Сихівське озеро !!! На Сихові було озеро !!!

Тема у розділі 'Історія і видатні місця Львова', створена користувачем Deus igrok, 16 вер 2009.

  1. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    о_О

    [​IMG]

    "Аж до кінця 1960-х років поза Сихівським ліском існувало водоймище, зване Піонерським озером (на відміну від Комсомольського - коло Винник). Наповнювали його води тоді ще чистої Зубри, яка витікала з-під Персенківки. Озеро вповні надавалося для відпочинку, а на павільйоні, де по неділях функціонував буфет і пункт прокату човнів на даху був пост спостерігача-рятувальника - на випадок, коли хтось "перебравши дозу" почне зненацька топитися. Вище озера був обширний заливний луг, на якому квітли незабудки." Текст: Андрій Дорош.
    Доповнюємо текст п. Андрія Дороша новою інформацією: " Насамперед цей лісок ніколи не називався Сихівським. Належав він до с. Зубра і звали його Зубрівським. Сихівський лісок належить до Винниківського господарства. Багато назв, котрі тепер використовуються, не відповідають властивому значенню, оскільки залишилося мало людей, які пам'ятають старі часи. По-друге, Піонерське озеро існувало майже до середини 1980-х років (а не 60-х!). Річка Зубра ще до початку 1980-х була чистою, пригадую її чудовий вигляд влітку 1981 р., вода підходила впритул до колишнього Освицького Гаю, де тепер знаходиться танкоремонтнтй завод."
    Доповнення належить нашому користувачеві пану Сергію Стесенко, за що йому подяка. (с) http://www.lvivcenter.org/uk/uid/picture?pictureid=178

    Сказати що я в шоці, це нічого не сказати.
    Оце так, ... така краса була ...а зараз смітник (
     
    • Подобається Подобається x 11
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    тю... Америку відкрили... було і не одне!!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    шось таке пригадується, середина 90. Раз чи два навіть загоряти ходили, але озера не було. Було шось типу потічка ... не сучасної смердючки під віллою Дубневичів.

    То було ширше, і чистіша. Тай людей на диво, памятаю, було вдосталь.
     
  4. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    памятаю ше середину 70-х... а як хокей ганяли!!!
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. mavka

    mavka Well-Known Member

    то ось як воно виглядало !....

    про те озеро мені тато багато розповідав, колись там нераз гуляли ( за лісом, на Скрипника, були в мене апартменти (були, та загули...)..). ще 10 років тому там було досить чисто, будувались хати в лісі, сам берег був дуже мальовничий та квітковий й лиш потічок біг, а розвалини павільйону щось казали про славне минуле.

    взагалі хочу сказати, що тодішнє покоління молодих людей було якесь морально й фізично здоровіше - подивитись на роки будування львівських стадіонів . а скільки танц. майданчиків було ! в дворах грали у волейбол. моя вихователька в дитячому садку була з таких - спали ми влітку у відкритих павільйонах надворі з білими фіранками , що розвіювалися вітром, - бо так здоровіше!..

    й не думаю, що молоденькі дівчата так тинялися Львовом з пляшками пива, як тепер - в мене є досить чорно-білих маминих фотографій.

    повний декаданс настав..... :sad:
     
    • Подобається Подобається x 10
  6. Geograf

    Geograf Меломан

    А я памя'таю що неподалік р. Зубри був якись ставок-копанка (щось схоже на це), який невдовзі ліквідували.
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. iso

    iso Well-Known Member

    "Сльози за совком"?;)
     
