Сімейний бюджет

Тема у розділі 'Справи домашні', створена користувачем Валентина Глєбова, 19 вер 2014.

  1. От сиджу зараз і планую-підраховую витрати на найближчі місяці, думаю, що з потрібного чи бажаного можна купити зараз, а з чим краще почекати... одним словом - розписую сімейний бюджет. Пишу-пишу та й цікаво стало:

    а як ви плануєте сімейний бюджет? І чи плануєте взагалі?

    просто це одне з основоположних понять фінансової грамотності і забезпеченого життя, відповідно.

    Запитую не просто так. А якщо в когось з цим питанням проблеми, та є бажання їх вирішувати, то можу трохи допомогти. Я ж, як не крути, фінансовий консультант;) Зараз ще в декреті, так що часу купа і хочеться витрачати його з користю.

    Якщо в когось є питання по плануванню сімейного бюджету, як економити, як відкладати кошти і т.д, буду рада допомогти:preved:

    А якшо хтось зможе поділитися своїми ефективними способами, то буду дууууже вдячна за поради:drinks:
     
  2. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    десь я то вже читав..
     
  3. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    і я :mocking:
    Нічого з тим плануванням у мене не виходить.Завжди знайдеться те, що перекреслить весь план.
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. та і я спочатку десь читала... а потім раз за разом, місяць за місяцем... та й щось з того вдається.
    тре не просто читати, а й пробувати робити:dance2:

    ---------- Додано в 14:16 ---------- Попередній допис був написаний в 14:15 ----------

    наприклад? Суть доброго планування в тому аби покривати "непередбачувані" витрати
     
  5. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Ну от планувала. планувала, а тут візьми та й батько захворів. Всі планування коту під хвіст, бо на ліки треба...ну і завжди знайдеться "щось" :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Forpost

    Forpost Стоїк

    суть доброго планування в тому аби не давати бабі до рук гроші
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. :haha:
    Гроші до рук ліпше не давати тому, хто не вміє ними розпоряджатися. Хоча, як на мене, краще все ж вчити людей хоч азів фінансової грамотності.
    З практики: чоловіки таки краще знаються в грошах в тому сенсі - де заробити. І то не всі.. І їм, якщо то не вперті віслюки, легше навчитися правильно вкладати, планувати і заощаджувати. Та якщо жінка зможе включити здоровий глузд під час шопінгу;), то в питаннях планування бюджету вона перевершує чоловіка в рази. Жінка вміє економити (я ходжу на закупи продуктів на обід-вечерю в 2 супермаркета і на базар, так в середньому економлю 15-25 грн), жінка більш лабільна та гручка і так далі.
    Звісно, якщо основними інтересами жінки є лаки-мода-подружки-підгузники, то це "пічалька". Та скільки є чоловіків обділених інтелектом?..
    Гроші - питання не статі, віку чи професії, а відповідальності та інтелекту
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Оля

    Оля Старожилка форуму

    А чого? Я от вмію добре грошима розпоряджатися. :) Ми ще колись при совдепії купили з мужом машину за 5 тис руб за три роки нашого подружнього життя і то при тому, що я працювала вихователькою в садочку, а він наладчиком на 49 заводі. Мали докупи чистими десь 250 руб в місяць. Але якби він був розпоряджався грошима, то ми би не виживали від получки до получки. :) Машини би навіть не бачили б. А так і машину купили, і одягнені були непогано і самих макаронів не їли. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. prius

    prius Well-Known Member

    Теж так мислив років 13 офіційних років після весілля,потім я зламав руку і вісім місяців не працював, і всі біли і чекову книжку відав жінці, вона справилась і навіть ліпше ніж я,коли я одужав і знову почав працювати вона хотіла мені знову то все передати, я їй сказав :- нє кохана,в тебе ліпше получаєтся, ну а на мої дрібні захцянки маю кредитні картки які оплачую з бізнесового акаунта
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. А як ви відкладали? Як зараз з тим справляєтеся?

    ---------- Додано в 07:02 ---------- Попередній допис був написаний в 06:58 ----------

    Все пізнається на практиці. В нашій сім'ї також спочатку і я, і чоловік думали, що в питанні грошей чоловік розбирається краще. Та, як виявилося згодом, краще він заробляє, а от вкладати, відкладати і заощаджувати таки дано мені )))

    ---------- Додано в 07:12 ---------- Попередній допис був написаний в 07:02 ----------

    Так, завжди буде "щось"... то машина зламається, то терміново тре меблі на кухні поміняти, то діти в школу і т.д. Та якщо не зробити зусилля, то так і доведеться все життя перебиватися з копійки на копійку. А це, погодьтеся, не дуже весело.
    Для початку дуже важливо не просто відкладати, а розуміти ДЛЯ ЧОГО?
    Тре мати якусь ціль, дорогу захцянку чи довготривалі плани.
    Я більше спеціалізуюся по накопичувальних полісах страхування (відкладання на навчання дітей, на безтурботну старість, захист...) і в мене є клієнти, котрі півтора року-рік щомісяця відкладали на рахунок в банку гроші для плати поліса. Спочатку їм важко було викроїти 50 грн в місяць (не важливо яка зарплата), потім вдавалося по 100, 200 і потихеньку переходили до рекомендованих 10% доходу, а хто й більше.
    Головне мета і бажання.
     
  11. Forpost

    Forpost Стоїк

    ну воть ларчік просто аткривал ся! Ато штани штани
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    я же гаварил.. :)))
     
  13. "гаварил" що?

    ---------- Додано в 10:25 ---------- Попередній допис був написаний в 10:23 ----------

    А??
     
  14. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    царев?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. зрозуміло. Ви тут "чисто поржать" і потролити. :crazy::crazy::crazy:
    Ну, бажаю гарно розважитися, а я буду й далі занудствувати з грошима, планами і чимось більш серйозним.;)
     
  16. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    просто не тре було з себе корчити вумну, а зразу ркламу страховоъ конторки дати..
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. якщо б хотіла рекламувати страхову, то так би й робила. Жодного слова за страхування не сказала, а говорила за планування блюджету. Одним з пунктів успішного планування є відкладання коштів. Куди і як відкладати особиста справа кожного. Хтось довіряє банкам, хтось трьохлітровим банкам, хтось біржі, а я страховій. Мета посту тут - не реклама страхової, а сам фак відкладання та заошадження коштів.

    P.S: судяи з моєї успішності та рівня життя, вумну я не корчу, а таки нею є.
     
  18. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    з якого заробітку відкладаєте?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Forpost

    Forpost Стоїк

    Та шо лохам втулює поліси
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. А звідки така думка, що поліси для лохів??? Якщо можна, то детальніше
     
а де твій аватар? :)