Святість. Чи можливо сьогодні бути святим, праведним...??

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Levko, 27 січ 2010.

?

Чи можливо сьогодні бути святим, праведним...??

  1. Можливо

    56,7%
  2. Неможливо

    23,3%
  3. Не впевнений

    16,7%
  4. Не знаю про що мова

    3,3%
  1. Levko

    Levko Well-Known Member

    Євр.12:14 Пильнуйте про мир зо всіма, і про СВЯТІСТЬ, без якої ніхто не побачить Господа.

    Досить серйозна заявка, як на мене.
    Я, особисто, хочу побачити Господа, а значить мені потрібна святість...

    Отже, "святість", "праведність".
    Що це таке і як вона досягається?
    Для чого це потрібно?
    Чи можливо сьогодні бути святим, праведним...??
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Mandarinka

    Mandarinka Member

    QUOTE='Levko;581110']Євр.12:14 Пильнуйте про мир зо всіма, і про СВЯТІСТЬ, без якої ніхто не побачить Господа.[/QUOTE]
    Почнемо з того, що Ви розумієте ці слова буквально. Що означає - хочу побачити Господа, Ви вважаєте, що Ви такого достойні? Та у такому випадку не лише потрібна одна СВЯТІСТЬ, а ще багато інших факторів, яких нам, людям, бракує. Хто бачив Господа? Та в першу чергу - святі люди, подвижники...... Хіба ж ми можемо прирівнятися до них, звичайно, що ні!!!!!

    А це потрібно для нашого ж спасіння!!!!!

    Святим? напевне ні! Але потрібно іти до цього, намагатися витравити свої помилки, і я думаю, Господь за наші старання, воздасть нам
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ну я б не був таким категоричним. Чому. Тому що ініціатором того, що людина побачить Господа, є сам Господь, а не людина.
     
    • Подобається Подобається x 7
  4. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Хто
    Можна бути праведним ,доприкладу людина котра є добродушною,сумлінно-доброю у всіх життєвих аспектах ,виключно живе для Господа і віддає своє життя на вівтар правди - то її можна вважати праведною,проте я не думаю,що така людина сама себе віднесе до лику праведників (бо для неї самої враховуючи природню скромність такий "сан" буде надто проявом злого самовпевнення).

    А щодо святості - ото вже не нам людям говорити!!!!!!!!!!!
    Я не розумію,як люди роблять з людей святих і хіба то в їх компетенції?

    P.S.Про людську святість можна говорити в лапках і дискутувати дуууууже довго.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. А чому не можливо? Сьогодні що, часи якісь не ті? Звичайно, святість - це абстрактне поняття, але творити добро і любити ближніх можна будь-коли.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Levko

    Levko Well-Known Member

    Я би сказав, що Він набагато більше хоче, щоб я Його побачив, ніж я...!!

    А на рахунок того, чи я достойний, щоб побачити Господа, то точно, що недостойний, АЛЕ Я ХОЧУ Його побачити!!! А без святості це аж ніяк не вдасться, якщо вірити словам ап. Павла:
    "Пильнуйте про мир зо всіма, і про СВЯТІСТЬ,
    без якої ніхто не побачить Господа."Євр.12:14


    Це все одно що сказати, як людині наблизитися до Сонця?
    ТА потрібно стати таким як сонце!
    Так само з Богом. Він є Святим, отже, щоб наблизитися до Нього нам самим потрібно стати святими...
    От власне, мене постійно обурювало і обурює те, чому церква так високо підняла посвячених Богу людей минулого??? Цим самим показуючи, що праведність і святість це є щось недосяжне для сучасної людини і нереальне. Але ж це НЕПРВДА!!!!
    А якщо я, наприклад, хочу бачити Господа, бути святою людиною, "подвижником", як ви кажете, і водночас хочу жити не в монастирі, а у своєму помешканні, спілкуватися з людьми, мати сім"ю , дітей... , то що мені робити??? Як і перше такі друге мої бажання є чистими! Правда?

    Може святість, це не те саме, що й досконалість, самодисципліна, непогрішність, ідеальність?
    Я думаю, що наша святість, чи праведність від Господа!
    Ми стаємо святими в той момент, коли приходимо до Бога, визнаємо себе пред Ним грішними, каємося перед ним і віддаємо Йому своє життя. Ми стаємо чистими, святими для Нього в той момент! А після того уже до самого кінця свого земного життя проходимо процес освячення, пильнуємо і зберігаємо цю, подаровану нам Ним же Самим святість і праведність...
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Мішаня

    Мішаня Well-Known Member

    Відкрийте Євангеліє від апостола Матфея глава 5 там знайдете
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Оленa

    Оленa Well-Known Member

    Святою є та людина, яка чинить так, як би чинив Господь в тій чи іншій ситуації, є знаряддям в руках Господа, повністю відмовляється від власної волі.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. Sopilkarka

    Sopilkarka Active Member

    Не знаю, чи можна бути святим. Але Господа може побачити кожен ( не бородатого мудрого діда, що на сіх "дивится з неба"), а побачити, як він керує нашим життям, як вказує дорогу.
    І святість, на мою думку поняття абстрактне. Для одної релігії ти будеш святим, але для іншої - найбільшим грішником.

    ---------- Додано в 17:36 ---------- Попередній допис був написаний в 17:34 ----------

    Пі Ес: Олена, як ви можете знати, як вчинив-би Бог?
     
