русинство на Закарпатті

Тема у розділі 'Політика і політики', створена користувачем Авто дубіфікат, 7 лип 2008.

  1. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    як тут вже говорили: необхідним буде визначити статус таких національних меншин та їх права в Українській державі. Бо ж так само без жодного особливого статусу, чи якогось формального визнання абсолютно спокійно і без піарів існують гуцули, бойки, лемки і ще багато, багато нац.меншин, які і складають велику націю: українці!
     
    • Подобається Подобається x 1
  2. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    А й не має протиріччя. У термін "народ" вкладають різні поняття. "Свідомі" хочуть, щоб усі були як вони "щирими українцями" (у їхньому розумінні). Моє ж поняття "український народ" набагато ширше.
     
  3. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    розтолкуйте
     
  4. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    Так можна довести, що і між руськими-білорусами-українцями немає ніякої різниці. Ну і з відповідними висновками.
     
  5. lemberger

    lemberger Well-Known Member

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    З таким самим успіхом претендувати на окремішність можуть і лемки , бойки, гуцули в Україні а якщо взяти деякі європейські держави(Італія, Німеччина) відмінність між діалектами просто катастрофічна, вони з трудом розуміють одне одного.Але це не є підставою пртендувати баварцям, саксонцям на статус нацмкншини.
     
    • Подобається Подобається x 2
  6. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    Я не сомневаюсь, что Российская империя была именно - ДЕРЖАВА...Однако ассимилировать ради ДЕРЖАВЫ украинцы совершенно не хотели (совершенно справедливо и правильно - без оговорок!)
    Так почему-же эти самые украинцы требуют ассимиляции от других?
    Есть китайская сказка, по которой герой не может победить дракона потому, что убив дракона он сам им становится....Видимо - сказка - ложь, да в ней намек....Добрым молодцам - урок!
    Я правильно понял - нет Закона Украины о статусе - нет национальности??? Супер!!! Только сталин так поступал - нет человека - нет проблемы....Аплодирую стоя! :)
     
  7. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    :) Постараюсь!
    З моєї точки зору (яка може бути неправильною, але поки що мене ніхто не переконав у її неправильності) Україна є багатонаціональною державою. Практично 50/50 її основою стали українці і росіяни. Так сталося історично. Тобто, говорячи мовою "свідомих", в сучасній Україні є 2(дві) титульні нації. Ми спостерігаємо зараз спробу ОДНІЄЇ титульної нації стати ЄДИНОЮ. Звідси і проблеми. Сьогоднішня влада підтримує саме "свідомих". Безальтернативно. Це тупість. На такій політиці народ ніколи не об"єднати.
     
  8. zenyk

    zenyk Well-Known Member

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    ...ця помилкова теза абсолютно точно дає зрозуміти походження Вашої хибної думки....
     
  9. lemberger

    lemberger Well-Known Member

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    Та довести то можна на папері, але щоб народ сам, без примусу,прийняв одну назву на вій території України все таки про щось говорить і служить найпромовистишім доказом того що русини і українці одне і те ж.
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. Степаныч

    Степаныч Дуже важлива персона

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    :)

    Додано через 2 хвилини
    Так звідки ж русини у такому випадку з"явилися??? Сьогодні. І не кілька людей, а кілька тисяч. Ще й чогось там вимагають.
     
  11. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    Рассмотрение вопроса о русинах в комитете ООН по рассовой дискриминации говорит только об одном - не все приняли, не все - согласны.
    Показательно отношение к этому факту - ассимилянты - молодцы, не желающие ассимилировать - враги...
     
  12. Ворон

    Ворон ПТН ЗДХ

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    Почався черговий боян. :)
     
  13. Ella

    Ella Well-Known Member

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    Важко читати цю тему. Я народилась і виросла на Закарпатті і те , що як піддослідну мишку препарують частину українського народу викликає обурення на цю несправедливість.
    Закарпатська говірка це діалект української мови, яка з часом увібрала в себе набагато більше слів іншомовного походження ніж класична українська мова і не тільки угорських, як тут хтось хоче переконати. Дуже багато слів має однаковий зміст і вимову спільно з гуцульською говіркою, але чомусь ніхто не скаже що у Верховинському, Косівському,Яремчанському р-ні розмовляють не українською мовою, хоча зміст цих слів теж є незрозумілими українцям з інших областей напр.: маржина (ВРХ), люди (ознака статі,тобто чоловіки), берег (гора). На закарпатті навіть у сусідніх селах одні і тіж самі речі мають різну назву (крумплі, ріпа, кумпітера-картопля; мелай, тингериця-кукурудза), але це все одна мова. І ця закарпатська говірка-зникає, бо переважна більшість старовіцьких слів, завдяки вдалі пропаганді, замінюється російськими словами, а молодь соромиться традиційної мови.
    Питання русинства-це політичні ігри певних діячів, котрі не хочуть щоб закарпаття було українським. Котрі бажають зробити все, щоб знищити все українське на Закарпатті.
    А русинами себе називали всі українці старого покоління, народжені на території австро-угорщини чи Польщі. І в слово русин не вкладався той зміст котрий дехто хоче бачити зарас: русин=російський.
    Тоді слово русин=українець.
     
    • Подобається Подобається x 7
  14. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    та нічого дивного насправді для тих, хто трошки знає історію... [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  15. levandivka

    levandivka Не демократ, однозначно.

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    З "Іскри"? З "Правди"? :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  16. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    я також це зауважив...
    зауважив, що розмовляють російською, а не українською...
    а чому російською?...
    та бо на село одна школа була -- російська!
    а зі скількома людьми зі закарпаття доводилося розмовляти!...
    мама мія!!! [​IMG]
    особливо тячівський район....
    аааааааааа.....
    [​IMG]
     
  17. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    ..."историков", которые и украинцев считают русами, только "мало..." :D
    Странно. То, что я читал о русинском языке никак не говорит, что это - русский...
     
  18. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    що?
    не знаю, що ви там і де читали.....
    просто я працював у телефонній підтримці (...) і в день біля 50-и людей дзвонили зі закарпаття.....

    ну і в мене півроку жив закарпатець....
    бага-а-ато цікавого розповів....
    українець, українською розмовляв, погано писав, ліпше розмовляв російською...
     
  19. Дальневосточник

    Дальневосточник Русскомовний

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    Из Сергея Довлатова:
    :D
     
  20. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: русинство на Закарпатті

    з Дальневосточник'а:
    :D

    розумію....
    слова самих закарпатців для вас привід пореготати....
     
а де твій аватар? :)