"Прокажений" готель

Тема у розділі 'Життя міста', створена користувачем Lady Vesna, 31 січ 2011.

  1. Lady Vesna

    Lady Vesna Батярка

    У Львові планують збудувати готель на місці цвинтаря прокажених
    На розі вулиць Гнатюка-Наливайка у Львові, де планують збудувати готель з підземним паркінгом, кілька століть тому був цвинтар прокажених.
    Про це повідомив краєзнавець Петро Радковець, пише газета «Ратуша».

    Цвинтар був, власне, там – на розі вулиць, де сьогодні незабудована територія. Поруч був монастир домініканів і шпиталь при ньому, так званий лепрозорій, у якому монахи доглядали хворих на проказу, а мертвих ховали на цвинтарі.

    На думку Радковця, це місце дуже погане для будівництва, адже центр і так щільно забудований. «Якщо ж будуватимуть підземний паркінг, то це ще гірше, адже можуть натрапити на пустоти, старі підземелля, лабіринти, в які не можна втручатися, аби не нашкодити наземним будівлям», – зазначив краєзнавець.

    Голова Львівського обласного осередку УТОС, історик за фахом Оксана Потимко розповіла: «По ліву сторону від сучасного Оперного театру, починаючи від сучасних вулиць Тиктора і Фурманської, аж до сучасних Наливайка та Гнатюка у середньовіччі розташовувався комплекс монастирських споруд: католицький костел Святого Станіслава, монастир, шпиталь, трупарня, а позаду – цвинтар, як то було заведено у пізньому середньовіччі. Власне, кладовище було приблизно на тому місці, де нині незабудована площа. Перша згадка про шпиталь датована 1425 роком, розібрали його у 1789 році, за часів Австрії. Лікарня складалася з двох корпусів: для прокажених і звичайних хворих. Проказа у Львові загалом не мала такого масового характеру, як у Європі. Проте випадки цієї страшної хвороби все ж траплялися. Відтак, для цих особливих хворих, власне, і збудували лепрозорій. За різними історичними джерелами, у корпусі одночасно перебували в середньому 40 прокажених».

    На запитання, на якій глибині нині поховання тих померлих, історик відказала: враховуючи тодішню глибину поховань (1,2 метра) та нашарування нової землі впродовж століть, на глибині в середньому 2,5 – 3 м. Історик категорично проти будь-якого будівництва в центрі Львова, зважаючи на його архітектурну цінність.

    Довідка.

    Проказа (лепра, хвороба Гансена) – хронічна інфекційна хвороба, викликана мікобактеріями лепри. Приходить, здебільшого, із ураженням шкіри, периферійної нервової системи, іноді – переднього відрізка ока, верхніх дихальних шляхів вище гортані, а також кисті та стопи. Це захворювання відоме з давніх часів. Воно було поширене у Давньому Єгипті, на Близькому Сході, у Китаї, Японії, Індії ще до н.е. Загальна кількість хворих на земній кулі – кілька мільйонів осіб (за даними 1974 р., приблизно 10 млн). Вважають, що збудник проникає до організму людини через пошкоджену шкіру та слизові оболонки верхніх дихальних шляхів. Інкубаційний період може тривати до 10 років та більше.
    (статтю взято зі сайту zik.com.ua)

    Чесно кажучи,я в шоці...Шоб бути такими жадібними до грошей...Та й не віриться,що в тім готелі хто-небудь захоче поселитися...:nea:
     
    • Подобається Подобається x 5
  2. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    за хоче - то одна справа, а підселити можуть...
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Цю тему вже давно підіймають. То затихне, то йде з нового силою
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. NorthWind

    NorthWind Дуже важлива персона

    Многие ли туристы об этом будут знать? Предположим, приехал я во Львов, разве кто-то мне скажет "ты там не селись!" А строителей привезут. Как у нас, узбеки вам не только отель построят, а город целый, только деньги плати.
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. Lady Vesna

    Lady Vesna Батярка

    Тому і треба десь ту тему піднімати...Забудовники кажуть:"Ми побудуємо дім з таким фундаментом,що для нього не треба буде копати землю"о_О.Це типу "...і побудувало перше поросятко будиночок зі соломи"???
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Якісь такі дивні, ніби крім центру більше нема де ті готелі будувати. Та ж за оперним зразу починається проспект Чорновола, що там нема шматочка землі, на якій би помістився готель? Ясно, що в центрі краще, бо близько до всього. А що то проблема готелю на зекономлені гроші (там же земля дешевша, ніж в центрі) купити невеличкий автобус, або щось на подобі трамвайчика туристичного, який по центру їздить, щоб возив жителів готелю до центру безплатно кожні 30 хв, наприклад? Було б бажання, всьо можна було б зробити по людськи. Та ж нам відомо, що ними керується.. І тут нічого не вдієш.
     
