Старі назви районів міста Львова

Тема у розділі 'Життя міста', створена користувачем gaidamacka, 31 сер 2016.

  1. gaidamacka

    gaidamacka Active Member

    Щось ніде не можу знайти старі назви районів Львова, хто знає напишіть, ну і відповідно ним нові.
     
  2. prius

    prius Well-Known Member

    Нащо?
     
  3. Patrick

    Patrick Well-Known Member

    Ленінський - Личаківський.
    Радянський - ...теперішньої назви не знаю.Це там де бувша вул. Миру ( тепер Бандери здається ) , бувші Пушкіна і Сталінградської битви і аж до Наукової і бувшої Артема.
    Шевченківський , Галицький і Залізничний назви не міняли.
    Тепер появився ще Сихівський р-н.За моєї памяті і за Совка він тільки починав будуватися.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Не подобається Не подобається x 1
  4. manur

    manur Well-Known Member

    Франківський.

    Нє. Червоноармійський був.



    Зміни назви та території району[ред.ред. код]

    Район названо на честь засновника міста короля Данила Романовича (Галицького). В його топоніміці також є вулиця Галицька, через яку колись починався Галицький шлях та площа Данила Галицького. Протягом своєї історії неодноразово міняв назву. Спочатку було утворено Центральний міський район, який 9 січня 1940 року у Львові було перейменовано на Сталінський район. [1] На підставі Указу Президії Верховної Ради України від 5 квітня 1951 з частин Сталінського, Залізничного та Червоноармійського районів Львова було утворено Ленінський район [2] а у липні 1956 року Сталінський та Ленінський райони були об'єднані в Ленінський район. [3] У 1969 році частину території Ленінського району було передано до Червоноармійського району (тепер Личаківський). У міру розширення Львова до Ленінського району почали включати новобудови, зокрема у 1980-х роках було включено новозбудований Сихівський житловий масив. З проголошенням незалежності Ленінський район було перейменовано в Галицький. Оскільки ж він включав у себе як історичний центр, так і новобудови Сихова і мав дуже велику площу, тому в лютому 2000 року Верховна Рада вирішила утворити Сихівський район.[4]
     
    • Інформативно Інформативно x 1
а де твій аватар? :)