  10. Мішаня

    Мішаня Well-Known Member

    В Євангеліє написано як вчинив би Бог (думаю Олена пробачить)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Sopilkarka

    Sopilkarka Active Member

    От я чомусь не можу слыпо вірити Біблії... Багато людей ходить в хреститься (водне) "бо так всі роблять" або "так в Біблії написано". А вони хоч раз читали те, що там про це написано? Так і причастя. Беруть усіх дівчаток гуртом, і ведуть в церкву на причастя. А у Біблії написано, що причастя можна робити, тільки, якщо ти до цього духовно готовий. А ці малолітки навіть Біблію в житті не відкривали, а вже роблять такий духовний крок. Мені їх жалко.
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Peri

    Peri Well-Known Member

    о.Піо
    Мати Тереза
    Анна де Гвін*є
    Іван Павло II
    о.Про
    Св.Шарбель
    мученики українського народу
    о.Микола Чернецький.....----


    ---майже наші сучасники
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Мішаня

    Мішаня Well-Known Member

    Ви собі суперечите.В Євангеліє сказано про дітей,прочитайте.Невже ви так духовно досвічена людина,що бачите чи дитина готова чи ні?Ті люди самі за себе будуть відповідати,а не ви за них. Там також сказано про колоду в своєму оці і скалку в чужому.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Біблію ніколи й апостоли не відкривали, а діти... вони майже святі і невинні, порівняно з дорослими.


    Тому що декому достатньо тих знань, щоб вірити, а декому треба більше знань. В кожного по-різному. Тому не варто когось судити.
     
  15. Sopilkarka

    Sopilkarka Active Member

    Знов ж таки "сказано":) Може ще точний вік зазначено? Коли ще невинні, а коли "винні"? :)))А малолітні вбивці? Ви бачили наших дітей??? Вони набагато швидше дорослішають.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Мішаня

    Мішаня Well-Known Member

    Без коментарів,дуже дякую,все зрозуміло :)
     
  17. Sopilkarka

    Sopilkarka Active Member

    Хм, цікаво що зрозуміло?
     
  18. Levko

    Levko Well-Known Member

    "А хто каже, що в Нім
    пробуває, той повинен поводитись
    так, як поводився Він.
    " 1Iван.2:6

    Але чи через свою поведінку людина стає святою???
    Думаю, є щось першопочаткове, це ВІРА, або повна довіра Господу, котра робить людину святою, а потім уже ідуть її праведні діла, котрі тільки підтверджують її святість...:
    "Якщо Авраам став праведним завдяки своїм вчинкам, то мав усі підстави пишатися, але не перед Богом.
    Ось що сказано у Святому Письмі: «Авраам повірив Богу. Бог прийняв його віру і зарахував її Авраамові як праведність».
    Рим.4:2-3(пер. Р.Турконяка)

    Я купу разів, до свого покаяння і навернення до Бога старався бути зразковим, поводитися "так як повдився Він", але, нажаль, в мене нічого не виходило, все одно рано, чи пізно зривався...
    А от коли повірив Богу і змирився з тим, що сам від себе я мало що можу, щоб змінити себе, коли попросив Його допомогти мені мінятися в Його образ, то "поводитись так, як поводився Він" стало наааабагато легше, бо Господь почав давати сили для цього...
    З цим погоджуюся!!!!
    Отже, воходячи з цього, значить можна сьогодні бути святим і праведним, і мати при цьому сім"ю, дітей, ходити на роботу..., адже це є також Його воля.
    Чи не так?

    ---------- Додано в 23:45 ---------- Попередній допис був написаний в 22:43 ----------

    Вірю, що ці люди є святими, - їхнє життя і вчинки свідчать про це...

    Але, погодьтеся, що більшість з них за покликанням були служителями, священниками, або мучениками за віру...
    А якщо в мене покликання не бути священником, чи монахом, а бути, скажімо, художником, чи лікарем, бути одруженим, мати сім"ю..., то про святість і праведність мені можна забути? Чи як?
    А якщо я живу в такий час, коли за віру не мучать то про святість і праведність мені також можна забути?:)

    Мені здається, що це крайність, щоб говорити, що святими є тільки якісь певні, визнані на весь світ люди.
    Вірю, багато святих і праведних простих людей, живе зараз поруч нас, є нашими знайомими, сусідами чи друзями... і котрі є достойними Божого царства після своєї смерті. Ми не можемо сказати з певністю, вказати на них пальцем і сказати той є святим, чи той, хоча по праведних ділах можна здогадуватися, але ж їхньої середини так як Бог бачить, ми не бачимо...
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Peri

    Peri Well-Known Member

    Всі вони народилися звичайними людьми.Тут мала на увазі,що і в наш час стати святим можливо.
    Дорогий Levko,звичайно,пам*ятайте про святість,думайте про неї,прагніть її,бо ніщо не може стати на заваді Божого промислу.Його шляхи незвідані,незбагнені,для нашого розуму неймовірні.І якщо Ви станете на цей шлях,якщо Ви довіритеся Йому,тоді чи буде мати значення для Вас яким чином Він приведе до святості?
     
    • Подобається Подобається x 3
  20. Sopilkarka

    Sopilkarka Active Member

    Мены дуже сподобався один рубай Омара Хайяма:
    "Коли єство моє ліпив творець із глини,
    Зарані відав він про всі мої провини.
    Якщо від нього й гріх,чому ж мене він хоче
    В день Суду ввергнути в палаючі глибини?"

    Може й Він призначає,кому бути святим, а кому - ні.
    І в першу чергу не святим для Бога, а святим для людей...
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)