Спокуси

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Черешенька, 16 жов 2007.

  1. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Ми часто спілкуємося про мораль і принципи, говоримо про правильну поведінку людини і вибір чіткої життєвої дороги.
    Але існує дуже багато речей, які відводять нас з вірного шляху, інколи завуальовано звабивши нас своєю "барвистою обкладинкою" (прошу сприймати це і в переносному значенні), інколи на пряму захопивши своєю актуальністю, багатосторонністю, на перший погляд безпечністю...

    Звідки беруться спокуси? Чому ми спокушаємося? І як протистояти щоденним життейським спокусам?
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Уважно та відповідально їх обдумувати.
     
    • Подобається Подобається x 5
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    А я не піддаюся спокусам.
    Я або свідомо їх відкидаю, або так само свідомо їх обираю.
    Слово піддаватися, мабуть, придумали для цього випадку навмисно, аби уникати 100% відповідальності. :) Завжди тоді можна спихнути на когось.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. ZOOM

    ZOOM Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    На зразок: "Чорт попутав"?;)
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    Я хотіла написати "шайтан", але і ваш варіянт теж пасує. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. afterstep

    afterstep Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    власне ;) спрощено - "якщо пиятика невідворотня - її слід очолити"
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    А мені сподобалась тема, яку відкрила Черешенька. Спокуса - це один з інструментів, яким на нас діє Сатана. Спокуса приходить не лише через навіювання думки, але й через наші органи сприйняття: очі, вуха, ніс, рот. Існують певні технології виведення людини зі стану рівноваги через спокусу. Спокуса забирає душевний спокій. Людина, яка не є досконалою і немає досвіду боротьби з спокусами - легко ведеться і піддається спокусі. І хоча, можливо, спокуса сама по собі може й не бути гріхом, вона є дорогою, яка веде до гріха.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Цитата пана Миха: "Спокуса приходить не лише через навіювання думки, але й через наші органи сприйняття: очі, вуха, ніс, рот".

    Я це й мала на увазі.
    Наприклад, читаючи літературу з недвозначною темою чи дивлячись фільм, хочеш-не хочеш деякі думки лізуть в голову само собою. Або ще - йдеш в гості до знайомих, а там в квартирі люксус вищого класу, зрозуміло, починаєш мріяти й собі про таке, спокусившись розкішшю. І таких прикладів побутових можна навести безліч.
    Свідомість підказує, коли ти згодом аналізуєш і себе перевіряєш/переконуєш в неправильності такої поведінки, що то зле, але ж перші імпульси були інші. Чи можливо з такими буденними спокусами боротися?
     
  9. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    Людина має розум(мозок) і має серце. В умі є все: добре і погане. Серце є чистіше. Треба намагатися робити так, що все, що попадає в ум не сміло попадати в серце.
    Далі. Як взагальному боротися проти спокуси? Є певна метОда і вона описана навіть у Біблії. Згадаймо як Сатана спокушував Ісуса. Вклонися мені і будеш мати такі-то блага. І що Ісус відповідає? (і це важливо і повчально) Він говорить до Сатани навіть не своїми словами, словами з Святого Письма, мовляв, написано - не спокушатимеш Господа свого....
    Так от перші монахи, які йшли в пустелю боротися з спокусами, то вони робили аналогічним спобом. Коли їх мучила якась думка-спокуса, вони шукали у Святому Письмі фразу на цю спокусу і нейтралізували її. Так само можемо робити і ми. Інша справа, що поборення спокуси відбувається не зразу, бо звичка до спокуси є міцна і добре вкорінилася, а лікарі знають, що задавнену хворобу треба лікувати довго.
    Отже, щоб стати досконалим треба довго над собою працювати....
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    Це вже боротьба з думками і демонами вищого рівня (якщо можна так висловитися, хоч я дуже не люблю оці слова вищі-нижчі).
    Для людей на початкових духовних рівнях думка не є гріхом, але чим більше людина у духовному плані вдосконалюється, тим більше вона контролює гріх у своїх вчинках, тим більше змушена боротися із демонами у думках та голові.
    Сказати про те, з чим саме і кому треба боротися може старець, духівник (хто як хоче може назвати), особа, котра може проаналізувати ситуацію конкретної особи і сказати, із чим саме боротися. Часом особа може самостійно це оцінити, тобто Бог їй це відкриє.
    Спокусою може бути навіть те, щоби почати боротися із демонами думок, ще не розібравшись із демонами учинків.
    А взагалі найбільша спокуса не заздрістю. Зверніть увагу, чим спокушувано Христа.

