Сльози за совком-6

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем IgorLvivM, 22 лис 2013.

  1. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    А такі речі, як будинок гостинного типу на паях.
    Кілька організацій вскладчину будували багатоповерховий будинок з однокімнатними квартирками-гостинками (найменша - 12 метрів квадратних, таких повно зараз по Києву).
    Потім одна із цих кліток для проживання звільнялася. Виникала колізія, якій із організацій вона дістанеться, щоб посунулася черга.
    Тому ті, хто був зацікавлений влізти в цю комірчину, чергували моменту, коли попередні проживаючі виселяться. Задача була - першим вкинути в пусту квартиру чемодан з речами. Квартира діставалась тому, чиї речі там з"являться першими. Мені вдалося в 12 метрову гостинку вкинути чемодана першим.
    Я прожив там із дружиною, а потім - з дітьми років чотири. Потім пізніше побудував кооператив. Глупость тільки вчинив, що нікого в гостинку не прописав (і я, і моя мама були занадто чесними, щоб це провернути, хоча мені говорили про цей варіант, щоб залишити гостинку за собою. Потрібно було в паспортному столі внести смішну за величиною подяку паспортистці). Так що пропали мої законні 12 метрів житла.
     
    • Тупо Тупо x 1
  2. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Якщо не помиляюсь, то і багато моїх родичів та знайомих змогли оформити приватизацію на будинки-особняки та земельні ділянки у 90, коли вже совок розпався.
     
    • Тупо Тупо x 1
  3. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

    Читаю про квартири - фігею...
    Совіцькі халявщики :haha:
    Нє шоб взяти і хату побудувати ;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Ще не забув, як дехто спочатку тулився у гуртожитку, але старанно працював на якомусь заводі, старався не порушувати трудову та партійну дисципліну і накінець від заводу виділяли якусь квартиру у новобудові.
     
    • Тупо Тупо x 1
  5. Boris_Kiev

    Boris_Kiev Дуже важлива персона

    Часто бувало ще й таке: Громадянин А хоче більшу квартиру (і має гроші), громадянин Б має потрібну квартиру і охоче її віддасть, але його хотєлки не збігаються з хотєлками громадянина А.
    Тоді досвідчений маклер вибудовує комбінацію з кількома учасниками (хтось хоче більшу квартиру, хтось меншу, хтось хоче роз'їхатися або з'їхатися)... Траплялися "ланцюжки" з 11-12 родин. Нібито все, усі домовилися і раптом один з ланцюжку передумав. І все починається з нуля - частково старі, частково нові учасники. Я вже не кажу про те що маклерська діяльність була поза законом (стаття КК "Комерційне посередництво").
     
  6. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    Один такий мій знайомий, не знаю чи ще живий за віком, будучи маклером, розширив своє житло з, здається, 10 метрів комуналки до 2-хкімнатної суміжної квартири. Був кандидатом наук. Причому в цих ланцюжках не заплатив ні копійки, а просто вмів кожного переконати у вигідності прокрутки.

    До речі, щоб побудувати житло, самих грошей було мало, потрібно було ще мати право на те, щоб будувати.
    Спочатку здобували право, наприклад, приписували родичів, щоб на носа менше метрів було, і це давало б змогу всунутися зі своїми грішми в будівельний кооператив. Або фіктивне одруження. Або розмін, під час якого незначно погіршувалися умови проживання, але так, щоб ставало достатньо метрів на носа.

    Або, пам"ятаю випадок, як досить таки заможні (за радянськими мірками) люди не мали право стати на чергу, тому що у них на чотирьох дорослих людей була кімната в старому дореволюційному будинку, площею 21 квадратний метр. Тобто, по 5,25 кв. метрів на кожного, що, звичайно, за всіма правилами математики, більше ніж дозволені для взяття на чергу 5,0 кв. м. Тому доводилося щось там робити в квартирі, обривати дореволюційну дранку на стінах тощо, потім робити ремонт, потім квартиру перемірювали знову, і виходило уже 19,9 метрів квадратних. Переоформлялися документи, їх ставили на чергу в самий кінець, але коли ти вже на черзі на державну, ти маєш право і на кооператив.
    Бувало і таке.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. iso

    iso Well-Known Member

    Тобто дача хабаря - цілком законна дія?;)
     
  8. medwedo berlogsoni

    medwedo berlogsoni Das stud nemödik a del binos gudikum.

    З чого Ви взяли, що я прихильник хабаря? Я лише констатував, що отримав законно 12 метрів житла, а потім ці метри пропали.
    З Вами такого не буває, що Ви щось отримали чи купили законно, а воно пропало, зіпсувалось, украли в решті решт?

    Давайте, не будемо переходити на особистості, розмова тут іде не про те чи я чесний, чи жулік (в цьому випадку я цілком міг би стати народним депутатом чи навіть президентом), а про те, що було в радянські часи, зокрема - стосовно житла.
     
  9. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

  10. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

  11. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

  12. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

  13. ІгорМ

    ІгорМ Маленький українець

  14. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Одне із неофіційних гасел того часу "Чем хуже, тем лучше".
     
  15. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
  16. Silver bullet

    Silver bullet Well-Known Member

    Так, щоб за свій кошт купити квартиру, треба було відстояти в черзі роки.
    І ще є придурки, яким цього бракує..
     
  17. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Ви што такоє гаварітє? Прі саюзе жилье бісплатна давалі.І учьоба била бісплатная, і мідіціна. Всьо-всьо било БІС-ПЛА-ТНО!!!
    А какой пламбір фкусний бил прі саюзе... Нє то, что сійчас. А калбаса па 2.20... Папробуйтє січас такую калбасу ілі пламбір купіть. Ні найдьотє нігдє. Всє жилі адінакава - паслєдній )(уй біз солі даідалі. Било равінство і брацтво. Патамушта прі саюзє віздє парядак бил. Нє то, что січас
     
  18. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Бігає по Москві дядько (з провінції приїхав) і до всіх пристає: "як проїхати в магазин" Принцип "?
    Ніхто не знає ... людина в розпачі ...
    - Та навіщо вам саме цей, може, потрібний товар можна десь в іншому агазині купити?
    - Ні, тов. Брежнєв на з'їзді говорив, що "в" Принципі "у нас все є!"
     
    • Смішно Смішно x 1
  19. Lanktocha

    Lanktocha Well-Known Member

    Хто зауважив, скільки зараз такого, як у совку - контроль при поході у церкву, черги під магазинами, ніби і Кашпіровський в деякі радіоефіри повертається...
     
  20. MayorMayor

    MayorMayor Well-Known Member

    Ви зробили це раком.Чего теперь скулишь?
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Зе бест! Зе бест! x 1
а де твій аватар? :)