Районні бібліотеки

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем Ука, 27 чер 2013.

  1. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    Поки я не переїхала на Сихів, районна бібліотека була в мене під боком, і дитина навіть інколи брала там щось зі шкільної програми. Зазвичай, потерта книжечка ще радянського видання, дбайливо заклеєна і підрихтована. Щось більше ми там не шукали.

    І ось недавно мій друг, колега по "Порятунку Меркурія", і колишній сусід, невгамовний Ростик Паранько пішов у декрет з 4ю дитиною. Як написала в фейсбуку його дружина, жінка в декреті займається рукоділлям, а чоловік... а чоловік взявся за реанімацію бібліотеки.
    Станом на зараз у цій звичайній нічим непримітній бібліотеці на першому поверсі п’ятиповерхівки є безкоштовний Wi-Fi і зроблено передплату на україномовну періодику.
    І є багато-багато планів, за реалізацією котрих можна слідкувати на сторінці у фейсбуку

    А ви давно ходили до бібліотеки? Чи ваші діти?
    Що брали почитати?
    Загалом, такий "архаїзм" як бібліотека (я не про наукові чи спеціалізовані, а про звичайні, районні) потрібний чи це пережиток минулого?
     
    • Подобається Подобається x 3
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Я, признаюсь, давно. Хоча в дитинстві була записана до всіх (не брешу) бібліотек Стрия.

    Мартін був в бібліотеці два тижні тому. І томУ, що це було перед відпусткою взяв енциклопедію "Море", читав нам по дорозі про риб і корали. )
    Потрібний. Це реальне життя, це спілкування, це час поза домом, час без комп’ютера, час на роздуми по дорозі ітд.
     
    • Подобається Подобається x 2
  3. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    наразі оцифроване не все, тож бібліотеки ще потрібні :) А коли оцифрують все, тоді бібліотеки перетворяться на музеї

    sent from my Galaxy SIII
     
  4. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Останній раз була в бібліотеці мабуть 5 років тому, коли писала диплом:) Взагалі, за шкільних і студентських років я була дуже активним користувачем бібліотек (я ще пам"ятаю ті часи, коли, щоб написати реферат, треба було кілька годин посидіти в читальному залі бібліотеки, перелопатити купу книг і від руки законспектувати потрібне). Оскільки я книжковий маньяк, то брала на абонементі дуже багато художньої літератури - і зі шкільної програми, і багато позапрограмних речей (ото була романтика- засинати із книжкою чи читати ночами потайки від мами під ковдрою із ліхтариком:mocking:). У студентські роки університетська бібліотека була чи не єдиним місцем, де можна було віднайти літературу по моїй спеціальності (одне переписування книжок із мовознавства чого вартувало). Була записана у купу бібліотек- у шкільну, дві районних, дві чи три міських, університетську, десь навіть є пластиковий читацький із Стефаника:)
    Дуже любила ті часи- запах книжок, тиша читального залу, приглушене світло..
    Тепер качаю книжки з інету і читаю з електронної книги:)
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. mrochkizm

    mrochkizm Безсмертне поні Команда форуму

    В такому форматі, як є зараз, бібліотеки - архаїзм.
    Потрібен активний ребрендинг: тотальна комп'ютеризація, безкоштовний вай-фай навіть у підвалах бібліотеки, електронна система замовлень книг безпосередньо в бібліотеці (а не купа віддрукованих ще за совка папірчиків, які треба заповнити, щоб тобі дали книгу), оцифрування всіх бібліотечних фондів (які можна оцифрувати) і можливість праці з ними в бібліотеці за нормальним сучасним бібліотечним компом або своїм власним або з дому (якщо з дому - то можна ввести окрему символічну плату за працю з деякими джерелами, а частину джерел, перш за все періодику, можна зробити безплатною і для домашнього доступу). Так буть задоволені і цифромани, і любителі паперу. Нормальні бази даних по каталогах зробити для нету, нормальні сайти, з добрим дизайном і функціональністю. Сучасні принтери/копіри поставити всюди, у великій кількості, а не допотопні мастодонти один на всю бібліотеку.
    Якось залучати народ - наприклад, квести проводити всякі за мотивами літературних творів чи спеціалізовані - на історичну, соціальну, релігійну тематику. Дитячі зали з веселими інтер'єрами та зручними столиками. Можна навіть якісь квести/конкурси з програмування проводити в бібліотеках в комп. залах - чому б і ні? Курси якісь відкрити при бібліотеках - теж чому б і ні?
    В ногу з часом треба йти, інакше бібліотеки стануть музеями.
    П.С.
    І, до речі, музейна кімната в бібліотеці - теж має шанс на успіх. Як і літературно-мистецькі зустрічі в бібліотеці.

    Бібліотека має перетворитися зі статичного місця зберігання інформації на динамічну реальність.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    «Читати – солодко!» – під таким гаслом відбудеться дворова акція на пограниччі Замарстинова і Збоїщ.

    Запрошуємо завітати до нас на район і поласувати найсмачнішими читацькими знахідками інших та поділитися своїми. Хто не матиме «з собою» – тим книжкові смаколики забезпечить Бібліотека № 37.

    Іншими словами: приходьте з улюбленою книжкою, скажіть кілька слів про неї і/або прочитайте уривок, який найбільше сподобався чи заінтригував. Або вибирайте книжку на місці й відважуйтесь на експромтове читання!

    Активним учасникам – солодка винагорода!

    Де то буде? Майданчик перед будинком на вул. Миколайчука, 1
    (орієнтир для добирання: кінцева трамваю № 6, маршрутками 1а, 53 та іншими, що їдуть по вул. Липинського - зупинка "БТІ").

    Чекаємо всіх книголюбів!
     
    • Подобається Подобається x 2
  7. iso

    iso Well-Known Member

    Тема не про Верндського і навіть не про Стефаника. Тема про звичайні районні бібліотеки:)
     
  8. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Там,де,часом висять отакі оголошення:

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. консультант

    консультант Дуже важлива персона

    В шкільні роки я часто ходив в бібліотеку. Любив читати, а запах книг по-своєму питягував, так як і нові зошити, книжки, помальовані парти на 1-ше вересня. Не раз казав, все з 1-го вересня починаю вчитись. Дні йшли і бажання перебивалось іншими бажаннями... .:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Akyna matata

    Akyna matata New Member

    Сумно, що бібліотеки відмирають...а я так їх Люблю.
     
  11. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Нагадав си...
     
  12. Top Dog

    Top Dog Український Українець

    Прогрес не стоїть на місці! Зате електронні книги дуже зручні. За ними майбутнє. А бібліотеки... Звісно, вони ще треба. Як перехідний період до тотальної влади електронних книг.
     
  13. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Ги,недавно натрапив

     
    • Подобається Подобається x 1
  14. Top Dog

    Top Dog Український Українець

    Повчально. Але не так страшно.
     
  15. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Я дотепер в стрийську бібліотеку записаний.
     
а де твій аватар? :)