Прісноводний акваріум - поради, фото і відео.

Тема у розділі 'У світі тварин', створена користувачем aqvarium, 6 жов 2007.

  1. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Дякую, Охвате, за чуйність, але ж до вас дуже далеко. Пошукаємо креветок у Харкові. Як купимо - виложу теж. Мені дуже червоні сподобалися. Такі гарнюнькі.
     
  2. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Хочу племінниці акваріума подарувать.. Що можете порадить? Щось невеличке і щоб мінімум догляду. (я про рибок, рослинність, комплектацію і т.д.)
     
  3. victorys

    victorys позитивчик :)

    Одні з найкращих рибок для початкових акваріумістів це гуппі, так як вони не надто вимогливі, швидко пристосовуються до нового середовища і швидко розмножуються (тут слід памятати, щоб вівдділяти маленьких рибок від великих). Для початківця у акваріум можна помістити і щтучну рослинку (хоча я особисто ніколи такої не мала і завжди доглядала живі водорослі). Ну а що до комплектації то бажано піщаний грунт, абож дрібні камінчики, а також фільтр, якщо у акваріумі житиме більше рибок.
     
    • Подобається Подобається x 2
  4. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Сьогодні прикупив ось такий:
    [​IMG]
    [​IMG]
    На 40 літрів. На ринку. Чоловік сам робить їх. Сказав, що ексклюзив:). Вчора лиш придумав модель і зробив - сьогодні вже продає. Віддав 100 грн. Враховуючи витратний матеріал - це ледь не задарма. Такий же обємом, але з рівними краями (без вигинів - 60 грн.) Ціни приємно здивували, бо ж в магазині все це коштує в 3-4 рази дорожче. Дизайн порадував. Дуже красиво виглядає. Ось нехай пізніше викладу фото вже оформленого. Дякую victorys за пораду. Для початку кину таки гуппіків. А що порадите з водоростей? І що крім купленого корму можна давати гуппі? (це щоб мала вдома не наекспериментувала)
     
    • Подобається Подобається x 4
  5. Кажуть, що невимогливі, але в мене весь час без причини дохли.
     
  6. billuy

    billuy Member

    [​IMG]

    порадьте що зробити щоб рослини не мали нальоту. акваріум на 150л. дві лампи по 60 см. теплі і одна флора. со нема. дякую
     
    Останнє редагування модератором: 13 лют 2010
  7. Shine

    Shine Well-Known Member

    Якщо нальот зелений - то забагато світла в акваріумі або на акваріум потрапляє сонце, або він стоїть близько до вікна.Якщо нальот темний майже чорний - мало світла або забагато рослин і вони затіняють один одного треба обрізати старе листя.Ще варіант - темні водорості схожі на бороду вони довші від нальоту, тоді гірші справи, треба ліквідувати хворі рослини,промивати весь грунт,стінки акваріума, все,що в ньому є.В цьому випадку все серйозно і потрібне лікування.:girl_bye:
     
  8. victorys

    victorys позитивчик :)

    Водорослі, я думаю, вам і в зоомагазині прадять, або виберете які подобаються. Мусите зважати на те, що живі водорослі потребують догляду, хоча і не значного (на приклад деякі водорослі ростуть швидко, тож необхідно відрізати старі листя, щоб не забирали багато світла).
    Краще давайте куплений корм :) Я колись експериментувала, на багатьох форумах були різні домашні рецепти для риб (між іншим варений жовток яйця, самостійно вирощені хробаки на куску мяса, манна каша ітд.) Але після такого корму вода швидко мутніла, так що на початок, на мою думку, краще таким не балуватись ;)
    Видно щось їм у вас не пасувало :pardon:
    Були колись такі рибки які нам дуже подобались, але скільки ми їх не купували, вони весь час дохли :sad: а у знайомих ці рибки жили і прекрасно себе почували. Ми так і не знайшли причини того чому ці рибки в нас не приживаються і лишились того ровера, купили собі інших :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. juli39

    juli39 New Member

    Ну водорості можна і пластикові, якщо поставите хорошу систему для повітря. так клопоту буде ще менше:)
    Рибок порадять і в магазині. Саме головне щоб вони були здорові, а то з лікуванням буде важкувато.
    До речі відносини в мене з Гуппі теж ніяк не складались, ну не водились вони в мене і все, можливо тому що не подобались.
    Зате ті види рибок які вважались більш важчими в догляді навпаки - росли на ура. Так що це все дуже відносно.
     
