Сучасні ідеології

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Багіра, 23 жов 2009.

  1. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    відкриваю цю тему, щоб допомогти другу знайти себе:)
    Які ідеології на даний час найпоширеніші? В які системи життєвих цінностей вірить сучасна людина? на чому будує свій особистий розвиток?
    п.с. вирішила звернутись з цим питанням саме на ЛФ, бо тут фільософів уйма:mocking:
    :good:
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. ovod

    ovod Well-Known Member

    чомусь ніхто не пише, напишу пару слів.

    Виходячи з запитання хочу уточнити, що більшість не завжди права.
    Політику чіпати не буду. На системи життєвих цінностей і їх становлення завжди впливає те які норми моралі і соціально-культурні звичаї поширені там де живете. В даному випадку саме більшість визначає(вимагає) від вас тієї самої поведінки що і інші. Тоді можна або підкоритися обставинам або виступити проти, підкоритися завжди легше. Дехто підкоряється лише ззовні намагаючись щось змінити пізніше, але проти більшості не підеш. В такому випадку можна користатися моментами в так званих точках біфуркації, тоді коли одна людина може змінити ситуацію на свою користь, уявити це можна так: коли 1000 людей тягнуть якись предмет в різні сторони, але не можуть перетягти, то тоді достатньо однієї людини, щоб вибрати напрям цієї 1000 людей.
    Таким чином і виникають різні молодіжні ідеології, коли в них немає достатньо сильної ідеології, тоді одна людина може її створити і повести за собою.Вибір за вами.
    На чому будує свій особистий розвиток?
    Як правило, на тому як бачить свій сенс життя, в сусідній гілці сенс розкрили, але трохи розкидано по темі. Для мене сенс - це наші бажання або ж мотивація того для чого я живу. Наприклад я розрізняю принаймі 4 види сенсу життя: короткочасний,періодичний, довготривалий і абстрактний. Короткочасний - це те, що людина хоче робити на протязі дня(поїсти, поспати, погратися), періодичний - поїхати відпочити на Канари або хоча б на море, довготривалий - це можна вважати нашим сенсом цілого життя, тобто сім'я, робота, любов. А абстрактний служить для того, щоб коли пропадає короткочасний, періодичний чи довготривалий сенс, лишалася якась надія. Для когось абстрактний сенс у всьому, для мене у всьому потрошки, а в декого сенсу немає ні в чому. В кого його нема тоді лишається тільки чекати кінця.
    Вибір релігії зачеплю пізніше.
    п.с. таке уявлення, що філософи всі пропали :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Хм..а що тут додати?:scratch_one-s_head:
    Хіба...тойво...:scratch_one-s_head:... в світлі доленосних рішень 1-го Нікейського Собору...але тут ща скажут...:sorry:
     
  4. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    Идеология (от идея и ...логия), система взглядов и идей, в которых осознаются и оцениваются отношения людей к действительности и друг к другу, социальные проблемы и конфликты, а также содержатся цели (программы) социальной деятельности, направленной на закрепление или изменение (развитие) данных общественных отношений.

    З визначення видно, що люба ідеологія - це посередник між людиною і реальністю, тобто кожна ідеологія це варіант інтерпретації реальності.

    З релігійних - мусульманство, (більше міліарда віруючих)
    З економічних - капіталістична ідеологія

    Але що вам ці відповіді дадуть?? :)
     
  5. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    особисто мені просто цікаво... а другу це потрібно для особистого розвитку...
    є безліч інформації про різні ідеології... не проблем - можна і самому пошукати... але все розвивається, відкидається те, що втратило актуальність... більшість систем поглядів на теперішній час модернізовані... а тема створена з метою - якщо хтось з цим працює, стикається безпосередньо - може поділиться...
     
  6. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    Чи це розвиток, якщо реальність не міняється а ідеології (як інструменти інтерпретації реальності) змінюються??
     
  7. ovod

    ovod Well-Known Member

    як це реальність не міняється?
     
  8. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    А що змінилось, крім організації суспільного життя??

    Природа трохи пошкоджена але та сама.
    Організм людини не змінився, далі всі старіють і помирають.
     
