Суто чоловіча компанія або питання гендерної рівності

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Un.Known, 22 лис 2011.

  1. Gyppsy

    Gyppsy :hi:

    Влітку 1925 року у Львові у світ вийшов, на перший погляд, стандартний жіночий журнал. І якщо спочатку він мав на меті відвадити жінок від читання польських журналів, то потім почав пропагувати емансипацію та гендерну рівність.
    Редакція писала історію сильних, освічених, неординарних та вільних українок. А у міжчассі впроваджував моду на етнічне в побуті.
    І дратував польську владу настільки, що його тираж двічі вилучали з продажу.
    До вашої уваги історія популярного жіночого журналу 1920–1930-х років
    Феномен “Нової Хати”. Яким був жіночий журнал на Галичині — Локальна історія

    [​IMG]
    Обкладинки журналу для жінок "Нова хата"
    Усі ілюстрації надала авторка
    Усе почалось в червні 1925 року у Львові. На перший погляд, у світ вийшов стандартний жіночий журнал. Під обкладинкою традиційний набір: найсвіжіші новинки європейської моди, таблиці кроїв для самостійного пошиття, поради щодо догляду за собою, рецепти страв та літературні огляди. Але... Виходив він українською мовою. Журнал “Нова Хата” поставив амбітну ідеологічну мету – відвадити українку від читання польських журналів і вкласти їй до рук своє.

    До нового видання спершу поставилися скептично. Питання викликали професійні навички та гендерна належність колективу. Жінки, та ще й без досвіду, у цій справі не матимуть успіху, казали знавці. Проте “Нова Хата” протрималася 14 років – від 1925-го до 1939 року.

    Ми сьогодні можемо тішитися ще одним свідком нашого минулого – журналом, що писав історію сильних, освічених, неординарних та вільних українок. А ще заглядати на його сторінки в бібліотеках та архівах. Адже багато того, що ми намагаємося відбудувати сьогодні, уже було переосмислено й опубліковано на сторінках “Нової Хати”.
     
  2. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

  3. mypucm

    mypucm 7777+ цікавих повідомлень

а де твій аватар? :)