    • Подобається Подобається x 2
  10. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Даааааааа... Ніякий з мене "акваріуміст" :)
    Не встиг обладнати акваріум, як вже умудрився погубити чотири рибки. Купив парку гуппіків і парку неонів. Кинув їх поки у воду з водопровідної труби (я запитував в яку воду треба і мені сказали, що та, що з крана, цілком підійде). Здивувало те, що гупіки почали вискакувати з посудини. Прямо літаючі риби... але, так як я ніколи раніше справи з ними не мав, то подумав, що то норма. Накрив їх, щоб не вистрибували. Пішов з дому, а повернувшись через кілька годин знайшов три трупа і ледь живу самку гуппі. Вона все тяглася до поверхні. Враження було, що їй не вистачає кисню, але то виключено, так як посудина була здорова. Тому, думаю, що причина всих нещасть - вода.
    Дуже шкода рибок.:cry: Якщо це так, то виходить, що я їх прирік мимоволі на мученичеську смерть.о_О
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Shine

    Shine Well-Known Member

    То є так але воду треба було відстоювати у шкляній ,відкритій посудині не менше однієї доби, а краще декілька.Тільки тоді заливати в акваріум, а тоді ще кілька днів хай постоїть без рибок.Вода відстоїться,вивітриться хлор(то від нього риби вискакували)І можете знов рибки купляти.Шкода ваших рибок але не хвилюйтеся ви не перший хто на цьому попікся.Тут головне не спішити і набратися терпіння.
     
  12. victorys

    victorys позитивчик :)

    Справді, радять рибок запускати у відстояну воду, хоча ми неодноразово запускали своїх у просту воду з-під крану, павіть коли воду підмінюєм, то також прямо шлангом з крану наливаємо, але видно вода воді не рівна :dntknw: Якщо не хочете довго чекати поки вода відстоїться, то в зоомагазині можна купити таку рідину для помякшення кранової води і пристосування її до запуску рибок.
    Хоча такі ознаки :
    зазвичай свідчать про високу температуру води. Оптимальна температура для таких рибок 24-26 градусів.
     
  13. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    І це мені говорили. пояснювали це тим, щоб вийшов зайвий кисень. Як альтернативу відстоюванню пропонували нагріти до 70 й остудити.

    Була не більша за вказану Вами.

    ---------- Додано в 01:05 ---------- Попередній допис був написаний в 00:47 ----------

    Я тепер от думаю... Ну привезу я цих рибок до місця призначення (купив ще парку гуппі, залишив їх у воді, в якій жили в магазиніі кинув ще туди кислородну пігулку) а там знов постане проблема води. Там буде кринична вода, але ж кринична теж різна і як перевірити жорсткість не випробовуючи рибками?

    ---------- Додано в 01:13 ---------- Попередній допис був написаний в 01:07 ----------

    Це якийсь жах!!!!!!!! Подохли і ці!!!!!! Від чогооооооооо?????????????? Самець опустився на дно і здох, а потім самка билась в якихось конвульсіях і послідувала його прикладу!!
     
    Останнє редагування: 26 лют 2010
  14. musicann

    musicann New Member

    бідні рибки:cry::cry::cry::cry::cry:
    вони так хотіли жити:cry::cry::cry:
     
  15. Daisy

    Daisy Well-Known Member

    Ще може бути від перепаду температури. Я купила зимою рибок, везла в машині але того було достатньо щоб вони всі загинули.
     
