Слова паразити!

Тема у розділі 'Мовне питання', створена користувачем night, 29 лис 2011.

  1. night

    night Well-Known Member

    Слова паразити були, є і будуть. І вони приходять один одному на зміну. Але от що дивно, як такі слова за короткий час можуть охопити ціле місто!
    Слово паразит "Цей" чути вже повсюди. В магазинах, кафе, в розмові як з знайомими так і не знайомими людьми. Спочатку я чула це слово від чоловіка і його брата. Потім цей вірус перейшов на маму, мене. Кілька днів тому я сказала собі стоп. І почала відслідковувати слово в мові і виправлятися. Але разом з тим помітила що слово "цей" заполонило мову нашого міста. Таке враження що під словом "цей" всі все мають зрозуміти, що людина має на увазі. Але не завжди це так і відповідно такі здогадки мене дратують.
    Як з цим словом паразитом серед форумчан?:) Як боретесь з словами паразитами?
    P.S. Вибачаюсь якщо схожа тема вже є. Не знайшла.
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Кохана

    Кохана LuBimaya

    щодо "цей" на знаю, а ось мене дратує вислів "той, як його".... УУУУУУ!!!!
    Мій чоловік страждає на таку хворобу. Але я активно намагаюся знайти ліки.
     
  3. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Ем... НУ таво, тіпа, борюсі! :)

    А якщо серьозно, то слова-паразіти, як вважають лінгвисти, це наслідок бідного словникового запасу, то метод бороьби перший - більше читати! ;) І власно спілкуватись з людьми, які таких слів не вживають!
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. night

    night Well-Known Member

    Я також шукала. Потім перевели відівчовування в кумедну гру. Хтось каже "цей", інший відразу його "цейкалом" називає. От так і лікуємось:)))
    Не помагає. Я читаю книжку в тиждень і все одно пристало.
    Це напевне найкращий метод. Але де таких людей найти тепер. Кругом одні "цей" :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. -Erebus-

    -Erebus- Звичний росіянин

    Не зі Львова, щоб були! :)
    А у спілкуванні можна і поправляти! І співрозмовника, і заразом себе! :)

    Навіть не знаю, що тут ще придумати... :)

    ---------- Додано в 17:22 ---------- Попередній допис був написаний в 17:21 ----------

    Може краще так: хто скаже "цей", той миє посуд протягом тижня? :)))
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Кохана

    Кохана LuBimaya

    паразити

    лінгвісти

    тоді я на нього казатиму "тойвоякйого!"
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. - так бывает, но реже, чем принято считать. Как правило люди с бедным словарным запасом говорят на темы, в которых их запаса на самом деле хватает.
    слова-паразиты пропадут из речи, если разговаривать только тогда, хочешь сказать что-то конкретное. Передать информацию. Когда люди просто "болтают", слова-паразиты совершенно оправданно занимают пустые места между шаблонными, ничего не значащими фразами (или теми, суть которых можно было выразить гораздо короче). Как раз в этот момент общающийся и пытается вспомнить, о чём он сейчас, типа, трёт с чуваками :)))

    Короче, мрачные типы не юзают "типа". Они ваще нетусовочные в натуре. :)))
     
    Останнє редагування: 29 лис 2011
    • Подобається Подобається x 6
  8. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    А у мене слів паразитів нема. Точніше є, але форум їх всі заміняє на цвірінь і виходить шо нема. Во!
     
    • Подобається Подобається x 5
  9. Кохана

    Кохана LuBimaya

    :haha:
    Те, що заміняє форум на цвірінь, навіть не паразити...
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Я одного телеведучого на одному телеканалі ЗІК готовий придушити за слово ПОЗАЯК. Тулить його всюди, де тільки можна. Позаяк на позаяку і позаяком поганяє. А шо то за поза така?
     
    • Подобається Подобається x 3
  11. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    А у меня и заменять на цвірінь нечего...Я их просто давно не употребляю...
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Мікі

    Мікі Well-Known Member

    Мене особисто просто бісить запозичене "ВАУ-У-У!!!"...
    Я руками й ногами, щоб залишити совєцько-російське: "ЙОП ТВ...!!!!!" Набагато ж зрозуміліше!
    Та й шось же треба, в решті-решт, залишити історично-родзинкове в наших стосунках з сєвєрними братами...
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Ну як більш нема шо, то най буде "ЙОП ТВ...!!!!!" , я не проти
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Мікі

    Мікі Well-Known Member

    Треба зазначити, що хоча я і український націоналіст, але, як не крути, данецкій...
    І є іздєржки, які в зв'язку з цим, непереборніо_О
     
  15. night

    night Well-Known Member

    Вже і таке совєцько-російське словечко на новий лад переробили. Модно говорити ЙОП та:)))
     
  16. Hyligan

    Hyligan Іронічний

    часом казуси бувають підраЦВІРІНЬ пораЦВІРІНЬ :haha:
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Ну і не дивно, що охоплюють все і всіх за короткий період, вони ж паразити - віруси, а віруси спричиняють "епідемію":cry::sad:
    Та ще є народна мудрість : " з ким поведешся , того й наберешся";)
    Зазвичай, коли із кимось розмовляєш довго,а він тими "паразитами" хворіє , вони тебе подразнюють, а потім ти до них так звикаєш, що вже не помічаєш, як і сам почав "паразитувати":mocking::girl_haha:о_О
     
  18. terRen

    terRen Дуже важлива персона

    Ого-го-го!о_О:scratch_one-s_head:
    Хочете сказати , що Ви маєте величезну опірність до всякого роду "паразитів", ну зовсім "віруси" на вас не мають впливу.:good: Чудово,:good: я таке вперше зустрічаю ,хоч сама не дуже тим хворію, але таки ця "хвороба" і мене часом зачіпає.:dntknw:Правда дуже стараюся цим "не хворіти", та все одно "віруси є віруси" вони у всяку шпаринку "дирявої" голови залізуть.:scratch_one-s_head::))):haha:
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Dovbush

    Dovbush В очікуванні свята

    а я активно до всьго до чого можна приєдную літеру б :)
    уже самому надоїло , завжди пишу , було б, якби б , бо , і так далі б б б б
     
    • Подобається Подобається x 2
  20. Olga Roberts

    Olga Roberts Member

    "Цей", ах.... ніколи не замислювалась, але дійсно, дуже багато людей вживають це слово вставляючи його по всюду..))))
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)