Що є Церква?

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Leri, 27 лип 2010.

  1. Leri

    Leri Well-Known Member

    У гілці про католиків та православних виникло у мене з паном Михом одне спірне питання про Церкву...

    то що ж таке ЦЕРКВА?

    будівля з банями, шпилями та хрестами?
    громада людей з якимось окремими доктринами, зареєстрованих під однією назвою?
    конфесія?
    деномінація?
    "містичне" Тіло Христа?
    чи об'єднання віруючих в Господа Ісуса серед яких Він перебуває Своїм Духом?

    будь-ласка, ваша думка...
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Думаю цю дтскусію варто почати з визначення понять і зясувати як вживалось слово перкладене як к церква у 1 ст.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Найперше, що ми читаємо про церкву у Новому Завіті:



    А Симон Петро відповів і сказав: Ти Христос, Син Бога Живого!
    А Ісус відповів і до нього промовив: Блаженний ти, Симоне, сину Йонин, бо не тіло і кров тобі оце виявили, але Мій Небесний Отець.
    І кажу Я тобі, що ти скеля, і на скелі оцій побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її.
    І ключі тобі дам від Царства Небесного, і що на землі ти зв'яжеш, те зв'язане буде на небі, а що на землі ти розв'яжеш, те розв'язане буде на небі!
    (Мт 16:16-19)


    ---------- Додано в 17:46 ---------- Попередній допис був написаний в 17:42 ----------

    А це Дім Божий.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. Чупага

    Чупага Well-Known Member

    Так!:)
    Сама будова і її оздоба теж важливо-віруючі люди місце обирали ,"проектували", будовали .Може натхненні Духом люди.
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Августин, самый выдающийся из отцов западной церкви, считал, что камень означает Самого Иисуса. Иисус как бы сказал: "Ты Петр, а на Себе, как на камне, Я построю Мою Церковь; и настанет день, когда в награду за свою веру ты станешь великим в Церкви.

    2. Другое толкование сводится к тому, что скала - это подтверждение истины, что Иисус Христос - Сын Бога Живого. Петру эта истина была открыта свыше. Факт, что Иисус Христос - Сын Бога Живого, действительно является основой, краеугольным камнем веры Церкви, но такое объяснение едва ли исчерпывает весь смысл этих слов.

    3. Третье объяснение сводится к тому, что скала - это вера Петра. На вере Петра основана Церковь. Эта вера и была той искрой, которая должна была зажечь веру вселенской Церкви. Эта вера была тем первичным толчком, который в один прекрасный день приведет в действие всемирную Церковь.

    4. И последнее объяснение все же самое хорошее. Оно сводится к тому, что камень - это сам Петр, но в особом смысле. Петр не камень, на котором основана Церковь: этот камень - Сам Бог. Он, Петр, первый камень всего здания Церкви. Петр первым из людей всего мира открыл для себя Кто такой Иисус, первым совершил прыжок веры и увидел в Нем Сына Бога Живого. Другими словами, Петр был первым членом Церкви, и в этом смысле вся Церковь построена на нем. Иисус как бы говорит Петру: "Петр, ты первый из людей понял, кто Я, и, потому, ты - первый камень, краеугольный камень, основание, самое начало Церкви, которую Я основываю". И в последующих веках каждый человек, получивший такое познание подобно Петра, становится еще одним камнем в здании Церкви Христовой.

    ---------- Додано в 17:53 ---------- Попередній допис був написаний в 17:52 ----------

    Церковны споруди копыъ римських базилік. Часто храми робились в колишніх язичеських - Пантеон наприклад
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    І шо з того, що робилися?
     
    • Подобається Подобається x 1
  7. majolika

    majolika Well-Known Member

    Вікіпедія видала:
    " Слово це́рковь имеет несколько значений:

    * Церковь как архитектурное сооружение для религиозных служб, обычно для христианского богослужения. См. также храм.
    * В христианстве как перевод с греческого слова ecclesia в Новом Завете:
    o Собрание верующих во Христа, которые вместе совершают богослужение.
    o Тело Христово, состоящее из главы — Иисуса Христа и всех христиан (и живых, и умерших), в этом смысле используется в Никейском и Апостольском символе веры.
    ....."