  16. Sashka-ua

    Sashka-ua Спостерігач

    Якби ти не порадила мені купити побільше, то померло б лише дві;)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. А між кришкою і водою було повітря? Якщо ні, то померли вони саме від цього.

    Може, було недостатньо тепло? Чи знову ж таки, перепад температури.

    ---------- Додано в 10:26 ---------- Попередній допис був написаний в 10:24 ----------

    Спробуйте купити якихось інших рибок: ляліусів, півників, пецилій. Але їм треба тепла вода.

    ---------- Додано в 10:54 ---------- Попередній допис був написаний в 10:26 ----------

    Ще можна спробувати пару золотух. Вони можуть жити і без обігрівача.

    До речі, щодо штучної рослини. Краще її не купувати, бо не відомо, в якому Китаї вона зроблена і з якого пластику. мій одногрупник хотів подарувати своїй дівчині на ДН рибок. Оскільки він в цьому не розбирається, то я поїхала з ним, вибрали пару ляліусів. Купив він штучну рослину - вони одразу здохли. :sad:
     
    • Подобається Подобається x 3
  18. Tanka

    Tanka Well-Known Member



    При нагріванні води вище 60 градусів з неї вивітрюється майже весь кисень. Так що ви кинули рибок у безповітряний простір. Зрозуміло, що вони одразу сконали. Після процедури нагрівання треба (перед тим як запускати рибок) активно прокачати воду компресором кілька годин. Якщо ви хочете зробити усе, щоб забеспечити рибкам максимальний комфорт та шанси на виживання, то
    1) насипте в акваріум грунт шаром 3-5 см (найкраще дрібний гравій), граніт, кварц, базальт, марму для неонів не підійде, хіба що у вас дуже м'яка вода;
    2) насадіть рослини, які є в вашому зоомагазині (звісно не пластикові);
    3) обережно налийте воду, щоб не перекалампоцать ґрунт. (можно лити на долоню, або на маленьку тарілку)
    4) накидайте якіхось равликов - меланій, катушек, фіз.
    5) нехай акваріум залишиться так на тиждень. Вода спочатку може бути трохи каламутною, але згодом посвітлішає, звісно що весь цей тиждень треба вмикати освітлення для рослин на 12-14 годин на добу.)
    6) і тільки після цього можете йти за рибками.
    7) банку з рибками опустіть в акваріум, щоб вона плавала. Протягом години, або двох час від часу відливайте воду в акваріум, та набирайте з нього воду в банку, щоб хімічний склад води та температура зрівнялися. Після цього, обержено перевертайте банку.
    P/S/ Звісно ж ґрунт треба попередньо ретельно промити під проточною водою без будь-яких миючих засобів. Акваріум теж не слід мити усілякими
    миючими засобами типу Доместос і т. ін. Краще содою.

    Успіхів в рибоводстві.
     
    • Подобається Подобається x 6
  19. Picasso

    Picasso Німий фільозоф :)

    і дуже ретельно передивляйтесь щоб з рослинами не занесли озерників (прудовиков, Limnaea stagnalis ), а то доведеться купляти астронотусів :)
    Якщо заведуться озерники- гаплик рослинам. Кинете цихліду для прибирання равликів- заодно гаплик маленьким рибкам буде. І для рослин на початок все таки добре взяти в тому ж магазині кореневу підкормку

    взагалі з равликами я би не спішив
     
  20. Tanka

    Tanka Well-Known Member

    Равлики корисні тим, що переробляють органіку в акваріумі - змертвіли листя рослин, екскріменти риб та ін.. Це такі собі фільтри, які переробляють гнілосні бактерії. Прудовики ніколи не траплялися. Це де ж ті рослини треба було дерти?
    У мене равликів дуже багато різних і рослини буяють.
     
а де твій аватар? :)