Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

Тема у розділі 'Історія', створена користувачем Danilo, 4 тра 2007.

  1. Sandy

    Sandy GRAND

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    Читаємо "Вікі":

    І, найважливіше:

     
  2. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    і пишемо на тему "Лінія Керзона" сюди http://forum.lvivport.com/showthread.php?t=23970

    ГОДІ ОФТОПИТИ!
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. Богданович

    Богданович Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    МОРЕ ТУТ
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Apaullo440

    Apaullo440 Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    після приходу пролетаріїв до влади цілком передбачуваною була війна з фінами.Чому та тому що границя між совєтами і Фінляндією знаходилась на відстанні гарматного пострілу від столиці революції Санкт-Петербургу. Сталін пропонував фінам цілком прийнятні умови для забезпечення безпеки Петербургу, які були фінами відкинуті. Що за лишалося? Мій батько походить з тих країв і залишки лінії Манергейма я бачив на власні очі. Геніальне військово-оборонне творіння. Шкода правда що стільки людей було кинуто в жертву недолугості тогочасним війсковим головнокомандувачам СРСР. Літом більша частина радянської армії просто б потопилась у полодах і попровалювалась в торвовищах, залишилось чекати хороших морозів щоб болотце позамерзало, тільки нащо було стільки людей кидати як гарматне мясо та й ще без відповідної зимової екипіровки.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    [​IMG] скажіть: а в чому проявилася "геніальність"?....
     
  6. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    А також про умови детальніше, будьте ласкаві.
    Бо "цілком прийнятні" з боку Совєцької Росії повинні звучати так: "Ви нам 140 км території від дороги Лєнінград-Мурманськ, а ми не поширюємо на вашу територію диктатуру пролетар'яту". Чи ні? Чи знову збиралися купляти за золото виручене в німців за продаж зерна з голодної України? Га?
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. Apaullo440

    Apaullo440 Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    щодо геніальності то найкраще було б відвідати ті терени, тоді б зрозуміли. Якщо коротко Корельський перешийок одне болото і по цілому болоті розкидані гранітні скелі в яких фіни і зробили укріпленні пости і поки радянські війська чимчикували по болоті їх просто відстрілювали як звірів. Що ж до "прийнятних умов" то фінам пропонувалися клаптик землі де інде.
     
  8. Alexey Titievsk

    Alexey Titievsk Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    От 22 апреля на Майданском концерте будет примерно 100 тысяч финнов, вместе с эстонцами, у них и спросите из первых уст, что они думали.. :)
     
  9. duncan

    duncan батяр з личакова Команда форуму

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    не був особисто, тільки "віртуально"....
    а вас не дивує, що ркка так настирливо лізла "в лоб"?....
     
  10. Apaullo440

    Apaullo440 Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    і тема тут здається обговорюється не голодомору а російсько-фінської війни
     
  11. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    Так-так, Совєтам був потрібен захищений транспортний коридор і зона безпеки навколо Лєнінграда? Де ж вони збиралися віддати фінам землю натомість забраної? Навколо Ладоги - неможна, бо там і забирають, на Кольському - неможна, для того і забирають та ще й Північний флот...

    От не вірю я в честь Совєтів, нє, можливо вони й запропонували шматочок Єврейської АО або кусень Чукотської АССР, то й всьо.

    А це тут до чого?
     
  12. Apaullo440

    Apaullo440 Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    ось чому

    Додано через 2 хвилини
    а ще якщо взяти до уваги що відбувалось в Європі в 1939-1940 роках. цілком закономірною є відповідь чому взагалі війна була між фінами і советами
     
  13. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    Не смешите мои тапочки, какая честность в международной политике. В 30-х годах шел такой дерибан, шо мама не горюй. А финнам предлагали клаптик в Карелии
     
  14. Городецький

    Городецький Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    Apaullo440, вибачте, але складається враження що Вам тут самому з собою поговорити треба було. І Ви дійшли згоди, між собою. За певний час.

