Сибір, українці, "коричневий клин".

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Danilo, 11 бер 2008.

  1. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Світ, який загубився. Слідами українців Сибіру

    Раніше Сибір уявлявся мені засніженою крижаною пустелею або неосяжними просторами з непролазними хащами тайги, населеної ведмедями. Одне слово, як у Тараса Шевченка: «Одна Сибір неісходима…». З’ясувалося ж, що Новосибірськ, куди мене занесла доля, не просто столиця Сибіру з більш ніж двомільйонним населенням, а географічний центр Росії, про що й сповіщає каплиця на одній з центральних площ обласного центру на честь святителя Миколая. Свого часу ці краї освоювали наші предки. Але сьогодні цей український світ, говорячи словами класика, загубився в безконечних просторах.

    Додано через 3 години 21 хвилину
    Першопрохідці

    У моєму селі на Київщині дядька Миколу по-вуличному зва*ли Чалдон. Тепер-от у селі Чик, що неподалік Новосибірська, чую це слово від керівника великого фермерського господарства:
    — Ми — чалдони, отже, мій родовід починається в Україні, — розповідає він. — У нас взагалі багато людей з українськими пріз*вищами — Шевченки, Лелюшен*ки, Троценки…
    Розгортаю Словник Даля й знаходжу, що чалдони — це корінні сибіряки, жителі центрального Сибіру. Отже, українці, які з’явилися тут іще за гетьмана Хмельницького, а можливо, й за отамана Єрмака, у Сибіру вважаються корінними жителями подібно до канадських українців. Це й справді так, бо вони прийшли туди не на готове, а разом обживали ці суворі місця. Деколи не з власної волі.
     
    • Подобається Подобається x 4
  2. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Навіяло...
    Iван Багряний. Тигролови
     
    • Подобається Подобається x 9
  3. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Це... для Степанича? :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Може прочитає...
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    ТАК він же не любить поетів і бунтарів. Ізолювати їх хоче...
    професійне? :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    І оце також оті бунтарі видумали...
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Сатрапи!... :cowboy: :cowboy: :cowboy:
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Отчего ж он загубился ? Живут там их потомки. Это вы его признавать не хотите. Там их дети и внуки и правнуки живут. Многие и украинскую культуру чтут и корни свои помнят. Там и диаспоры свои имеются. А на Камчатке правнук Т. Г. Шевченко живет.
    Вам же нужны те, что москалей, русских и Путина, да прошлое все бы с утра до вечера ругают, да винят их во всех грехах. Тогда бы свои были. :)
    Для меня, извините родственник, есть родственник. Одной крови. А у вас только по идеологии. Не разделяет ваши взгляды - чужак, а украинцы они или нет, вам ведь уже все равно. Это вы его их из своего списка свидомых исключили.
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Шановні!
    Ну що Ви хочете довести? Що сонце встає на сході? Чи що вода мокра? Колись у мене була книга з матеріалами 22-го з"їзду КПРС, де Хрущов доповідав про культ особистості Сталіна. І те, що були репресії, були концтабори, були знущання, знищення невинних людей, - усе це факти давно відомі. Не потрібно робити вигляд, що тільки сьогодні і тільки ви мені чи будь-кому відкриваєте очі. І якщо ви думаєте, що я у захваті від тих сторінок історії, то це ваша проблема. Я ж у чомусь вас переконувати не збираюся.

    Да? Вам видніше. Особливо приемно, що ця думка Патріку сподобалася.
    Ромку,
    Ви ж людина розумна. Навіщо прикидаєтесь? Ви ще напишіть, що я засновник тих спецпсихлікарень, їх головний апологет і зараз за ними дуже шкодую.
     