    • Подобається Подобається x 11
  7. sani

    sani Well-Known Member

    а яка різниця цвинтар не цвинтар вже все давно перегнило?..
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    Звісно,що перегнило,усе,крім мікроорганізмів........якщо інкубац.період в організмі 10 років,то уявіть "їх" живучість в кислотному середовищі землі......
     
    • Подобається Подобається x 1
  9. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Згідно якої то традиції нормально на кістках розважальні заклади ставити?
     
    • Подобається Подобається x 1
  10. poetka

    poetka Дуже важлива персона

    А ви думаєте ваш будинок не на кістках????????????????????????
    Людина існує тільки від Христа 2011 років, а до нашої ери??????ви ніколи не задумувались,що було давним -давно,де ховали людей,коли не було ще науковців,які б це все нотували........і скільки з того часу повмирало люду....Якщо розібратись,то наша планета -суцільний цвинтар...
     
    • Подобається Подобається x 12
  11. bora

    bora Well-Known Member

    Підземний паркінг у центрі?? Цікаво скільки будинків завалиться поки його збудують.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. KARABIN

    KARABIN ukropenFuhrer

    Вже маєм приклади будівництва на цвинтарях.якшо пам'ятаєте на Хуторівці автобуси битком набиті на рівній дорозі з справними гальмами і рульовим лягали на бік.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. sani

    sani Well-Known Member

    ой як треба...
    а до чого автобус до будівництва? брєд!
     
  14. Summer

    Summer Well-Known Member

    так і є.... згадалась передача по Діскавері, про Японію...місця там не має, то ж ночами там розбирають кладовища...і потім будують висотні будинки
    а ще багато місць є з сумною енергетикою, що побудовані на цвинтарі, то й самий Парк культури, я ще в дитинстві думала. ну чого там тАк тихо, гнітюча, похмура тишина.... біля Нового Цуму -теж цвинтар був...Краківський базар і т.д
     
    • Подобається Подобається x 7
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    думаю, ні.
     
    • Подобається Подобається x 1
  16. sani

    sani Well-Known Member

    і сплю спокійно :)
    а насправді чого тільки в тій землі нема, все перегниє :) "ти порох і до пороху вернешся"

    головне щоб нерозірваної совецко-німецької бомби не було, або якихось атомних відходів... :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  17. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Такі речі досить поширені в Азії, особливо на островах. Японія, Сингапур...Тіла ховають на цвинтарі, а через декілька років, можливо більше, могилу розривають. Є спеціальні люди, що очищують кістки від залишків плоті. Кістки здається віддають рідним, при бажанні або кудись складають, а на місце ховають нового покійника. Був колись такий фільм, щось типу "Шокуюча Азія". Там про це розказували. А ще є варіант з крематорієм. Можливо і на місці старих цвинтарів і будують, але перед тим все розбирають. В Україні ця проблема так гостро не стоїть. І я думаю, мій дім стоїть не на кістках!
     
  18. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    А цікаво,який період розпаду прокази і чи все так безпечно? Знаю,недалеко від моєї бабці на херсонщині в ройоні Хорлів морем розмивається колишні захоронення померлих від чуми.теж били на сполох.Писали,що то небезпечно.А як насправді?
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Максим

    Максим Well-Known Member

    Стрийський парк теж закладено на місці старого Стрийського цвинтаря, закритого в 1823 році. Років 30 тому ще де-не-де з-під землі проступали плити, хоча їх і не залишилося багато - більшість плит використали для побудови "руїн замку".

    Стрийський цвинтар після закриття в 1823 році перенесли вище - на місце сучасного військового пам'ятника, парку культури ім. Хмельницького і вищого військового училища, закрили цвинтар - в 1893 році, хоча дозаховували ще і в ХХ столітті. Гробівці існували до 1950-х років, тобто доки їх не зруйнували при будівництві парку культури.

    Цвинтар навколо Катедри існував до 1783 року, тобто до указу Йосифа ІІ про заборону ховати на території міст і винесення цвинтарів за міські межі. Каплиця Боїмів - одна з каплиць цього цвинтара. Фактично будинки навколо Катедри теж збудовані на цвинтарі.

    При будівництві Краківського базару були використані плити зі старого єврейського цвинтара.
     
    • Подобається Подобається x 9
  20. Lady Vesna

    Lady Vesna Батярка

    А от і відповідь:
     
    • Подобається Подобається x 7
а де твій аватар? :)