    Всьо одно дякую за спілкування! :)

    Додано через 2 хвилини
    І я про то, вимагали таку територію, цілий коридор безпеки, що треба було віддати три Карелії, яка тут честь. Тут не тільки капці засміються ...
     
  15. Тим22

    Тим22 Дуже важлива персона

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.


    Я думаю, что просто финны рассчитывали и так Карелию забрать, когда немцы начнут войну
     
  16. Apaullo440

    Apaullo440 Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    100% згоден з Тим22.

    Додано через 4 хвилини
    і де це я сам із собою говорив цікаво.)
    Європа "ростила" Гітлера для війни з Советами. Так самр як і Сталін хотів його використати як наживку. Вся Європа була під Гітлером і що саме голове можна сказати без жодного пострілу. Чому?Тому що він їм був потрібен для війни з СРСР. Які відкривались перспективи для вторгнення в СРСР для фріців якщо б не відвоювали Корельський перешийок?
     
  17. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Радянсько-фінська війна 1939-1940 років.

    Выдающийся человек, которому Ленинград и ленинградцы обязаны тем, что выстояли блокаду. Никто не задается вопросом, почему только одна сторона Невского наиболее опасна при обстреле? А ведь ответ прост. Стреляли-то только со стороны Пулковских высот. С противоположной стороны, занятой финнами, не стеляли совсем. Финны дошли только до старой границы по реке Сестре и дальше не сделали ни шагу. А почему? Маннергейм сказал:"По моему родному городу я стрелять не буду". Пользуясь бездействием финнов, советское командование смогло снять с этого участка фронта 3 дивизии для переброски на другие направления. Но еще важнее то, что существование Дороги Жизни было бы невозможно не оставь финны этого коридора на западном берегу Ладоги.
    Думаю, что Сталин понимал, чем обязан Маннергейму. Как иначе объяснить, что и советские войска не сделали попытки захватить Финляндию в 1944 и установить там такой же режим, как в Прибалтике, а только вернули границу к состоянию 1940 года. Кроме того, Маннергейм лично не преследовался, как военный преступник.
    Если президент Путин и губернатор Матвиенко считают себя ленинградцами, их долг воздать должное этому человеку. Лучше всего памятник. С пояснением за что.
    ---
    От вошедшей во все учебники истории "линии Маннергейма", системы долговременных укреплений на Карельском перешейке в 32 км от Ленинграда, ныне не осталось и следа. Сооруженная в 1927-1939 гг. для защиты от советской экспансии, система дотов, траншей, бункеров, протяженностью 135 км и глубиной 90 км, измотала советские войска зимой 1939/40 г. и в конечном счете принесла долгожданное для финнов перемирие. Справедливости ради надо сказать, что "линию Маннергейма" советские солдаты прорывали дважды - в 1939 и в 1944 г. и в первом и во втором случае не хватило еще одного натиска, чтобы "осчастливить" Финляндию коммунистическим режимом.
    Джерело

    Додано через 7 хвилин
    Не вловлю суті, якось зв'язку немає? За Вашою логікою вся Європа, "фріци":) повинна була б допомогати фінам на Карельському? Але ж цього не відбувалося, фіни самотужки відстояли свою землю.
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. michael wittman

    michael wittman Well-Known Member

    Якби не Фінська війна, можливо, що Гітлер б ненапав на СССР. Чого коштувала армія держави , де в генералів мізгів як в унтерів.
     
  19. Capitoshechka

    Capitoshechka Наймоскальніший москаль

    Відповідь у вашому ж запитанні. Саме тому, що це М’ЯСО.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. artobstrel

    artobstrel Дуже важлива персона

    угу, а якби Попов не вигадав радіо можливо б, гамерикоси не скинули бомбу на хіросиму ... я так зрозумів оголошено день веселих припущень?
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)