Прошу порадити психотерапевта

Тема у розділі 'Здоров'я', створена користувачем Ixinio, 4 лис 2017.

  1. Slav

    Slav Well-Known Member

    Можливо. І це при умові, якщо він захоче вас лікувати медикаментами. А якщо йому впаде в голову лікувати вас психоаналізом, то результат буде зовсім іншим.

    Мене би ще цікавило взнати, чи крім нав'язливих ідей ви ще додатково щось відчуваєте, наприклад, загальну слабкість, поганий настрій, апатію, небажання нічого робити, поганий сон, агресивність, озлобленість, погіршення пам'яті та концентрації тощо.
     
    Останнє редагування: 5 гру 2017
  2. hrim

    hrim Well-Known Member

    У мене коридорна риторика :). Мені дуже допомагає взаємодія з чудовими порядними людьми. Якщо на роботі є такі колеги - це цінність, яка може бути цілющою.
     
  3. Slav

    Slav Well-Known Member

  4. ArtikP

    ArtikP миється в бані

    Треба просто навчитися радіти життю! Все сприймати з позитивом, як важко не було б. І все буде добре:)
     
  5. Anna Melnyk

    Anna Melnyk Ультра Мама

    Не зовсім зрозуміла: ви кажете людині зі старту медикаментами лікуватись, чи навпаки? Психотерапевти працюють із депресією і без медикаментозного втручання.
    Мені видається, що якщо ставитись до речей так просто, то рано чи пізно запас позитиву вичерпається, людина обернеться та побачить, що насправді відбувається. І це може вилитись у дуже страшний відчай, якщо нічого хорошого, насправді, не досягнув, і для себе скоро нічого не залишишся.
     
  6. Anna Melnyk

    Anna Melnyk Ультра Мама

    Якщо комусь це іще залишається цікавим, то зараз почала ходити до психолога-психотерапевта у біля Петрушевича. Знайшла його через подругу, але має сайт Валерій Бессараб - психолог-психотерапевт у Львові, 13 років досвіду.
    Вже три зустрічі. І ми вже досить таки притерлись. Без зайвого напору, не осуджує, наче з ведмедиком говориш, котрий приймає тебе і розуміє. Чи, принаймні, намагається вникнути, розібратись разом, при тому, без медикаментів.
    Загалом, людяний, а не робот чи студентик. Тому й пишу.
     
  7. Slav

    Slav Well-Known Member

    Це все залежить від конкретної ситуації. Якщо депресія чи невроз виник через певні життєві обставини, то обов'язково потрібна психотерапія. А медикаменти в будь-якому випадку допоможуть полегшити стан хворого. Якщо невроз чи депресія виникають через пережиті стреси, то медикаменти допоможуть зменшити симптоми розладів, зменшити страждання від розладів, повернути людині її колишній здоровий стан. Психотерапія в такому випадку потрібна людині тільки для того, щоб вона далі не переживала через пережиті стреси, щоб їй ці стреси не нагадувалися і далі не викликали невроз та (чи) депресію. Психотерапія необхідна для того, щоб навчити людину позитивно мислити. Взагалі, накращий підхід - це максимально зменшити симптоми депресії чи неврозу за допомогою медикаментів, а пізніше, не перериваючи прийом медикаментів, підключити психотерапію, оскільки психотерапія зможе дати найкращий результат людині, в якої симптоми депресії та (чи) неврозу зменшені до мінімуму. Наприклад, у військового у якого виник посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) у зоні АТО, спочатку треба приймати медикаменти, щоб зменшити симптоми цього неврозу, а пізніше після зменшення симптомів посттравматичного стресового розладу треба додати психотерапію. Часто є випадки, коли треба відразу приймати медикаменти та одночасно проводити психотерапію. Наприклад, одночасно приймати медикаменти та проводити психотерапію треба у випадках важкої депресії, яка також викликає у хворого суїцидальні думки. Тільки одну психотерапію без медикаментів можна проводити тільки у випадках, коли симптоми депресії та (чи) неврозу є незначними, епізодичними і викликаними життєвими обставинами та самими ненормальними думками хворого. Є випадки, коли медикаментозне лікування розладів є основним лікуваням. Наприклад, психотерапія має дуже мале значення при лікуванні сезонної депресії ( сезонному афективному розладі).

    В мене є один знайомий в якого виникла депресія через життєві переживання: він переживає як буде далі жити, платити кредит за хату і т.д., оскільки його депресія приводить до того, що він себе дуже погано почуває і не може вночі спати, він спить всього 3-4 години. З таким поганим самопочуттям, викликаним від депресії, він не може нічого робити і тому не може знайти роботу, щоб заробити гроші, які йому потрібні на оплату кредиту за хату. Получається таке замкнуте коло: його переживання за майбутнє життя та забезпечення себе грішми викликають в нього депресію, а депресія унеможливлює відновлення нормального самопочуття, яке йому воно необхідне, щоб знайти нормальну роботу, щоб себе забезпечити. В даному випадку йому треба приймати медикаменти, щоб зменшити симптоми депресії, отримати нормальний сон та добре самопочуття. Психотерапія йому потрібна для того, щоб знову навчитись позитивно мислити, не переживати через різні життєві обставини, не мучити себе негативними думками, які викликають депресію.
     
    Останнє редагування: 17 січ 2019
  8. Slav

    Slav Well-Known Member

    Під психотерапією я мав наувазі когнітивно-поведінкову психотерапію (КПП), та деякі інші види психотерапій, які є відносно недорогими та які себе добре зарокемендували як такі, що дають позитивні результати. Але не психоаналіз, яким займаєтся Фільц та компанія у Львівській психіатричній лікарні.
     
    Останнє редагування: 21 січ 2019
а де твій аватар? :)