червону пляму :)
    Спільне у всіх сатириків (в т.ч. 18-19 століть) - те, що їх сатира зараз актуальна :)
    Можу, зокрема, порадити Салтикова-Щєдріна "Ліберал". Та й інше можна переглянути :)
    Можу порадити оповідання Лєскова - не "Лєвша" - а власне оповідання :)
    ==
    просто змальоване ними - повторюється й нині, що свідчить про рівень розвитку суспільства (ІМХО)
     
а де твій аватар? :)