  8. Summer

    Summer Well-Known Member

    біля мене теж було озеро ( О.Кульчицкої), там зараз стоїть школа ( моя бувша), озера я не застала, та по фотографіям бачила :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. von Philip de Conopel

    von Philip de Conopel Well-Known Member

    Я точніше дату назову. То був кінець серпня 1971 р. Заїхали якісь умільці "білорусом", розкопали греблю і сітку натягли. Риби там було - причепами вивозили! Ми теж встигли з Нового Львова мопедами примчатись і собі трохи наловили. З того часу озеро і не відновлювалось, а потроху заростало бур"янами.
    А поки ще мікрорайону Сихів не почали будувати - яке то місце гарне було! Озеро, звідусюди ліс, невеликий пляж. З боку від Стрийської там не було рівного берега, а озеро язиками заходило в ліс і треба було далеко обходити багнища. Ходили компанією ловити рибу. Там навіть рибнагляд був - ходив єгер з квиточками і збирав по 50 коп. від вудочки. Ну то ми звісно одну вудочку залишали, а інші ховали в лісі. Там справді можна було риби наловити, хто вмів. Потім рибнагляду щось не стало і можна було ловити без квитка, але і риби поменшало.
    Ну і ще дуже цікаво було на танковий завод лазити. Там після фестивалю Прага-68 кілька сот танків на ремонт чекали. Ходили сторожі з карабінами, але тим цікавіше було їх перехитрити. Ми залазили в танки і викручували різні перископи, ручки всіляки прикольні, хто хотів похизуватись - в танкових шлемах на мопедах катались.Трофеї з танкового заводу були предметом обмінної торгівлі. А я колись в школу на металобрухт відніс щось зо п"ять кулеметних стрічок - пацифізм у собі відчув.
    Ну, а озеро. То взагалі був став, тобто штучне озеро. Гребля і досі збереглась досить висока і міцна. Якби дуже захотіти - то відновити зовсім не проблема. Єдине: куди каналізацію сихівську сплавляти? І як Зубру очистити?
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Гребля ? А ну киньте лінк на Гугл-Мап де та гребля. А то шось я слабо уявляю.

    А танковий я ще і в середині 90 застав. Мав два танкових бінокля, стрічку, а гільзами від патронів був всипаний весь над-під'їзний дах.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. von Philip de Conopel

    von Philip de Conopel Well-Known Member

    [​IMG]

    Оце, яку вже знайшов мапу. Червоною смугою - гребля, маленький прямокутничок - той будиник, що видно на фотці, а стрілкою - звідки його фоткали. Ота синя вишиванка - передає більш-менш площу озера.
     
    • Подобається Подобається x 4
  12. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Чудово. Як я і уявляв.
    Тільки видається мені, що прямокутник більшим можна було зробити.
    Чисто логічно, ширина автодороги попри ліс десь біля 4 метрів. І ваш прямокутник десь теж виходить під 4 метра. ))) Але то не суттєво.

    Сама інформація цікава.
     
  13. gryvul

    gryvul Well-Known Member

    так залишки того будинку десь і такі є. а дорога... польова, на одну машину. на щастя їздять тепер з іншого боку, бо з цього тепер великі ями
     
  14. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Сьогодні ходив до лісу. Краще б не йшов. Я навіть починаю розуміти, чого думневичі загородили подвійною сіткою доступ до свого ставка.

    В лісі купа бидла, особливо багато на місці озера. Повно машин, лунає дешева попса, всі бухають і ср*ть собі під ноги: чи то пляшку пластикову жбурнуть в сторону хащів, чи то серветку на землю і потопчуть.

    Воно от дійсно немає Сталіна на них. Хоча б загін Беркута. Щоб підїхали і ребра кожному другому поламали.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    [​IMG]
    Оце десь в Китаї.

    Але завдяти місцевому бидлу, ця картинка нам буде здаватися райським куточком для відпочинку.
     
  16. Знайома ситуація. :sad: Через це в Пущу більше не їжджу.
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Сихівське озеро.

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 4
  18. von Philip de Conopel

    von Philip de Conopel Well-Known Member

    Фантастика! Так ніби повернувся в дитиньство. Але щось не вірю,що це знимка з натури... Тим більше - якась маківка церковної дзвіниці...
    Миху! Ви щось ворожите...
     
  19. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

а де твій аватар? :)