Реєстрація шлюбу з іноземцем. Польська карта

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем nirvanka, 18 лип 2007.

  1. kvitochkina

    kvitochkina New Member

    Шлюб з італійцем

    Якщо хтось має недавній досвід оформлення шлюбу з італійцем, розкажіть, будь ласка, яка зараз процедура і які нюанси.
     
  2. Redhotchilly

    Redhotchilly Well-Known Member

    Привіт всім! Ви не знаєте чи змінились "правила" на Дорошенка і перелік документів для оформлення шлюбу з іноземцем?
     
  3. Redhotchilly

    Redhotchilly Well-Known Member

    ніхто не знає?
     
  4. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Подала документи на другу карту побиту (мій випадок - одружена з поляком). Потрібно було:
    1. Анкету (той самий вньосек на 12 сторінок) - 4 копії.
    2. Фотографії на карту побиту - 5 шт.
    3. Копію актуального свідоцтва про шлюб (свідоцтво актуальне 3 міс, тому треба було взяти в архіві Ужонжу Стану Цивільнего нове. Коштує 22 злотих, видають на другий день після подачі заяви).
    4. Копію закордонного паспорту.
    5. Копію актуальної карти побиту.
    6. Квитанції про оплату (340 злотих за дозвіл на проживання + 50 злотих за карту побиту).
    7. Копія доводу особістего чоловіка.

    Треба було показати оригінали тих документів, копії яких подавала.
    Знову призначили термін співбесіди, на якій мене і чоловіка будуть питати окремо про наше життя.

    Тим, хто 2 роки живе на території Польщі і 3 роки є одруженим з поляком, можна подавати документи на дозвіл на проживання на 10 років. Він коштує 640 + 50 злотих. Які там документи треба - не знаю. В тому випадку приходить перевірка на ту адресу, яку подано як адресу проживання. Дуже бажано, щоб адреса прописки і адреса актуального місця проживання співпадала.
     
  5. maksimus

    maksimus Member

    nirvanka можливо ти знаєш чи можна з часовою картою побиту працювати в німеччині.
     
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Ні, не можна. Принаймні так було раніше. Зараз вносять деякі зміни до законів про побит і працю іноземців, тому треба дізнаватись.
    Але навіть логічно подумати - щоб жити в Німеччині, треба ж якісь документи в Німеччині зробити, типу дозвіл на тимчасове проживання. Може він дасть автоматично дозвіл на працю так як в Польщі. А може треба буде його додатково виробляти..
     
  7. maksimus

    maksimus Member

    знаю 100 поцентів, що 2 роки назад новим членам ЕU (поляки,прибалти...) в німеччині потрібно було бути прописаним 3 місяці і тоді просити дозвіл на працю. чув по EuroNews що німці ввели це обмеження на 5 років з дня вступу цих країн до ЕU, по закінченні цього сроку вони зможуть працевлаштовуватись як і німці. але не знаю як з тими що мають тимчасовий побит.
    на терторії нiмеччини з тимчасовим побутом перебувати можна, мій колега взнавав про це в ужонді перед тим як їхати до родичів в німеччину
    P.S. моя жінка полька. чекаю на децизію.
     
    Останнє редагування: 4 сер 2010
  8. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    А мені сказали, що тільки 10 днів. Але це було 2 роки тому, зараз може змінилось. Казали, що з картою часового побиту можна їздити по ЄС, але бути до 10 днів. А щоб жити і працювати, то треба там прописуватись і робити якісь документи. Мені то було нецікаво, тому не питала детально.
    Успіху! :)
    (я теж чекаю, на другу)
     
  9. maksimus

    maksimus Member

    саме це хотів взнати. дяkую!

    тобі теж !:)
     
  10. maksimus

    maksimus Member

    nirvanka якщо буде не важко, напишеш що вас питали на другому терміні. :)
    перші питання які ти написала думаю стандартні не тільки у польші а й по EU. мене (у польші) і мою знайому у німеччині питали теж саме.
     
    Останнє редагування: 17 сер 2010
  11. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Питали де живем, чим займаємось, чия квартира, чи знаєм сусідів, як часто їжджу додому на Україну.

    В мене була карта часовего побиту до 17 серпня. До того часу мала прописку в свекрухи. Подала документи на другу карту 18 червня. З 1 червня ми вже жили на квартирі. Треба було зразу подати адресу, де ми живем, може було б менше проблем. Але тоді придерлись би, чому живем не там, де прописані.
    Розмову призначили на 19 липня, а результат децизії мав бути 1 серпня. 15 липня до свекрухи прийшла перевірка з поліції. В той час там був чоловік і свекруха. Вони підтвердили те, що я там живу. При поліції чоловік дзвонив до мене і я диктувала дані своєї карти і песел. Поліції сказали, що я в подружки. То було в 21:45. Напевно не повірили, бо потім виявилось, що поліція в рапорті до Уженду написала, що я там не живу.