  9. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    ставте конкретно запитання й отримаєте конкретну відповідь (чи хоча б кілька напрямків для пошуку відповіді), бо починати здалеку можна приблизно так:
    спочатку ідеологій не було, спочатку було Слово....................
    знання ідеологій, їх класифікацій і проявів не допоможе вашому другу :)

    те, що відкидається, втрачає актуальність і зникає є невічним, воно не допоможе... на зміну йому прийде таке ж невічне, відповідно, не треба будувати хату на піску. Потрібні серйозні підвалини
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    конкретне запитання - хто відає знаннями, прошу надати інформацію про сучасні системи життєвих принципів, ідеології з короткою характеристикою до кожної...
    це не вам вирішувати, що йому допоможе:)
    серйозні підвалини є в кожної... принаймі у свідомої людини... але навіщо ними обмежувати тему?! на форумі багато тем, в яких деталізуються та чи інша ідеологія.. в нас завданням є класифікація і загальна характеристика...

    п.с. прошу не флудити і писати інформацію по темі... тема створювалась з метою визначити "які є ідеології?" а не " чи потрібні ідеології?"(прим. автора :))) )
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Levko

    Levko Well-Known Member

    Даремно Ви так різко відповіли пану SemperTiro...
    Я, до речі, також не дуже зрозумів теми. Уже занадто вона обширна... Та й який резон робити цю класифікацію ідеологій...?

    Краще розкажіть йому про Бога, про Ісуса Христа...
    І час зекономите і користі набаааагато більше буде, ніж від тих ідеологій...:)
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. SemperTiro

    SemperTiro Well-Known Member

    Поїхали :)

    Знаннями відає один Бог, а все інше - тільки інформація з подальшою її інтерпритацією і затуманюванням мозку, захоплення "процесом", а не концентрацією на меті. Ідеологія може нятягати правил з різних культур і в результаті не бути плідною, тільки недовго пожити.
    Християнські принципи добре описані в Катехизмі (10 заповідей Божих, 6 правд віри, 6 церковних заповідей, 7 діл милосердя для душі, 7 діл милосердя для тіла і т.д.)

    Можу вам подати ще основні вайшнавські принципи:
    4 регулюючі:
    1) не їсти м"ясо (яйця, рибу і т.д.)
    2) не вживати тонізуючих речовин (від чаю до алкоголю, тютюну, наркотиків)
    3) не грати в азартні ігри
    4) не займатися незаконним сексом (незаконний - це секс, НЕ спрямований на зачаття дитини)
    До того ж треба кожного дня як мінімум прочитати молитву 16 разів по 108 (1728 разів). Там, звичайно ж, ще є й інші менші принципи... але то вже самі шукайте.

    Принципів мусульманства, іудаїзму, синтоїзму чи буддизму не знаю :sad:
    Зрештою, у християнстві також кожна "гілка" має свої уточнення.
    подавати ХАРАКТЕРИСТИКИ НЕ БУДУ, бо то не моя справа... Бог дає характеристики, а я можу зробити тільки опис :)

    Усі сучасні ситеми життєвих принципів (НОРМАЛЬНІ!) опираються на перевірені часом і практикою правила, дотримуючись яких, людина осягає Бога, пізнає істинне щастя.

    угу :) і ЩО і ХТО :)

    то вам не на форум, де люди звикли у суперечці народжувати істину, вам у бібліотеку :)
    або в гугл. ось, наприклад, http://www.google.com.ua/search?hl=uk&q="классификация идеологий"&btnG=Пошук&meta=&aq=f&oq=
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Багіра

    Багіра Well-Known Member

    який привіт, такий і відвіт) погоджуюсь, можливо дійсно зарізко було... але мене зачіпає таке відношення насамперед до друга.. бо критику чи замітки на свій рахунок чи щодо своїх тем, дописів, слів не маю чого сприймати різко)

    а тема... на форумі є набагато потрібніших і цікавіших тем.... як і навпаки:) якщо тема буде непотрібною чи незрозумілою.. чи ще якоюсь не такою, то модератори її відредагують...
    я думаю, що про Бога він мені більше розкаже, ніж я йому...:)
    просто коли людина цікавиться чимось, це не означає що вона "з нуля" чи чекає, що її хтось навчить... просто очевидно були підстави думати, що я в цій сфері більш обізнана...
    дякую за інформацію, яку ви надали... хоч не згідна з деякими висловлюваннями)

    ну вже на форумі більше року.. а по бібліотеках більше 12 років(більшу частину життя)
    і якщо прояснювати - то в бібліотеці останнім часом буваю мало не кожен день.... обіцяла найперше там це питання вияснити, але цей заклад так довго не працює - просто не встигаю опрацювати потрібне і додаткове... тому й звернулася найперше на форум...


