Страхове відшкодування. Проблеми.

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем cloobex, 31 тра 2010.

  1. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Завести можна контрабандою, можна виготовити тут неплатником ПДВ, а я не розумію в чому проблема, показуєте чеки в яких сплачено ПДВ і Вам його компенсовують, Що тут такого. Чи Ви хочете рахунок від ПП без ПДВ, а на руки собі з ПДВ, від такого може злипнутись попа, це шкідливо для здоров'я.


    Я Вам пояснював як рахує експерт, ви цього розуміти не хочете, додам фото частини висновку, може так зрозумієте.

    [​IMG]


    Дивіться фото, сперечатись будете?


    СК не є платниками ПДВ, при виставленні рахунку на страхування там обов'язково зазначається "без ПДВ"
     
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Якщо СК в суді доведе таке походження, то прошу дуже, хто сперечається?

    ---------- Додано в 14:11 ---------- Попередній допис був написаний в 14:10 ----------

    якщо СК не є платником пдв, то їм податкова накладна, як мертвому кадило. Чому ж вони на то дивляться?

    ---------- Додано в 14:12 ---------- Попередній допис був написаний в 14:11 ----------

    що то за документ, хто його складав?
     
  3. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    СК на Вас в суд подавати не збирається (принаймі якщо Ви нічого протиправного не робили). Якшо Ви незадоволені сумую виплати, способом її розрахунку, або у Вас є інші претензії до СК то ніхто не забороняє Вам звернутися до суду в цивільному порядку. В цивільному судочинстві існує така практика - позивач зобов'язаний доводити свою правоту, тобто якщо Ви подасте до суду то Ви повинні довести суду що дії СК неправомірні в частині розрахунку суми збитку. Доводьте.


    Ну хто від Вас вимагає податкову накладну??? Вас просять підтвердити факт сплати ПДВ.
    Питання в чому... В тому щоб не заплатити потерпілому більше ніж треба. Ніхто ж не казав що ПДВ в жодному разі не компенсують )))


    Це частина висновку експертного автотоварознавчого дослідження. Складена особою яка має статус судового експерта та здала екзамен на право проводити такі експертизи в міністерстві юстиції в м.Київ.


    P.S. Перше Ви пишете "от якби було так то і так то це б було справедливо", я сто разів пояснював що рахують логічно і справедливо, навіть документ показав, тепер починається "а хто то писав і т.д." як малі діти Мих )))
     
  4. taga

    taga New Member

    Мих, а чим справа закінчилася, а то вже місяць не відписували?

    mota_boy все правильно каже (форма спілкування дещо агресивна, але то таке).

    Суть в чому:
    експерт нараховує вартість відновлюваного ремонту 1000 без ПДВ і 1200 з ПДВ.
    Ви йдете на СТО, що оформлена на ПП, і там Вам виставляють рахунок на 1200 грн. без ПДВ.
    СК ПДВ не сплачує, так як в рахунку ПДВ немає, тобто отримаєте 1000, а фактична вартість ремонту на СТО - 1200.

    Отже, вся проблема в тому, що вартість ремонту за розрахунком не відповідає фактичної вартості ремонту. Якби СТО була платником ПДВ, то Вам би виставили рахунок не на 1200, а на 1440.

    Розрахунок робиться на основі програми Аудатекс (може ще якісь програми), де всі ціни закладені за каталогами і нормативами.
    А СТО виставляють завищену вартість ремонту, щоб отримати більший прибуток. Після скачка долара це стало особливо помітно.

    Законом передбачено, що СК сплачує відшкодування в розмірі, що розрахований згідно законодавства, а в разі, якщо цієй суми недостатньо, Ви можете отримати різницю з вінуватця ДТП в досудовому, або в судовому порядку.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Gron

    Gron тафгай

    Сьогодні отримав цікаву інфу, бо прийшла пора відновити страховку на авто.
    Почувши цифру від "свого" страховщика, розповів корешу на роботі, він порадив "свого" бо здивувався сумі.
    З'ясувалося, що для водіїв зі стажем більш 15 років, та віком від 45 до 51, існує пропозиція (нмд дуже вдало прорахована маркетологами страхової), страховка "фул" обійшлася на 80 відсотків дешевше та діє за кордоном.
    Назву недаю, бо реклама мабудь заборонена.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відшкодували через 2 місяці після подачі останнього документу, хоча мали відшкодувати як мінімум на місяць швидше.

