Прісноводний акваріум - поради, фото і відео.

Тема у розділі 'У світі тварин', створена користувачем aqvarium, 6 жов 2007.

  1. victorys

    victorys позитивчик :)

    або просто по стінці акваріуму :)

    У нас свого часу самі завелись равлики (такі маленькі коричневі), скоріш за все принесли ми їх на рослині з зоомагазину ще коли вони були яйцями на листочку. Коли іх було мало, то було добре, але ті равлики розмножились так, що вже спасу від них не було :dntknw: Трохи часу минуло поки нам вдалось їх позбутись...
    От такі великі равлики мені подобаються, а ота мєлюзга, що в нас завелась :nea:
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    Особливо коли акваріум запускається і там ще нема рибок а рослини самі потребують підкормки. Нє? ;)


    Повірите на слово що ніхто очерету в озері не дер для свого акваріуму? :))

    а як боролись і як вивели оту саранчу?
     
  3. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Не було перепаду... залишив їх у тій воді що й купував. В приміщенні кімнатна температура.
    Я цього не робив. Мені це просто порадили.
     
  4. victorys

    victorys позитивчик :)

    Купили ми в зоомагазині таку рідину яка їх вбиває. Відповідну кількість капель треба було накапати у відповідну кількість води. Але той препарат мав певні недоліки:
    1. Вбивав тільки дорослих слимаків, на їхні яйця (ті, з яких слимаки виростають) жодного впливу не мав.
    2. У деяких видів риб міг викликати погане самопочуття і стан подібний на брак кисню у воді.

    Тож заливати той препарат безпосередньо у воду ми не стали, зате знайшли інший вихід. Всіх рибок з акваріуму повиловлювали і помістили у відро, а всі акваріумні причендалі (фільтр, грілку, камінчики, рослинки і інші прибамбаси) поклали у велику миску, залили водою, так щоб все було повністю занурене у воду і налили того препарату навіть трохи більше за вказану на упаковці дозу. І так то всьо залишили на пів дня. Після тої процедури дорослих слимаків й справді не стало, але через пару місяців почали появлятись денеде маленькі слимачки (видно з яїць, на які препарат не подіяв). Тож через пів року довелось нам всю ту процедуру повторювати заново. Тільки цього разу ми всі акваріумні причендалі у мисці залили кип'ятком (окрім водоростей) , в надії, що 100 градусна температура вже точно повинна знищити всі живі організми. Як вода вистигла, налили ще того препарату і дали постояти пару годин. Водорослі я власнорукно мила під проточною водою, а потім ще кинула полежати у вже холодній воді з препаратом.
    Як бачите, мороки трохи було, але тьфу-тьфу слимаків позбулись.
    Є ще деякі види рибок, які полюбляють їсти тих слимаків :) Між іншим така (на жаль не знаю її української назви):


    [​IMG]

    Недовго після нашої другої чистки акваріуму від слимаків ми собі купили чотири такі рибки про всяк випадок ;)
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. Боціо-клоун.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. victorys

    victorys позитивчик :)

    Дякую. Тут це просто "боція".
    Доречі спочатку я думала, що з ними щось не те, так як під вечір всі риби позалазили під фільтр і повставали вертикально о_О Я подумала, що вони там застрягли і допомогла їм звідти вибратись, але зранку я застала знову ту саму картину. Після того як в акваріумі включила світло і погодувала рибок, вони всі спокійно повипливали. А пізніше у просторах інтернету знайшла певну кількість корисної інформації про цих веселих рибок. Виявляється, вони люблять запливати у різні куточки акваріуму, а ще більше полюбляють спати у різних нетипових позах. Часом можна побачити, як ця рибка лежить собі на дні перевернута на один бік :)))
     
    • Подобається Подобається x 3
  7. В принципі, це не зовсім правильно, бо є кілька різновидів боцій, наприклад, боція-зебра:

    [​IMG]
     
    • Подобається Подобається x 2
  8. victorys

    victorys позитивчик :)