  10. Читатель_Обкома

    Читатель_Обкома Well-Known Member

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    http://www.umka.com.ua/rus/catalogue/modern/ivan-bahrjanyj-tyhrolovy-mp3.html
    Хороший человек видать был...за контрреволюционню пропаганду
    всего пять годочков дали...совсем как уголовнику какому ни будь..
    Да и в окупированном Львове во время оказался....:cowboy:
    Наверное в плен сдался....:shutup:
     
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Чітатєль,щоб Вам було "понятнєй"
    Додано через 13 хвилин
    Степаничу,це,видать хтось ганебно прикрився Вашим ніком.
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=263864&postcount=101
     
  12. сотник

    сотник Well-Known Member

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Дошкольником был поражен рассказом матери о своем прадеде, многолетнем сибирском каторжнике, участнике крестьянских волнений в революцию 1905 года. Вернулся он в Украину где-то в 1917-18 годах тяжело больным и вскоре умер.
    Из ее слов знаю, что "туда" он не первый "ходок" из нашего рода.
     
  13. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Ви оце маєте на увазі:
    "Ви будете заперечувати, що це написано людиною, яка знаходилася у стані стресу?"?
    Щоб із цього зробити висновок:
    , потрібно мати ... ну ... дуже розвинену уяву, скажу м"яко, а то знову звинуватите у приклеюванні діагнозів.
     
  14. Львiва

    Львiва Well-Known Member

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    В городе Нефтеюганск Ханты-Мансийского автономного округа украинцев, которые добывают российскую нефть работает чуть ли не больше чем русских.
    Так они сами туда приехали по доброй воли так сказать, на хату себе заработать, правда многие там хату себе покупают и остаются.
    Странно, почему их не пугают "сгинувшие" предки, видно тяга денег больше, чем тяга памяти...
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Чернобылец

    Чернобылец Well-Known Member

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Вот все таки хочу задать вопрос. А почему наши свидомые так усиленно не замечают украинцев в России ? И не только в РОссии, но и др. странах СНГ. Их деды и прадеды были сосланы, пережили все лихо, но так случилось, скорее объективно, что они не смогли вернуться. Их родственники там. Они вспоминают жестокие времена, поминают своих родственников, наверняка осуждают жестокое прошлое сталинизма. У них есть диаспоры, они помнят свои корни. Но "патриоты" присвоили себе право на все страдания.
    И вот "патриоты" их в упор не видят, хотя те украинцы, Они видят чеченцев, татар, прибалтов, поляков...., кого угодно, что хоть одно бранное слово против русских и РОссии сказал, а тех истинных братьев по крови как нет.

    Я могу предположить только одно. Они там живут, они ходят на работу, они общаются с людьми там каждый день. И видят, русские, да и другие национальности в принципе такие же люди, к которым они относятся вполне нормально, и те к ним. И это патриотам не "нравится". Категорично. Я смотрю, везде украинские фамилии, в кино, в ТВ, в спорте..... Где только нет. Но они как не украинцы.

    Согласны ?
     
  16. bonapart

    bonapart Well-Known Member

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Не "пугают". І не потрібно тут всім розказувати, "что да как" у вас там. Я сам в дитинтві жив у м. Нижньовартовськ, до 11 років, а мої батьки там жили ще раніше, з початку 80-х. І поїхали вони тоді туда, окільки там розвідали великі заапси нафти й газу, і там потрібні були люди, і зарплата була на той час набагато більша, ніж тут. Вони там купили квартиру, яку продали і купили потім у Львові. І виховали мене як українця і патріота, я з дитинтва знав українську. І між іншим, в тому місті, по моїй пам"яті росіян чи не менше ніж усіх інших... Зокрема там дуже багато українців і татар.
    Патріоти згадують часи коли за будь-яку незгоду з режимом висилали в Сибір, і то не на заробітки, а на примусові важкі роботи, так що ви не починайте.
    Чому ж не помічаємо? прекрасно все помічаємо... До речі, "случілось так" не об"єктивно, а тому що сюди, в Україну, тим людям не було куда повертатиь - майно було конфісковане з житлом і т. д... Куди повертатись???
    А про тих, хто там зараз залишився з тих, що вого чау туди поїхали на ПМП, ви знаєте, я вам ось що скажу... з них українців, які ідентифікують себе саме українцями залишилось дуже мало. Мало хто з їх дітей говорить на українській, мало хто знає українську історію, а тим більше ніхто з них не знає, що направді твориться в нас. В мене там живе тітка, яка колись переїхала туди звідси, і тепер так там і залишилась, в неї двоє дітей - мої брат і сестра. Так от, коли вона юди приїхала, і коли ми їй розповіли що тут було, і як, то вона нам не повірила, казала, що в них взагалі все по-інакшому в ЗМІ і ТВ розказували...
    Зрештою, що я хочу сказати... Не можна в одну когорту ставити людей, які туди вислані примусово були, і тих, які поїхали туди на заробітки і залишились на ПМП,(а також наших заробітчан, які туди їздять на заробітки), це зовсім різні речі. А українська діаспора там дуже швидко асимілюється, це до речі дивно, якщо порівнювати з Канадою, Аргентиною чи Америкою... Така політика, російська...
     