    Ну то таке - маленькі футбольні хитрощі.


    Що до ПДВ, то це ніщо інше, як звичайна надуваловка довірливого совка.
    Нагадує Метро. Ось тобі висить ціна, а підпливаєш до каси - плати ПДВ.
    Я не чув, щоб таким кидаловом займалися страхові закордоном. Є закон. Експерт нарахував 1200 грн. - прошу сплатити. А які там хто податки платить - то вже нікого не повинно цікавити.
    В даному випадку це просто видумка юристів СК "як врізати виплату".
     
  7. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Я в курсі що я правильно кажу, правда не всі вірять

    Коли Вам на чорне десять разів скажуть біле (і не тому що воно біле, а тому що ДУЖЕ б хотілось щоб воно побіліло) то ще не так заспіваєте ))

    Не зовсім вірно. Розрахунок робить експерт на основі діючих середніх цін в регіоні та нормативів ремонту визначених заводом виготовлювачем. Аудатекс - на сьогодні це, напевно, найкраща програма в якій присутні дані про величезну кількість різних марок авто, та інформації по них. Але аудатекс це не догма. Спробуйте но там порахувати збиток по "Волинянці" :) нема там такої. Треба книгу брати і т.д. Збитки по вантажних автомобілях не завжди можливо порахувати ним, збитки по різних причіпах, а особливо вузькоспеціалізованих (рефрежиратор і т.д.) по аудатексу не порахуєте. Саме тому це повинен рахувати експерт - особа з відповідною освітою, а не мавпа за аудатексом.
    Ціни беруться не тільки по аудатексу. По деяких марках вони там завищені. (Для прикладу - реальні ціни на запчастини для авто що випускаються "Укравто" в виробника коштують значно менше ніж в аудатексі і т.д.)


    Нормальні СТО (по Львову це Діамант, Львівавто, Галантавто, Ніко та багато інших) вже давно навчились працювати з СК і часто нормально йдуть на поступки і роблять роботу саме за ті кошти які нараховані експертом (і клієнт нічого не доплачує крім франшизи), рахунки корегуються і т.д. Але це тоді коли клієнт просто хоче зробити ремонт, коли ж у клієнта завдання ЗАРОБИТИ на відшкодуванні починаються дописки в рахунки завищення і т.д. СК то звичайно ж пообрізає але клієнти репетують що їм не доплатили.


    Це у випадку якщо перевалило за ліміт по полісу.


    Це не хитрощі, це пряме порушення термінів врегулювання збитку, закону про цивілку, за це передбачена пеня, радив би звернутись в СК письмово з проханням оплатити пеню, отримаєте письмову відмову з тим можна буде в суд подати.


    Мих, Вам на ремонт коштів вистарчило?

    Я не чув щоб за кордоном хтось їздив без ОБОВ'ЯЗКОВГО страхування, це страшний злочин, відповідальність така, що хватить на вартість багатьох полісів на кілька років вперед. Питання навіть ніхто не обговорює. Є закон.


    P.S. Закон, закон.... Мих, сто разів кажу подайте в суд та виграйте тоді скажете що це незаконно. А з ммого досвіду такі справи СК виграють. Отже все законно.
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    а ви рахували, чи шкіра вартує виправи?

    Ше не закінчено ремонт.

    ---------- Додано в 15:07 ---------- Попередній допис був написаний в 15:03 ----------

    Ще недовершений ремонт.


    При чому тут те, я про ПДВ, а ви про страхове.

    По великому рахунку, закон пролобійовано. Питання корисливості - то інше питання.
     
  9. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    По грошах за місяць протермінування однозначно що не вартує.
    Питання в преценденті. Якщо ніхто не накаже компанію то вона так і буде дальше продовжувати.
    Ніхто ж не каже їхати в компанію, можна просто листуватись рекомендованими листами, в суд так само можна позов подати, лише на суд доведеться їхати.

