Про секти

Тема у розділі 'Релігії народів світу', створена користувачем Colly, 8 жов 2007.

  1. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    в Україні набувають активності всевдо релігійні організації типу Інституту досліджень тоталітарних релігій у Львові. чи центру св Іренея Ліонського в Москві. Миру сіж конфесіями вони точно не сприяють. Думаю в Україні доцільно створити громадську організацію яка б допомогала залагоджувати конфлікти у релігійно розділених родинах і могла надавати обєктивну інформацію про НРД
     
  2. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Не лякайтесь завчасно. Судячи з назви, Інститут досліджень тоталітарних релігій у Львові має лише давати рекомендації владі, що робити з Аум Сенрикьо чи то пак. А що він робитиме, ще треба подивитись.
     
  3. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Перед ти як писати я ознайомився з його роботою і методологією і цей інститут нічим не відрізняється від інших антикультових організацій
    Наголошую з наукою їх робота немає нічого спільного
     
  4. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Якщо так, нагадує Оруела, а саме його міністерство правди.
     
  5. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Назва інститут вводиь в оману - тому що насправді це громадська організація, яка оперує термінами і поняттями які не визнає сучасна наука - контроль свідомості, тоталітарні секти тощо.
     
  6. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    є дуже показовим, практично одразу (після відкриття закладу) ж у мережі Інтернет – видань представниками певних кіл та організацій була розпочата компанія по дискредитації громадської організації «Інститут дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства»

    Ви до таких дескридитаторів також належете??
     
  7. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Повірив був я Вам, а даремно. Ось є сайт http://www.antitotal.org.ua саме цього інституту на громадських засадах, що тільки й робить, що публікує статті, зяви тощо. Спробуйте заперечити не взагалі, а тому, що там написано.
    Щодо "не визнає сучасна наука - контроль свідомості, тоталітарні секти". А цім займається юристпруденція, і термини визначені.
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Цим в першу чергу займається соціальна психологія і соціологія релігії. Рекомендую вам ознайомитись з працями Айлін Баркер. Терміни контроль свідомості і тоталітарні релігії не визначені і в юриспруденції не викор. окрім російської.

    Володимр Хміль - засновник цього так званого інституту належить до громади баптистів. Заперечувати інформацію подану на цьому сайті не бачу змісту оскільки це давно зроблено і на сайті РІСУ є відповідні коментарі написані К. Бережком. та В. Эленським

    Я згоден що є НРД які можуть мати небезпечний вплив на людину, але такі факти слід виявляти і аналізувати застосовуючи науковий а не упереджено-агітаційний підходи. 80% інформації на цьому сайті присвячено свідкам Єгови - організації яка діє в більшості країнах і яку навіть не класифікуютья кне традиційну релігію у більшост і країнах. Натомість про громади які справді можуть становити небезпеку - фактично нічого.

    Критика даного інституту велась професійними наукрвцями і журналістами. Ви десь бачили науковий інститут де керівники не мають жодних наукових ступенів?



    http://www.risu.org.ua/ukr/study/religstudy/article;11740/
     
    Останнє редагування модератором: 10 лип 2009
  9. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Пане, так названі Вами науки Ви не визнаєте за науки чи відмовляєте в сучасності? (Я щось згарячкував, не пригадав про них одразу.)
     
  10. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Ви напевно не зовсім вірно зрозуиіли мене. Явище контролю свідомості не визнається сучасною психологією. Терміни тоталітарна секта, культ не використовуються в академічному релігієзнавстві. А сектознавство наукова спільнота не визнає за академічну дисципліну
     
  11. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    Це нове явище, з часом визнають.
    Релігя і наука довго не визнавали, те що Земля кругла.
     
  12. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Це так зване явище далеко не нове.І за 50 років науковцям не вдалось створити ефективної моделі контролю над свідомістю.

    Ознайомтесь все ж таки з книгами Айлін Баркер
     
  13. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    Так і від СЄ народ йде, по 50-100 тис в рік.
    Модель контролю свідомості потрібно ще вдосконалювати.
     
  14. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Звідки у вас такі цифри? Людей які самі виходять з організації порівняно не багато, частіше це люди які вчинили якийсь гріх.
    В середньлму чисельність свідків Єгови зростає на 2-3 % шороку

    До речі важливою особливістю НРД є те що їх чисельність нестабільна і віковий склад відрізняється від загальної популяції. Більшість членів нрд або на стадії входу в общину або виходу з неї.
     
    Останнє редагування модератором: 10 лип 2009
  15. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    Це офіційні цифри самої організації. Частково можна їх вивести з щорічного звіту.
    Думаю, що реальні цифри значно більші. - власна суб'єктивна думка.
     
  16. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    В ці цифри входить природна смертність, еміграція, позбавлення спілкування
     
  17. Hitiky

    Hitiky Well-Known Member

    Звіт всесвітній. Еміграція в ньому ролі не відіграє.
     
  18. аксакал

    аксакал Дуже важлива персона

    Тим гірше для психології та наукової спільноти.

    Але - як мені розповідали, таки визнають. Наприклад, Коротконогов ("Біле братство") мав навіть якусь там наукову ступінь за радянських часів, а потому використав знання во зло. Природно, не гарантую, бо це зі слів.
     
  19. Сергій аспірант

    Сергій аспірант Well-Known Member

    Кривоногов був кандидатом технічних наук і до психології ніякого відношення не мав.
     
  20. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    тю, а вони претендують на те, що це науковий інститут? ГО є ГО, і вони цього не приховують. І вони - не єдина ГО, що використовує назву "Інститут", це ніде не заборонено.
     
а де твій аватар? :)