    • Подобається Подобається x 7
  17. Оля

    Оля Старожилка форуму

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Нє, я, наприклад, не згідна! Чого то "наши свидомые так усиленно не замечают украинцев в России"? Помічають і знають про них. Ну і що з того? До чого Ви все це вели? Що хотіли цим сказати? Що ті українці, що в Росії, кращі за тих, що живуть в Україні? ;) Що українцям в Україні треба на них рівнятися? А в чому?
    Чорнобильцю, чи Ви прикидуєтеся, чи справді не доганяєте, що патріоти, що залишилися після заслань в Росії, вже давно в більшості повимирали. А ті, що ще живі, давно зломлені. Бо інакше чого би вони добровільно залишалися в країні своїх катів? А раз зломлені ( за що я їх не суджу аж ніяк, бо не кожна людина могла витримати то пекло, що творилося), то що вони могли передати своїм нащадкам? Хіба деякі розповіді про родовід, про свою Батьківщину. І, певно, не намагалися наражати своїх потомків на небезпеку, не прививали їм дух свободи, нескореності. От і виросли там в Росії вже пару поколінь хохленят з прізвищами на -енко, -ук, - юк. Стільки всього, що в них і залишилося від їхнього українства. Хоча я вірю, що дехто і прищепив своїм дітям любов до України. Але живуть вони вже там, БО ЗВИКЛИ.
    А ще. Політика цілини, БАМів, Приморських країв, різних комсомольських будов, розсилання спеціалістів після закінчення учбових закладів, яка вимішала всі народи, своє зробила. Тому не розумію, чому Ви у своєму віці так дивуєтеся? Ну ще би то писав який 20-річний дописувач...;)

    Додано через 7 хвилин
    Львіво, а я іншому дивуюся. ;) Стільки асвабадівтелєй з Росії у Львові живуть і їхніх нащадків. І вже так глибоко вони вкоренилися в Галичині.... Ні за які "каврижкі" Путін їх не виманить звідси. І не зважають на "кровожадних бандер", що мучили їхніх бабушек і дєдушек....
    Странно, почему их не пугают "сгинувшие" предки, видно тяга денег больше, чем тяга памяти..(с)???? ;)

    Додано через 12 хвилин
    :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y: :y:
     
    • Подобається Подобається x 7
  18. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Олю,
    а може їм там просто ПОДОБАЄТЬСЯ? У мене є знайома, у якої троє з чотирьох дітей і дорослий онук живуть у Росії. Приїжджають у гості регулярно. І не збираються повертатися. Чого б то?
     
  19. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Нічого дивного.
    Є ТАКа алегорія про "каток і асфальт". Закатують століттями. (Правда, Данило? :) )
    Наспівуючи:
    Что они ни делали
    Не идут дела...

    Додано через 2 хвилини
    От я ж і кажу, "закатують". А незадоволені виїжджають одразу, при першій можливості.
     
  20. Львiва

    Львiва Well-Known Member

    Відповідь: Сибір, українці, "коричневий клин".

    Правда что-ли???
    Вообще-то в России татары - вторая по численности нация после русских; а украинцы - третья.

    Додано через 11 хвилин
    Непорядок.
    Сегодня на встрече скажу Путину об этом))))))))))))))))))
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)