    У Вас що пів авто нема і ще шукають приховані дефекти, чи майстер толком просто порахувати не вміє? (як можна не знати вартість ремонту перед тим як до нього приступити??? Мені таке не вкладається в голові).
    Ваш майтер Вас страрається обдурити чи просто мудак і шахрай? Чи він дельтонік і буде пробувати попадати в колір фарби кілька разів, а потім скаже що багато фарби пішло?
    Мих, це нонсенс, норми розходу матеріалу відомі, вартість роботи відома, як можна не знати??????


    Я не про страхування я про ЗАКОН, Ви ж апелюєте до того що за кордоном його поважають. От і почніть з себе, поважайте тут, чи слабо? Звісно набагато простіше кричати "тримайте злодія" і під шумок самому не виконувати.

    Може й пролобійовано може й ні, я не знаю.
    Мені, по великому рахунку, чиясь цивілка до одного місця, в мене каско на тих умовах на яких мені потріібно. А лохи нехай їздять без цивілки. то їх проблеми. Давитись за ті копійки потім мати проблеми кому то потрібно?

    P.S. Я на цей рік ще й добровільну цивілку візьму, бо 25 000 на сьогодні малувато буде.
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Який прецедент?

    На 100 гривень?

    от якби пеня була в 10-кратному розмірі - інша справа.

    ---------- Додано в 17:45 ---------- Попередній допис був написаний в 17:43 ----------

    Хіба я писав, що майстер не знає. Ну не знає, бо я тільки-но приїхав з морів. Ніні дізнався де купити нові номера.
    Завтра зустрінусь вперше з майстром. Побачимо, що з того вийде.

    ---------- Додано в 17:48 ---------- Попередній допис був написаний в 17:45 ----------

    Що почати з себе? ПДВ хіба я зажав? Закордоном такого варятства нема. Там страховики платять вчасно і повну суму, а не без ПДВ, та ще й затрикою. Тому й повага є. І взагалі, люди в основному законопослушні, та коли бачать, що їх всюди кидають, самі приймають правила гри.
     
  11. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Не будьте дуже мудрим.
    Якщо в десятикратному то давайте стосовно всього. Я б на Вас подивився коли б Ви на тиждень-два пропустили платіж по кредиту, чи по якомусь іншому договору, як би голосно Ви кричали про "обдираловку" пролетаріату і т.д.


    Як пояснили так я і відповідав. А вияснилось що він не "не завершений" а "ще не початий"

    З себе найскладні, завжди лекше відмазатись що хтось інший козел.

    Там не платать з ПДВ/без ПДВ, там платать реальну вартість збитку. В Україні, доречі, також, а яким чином рахують то не Ваше діло. От якийсь дурак сказав Вам про ПДВ і почалась катавасія. Краще б той страховик промовчав. Я взагалі клієнтам експертизи не показую. Бо сяде лікар-хірург і починає умнічати - "а чого він рахує так а не так", я питаюсь "коли я прийду до тебе в операційну і буду вказувати як різати ти мене куда пошлеш?" відразу замовкає. от такі справи. Нема чого лізти не в свої справи.
    Яка Вам різниця як рахують. Головне щоб відповідало РЕАЛЬНОМУ збитку. Чи тисне расова українська жаба з бажанням "а тото мені на бурячки"
    Якщо коштів не вистарчить значить неправильно пораховані години, ПДВ тут нідочого.


    Ви ще незнаєте скільки коштує ремонт а рішення вже прийняли. Якось не правильно виходить ((((
     
    Останнє редагування: 16 сер 2010
    • Подобається Подобається x 1
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    переконливо....

    але може хоть моральне, нє?
     
  13. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    в нас не далека гамерика, в нас в суді моральну довести дуже складно, а якщо й доведете то суми мізерні.
    В них прецедентне право, вирок суду по якісь справі то вже закон і всі інші аналогічні справи йдуть як по конвеєру, в нас кожна справа розглядаєтьється окремо. І дуже складно сказати що краще.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Заувжте при тому, що ПДВ у них є.