    А ще цікавинка пригадалася, що монахи-пустельники ліками на гордість вважали не покору (як би то могло видаватися), а радість. ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    Проповiдi
    02.09.07
    П.Савочка

    Не введи нас у спокусу
    Матфея 6:13 «И не введи нас в искушение, но избавь нас от лукавого. Ибо Твое есть Царство и сила и слава во веки. Аминь». Кожен з нас постійно переживає спокуси. Що ж таке спокуса? Слово «спокуса» (грецьке «пейразен») має непросте значення. Ми часто думаємо, що спокуса це щось таке, що гониться за тобою і спокушає. Насправді все не так просто. Це слово має два значення: спокуса і випробування. Духовні люди тлумачать це місце так: як ми розуміємо це слово, так з нами і стається. Якщо ми сприймаємо деякі речі і обставини як спокусу, то вони і будуть спокусою для нас. Але якщо ми розуміємо, що це випробування, то так воно і буде. Що людина розуміє під цим, те і буде в її житті. Фактично це і є віра. Віра діє так само: що людина бачить в цих словах, те їй і буде.

    Це слово вживається в багатьох текстах. Написано: Бог спокушав Авраама щодо сина Ісака. Але ми розуміємо, що Бог випробовував Авраама. Якщо хтось вважає, що то була спокуса, то це його розуміння. Тому не так просто роз’яснити це місце Слова Божого.

    В оригіналі слова з молитви Отче наш звучать приблизно так: допоможи мені, щоб коли я потраплю у випробування, я не потрапив у зло. Замість слова «лукавий» в грецькому тексті стоїть слово «зло», «злий». Тобто своїми словами можна сказати так: допоможи мені, Боже, не стати злюкою, коли прийдуть випробування на мою душу, щоб я не спіткнувся, щоб не ввійшов у велике роздратування і не зробив багато лиха. Допоможи мені, Господь, щоб ці випробування укріпили мою віру, моє служіння, але не привели мене до злого. Взагалі тут стоїть слово «злий» або «сатан» - супротивник, той, хто завжди проти.

    Скільки спокус приходить до нас. Дуже часто ми потрапляємо під вплив злого, під сатана, під диявола. Хоч насправді в цих словах не йдеться про самого диявола. Тут говориться про супротивника, про злого, про гріх. Але якщо ми скажемо, що це про сатану, то це також буде правильно, бо вся концентрація зла – це є лукавий. Ми потрапляємо під вплив злого. Тобто це може бути і диявол, і власне я. Це можуть бути ті гріхи, які ще не сповідані. Біблія говорить: допоможи мені в час випробувань, щоб не воскресло старе «я», плоть, гріхи, амбіції, щоб все це не володіло мною. В тому числі і в тому, щоб я не потрапив під спокусу диявола.

    Коли приходять спокуси, ми потрапляємо під зло. Що тоді? В сім\'ї виникла маленька сварка. Наприклад, недосолений суп. Чим закінчується сварка? Розлучення, «ти така, як твоя мама», «ти такий, як твій батько», «ти ледачий», «ти мені не потрібний». Чиї це слова, від кого вони? Від злого. Не хочеться казати, що це слова від диявола, бо виходить, що ми – вуста диявола. Є люди, які можуть навіть вдарити свою жінку. Один брат казав мені: так мене жінка довела, що я пішов та й напився. Це спокуса.