    ...скажу, що щоб відповідали вам не різко, важливо не вказувати іншим що їм треба, куди вони мають іти і що робити...(як ви це зробили щодо мене і щодо мого друга:) )

    і з великої поваги до Левка... якщо б він зробив мені зауваження, то це було співмірно і доцільно, зважаючи на наше спілкування і те, я його поважаю, довіряю...
    а зі сторони повністю чужої людини, яка не ознайомлена ні з деталями справи... ні з метою теми..
    ні найперше з форумом, на якому утопією є народження істини... (зважаю на те, що у вас зразу споглядається досвід та мудрість, що свідчить про те, що ви можете чогось навчити і прислуховуюсь до ваших думок... прошу і вас звернути увагу і на мій досвід.. зокрема перебування на форумі)

    п.с. якщо у вас є зауваження, то прошу надати їх мені приватно в повідомленні або модераторам... просто не бачу нічого поганого в темах, що створені для інформації... можливо хтось собі щось почерпне.. навіть той же студент.. адже так багато тем.. простих розмов на різні теми, що нагадують чат...
     
    • Подобається Подобається x 4
  14. Василь

    Василь Well-Known Member

    Лібертаріанство

    Зараз значно поширилась лібертаріанська ідеологія, суть якої в тому, що роль держави в житті суспільства потрібно звести до санітарного мінімуму. Я теж підтримую позицію, що суспільні стосунки потрібно розбудовувати на засадах добровільности та виключення влади.
     
  15. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Угу...підіть зара на вулицю і переконайте бухих малолєток в ідеї єдности...
     
  16. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Можна навіть і в общагу завітати... На вулицях жеж дикі...!
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Василь

    Василь Well-Known Member

    Песимізм є наслідком існуючої олігархічної системи влади, яка вже своє віджила.
     
  18. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    А ідеалізм дуууже скоро вивітрюється,варто лише суб’єкту,що сповідує отой ідеалізм потрапити в реальне життя і впритул зіткнутися з реалізмом...
    Без синяків,переломів і травм не обійдецця...але ж пізнання ради...
    Та й єдність відчує...з реальністю...
     
  19. Василь

    Василь Well-Known Member

    Вихід з цивілізаційної кризи

    Парною категорією до песимізму є оптимізм, а не ідеалізм. Я не ідеаліст, а оптиміст, хоч у мене і був період втрати життєвої перспективи, з якого я виходжу. Песимізм та оптимізм є двома сторонами реалізму. Песимізм відповідає періоду, коли людина ще не знайшла виходу з ситуації кризи, а оптимізм відповідає періоду, коли цей вихід вже знайдений і людина рухається в напрямку подолання кризи.

    Сучасне суспільство переживає цивілізаційну кризу, викликану тим, що існуюча система влади є владою насилля над людьми. Вихід з цієї цивілізаційної кризи вказує лібертаріанство. Звичайно, деталі самого виходу з кризи ще потребують уточнення, але ідея розбудови суспільних стосунків на засадах добровільности та обмеження впливу держави на суспільне життя санітарним мінімумом вказує на шлях розладнання напружень, що стали причиною глобальної цивілізаційної кризи кінця XX та початку XXI століття. Для виходу з кризи потрібні будуть десятки а то й більше років, але процес мобілізації соціальної енергії для його здійснення вже розпочався.
     
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Умгу...
    Виїдеш на вулицю..озирнешся...потім увімкнеш телевізор..потім полазиш по нету...
    І такий оптимізм розбирає...
    Кажут..що в 2012 році...24 грудня(а за останніми даними 22 грудня буде по всьому)..
    Скоріш би...
     
а де твій аватар? :)