Слухи про смерть Іслама Карімова.

Тема у розділі 'Міжнародна політика', створена користувачем manur, 30 сер 2016.

  1. manur

    manur Well-Known Member

    В мережі проскакують слухи про смерть Іслама Карімова. Це людина, яка вже 26 чи 27 років керує Узбекистаном (еге ж - і за Союзу керував).

    По ящику нині бачив, що в гостях в Ромка Чайки був якийсь дядько і вони там згадували Карімова. Я не прислухався і не зрозумів, з якого приводу його там згадували - то вже потім в ФБ проскочила інфа про його смерть.

    Так, той дядько казав Чайці, що на кордоні Узбекистану і Таджикистану - суцільні мінні поля. Я там не прислуховувався до решти, тільки це запам"яталося.

    Тобто, між колишніми середньоазійськими республіками сирисири існує постійна напруженість.

    Як на мене, смерть Карімова може спровокувати якісь непонятки як в середині Узбекистану, так і між Узбекистаном і його сусідами.

    Подивимося......
     
  2. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Чутки, а не слухи. А нашо цілу тему про це?
     
  3. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Окрема тема тому, що її не приліпиш ні до Путіна, ні до кого.
    А диктатори помирають повільно, поки соратники бабло і портфелі не поділять.
    В усякому випадку, такої думки притримується В.Шендерович. І з ним можна де в чому погодитись.
    echo.msk.ru/programs/personalno/1830032-echo/
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  4. manur

    manur Well-Known Member

    Значить, вже поділили. Щойно з лазні прийшов, а там по ТВ почув, що Карімов вже ФСЬО.......................
     
  5. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Так першим привітав поспівчував президент Туреччини. Може, Карімов із приймальні Аллаха зателефонував, що він уже там?
     
  6. manur

    manur Well-Known Member

    З просторів ФБ :


    Nazar Oleksiuk
    9 год. · Lviv, Lviv Oblast ·
    Смерть Ісляма Карімова, який протягом 26 років був беззмінним лідером Узбекистану, а фактично авторитарним диктатором, змінить геополітичний вектор міжнародних відносин з Близького Сходу (Сирія, Ірак) до Середньої Азії. Чому? Бо є ряд ризиків як політичного так і безпекового характеру:

    1. Узбекистан є країною з дуже неоднорідним населенням - третину населення складають таджики. Узбеки з таджиками не тільки є етнічно різними (тюрки та арійці), а й сповідують різні форми Ісламу - суннізм та шиїзм. В 2005 році мали місце серйозні заворушення в місцях компактного проживання таджиків в Андіджані, які однак були жорстоко придушені Карімовим. Весь баланс тримався на ньому. Після його смерті може виникнути громадянська війна, яка загрожує небезпекою, яка описується далі в п.2. Крім того, незважаючи на економічне багатство Узбекистану, населення живе за межею бідності. Соціальний вибух неминучий.

    2. Ісламізм. Радикальний ісламізм. В Узбекистані завжди дуже сильні позиції займала та займає міжнародна терористична організація "Ісламський рух Узбекистану" (далі - ІРУ), яка в подальшому перейменована в "Ісламський рух Туркестану" та яка в 2014 році вступили до структури ІДІЛ. ІРУ завжди становив терористичну загрозу як для Росії, так і для США, бо був ключовим союзником не тільки Талібану, а й Аль-Каїди. Для ІДІЛу Узбекистан є цікавішим нещасних Сирії та Іраку. В останніх є багато нафти, але нею вже нікого не здивуєш. А от Узбекистан є світовим лідером з видобутку не тільки газу, а й урану, золота, срібла, кольорових металів. Взявши під контроль Узбекистан, не обов'язково весь, а хоча б район Ферганської долини та південні регіони, ІДІЛ значно би посилився. Тим більше зовсім поруч є Північний Афганістан з потужними базами всяких рухів, як от - Талібан, Аль-Каїда, Вазірістан.

    3. Військово-стратегічне значення. Покійний Іслям Карімов був не дурним. Він добре знав, що райони південного Узбекистану мають дуже велике стратегічне значення в регіоні. Тому він фактично вигнав з Узбекистану не тільки американську армію в 2005 році, а й росіян в 2012-му. Найбільш солодким шматком цього торту є військово-повітряна база в Хадабаді. Протягом Афганської війни база використовувалась радянською авіацією для бомбардування Афганістану. В 2001 році її орендували США та вибудували там ПОВНІСТЮ НОВУ БАЗУ ЗІ ВСІЄЮ ІНФРАСТРУКТУРОЮ. Більше того - вони проклали залізничну колію від цієї бази в Афганістан для власної логістики під час збройної операції Коаліційних сил в 2001 році. В 2005 році відбувся розрив відносин між США та Узбекистаном через події, що я описав у п.1. На місце американців одразу прийшли росіяни, які почали цю базу обживати на умовах дислокації російських військ в Узбекистані в рамках ОДКБ. Але в 2012 році Узбекистан з ОДКБ вийшов і росіяни покинули Хадабад. Тепер, коли в Узбекистані намічається криза влади, виникає питання чий буде Хадабад. Він потрібен не тільки для США, оскільки це дасть можливість переміститись з Перської затоки бличе в регіон, а й для РФ головним чином, бо дасть можливість підтримувати російське угрупування військ в Таджикистані та Киргизстані.

    4. Узбекистан - це одна із складових сучасного великого шовкового шляху - З Китаю та в Китай. В силу фінансової кризи та економічних санкцій цей шлях має надто велике стратегічне значення. Враховуючи, що Україна розвертає зараз торгівлю з Китаєм саме тим шляхом, ситуація в Узбекистані має значення для нас. І не мале.

    5. Смерть Ісляма Карімова саме зараз поставила США в дуже складну ситуацію. В ближчі місяці потрібно буде діяти на тому напрямку дуже активно. Але в США виборча компанія. Адміністрація Обами вже десь як рік відмовилась від активних дій на міжнародній арені. В період виборів в США політичне керівництво країни завжди впадає в сплячку. Зараз такий період, що до початку 2017 року США буде пасивною. Це фактично може дати додаткові можливості РФ.

    Підсумок. Кардинальні події відбуваються завжди і повсюдно. Ми повинні дивитись на становище України не тільки внутрішньо, але й зовнішньо. Не забуваймо, що Узбекистан свого часу був нашим стратегічним союзником та входив до складу ГУУАМ як альтернативи СНД. Адже процеси в Узбекистані також безпосередньо вплинуть як на економіку України, так і безпекові моменти.
     
    • Інформативно Інформативно x 1
  7. prius

    prius Well-Known Member

    image.jpeg
     
    • Смішно Смішно x 1
а де твій аватар? :)