Сонячне затемнення

Тема у розділі 'Що у світі чути', створена користувачем nirvanka, 4 січ 2011.

  1. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    [​IMG]

    Сонячне затемнення 4 січня 2011 року — часткове сонячне затемнення, що буде спостерігатися на території Європи та західної Росії. Дещо гірше затемнення буде видно на території північної Африки, Середньої Азії та Сибіру. Максимальну фазу затемнення (0,857) можна буде спостерігати на півночі Швеції.

    Львів - 9:13 - 12:08


    Осьо сиджу чекаю.. Мені з вікна якраз має бути видно сонце. Буду пробувати фоткати :)
    Пригадую, що колись спостерігала за сонячним затемненням, як ще в школі вчилась. Ми тоді шкельця запалювали, щоб через них дивитись. Сонце не пригадую, лише людей-зівак на вулиці :)))
     
    • Подобається Подобається x 11
  2. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Взагалі то на сонце можна дивитися і неозброєним оком, але лише 2 рази: один раз лівим і один раз правим.:)
     
    • Подобається Подобається x 7
  3. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    :haha: А ще можна через об'єктив, якщо на ньому стоїть УФ фільтр ;)

    Виявилось, що я даремно не сплю :sad: Небо затягнулось хмарами, сонця невидно :sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Locke

    Locke невиправний реаліст

    А то ще страшніше. Лінзи об"єктива фокусують промені в одній точці і те те що око, але і папір можуть запалити. Матрицю цифровика спалять майже миттєво. Навіть бували випадки, що в плівкових апаратах пропалювало шторки. А ультрафіолетовий фільтр тут абсолютно ні до чого. Цей сабдж використовують в основному для захисту дорогого обєктива від пилюки і бризок води чи грязюки. А в решті випадеків він помагає як мерлому кадило. Ну хіба що високо в горах де надто багато ультрафіолету. Любе звичайне скло (крім спеціального кварцевого) затримує ультрафіолет. Пам"ятаєте, як колись у дитинстві запалювали папір при допомозі лінзи? А в фотоапараті це вийде ще краще - там система зфокусованих лінз. Хіба що використовувати нейтрально сірий фільтр, і то досить темний.
     
    • Подобається Подобається x 2
  5. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Ви не праві. Система лінз у плівковому фотоапараті фокусує зображення не в крапку, як у випадку з лупою і папером, а у прямокутик 36х24мм. Тому Ваше твердження про шторки хибне. Спробуйте зфокусувати промінь у крапку об"єктивом від "Зеніту". У Вас нічого не вийде...
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. nastinka

    nastinka відсутня

    блін мабуть я цього не побачу. або вже було а я й не знала(
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Про шторки - не буду наполягати, бо сам того не пробував. Лише читав в книжках, але не перевіряв. Але на рахунок пошкодження цифрової матриці - то про це однозначно пише у всіх інструкціях до цифрових фото- і відеокамер, а також у спеціалізованих виданнях.
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    Я взял сварочный щиток и посмотрел на солнце, пока затмения не видел, наверно проспал. Но зато видел в позапрошлом году. Пробовал сфотографировать, но увы вышло смазано.
     
  9. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Тут зовсім інша природа явища.
    А про затемнення: не пам"ятаю, років десять тому було майже повне... Грандіозне явище. Мурашки по тілу... А дивились через плівку дискети. Дискету навпіл і через носій дуже добре видно :cools:
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. nikolas

    nikolas Well-Known Member

    Теж пам"ятаю,було літом в обід.Спостерігати було без проблем,дивився через скло від зварочної маски.

    ---------- Додано в 11:03 ---------- Попередній допис був написаний в 10:54 ----------

    Щойно виглянув,з сонцем таки шось робиться.Правда хмари трохи заважають і немаю через шо подивитись,так трохи глипнув не озброєним оком і спіймав зайчиків.
     
    • Подобається Подобається x 6
  11. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    Есть с права треть диска солнца закрывает:good:
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Ярик

    Ярик Well-Known Member

    при фотографуванні сонця не забувайте що можна спалити матрицю фотоапарата, якщо це не дзеркалка !!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    Луна почти по центру. Низ солнца примерно 2/3 не закрывает.
     
  14. Locke

    Locke невиправний реаліст

    Загадка (ребус) в тему: що це таке? (Підказка: слово на російській мові з грузинським акцентом)

    [​IMG]

    Відгадка: Зат мэнее солнца
     
    • Подобається Подобається x 5
  15. Ярик

    Ярик Well-Known Member

    [​IMG][/URL][/IMG]
    ось, нічого особливого (((
     
    • Подобається Подобається x 4
  16. Chaldon

    Chaldon Well-Known Member

    А мне на ум только груди лезут. о_О Вот же задница :cry:
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. nastinka

    nastinka відсутня

    то саме мені десь 12 було і я на то дивиласб. так круто було! шкода що все пропустила(
     
  18. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Я не раз фотографувала сонце і з матрицею все гаразд. При чому при різних значеннях витримки та діафрагми. Тому вважаю, що УФ таки захищає.
    Я пішла спати, але чоловік через годину розбудив - хмари майже розійшлись і якраз був пік затемнення! Швиденько пофоткала, хоч і різкості в мене не було (всього ж годину спала!).

    Через запітнівше вікно вийшло найкраще (різниця між фотками - 7 хв):

    [​IMG]

    [​IMG]

    А це напряму без вікна:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    Фотки майже без обробки.
     
    • Подобається Подобається x 14
  19. Honda

    Honda Well-Known Member

    Я теж бачила! Сфотографувати не вийшло, сонце дуже яскраве!

    А чому на ваших фото тон темний?

    ---------- Додано в 14:26 ---------- Попередній допис був написаний в 14:25 ----------

    І то Місяць заступив Сонце?
     
  20. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Бо сонце дуже яскраве. При нормальних параметрах зйомки, наприклад, витримка 1/400, діафрагма 2.8 - було б видно нормально небо, а сонце великою білою плямою. Тому витримку ставила на найменшу - 1/4000, а діафрагму закрила максимально - 32.

    ---------- Додано в 13:38 ---------- Попередній допис був написаний в 13:37 ----------

    Так, місяць.
     
    • Подобається Подобається x 5
а де твій аватар? :)