    Розмова пройшла добре. Спитала що з перевіркою. Виявилось, що має прийти ще контроль зі служби пограничної. Ми 2 тижні сиділи в свекрухи чекали на контроль. За 2 дні до кінцевого терміну поїхали на Україну. Коли вернулись, то виявилось, що обидві перевірки написали, що я там не живу. Тому нас викликали на другу розмову, пояснювати в чому справа. Рішення про децизію 1 серпня не було. Термін перенесли на 17 серпня (до того дня в мене була карта). І сказали, що вже є рішення про візу на випадок, якщо не буде децизії.

    На другій розмові (13 серпня) питали де ми тепер живем, чому я там не прописалась, чому я не подала зразу ту другу адресу, з ким ми там живем, чия то квартира, чи маєм угоду з власником і т.д. Знову питали спочатку чоловіка, а потім мене то саме. Розмова пройшла добре. Дуже приємна жіночка допитувала. Я їй сказала всю правду і пояснила, що власник квартири не хоче мене прописувати. Вона сказала, що на нову адресу пошлють знову перевірку з поліції і з пограничної служби. І що їм треба збрехати і не казати, що ми там так довго живем, тому що причепляться за прописку.

    17 серпня децизії ще не було. Бо не встигла прийти перевірка до того часу. Дали візу на 93 дні (тип: D, 1-разовий в'їзд). Результат децизії перенесли на 26 серпня.

    І от сьогодні прийшла перевірка з пограничної поліції. Була 12 ранку. Ми ще спали. Зайшли в нашу кімнату. Чоловік був в ліжку, я в халаті. На столі 2 компа, на шнурках розвішаний одяг.. Перевірили тільки наші документи і акт мальженства. Спитали чи добре живеться в Польщі. Я відповіла, що окрім волоканини з документами і перевірок мене все влаштовує. Стражі кинули оком на розмішені чоловічі трулі на шнурках і сказали, що цього разу проблем не має бути, бо вже очевидно, що ми живем разом :))) Спитали чи давно тут живем і чи орендуєм квартиру. Відхиляючись від прямої відповіді, заговорила їм зуби розповідями про те, що перевозили речі в липні, а потім були на Україні, от тільки приїхали і тільки пару днів тут живем. (бо в мене ні прописки, ні угоди з власником).

    Чекаю ще на перевірку з поліції і подальший хід виявнення справи (не можу тут прописатись, буду в іншоу місці прописана, а це суперечить законам). Не знаю як викручусь. Розповім потім.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. SuperStar

    SuperStar Member

    nirvanka прочитала вашу розповідь,я думала що в мене був кошмар,а у вас ще гірша процедура,ну стільки раз опитувань то в нас не було.Опитування було один раз ,тоді коли виробляла карту на перший рік,потім дали на два роки-опитування не було,а тепер нарешті дістала карту сталого побиту і теж опитування не було,але находилася по їхніх ужендах,УХХ,бюрократія тут,як на Україні.Мені цікаво чи в Німеччині,Франції чи Італії теж такі процедури проходять
     
  13. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    В нас би теж не було проблем, якби ми сиділи вдома і були прописані там, де ми живем..
    Досі не було ще контролю з поліції. Відповідь щодо децизії перенесли на 27 вересня через відсутність звіту з поліції. Чекаєм. Сподіваюсь, що встигнуть прийти до кінця місяця, бо ми плануємо переїєжджати. Якщо не встигнуть нас застати, то знову буде допит і знову місяць вдома сидіти чекати контроль! :suicide:
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. SuperStar

    SuperStar Member

    Ви знаєте в мене теж була махінація,я живу з чоловіком а замельдована зовсім в іншому місці,до чоловіка не хотіли приписувати,але якось все обійшлося без бою.Бажаю вам щасливо дочекатися децизії,а то пережити той менінгіт як я вас розумію!
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. DIDIO

    DIDIO Well-Known Member

    Я почитав ваші поневіряння, nirvanka, і згадав радянські часи - там з пропискою було щось подібне. Прикро. Маю надію, що ви все влаштуєте.

    Поясніть, хто вже розібрався - син має їхати в Польщу на підготовчі курси. Курси всього 3 рази на тиждень упродовж 5 місяців з січня, тому, щоб не валандався по місту (ми за нього впевнені, але за всіх зустрічних перехожих - ні), я порадив йому знайти якесь корисне діло, в бібліотеку ходити, тощо. Він каже - знайду роботу і буду працювати, а ввечері на курси або бібліотеку. Я спочатку заборонив, бо був незадоволений - йому 17,5 років, але з іншої сторони - може, він і правий - буде спілкуватися з людьми, отримуватиме досвід.

    Питання: має Карту Поляка, отже не потребує дозволу з воєводства на роботу в Польщі. Але неповнолітній - 17 років. Візьмуть? Чи треба довіреннісь від батьків? А щоб відкрити конто в банку? Чи має право сам?