    В принципі маєте рацію, я забула дописати, що це "bocja wspaniała" (в дослівному перекладі "боція чудова") ;)
    Зі всіх різновидів мені саме ця найбільше подобається через свої кольори. Навіть задумувалась над тим, чому цю рибку бджілкою не назвали, адже вона така схожа :)
     
  9. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Пробачте, значить, я не так зрозуміла. Взагалі гупі дуже складно вбити. Це дуже живуча та невимоглива рибка. Якщо це не від нагрівання, тоді це може бути від якогось хімичного виброса або дуже кислої води. А що у вас зараз в акваріумі - рослини пластикові, чи справжні? Рибок ви у себе в місті придбали?

    ---------- Додано в 23:12 ---------- Попередній допис був написаний в 22:58 ----------

    можливо, але не обов'язково, як підказує мій особистий досвід. До того ж, якщо у Сашка і так проблеми з водою, то там тільки добрив ще не вистачало..

    Повірете на слово - ніколи не траплялися рослини з прудовиками. Це, мабуть якійсь ваші особливі ДУЖЕ СТРАШНІ львівські равлики:crazy:
    Регіональна особивость, так би мовити.
     
  10. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    :) Була в мене схожа проблема. Я час від часу збирав слимачків і згодовував в сусідній акваріум. Заодно і економив на купівлі корму :) Але надоїли до такої степені (жерли і дирявили рослини), що вирішив позбутись. Оскільки я не прихильник хімії в акваріумах і не дуже хотів вилапувати мілюзгу з 200 літрового, то в знайомого, який хвалився що його оті самі боції терзають равликів, взяв 4 дорослих рибини. Тиждень часу видимих результатів не дав. Тоді все таки за(цвірінь)в рукави, виловив усю дрібноту, взяв два астронотуси з сусіднього 400 літрового і сказав: "фас". За дві години видимих признаків равликів уже не було. Потримав для надійності ще пару днів і далі чистий спокій. Тепер лиш попідсаджував в акваріуми ампулярій, яких в одному розвелося забагато.

    пригадалось отаке:
    Приїхав Петька з Австралії. Родзає подарунки.
    -Анка, тобі буси. Фурманов, тобі бумеранг. Чапаєв, тобі попугай, - і дає то кожному в руки.
    - А х*лі його пугати, - і Чапаєв одним порухом руки скручує попугаю голову. :))
    ....

    Взагалі то я сам ламаю голову чому в Sashka-ua рибки накрились. Більше схиляюсь до думки що перенесли якийсь стрес. Або довго добирався від магазину і переохолодив або щось подібне. Ну а в акваріумній воді напевно аміаку забагато , бо чого б то раптом поперевертались?!


    ага. То для рівноваги вивели. Там де нема партії регіонів (прости мене Боже за політику в темі акваріумів, і не наказуй гнівом модераторів) вивели страшних регіональних равликів :wacko:
     
    • Подобається Подобається x 5
  11. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    В нас та саранча і заодно і креветки вивелись тими ж боціями і птерапліхтом, швидко і назавждио_О:)
     
    • Подобається Подобається x 2
  12. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    про птеригопліхта навіяло
    Висить табличка на воротях "В дворі зла собака". Хтось дописав нижче "без зубів". Хазяїн з гумором був, тому дописав ще нижче "засмокче до смерті" :)
    Птеригопліхти хіба равликів зачіпають? Мої (величиною з пів руки) смирно живуть з равликами. Що помітив то аксолотлів зачіпали (вилизували до ранок на спині), тому мусів відсаджувати
     
    • Подобається Подобається x 2
  13. Usmishka

    Usmishka Well-Known Member

    Мені здається тих мацьопих чіпають, він коли виріс то став дуже агресивним, поки сам не наїсться, всіх ганяє по акваріумі, а здавалось що неповроткий :)
     
