самогубство...

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем duncan, 16 січ 2008.

  1. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Щодо вояків. Ні в якому разі. То якраз вияв хоробрості. Я ж писала, що аби покінчити життя самогубством має бути момент слабості, безвиході, а тоді величезної, я би навіть не побоялася сказати титанічної сміливості, аби таки вчинити його.
    Але, щодо
    то Юда теж повісився, бо не міг жити з тим, що видав невинного на смерть. А скільки вже часу людство його засуджує...
     
  2. Лідочка

    Лідочка Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    якщо абстрагуватися від релігії та
    суспільної моралі, то чому це погано?...



    Тому що це свеодно вбивство, просто ти вбиваєш не когось іншого а себе. Хіба вбивство це щось добре?
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Не чула такого, аби церковний суд розглядав такі справи.
    Крім того, якщо людина вже мертва, ХТО розкаже про обставини та причини?
     
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    То,по Вашому.аристократ,який не зміг пережити ганьбу - маловіруюча людина?
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Та ні, я про те, що я Юду не засуджую. :)
    А аристократи цікаві люди. Якщо віруючий, то мав би вірити у прощення. Якщо не пережив того сорому, то чомусь мені то схоже на гординю.
    Он Гемінґвей теж застрілився. А там ніби всі чоловіки у родині так помирали. Цікаво, наскільки це можливо? Стефаник теж цю тему порушував.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Та ні,про Юду не йдеться.
    Мені дійсно цікаво,як класифікувати випадки,коли неможливо жити з якимось тягарем на душі.
    Чи такі поняття,як гордість,честь уніфіковані задовго до совка?
     
  7. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Не зрозуміла.
    Якщо людині від чогось соромно і вона з тим жити не можна, то це честь?
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Я не про відношення Церкви до людини-самогубці (чи грішник він чи ні). А про відношення до гріха (чи гріх - самовбивство, чи ні).
     
  9. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Ну, так тут само собою.
    Але таку людину ховають, як кожного іншого. А не так, як то колись було.
    Я про це. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Навчаючись в інституті бачив дівчинку, років 19-20. Любов у неї була нерозділена. Навчалася в хіміко-технологічному. Розбила кілька термометрів, ртуть вилила у ложку і вдихала пари над спиртівкою. Ниркова недостатність. Вмирала довго, майже місяць. Дуже просила врятувати. Померла.
     
  11. CoBa

    CoBa Member

    Відповідь: самогубство...

    Самогубство, це такий же гріх як і вбивство. На освяченій землі кладовища (цвинтаря) не ховають ні тих, ні інших.

    Що до тах самогубців які не можуть пережити позору - то вони беруть гріх позору на себе, стають жертвою і своєю жертвою спокутують гріх позору. А гріх самогубства так і лишається тілки не переходить на нащадків як гріх позору...

    У О. Мень є досить таки обрунтоване пояснення цьго з боку Православної церкви...
     
  12. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: самогубство...

    Я думаю біда в тому, що це якесь заміщення понять. Якщо людина яка має поняття про честь і про совість поступила ганебно і відчуває тягар на серці,то як людина честі, повинна прикласти максимум зусиль, щоб виправи ситуацію, щоб щось змінити.А самогубство це втеча від відповідальності за свої вчинки, хибне переконання, що кров змиє провину.Але самогубство нічого не змінить - воно лише посіє горе серед тих кому не байдуже...
     
    • Подобається Подобається x 6
  13. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Якщо розуміти саме вбивство себе з того, що сумно, розпач, гординя, "нещасна любов", та т. ін. - то так. Не заперечую.

    Таке питання: а воїнів?
    Друге питання: а Святих, які покінчили життя самогубством?

    Цікаво, може є обгрунтування в нього щодо вищенаведених питань?

    Також, якщо не важко, надайте будь-ласка ссилки на твори о. Мєня. Про Мєня начуван, але не приходилось читати. Був би вдячний.
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    саґвасєн.
     
  15. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: самогубство...

    А можна детальніше - я чомусь не чула про Святих, які покінчили із собою.Як на мене це взагалі нонсенс...самогубство, то тяжкийгріх,то як може бутиі святим, той хто вчинив суїцид? Чому тоді Юда не зарахований до лику святих?
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    бо він зрадник... корупціонер і грошолюб....

    а як дивитися на затворників?
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: самогубство...

    Затворники це люди які присвятили життя пошукам Бога в собі, в глибині свого серця,і заради цього покинули мирське суєтне життя. Кожен шукає Бога в різний спосіб- віддаляються від світу, постять, мовчать і моляться, а не вішаються, топляться ну і далі за списком...Хіба не так?:no:
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    файно сказано...
     
  19. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: самогубство...

    Дякую:o
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. coolzak

    coolzak Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    вартість життя для людей які були або є на межі життя значно зростає-починаєш розуміти реальну вартість кожного дня
    а взагалі то треба завести з 3 дітей і хату почати ставити і дурні думки пропадуть
     
    • Подобається Подобається x 5
а де твій аватар? :)