    Щоб зняти кімнату - потрібно укладати письмовий договір з господарем? Мельдунек?

    Щоб перебувати в Польщі упродовж півроку, чи потрібна йому Карта побиту часовего чи сталего?
     
  16. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Дякую :)
    Так, переважно тут підписують угоди. Але крім того от ми зараз зустріли господаря, який вимагає документ від нотаріуса про те, що він не буде зобов'язаний знайти орендувачу нову квартиру потім, і орендувач має де жити у випадку непередбачуваних обставин (цитую текст зі шпаргалки, яку він нам дав: oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego; wskazanie przez najemcę innego lokalu, w którym będzie mógł zamieszkać w przypadku eksmisji; oświadczenie zgody właściciela innego lokalu o wyrażeniu zgody na zamieszkanie najemcy). Цей документ додається до підписуваної угоди. Але це скоріше як виняток, у більшості випадків господарі не вимагають цього документу.

    Щодо мельдунку, то є закон, що господар, який здає квартиру, мусить замельдувати орендувача на той термін. Але в 99% господарі не хочуть мельдувати, хоч і підписують угоду і платять податки. Взагалі-то можна самому піти замельдуватись на підставі угоди, але деколи вимагають присутність власника квартири, або його згоду.

    І на рахунок оренди квартири дам кілька порад, може пригодяться:
    1. перевірити довуд особісти власника і документи на квартиру, списати його дані.
    2. попросити його показати рахунки за минулі місяці, щоб потім не було сюрпризів.
    3. брати квартиру з центральним опаленням (і все таки теж перевірити рахунки, бо буває по різному) і бажано в блоці, бо в кам'яницях буває опалення електричне (п'єци на електриці, напр.), а взимку це дуже дорого (300-400 злотих і вище).

    Якщо треба буде, дам список найбільших сервісів з оголошеннями щодо оренди квартир ;)
    Тільки часовего, для сталего треба прожити кілька років в Польщі. Хоча у випадку карти поляка може є якісь винятки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. razia

    razia New Member

    Підкажіть будь-ласка, а тимчасова прописка є обов"язковою для одруження в Польщі ?..чи можна отримати довідку про сімейний стан в консульстві та подати заяву, маючи гостьову чи туристичну візу?..
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    По закону - Ви зобов'язані прописатись (замельдуватись) в Польщі на протязі 4 діб. Якщо Ви тільки приїдете до Польщі взяти шлюб і назад вернетесь на Україну там жити, то теоретично того документу про мельдунек не треба. А якщо плануєте жити в Польщі, або вже там живете, то все одно треба буде зробити той мельдунок на час візи, бо потім його треба буде при подачі документів на карту часовего побиту.
     
  19. razia

    razia New Member

    Дякую nirvanka
    Перечитавши раніше всю гілку, бачу, що Ви вже можете давати поради професійно ;)
    То спитаю вже особисто у Вас (виходячи з Вашого досвіду) - як що ми хочемо одружитися в Польщі,але жити там принаймі поки що не плануємоі документи виробляти теж поки що не будемо. Живемо в Україні обоє, бо мій наречений хоч і поляк, але має посвідку на проживання в Україні и жиє тут вже 27 рокив.
    Проте хочемо собі зробити таке свято на історичній батьківщині.
    Тому хочемо лише процедуру реєстрації шлюбу і весільну подорож в Польщі. Як Ви вважаєте, якщо я буду мати туристичну чи гостьову візу, то мені видадуть довідку про сімейний стан і приймуть заяву без прописки (бо наречений теж прописаний в Україні), тому не знаю чи не виникне питань з тією пропискою в мене - бо прописатися практично нема в кого...:dntknw:
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    З особистого досвіду порадила б Вам все таки в цьому випадку одруджуватись на Україні, бо це буде значно простіше з точки зору витраченого часу, нервів і грошей. Хоч ми з чоловіком і знали, що рано чи пізно поїдемо до Польщі жити, та все таки вибрали варіант одруження на Україні, бо це було набагато простіше. Зрештою, я здається писала, що чоловікові треба було тільки раз з'їздити до Польщі за довідкою про народження, а йому поляку простіше їздити через кордон, ніж Вам до Польщі виробляти документи, отримувати візи і т.д. Тим більше гостям з Польщі простіше приїхати на шлюб на Україну, ніж Вашим знайомим до Польщі. Ще є варіант - розпишитесь на Україні, а церковний шлюб візьмете в Польщі.. Але то Ваш вибір :)
    Може на це питання відповість хтось, хто одружувався в Польщі. Бо таких ньюансів не знаю з власного досвіду, тому не буду писати припущень, щоб не збивати Вас.
    Якщо зареєстровані Вконтакті, раджу відвідати групу "Клуб польських дружин". Там в темах є обговорення про шлюби в Польщі, документи і всякі такі ньюанси. Можете спитати, що Вас цікавить, там багато жінок з таким досвідом одруження в Польщі.
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)