самогубство...

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем duncan, 16 січ 2008.

  1. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    почитавши дописи про те, скільки людина жити повинна, виникло наступне питання: що таке самогубство?.. [​IMG]

    чому ВСІ так чіпляються за життя?..
    майже всі світові релігії засуджують це явище...
    навіть муха хоче жити... [​IMG]

    але якщо абстрагуватися від релігії та суспільної моралі, то чому це погано?...
    хто пояснить?...
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Бо йдеш проти природнього інстинкту самозбереження, якщо хочеш абстрактну відповідь, не прив'язану до релігії.
    Все одно до чогось думка буде прив'язана.
     
  3. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: самогубство...

    люди від тварин тим і відрізняються, що мають абстрактне мислення....
    що дозволяє утримуватися від інстинктів....
    хіба ні?
     
  4. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Як можна утриматися від інстинкту самозбереження?
    Утриматися також не значить відмовитися.
     
  5. Deus igrok

    Deus igrok Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Серед тварин теж є практика самогубств.

     
  6. сотник

    сотник Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Для некоторых самоубийство было, как:
    --первый и последний в жизни "бал" (девушки, женщины),
    --первый или последний в жизни "парад" (мужчины),
    --высшее проявление свободы, последнее "удовольствие", какое может доставить сам себе человек (читал, якобы у представителей небольших этносгрупп Евразии).

    Первые две категории самоубийство соответствующим образом и "организовывали".
    Третья категория - предвкушала встречу с чем-то, чего жаждала.

    Предполагаю, инстинкт самосохранения таких в последние часы, минуты жизни не терзал.
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. sselev

    sselev Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Погоджуюсь. Кажуть, що деякі тварини в неволі неохоче приймають їжу. Десь навіть бачив фотку ведмедя, який через погані умови проживання у зоопарку хотів припинити свої страждання тим що стукався головою по стіні.

     
  8. Zirnycja

    Zirnycja Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    ...не привязаний до релігії-- не привязаний до чогось святого-- вільний від Бога-- БОЖЕВІЛЬНИЙ.......
    Людина є у вічности. Існування людини є наслідком і передумовою її вічности...Думаю, самогубством людина блокує перебування у вічности, грубо порушує задум Творця... Ну як абстрагуватися від природного?
    Складна тема.
     
  9. Mafija

    Mafija Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Самогубство часто має сенс. Наприклад серед вояків, щоб не потрапити в полон. Інші схожі випадки.
    А взагалі-то тема буде схожа на евтаназію - Чи має людина право позбавляти сбе життя?
    Я думаю, що має.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Якщо абстрагуватися від релігії та суспільної моралі, то воно ніяке. Не добре і не погане. Якщо абстрагуватися від тих обох чинників то й вбивство ніяке. І згвалтування. І крадіжка...

    Але людина - то суспільна істота... також має властивість вірити..

    Але як абстрагувались - то абстрагувались )) В такому разі мій вердикт (ІМХО тобто) - самогубство не добре і не погане.
     
    • Подобається Подобається x 2
  11. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: самогубство...

    достатньо прикладів, коли людина вчинила самогубство і її ніхто не засуджує....
    навпаки, нею пишаються....
    наприклад, на війні.....
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    А в чому протирічча?
    Все ж таки абстрагуємось чи ні? ))
     
  13. D.M.

    D.M. Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Я іноді чув від християн таку думку, що самогубство - це більший гріх, ніж убивство іншої людини. Навіть у випадку, коли суб'єкт убив багато інших людей, це все одно менший гріх, ніж убити себе. Цікаво було б почути думки форумчан: хто з цим згоден, хто ні? якщо згодні, то чим обгрунтовуєте?

    З цього приводу див. гілку "Про природу моралі".
     
  14. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: самогубство...

    якщо повністю абстрагуватися: самогубство -- право людини.
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. Bear

    Bear Well-Known Member

    Відповідь: самогубство...

    Хоч не обов'язок. )
    Маєте рацію. Також і вбивство, якщо абстрагуватися - право людини.

    Зараз спробую пояснити. Взагалі вбивство тяжкий гріх, бо людина порушує заповідь "не вбий" та опирається задуму Бога щодо людства. Самогубця мало того що порушує цю заповідь та спотворює задум, він також ставить під сумнів те, що Господь не попустить випробувань більш ніж людина може витримати. Тобто зневірюється. Відступає від Бога. А до ціх всіх гріхів ще додається те, що він їх вже не зможе сповісти, розкаятися в них... (а це важлива умова для спасіння)
    Звісно, що як є випадки коли вбивство не вважається гріхом, так і коли самогубство не вважається гріхом. Але то виключення.
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. маюнка

    маюнка Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    угу. в моєї подруги хом"ячок повісився в клітці...
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: самогубство...

    я думаю ніхто немає права позбавляти себе життя. Ніхто людинітакого права не давав. А якщо прийшла така думка, тоді бігом до психіатра. Сучасна наука довела, що людина яку відвідують думки про самогубство є психічно неврівноваженою, а та котра вчинила спробу позбавити себе життя психічно хвора. Навіть Церква перестала відмовляти самогубцям у християнському похороні, бо вони у момент скоєння цього вчинку не відповідали за свої дії по причині хвороби.
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. маюнка

    маюнка Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    не вірю, що людина аніразу в житті не має хоч тіні думки про самогубство... через то проходять всі. хоча б підсвідомо, не озвучуючи цього. так що, ми всі - психічно хворі?
     
    • Подобається Подобається x 2
  19. Зануда

    Зануда така зануда

    Відповідь: самогубство...

    Ну...мабуть всі:sad: крім мене:radist: Ніколи не хотіла з собою покінчити, може достойної причини не було? а може я просто в Бога вірю і в те що всі мої напасті Він мені допоможе перебороти.
    Звичайно я надто узагальнено виразилась, але це справді факти, що навіть Церква вважає, що самогубці мають затьмарення розуму у момент замаху на власне життя. Це ж в якому треба бути стані, щоб собі вени різати чи петлю на шию закидати? Це вже шонайменше стан скрайного афекту.
     
    • Подобається Подобається x 5
  20. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Відповідь: самогубство...

    Не варто так огульно судити.Життя дуже складне.
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=205288&postcount=75
    http://forum.lvivport.com/showpost.php?p=205300&postcount=77
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)