    А хто нас спокушає? Як нам не впасти в спокусу, а якщо впали, то як визволитись? Ці питання торкаються сьогодні кожного з нас. Буває так, що приходиш додому чи на роботу, а там все не так. Встав вранці, а машина не завелась, поїхав у міста, а там пробка. Потім ти десь запізнився, пробив колесо, тебе хтось шкрябнув. Одні спокуси. І ти здогадуєшся, що все це підстроїла твоя жінка. Іноді приходиш додому, а всередині в тебе пекло бушує, і ти шукаєш на кого б його вилити. І тут раптом хтось помилився і все пішло на нього. Ти йому згадав від Адама аж до Книги Відкриттів. Всі гріхи пригадав і зроблені, і які не зробив. Коли вже видохся, сил немає навіть говорити, тоді вже давай миритись. Але ти подумай, що ти побував в лапах у злого.

    Отже, хто нас спокушає?

    http://ua.salvationchurch.com.ua/prop?id_prop=51
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    Ще є спосіб боротьби зі спокусами, які практикують.
    "Що не попросите у моє Імя - Вам дасться"(*) - памятаєте цю цитату Ісуса?

    Тому, коли появляється якась спокуса, кажуть: "Душе заздрості Іменем Ісуса Христа - відійди від мене!"
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Душе - тобто дух, мається на увазі?

    Я взагалі-то переконана і знаю, що іменем Ісуса Христа можна все робити вірою: і зціляти, і благословляти, і навертати на правильний шлях, і уникати злого.

    Можна таке запитаннячко: я люблю, наприклад, дивитися спортивні передачі, взимку часто і багато інколи. Той даремно витрачений час на телевізор могла би провести по-іншому, присвятити друзям, роботі, важливішій справі. Чи то є гріхом?

    І ще одне. Мені подобаються добрі алкогольні напої - вино, кон"як. Важко відмовитися, коли хтось пропонує чи запрошує випити з ним бокал. Це можна віднести до спокушування?

    Дуже би хотілося поговорити в цій гілці про найрізноманітніші спокуси і нюанси щоденного життя.
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Спокуси

    1. Так. тут можна б було написати не "душе", а "духу".
    2. Думаю, що не гріх. Час завжди можна провести краще, ніж ми проводимо.. Не впасти б у залежність тОго, що дуже хочеться.
    3. Головне, щоб вино і коньяк не перейшло у звичку - це перше і друге, щоб не було забагато за один раз. Треба намагатися в житті у справі "праведності/гріховності" не ходити по лезу, а зберігати рівновагу у душевному спокої у безпечній зоні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Але ж хочеться інколи насолодитися всією повнотою життя. І перепробувати багато... То, напевне, дурні прагнення молодості і ще зеленої зрілості :).

    Чи можуть бути знайомі спокусниками? І чи уникати їх тоді чи старатися переконувати у неправильності вибору?
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Спокуса для мене це гарні та розумні жіночки під 30 - ку, а все інше маячня.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Щаслива ти людина, раз так небагато спокус маєш ;). Хоча одні тільки жіночки чого варті бувають, чи не так :)?
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Войцек

    Войцек Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    ну от, а казав вина привези :)

    Додано через 1 хвилину
    Навпаки таких жіночок ой як багато
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. vasili

    vasili Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Щастя для людини, дорогою ціною обходиться...:)
    В повсякденному житті маю віртуальну броню від спокус, маю погляд який все розуміє та характеризую, тому важко мені помилитись, жінки це те що спасає від усіх гріхів земних;)

    Додано через 51 секунду
    Войцеку жінки, вино та доміно - це святе, для серця мого!:)
     
  20. Черешенька

    Черешенька Well-Known Member

    Відповідь: Спокуси

    Василю, пропоную додати ще форум та хоча б книжки :), воно так позитивніше буде (а то хтось подумає чого доброго, що ти справжній гуляка ;)).
     
а де твій аватар? :)