Шотладнія! Так чи Ні?

Тема у розділі 'Що у світі чути', створена користувачем Svjato, 7 тра 2011.

  1. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Схоже чергова дилему у цьому урбанізованому світі - всюди інтегнація, а тут - бажання від'єднатися...

    Шотландські націоналісти перемогли на виборах і боротимуться за незалежність

    На карті світу появиться ще одна країна?
     
  2. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Не з"явиться...
    Бо нацюки всіх мастей однакові...
    Ось цитата із тіє ж статті
    Це наша "Тося зробе"... За п"ять років почнуть будувати хфігури своїх бандер, недобудують, їх накопають в срадницю і буде чистий спокій...
    Свято, а чого Ви не згадуєте фінських нацюків? Вони теж там щось мутять... Типу, забагато в ЄС башляють? А чого не згадуєте норвезських? Ті теж репетують, що солов"їну норвезську ніхто вчити не хоче?... :)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    А де це ви бачите небажання відєднатися? Навіть 700 тис населення Чорногорії вирішило створити власну країну. На черзі, очевидно, Бельгія, там Каталонія... Щодо Шотландії, то вона так ментально і не стала ближчою до Англії за 303 роки спільного існування. Та й зараз закони в Шотландії відрізняються від законів Англії. Можливо королівська сімя тримає їх разом, адже вони мають великий відсоток шотландської крові. Ну і економіка... Розмовляв з тими і другими. Відносяться доволі спокійно. Англійці не проти незалежності Шотландії, шотландці тим більше.
    Я люблю Шотландію і очевидно в майбутньому переїду туди, де маю багато друзів. Хоч і на Англію нема чого нарікати. Прийде час, побачу, громадянином якої країни (якщо розділення відбудеться) я буду.
    До речі, де ТСН винайшло шотландське імя Олексій? Алекс (або вони часто кажуть просто Алек) це від Александер.
     
    • Подобається Подобається x 5
  4. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Шо ви мелете? Які в Шотландії нацюки? по ходу червоний прапор треба заборонити як психотропний засіб.

    Монумент Роберту I Брюсу, шотланському королю

    У 1314 р. війська Роберта I Брюса розгромили англійську армію в битві при Баннокберні, звільнивши Шотландію від англійців. Після нового безуспішного вторгнення англійських військ до Шотландії у 1322 р. Роберт I Брюс уклав перемир'я з Англією. За мирним договором 1328 р. Роберт I Брюс добився від Англії визнання незалежності Шотландії.

    [​IMG]

    Монумент Уоллеса. Монумент, представляющий собой пятиярусную башню высотой около 70 м., воздвигнут в 1869 г. в ознаменование победы шотландцев под предводительством Уильяма Уолесса над англичанами в битве (1297) у моста Стерлинга.

    [​IMG]

    Ще памятник Віл'яму Воллесу.

    [​IMG]

    Монумент шотландському поету Роберту Бернсу

    [​IMG]

    Крім цього ще є йому штуки три монументів.
    Всі памятники стоять сотні років.

    Крім того в них був король Яків Перший

     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    О, а я і не знав, що Роберт Бернс писав по російськи! Правда, його вірші на англійській доволі важко читати бо ту мову і англійською важко назвати.
    Про памятники. Монумент Уолесу це властиво не той памятник що пан Ганнер покалав, а той що трохи відніється на горі зеленого кольору.
    До речі я жив в місті Stirling біля якого є монумент. Кожний раз коли йшов з роботи додому я бачив цей монумент.
    І ще... Чому це матеріали про Шотландію на апщєпанятнам? В Шотландії її не розуміють...:)))
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Можна сміятися?

    Це не Уоллесу, це Брюсу.
     
  7. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Та я не проти. Якщо народ інший - то най живуть. Британія таки теж імперія.

     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Вибачаюсь, Уоллесу не показався на компютері. Тепер все ОК.
     
  9. Redvisitor

    Redvisitor Well-Known Member

    Да не отсоединиться Шотландия. Они столько столетий вместе что они привыкли, кроме того ето далеко не первая пробра отсоединиться.
     
  10. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Хто сказав? З Москви передали?:))) В Англії всі коментатори кажуть - the question is not "whether" but "when?". Справа в тому, що зараз зовсім інша ситуація. Шотландська національна партія виграла вибори з великим відривом і тепер буде правити Шотландією 5 років. Поки що з економічних причин прихильників самостійності є трохи менше ніж противників. Але ШНП і не планує референдуму зараз а десь в 13-14 роках. Якщо вони підтримають і посилять свою популярність і проведуть добру агітаційну роботу то питання самостійності буде майже вирішене.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Даєте слово?
     
  12. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Я не думаю що Шотландія-Англія - це проблема. Проблема - це Англія-Північна Ірландія.
     
  13. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Во многих странах есть такие партии, вот в Италии Ю. Тироль хочет уйти, Пьемонт одумался, зачем создал исскуственное государство, баски хотят свободы, в Бретани есть такая партия, но кто же им дасть
     
  14. Dzeko

    Dzeko Well-Known Member

    Партії не спрацюють якщо немає ментального відторгнення. Навряд чи в Західній Європі виникнуть окремі нові держави, Європа навпаки інтегрується.
     
  15. Nevermind

    Nevermind Просто персона

     
    • Подобається Подобається x 2
  16. Svjato

    Svjato Well-Known Member

    Ой, не кажіть... Я би навіть за штати не ручився. (Нічо не вічне)

    ---------- Додано в 00:59 ---------- Попередній допис був написаний в 00:58 ----------

     
  17. Nevermind

    Nevermind Просто персона

    Ще фільм про нього знято "Хоробре серце " з Мелом Гібсоном.

    За 403 роки. :)

    Ось, вони як раз об'єдналися з-за того, що їх королем був Яків Перший. До нього королі в Англії та Шотландії були різними. До Якова Першого в Шотландії була королевою його мати Марія Стюарт , а в Англії була Єлизавета Перша, яка була бездітною.

    Єлизавета Перша була двоюрідною сестрою Марії Стюарт, що, до речі, не завадило їй стратити Марію Стюарт.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Тут згіден, в крайному випадку - не рано. Якась така особливість дається спостерегтися, що країни "старої" Європи підтримують отой "децентрализм" на зовні свойого простору - Югославия, Ізраїль, Лібія - дуже просимо. А пісню про Каталонію, Фламандію чи Шотландію вже чую скільки жив - вона 40-50 річної (чи більше) давності і кінця не видно. :dntknw:


    Казус Шотландії був б особливо цікавим - це б означало кінець Бритиш Емпіре і повернення до сутиации з 17 століття, з цею аджеж різницею, що в тому часі Німеччина об'єдналася, а Россія пересунулася 1000 км ближче :pardon:

    ---------- Додано в 01:04 ---------- Попередній допис був написаний в 01:03 ----------

    За 304 роки :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    розкажіть це ірландцям або назвіть шотландця англійцем в розмові а потім розповісте нам як то все пройшла бесіда
     
  20. Pedro

    Pedro Дуже важлива персона

    Я такого не писав, пане Сoolzak! А ще на апщєпанятнам! Ви що, знущаєтесь?:)
     
    • Подобається Подобається x 2
а де твій аватар? :)