    Зацікавило ecclesia. Цікавить точний зміст цього слова, що вживалося в Біблії. Хто ще може підкинути переклад чи тлумачення цього слова із праць знавців Біблії?
     
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Хто як сприймає...
    Я сприймаю,як намолене місце...і як

    Але не як
    Бог - АБСОЛЮТ,Альфа і Омега,щоб Його загнати в рамки...релігії...номінації....
    І в будівлю
     
  9. Levko

    Levko Well-Known Member

    Ну скажімо, тут написано:

    Кол.4:15 Привітайте братів, що в
    Лаодикії, і Німфана, і Церкву домашню
    його.


    або тут:

    Рим.16:4 що голови свої за душу мою
    клали, яким не я сам дякую, але й усі
    Церкви з поган, і їхню домашню Церкву.

    Як бачите, ап. Павло зовсім не комплексував, щоб називати Церквами маленькі групки людей, котрі збиралися по домах. Маленькі, бо скільки там людей могло поміститися в одному домі?
    А ми чомусь комплексуємо називати Церквами не те що двох, чи трьох, а набагато більші і чисельніші громади, котрі зібрані в Ісусове Ім"я...?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А при чому тут ми з тобою і наше сприйняття?

    ---------- Додано в 21:44 ---------- Попередній допис був написаний в 21:42 ----------

    А-а, ясно. Я думав, що мова йде про церкву, а мова йде про домашню церкву. Бо то різні поняття.
     
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    При тому,що Бог знаходиться далеко за межами нашого з тобою сприйняття.
    Як і сприйняття Його людством.
    Не кажучи вже про частину людства,що називає себе християнами.
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Не зрозумів. У церкві (будівлі) хіба Бога нема?
     
  13. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Чому ж нема?
    є.
    Але Він є і в лісі...і в полі...і в морі...і в людських душах...
    Він всюди.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Чому ж тоді на ринку, чи будь-де торгувати можна, а у церкві (будівлі) - неможна?
     
  15. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Хм...в приміщенні податкової торгувати можна?
    А в райвідділі міліції?
    А в Львівській картинній галереї?
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    там і торгують.

    думаю, так.
     
  17. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    в церквах торгують не менше.
     
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    торгують - то одне, але чому неможна? У лісі - можна торгувати, в парку можна, на вулиці, а в церкві - ні. Бог ж всюди, нє?
     
  19. plastic

    plastic Well-Known Member

    В одній книжці написано:
    В священном Писании словом церковь переведено греческое слово "єклесиа" что значит "вызывать кого-либо"
    Этим словом обычно называли общество людей, собравышихся по особому приглашению. В Септугианте, переворде Ветхого Завета на греческий язык, популярном в начале еры словом "эклесиа" передано еврейское слово "кагал" что значит "собрание, общество, братство" (Втор 9/10 18/16 1 Цар 17/47 3 цыр 8/14 1 пар 13/2)
    в новом Завете это слово имеет более широкое значение.
    Обратите внимание кто в новом завете назван Церковью:
    1/ верующие собраные вместе для богослужения на особом месте. (1 кор 11/18 14/19 ,28)
    2/ верующие, живущие в определенной местности (1 Кор 16/1 Гал 1/2 1 Фес 2/14
    3/ група верующих, собирающихся в чьем либо доме (1Кор 16/19 кол 4/15 флм 2)
    4/ група общин на географической територии (Деяг 9/31)
    5/ все братство верующих по всему миру (Мф 16/18 1 кор 10/32 12/28 ср Еф 4/11-16)
    6/ все творение, на небе и на земле сохранившее верность Богу (Еф 1/20-22 ср Флп 2/9-11)

    ---------- Додано в 23:03 ---------- Попередній допис був написаний в 22:49 ----------

    Церква-це не людська архітектурна споруда. Храм Божий був в Єрусалимі, він ще називався Домом молитви. А всі інші споруди, де збиралися віруючі до н. е. називалися синагогами.

    Сама ж церква- це "храм Божий", в якому перебуває Святий Дух. Церква-це не рукотворний храм, вона швидко росте і розвивається.
    Подібно тому , як Христос , по словах Петра, є "живим каменем", так і віруючі представляють з себе "живе каміння" , із яких складається "дім духовний"(1 Петра 2/4-6)
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    щебьонка....

    можна цитату про живий камінь?
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)