Що курив козак Мамай?

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Басанець, 26 гру 2006.

  1. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    На старовинних малюнках можна бачити козака з люлькою в зубах. Най ранніші датуються кінцем 16 століття, в той час як достеменно відомо, що в Європі тютюн зявився й увійшов у звичку у першій половині 17 століття. Так що курив козак Мамай? Тільки не кажіть, що татарське зілля, бо не повірю.
    Ось вам версія. Подумайте самі: степ, зимівник, татари попалили все збіжжя, горілки чи якогось там малясу вигнати нема з чого. А тут якраз жінка кума насадила конопель, щоб тіпати та ткати полотно. Враховуючи, що клімат Запорожжя теплий і сонця достаньо для визрівання чоловічих суцвіть (далі домислюте самі).... :p :p :p
     
  2. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    Тю, тютюн звісно. Що тут домислювати?

    А в Україні його споконвіку курили, до Європи тільки у 17 столітті дійшло. Ось така версія пане провокаторе.:)
    "Калашнікав" прикупив вже, стрілок ворошиловський?:D

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~
    Ми не забули хто ти є. Дивно що адміністрація пускає на форум. Може це здається вигідним , пускати таких відвідувачів, мовляв "що б карась не дрімав"? Я не згоден, але Martini видніше, треба визнати це. Взагалі помітив, коли нік закінчується на -нець, це не добра ознака, можна автоматично ставити у ігнор. Раджу всім, запобігає стресу.:)
     
  3. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    ;) :)

    .............................................................
    П.С. тютюн курив Мамай !
    В Україні його курили з того віку, як прийшов з Азії .
    от я не знаю, що таке ріжок.
     
  4. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    Невже завезений з Америки тютюн в Азії зявився раніше? :)

    А що там не так з ріжком?
     
  5. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    :) я мала на увазі, що відтоді, як мода саме на сік"ар прийшла з Туреччини (та й з Англії одночасно :), приблизно 1575+20 роки). Бо щось там курили скіфи та африканці в Геродота до того, це ясно.
    Я б, в минульщину мою старою гуцулкою, пахкала б файкою, затовченою черешневими паличками, ладаном, стружками сандалового дерева та пачулі ;)

    П.С. "Багато важила на полі бою медична допомога. Її надавали характерники (козаки, що володіли незбагненними і для сучасної науки здібностями), цирульники (вони ж хірурги), народні цілителі (ці вже після бойовиська). Важливу роль грали тютюн та люлька. Суміш, якою натоптувались люльки, лише умовно можна назвати тютюном у сучасному розумінні – 2/3 її складали лікарські трави. Це був універсальний засіб – від лікування нежиті до підняття настрою." - ГУГЛЯ ВІКТОР. Суботів Хмельницьких.
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    П.П.С. я не вмію ним користуватися. ріжком. поняття нема. ;) :)
     
  7. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    ;)
    :eek: Досить несподіваний ракурс. Невже справді лікувались?
    А ось щодо, того, що курили в Карпатах, черешневі палички + ладан, чесно кажучи, сумніваюся. Тютюн курять тому, що з димом організм отримує нікотин, який викликає приємні відчуття. А який нікотин у черешневих паличках? Тільки аромат. Зовсім не обовязково палити люльку, можна просто підкурювати суміш. Власне, так на Сході і робили. Східний аналог наших свічок - т.зв. "димні" свічки. Але курили-таки, не нюхали, опіум. Скажімо, ті самі китайці. Ще навіть "опіумні війни" з європейцями вели.
    Неймовірно цікаво!!!! Якщо є якісь зачіпки-згадки в літератури, то будь ласка, наведіть. Із задоволенням почитав би. За такі цікавинки і люблю історію та археологію. Історія - не тільки схеми, а й знання, як саме жили наші предки.

    P.S. Мавко , ви так цікаво, зі знанням, і вишукано пишете! Здається мені, що Ви навчаєтесь на філологічному факультеті :p ;) (Львів??? Київ???) А може в Лінгвістичному (колишній іняз)? Ну має ж бути у Мавки з пісні конкретне місце навчання або роботи...:cool: ;) :)
     
  8. Ivan

    Ivan Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    Дивна відповідь як для дєвушки "з пісні". Там же буквально через рядок - "проміняв він жінку на тютюн та люльку, необа-а-а-ачни-и-и-ий" і всьо такоє... :D :D :D
    А загалом - щось хороше (толерантність, демократія чи, там, письменність), то важко й довго між людьми розходиться... А якась зараза, типу тютюну, то в момент стає популярною... Особисто мене, як некурящого, вже задовбала ця наша "країна Мальборо"... У Києві кафе ше попошукаєш, аби там димом не смерділо... :ireful1: :ireful1: :ireful1:

    Дєвушка з лісу - чітко і неодноразово про це вже писала. Ще й у далекому... ;)
     
  9. mavka

    mavka Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    Привіт!! :) Лікувались, бо каннабіс - лікарська трава в першу чергу. ;) я навіть сама нею лікувалась колись.
    (....А в тому, що високо в Карпатах раптом могли б курити філіппінськими пачулями, сумнівів у Вас нема ?...:):) ;)....)

    І я просто впевнена, що козак Мамай растаманом не був. ;) :)
    подумайте самі, чи могли б Ви герцювати накурившись конопельки ?!! :)
    обертатись навколо коня, лівою рокою стріляти, правою - рубати, стріли пускати...
    моменти слабкості були, звичайно, у нього. от коли кінь вірний пропав, чи побратим загинув..... і треба було заморочити чимось собі голову, щоб душа не рвалась... може тоді, коли він ховався, то й було щось. але хто це бачив ? :) значить і не було!.

    П.П.С. А відомо Вам щось про Лаврентія Богуна ?
    P.S. Я не на філологічному вчуть. ;) тут інший, такий, що нічого не встигаю, мало розумію і лишають мене щоразу на другий рік...
    ;)
     
  10. Басанець

    Басанець Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    Тоді на сходознавчому факультеті? Так? Чи вже дайте маленьку підказку (можна загадкою) - не знущайтьеся над хлопцем...


    А що лікують канабісом??

    P.S. Тут що цікаво: російською (діалект Північної Брянщини) тіпана конопля - п(б)о -сконь. Порівняймо з біс-кана. Дуже схоже виходить, якщо поміняти місцями склади.

    Лаврін Богун - мабуть що медик....
     
  11. RomUA

    RomUA New Member

  12. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Що курив козак Мамай?

    [​IMG]
     
а де твій аватар? :)