    Але там не надувають нарід.

    ---------- Додано в 22:12 ---------- Попередній допис був написаний в 22:11 ----------

    віртість визначив експерт. То є законна цифра, яку СК має сплатити. Ви згідні?

    ---------- Додано в 22:14 ---------- Попередній допис був написаний в 22:12 ----------

    Закон читали?
    Де написано, що ПДВ при відшкодуванні тре віднімати?
     
  15. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Я не буду дискутувати по цьому питанню бо я не компетентний в ньому. Ви, зрештою, також, тому не бачу змісту це обговорювати. Можу лише додати що знаю один випадок коли нашого буса (каско в Україні він не мав) в Італії завалив італієць який мав італійську цивілку, бус притягли сюда. Я допомагав хлопу знайти експерта та провести експертизу, потім він її перекладав., завіряв переклад та документи експерта і їхав в Італію в СК. Щось там йому платили, як та скільки я не в курсі.

    P.S. Можливо за кордоном і ПДВ плататять всі? Єдинщиків нема? Я не в курсі.

    В нас, в більшості випадків, також, правда бувають випадки коли народ любить хірургу розказати як той має різати, і коли хірург посилає (вчителя/механіка/юриста тобто особу яка поняття в справі не має) в дупу то починаються образи не що не так різали платили/рахували і т.д.

    Експерт відповідає на питання які йому ставить СК. Як правило це такі
    1. Вартість відновлювального ремонту
    2. Вартість відновлювального ремонту з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу
    3. Вартість відновлювального ремонту з урахуванням коефіцієнта фізичного зносу без урахування ПДВ

    В експернтизі фігурує не одна цифра а кілька. і всі вони ВІРНІ.


    Закон читали????????
    Де таке заборонено??????

    Є розяснення ДПІ що дозволяє таке робити.


    P.S. Мих виставте фото ушкоджень (номер авто замажте) та скажіть яку суму Вам заплатили?
     
  16. Speedo78

    Speedo78 Well-Known Member

    Порадьте хорошу страхову компанію.
    Цікавить повний спектр старахових послуг:
    - нерухомість
    - транспорт
    - здоров"я
    - життя
    і т. п...
    Хто що порадить? З власного досвіду.
    Знаю, що точно не варто зв"язуватися з донецькою компанією "Аска". А як на рахунок інших?
    Якщо реклама заборонена, пишіть в приват!
     
  17. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    Згідно закону про страхування одна компанія не може займатись ризиковими та лайфовими видами страхування, це фже дві різні юрособи мають бути.
     
  18. taga

    taga New Member

    Відколи це ДПІ почали роз"яснення видавати? Це функція ДПА. :)

    Ви маєте на увазі Лист від 21.08.2009 р. N 10143/5/16-1516 ?



    Мих, коли відремонтуєте машину, то документи зберігайте 3 роки. Може й не згодиться, але знаю випадки, коли податківці вимагали у фізосіб документи, що підтверджують цільове використання отриманого страхового відшкодування.
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. mota_boy

    mota_boy Well-Known Member

    ДПА, ДПА, спомилкувався.


    І його також. А ще є лист адресований нашій компанії (компанія зверталась у податкову за розясненням) там сказано теж саме.


    Стосовно цивілки це буває НАДЗВИЧАЙНО рідко, а от стосовно виплат по каско що йдуть на погашення кредитів податкова потрохи взялась. (Я особисто ЗА, а то збиток їм порахуй по ціні дилера, але заплати на погашення, а він взагалі нічого не зробить, або в дяді Пєті в гаражі в три рази дешевше.)
     
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я не розбираюся у ПДВ?

    Жартуєте? Не один суд у податкової виграно що до ПДВ.

    ---------- Додано в 09:58 ---------- Попередній допис був написаний в 09:57 ----------

    Дякую за пораду.

    Але... на мій погляд, це повний дурдом....

    ---------- Додано в 10:04 ---------- Попередній допис був написаний в 09:58 ----------

    А то його особиста справа.
     
а де твій аватар? :)