  14. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Може і в аміаку, але звідки він там?
    Я б на місті Сашка перевірила в чому справа - може в акваріумі Мене, наприклад, дуже цей "ексклюзів" насторожив. Може, він зклеєний якимось токсичним клеєм, або зроблен з токсичних матеріалів. Оця картинка, як фон - з чого вона зроблена? В наступний раз треба одну рибку просто в трилитрову банку з водою випустити, а іншу в акваріум. Тоді буде зрозуміло в чому справа в акваріумі чи в воді. Але, чомусь мені не віриться, що в воді. Невже в Білой Церкві ніхто рибок не держить? Якщо акваріуми продають, то, мабуть, що утримують в тій воді, що є?
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Лянка

    Лянка Member

    Порадьте будь ласка, де у Львові можна купити недорогу підсвітку для акваріуму. Бо вивалювати 350 грн. за ті, що продають по магазинах трохи задуже?
    І ще порадьте будь ласка, які рибки добре співіснують з вуалехвостами і золотими.
     
  16. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Поясню все докладно. В акваріум я нікого не вкидав, так як збирався транспортувати окремо його і окремо рибок. Перший раз рибок вкинув у велику миску. Тоді, після їх смерті, я грішив на воду. Тому наступних купив і залишив у тій же купленій воді, але просто перелив у банку. Від чого померла ця парка навіть не уявляю. Може то від тої кисневої таблетки яку я їм кинув за порадою продавця????

    Доречі, акваріум я відвіз і рибок купили там (Черкаська обл.) і поки вони живі-здорові(парка гуппі і одна сккалярія).
    А сьогодні купив кілька рослинок і заразом парочку неонів. Теж поки живі. плавають в банці. Побачим чи доживуть до акваріуму (до завтра).
     
    • Подобається Подобається x 3
  17. victorys

    victorys позитивчик :)

    Неони рибки стадні, тому добре себе почувають у більших групах (хочаб 5-6 штук) і плавують вони теж разом :) Тому, якщо рибки приживуться (чого вам щиро бажаю!) докупіть їм ще парочку друзів. У мене жили добре зі скаляріями, поки скалярїї трохи не підросли...Потім почали ганяти неонів і всіх їх на жаль вижили, так як були в 5 раз більшими за них :sad: Але залишився один живучий, який ще пів року прожив в самоті. Взагалі неонки зараховуються до спокійних риб (так як молінезії, меченосці, гуппі), а скалярії я б віднесла більш до категорії хижаків. Вони повільно плавають, але швидко атакують. Та ви не переживайте на зась, так як це тільки загальні факти, а характери в риб бувають різні. Знаю випадки, коли навіть бійцівська рибка (не наша форумлянка ;) ) траплялась надзвичайно спокійного характеру і плавала без проблем з іншими рибами в акваріумі, хоча загалом ця рибка вважається агресивною. У зоомагазині самців цієї породи часто ставлять у маленьких стаканчиках один біля одного, щоб вони бачучи іншого самця-суперника виробляли більше тестостерону і набирали виразніших кольорів.
    Щиро надіюсь що доживуть і тримаю кулачки. Тільки пам'ятайте про відповідну температуру та кисень! Успіху! :good:
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Знаю. Трішки читав про них... А ще дуже важко створити умови для їх розмноження..
    І я надіюсь. Про умови пам‘ятаю.
     
    • Подобається Подобається x 4
  19. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    З кисневими таблетками треба дуже обережно. Іх приміняють тільки у самих крайніх випадках. Не знаю, що там за таблетка, але стандартна - 1 - десь на 100 літрів води.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. victorys

    victorys позитивчик :)

    Переважно тоді, коли рибок треба довший час транспортувати з одного місця в друге. Ми лише раз користувались такою таблеткою, коли купили рибок в іншому місті, до дому тре було іхати 1.5 години. Тож кинули їм ту таблетку на всякий випадок у кульок в якому траспортували. А так, якщо треба рибок тільки з зоомагазину до дому донести, то думаю таблетка зовсім не потрібна, адже за такий короткий час риби в кульку не спотребують всього кисню який там знаходиться.
     
а де твій аватар? :)