Приписи про нерівність у сім'ї

Тема у розділі 'Філософія та мораль', створена користувачем Arjun, 24 лют 2013.

  1. Arjun

    Arjun Исполняй свой долг!

    Из диалогов:

    Интересно. А вот скажем, мне бы изменял муж, и я бы об этом знала, но разрешала бы ему такие вещи. Ну как разрешала...? Человек по сути своей никому из людей не принадлежит, но я предположим, знала бы об этом и молчала, не стала бы с ним ругаться и даже внутри себя не огорчилась бы... это плохо или наоборот хорошо?

    Лично я бы рекомендовал дать ему такое право.
    И что интересно: собственная ценность в его глазах была бы выше в любом случае, ибо то внутреннее уважение - его не принудишь, не потребуешь. А любые требования жены - это нонсенс.

    C последним согласна) По-моему любые требования кого бы то ни было - -нонсенс. Человек рожден свободным.

    Кто рожден свободным? Иллюзия "демократов", не более. И ты и я - зависимы от всего.
    Что же касается неравенства в семье, то есть несколько одновременных причин:

    - обучающий атракцион, вершиной которого является именно внутреннее смирение, признание своего подчиненного положения. Это же Бога то в первую очередь касается, а до этого - учиться должны..
    - принципиально различный уровень разума, способностей к адекватному управлению вне давления "чувств"..
    - один хозяин.. нет ничего реального, где нет одного хозяина.. тут и на сам принцип "демократии" можно посмотреть.. все плоды такой "системы".. Иначе происходит война - прямая или что хуже - скрытая.. поэтому это просто необходимо, чтобы не боролись в самом святом: семье..
    ..
    То есть еще раз: это не твое дело, вообще: что делает муж. Во всяком случае до того, как это не будет чем-то очень серьезным "физически"..
    Если понять, что это _мне_ нужно для себя - все совсем в другом ракурсе рассатриватся - принципиально.
    Что интересно заметить сразу это вопрос мужа, его личное дело: разрешено ли ему "гулять" на стороне, и в этом - вся самая суть.. и рассмотрев предидущее - можно легко понять..
    Пускай попариться, с совестью своей посражается, если что,- ему отвечать..
    Но не перед тобой,- вот в чем вопрос. Это ничего не меняет насчет твоих обязанностей, это не дает никаких прав.. А то "назло таксисту" получится: он грешит, значит и мне можно.. Если так вопрос ставить, то это не более, чем вопрос отмазки, поиск повода, чтобы в ад попасть..
    Все обязанности - остаються в любом случае, как то: не спорить и служить ему.
    Я понимаю, что это тебе в таком тоне не нужно рассказывать, просто сами принципы, обусловленные тем, насколько все сейчас перевернуто.. отсюда и тон..

    Что думаете?
     
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ви одружений?
     
  3. Arjun

    Arjun Исполняй свой долг!

    Нет
     
  4. Romko

    Romko Дуже важлива персона

    Від чого?
    Від сім"ї?
    Від дитини?
     
  5. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Зрозуміло.

    Якби мені чоловік сказав:
    я б влаштувала такий
    що
    йому б не допоміг.

    (Ні, без істерик, як Ви б могли подумати).

    При чому в мене сім'ї "не твоя справа, що робить жінка" також принципово не існує.
    Думаю, що Ви далекі від реалій (хочеться написати про нереалізовані фантазії).
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. WEremite

    WEremite Active Member

    Совість - це страх перед покаранням. Якщо людина зрадить, звісно вона буде боятися скандалу, ганьби. Якщо друга половина проігнорує факт зради (знаючи про нього), то з часом "зрадник" заспокоїться і піде на іншу зраду, вже менш переживаючи. Ігнорування проблеми (вседозволеність) рано чи пізно призведе до жахливих наслідків, наприклад коли одна половина буде бити іншу, тільки через те, що вона з чимось не погодилась, бо сама звикла до того, що їй ніхто не заперечує.
     
  7. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    WEremite, я думаю, тут зовсім не про зраду мова. :)
     
  8. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Совість - моральна відповідальність перед собою за свою поведінку.
    До страху не має жодного стосунку.
     
    • Подобається Подобається x 2
  9. WEremite

    WEremite Active Member

    Та я просто висмикнув пару речень з тексту і дав на них відповідь:pardon:
     
  10. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Це як ніби Ви попросили борщу, а Вам подали варений буряк. :)
     
  11. WEremite

    WEremite Active Member

    Давайте розберемось, що таке "моральна відповідальність". По суті це дотримання певних норм того суспільства, в якому людина проживає або які йому нав'язали з дитинства. Якщо людина не виконує певні норми, її очікує або конфлікт з тими хто проживає поряд, або їх осуд. Якщо людині "начхати" на норми і думки оточуючих, її не буде мучити совість. Відповідно совість мучить тих, хто боїться осуду і т.п.

    ---------- Додано в 13:43 ---------- Попередній допис був написаний в 13:41 ----------

    Це якби мене попросили описати відчуття від скуштованного борщу, а я сконцентрував увагу на тому, як проварений буряк:mocking:
     
  12. Forpost

    Forpost Стоїк

    хто імплантує в незрілі мізки той дурацький міф про половинки....,половинка може бути в япка, в дупи к приміру...а по суті питання: не б"є значить ,не любе
     
  13. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ну так, я рада, що Ви зрозуміли. )

    То Ви самі придумали і думаєте, що це правда, я так розумію?
     
    • Подобається Подобається x 1
  14. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Якщо мені, йдучи додому о четвертій ночі, треба викинути порожню пачку від сигарет, я несу її до першого смітника чи урни. Якщо їх немає на шляху, то та пачка приноситься до дому і кидається в відро, щоби потім винести. Весь бардачок машини завалений порожніми пачками, бо я не викидаю їх через вікно. Раз на місяць-два вигрібаю і викидаю в смітник.
    Питання: кого я боюсь серед ночі і їдучи трасою Київ-Чоп?
     
    • Подобається Подобається x 3
  15. WEremite

    WEremite Active Member

    Так, сам. Але якщо ввести в гугл "моральна відповідальність", то побачимо щось подібне до цього:



    ---------- Додано в 14:15 ---------- Попередній допис був написаний в 14:14 ----------

    А Ви викиньте сміття десь в траву, а потім підіть і розкажіть сусідами чи друзям про це. У відповідь дізнаєтесь про себе багато цікавого.
     
  16. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    Щось я не зрозумів глибину висот... А нафіга мені викидати в траву? Можливо для Вас це природньо, а от мені якось совість не дозволяє.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Все просто. Людина, якщо не має шансу вхопити, то і совість її гризти не буде. Бо нема.
     
  18. VasMT

    VasMT Дуже важлива персона

    А-а-а-а... Тоді ясно. Це ж на рівні рефлексів. Нагадив поза лоток для гімняшок - получив капцьом... :)))
    Як один мій корєш говорив - простіше всього домовитись із своєю совістю. Особливо, якщо її нема.
     
  19. WEremite

    WEremite Active Member

    От от, саме воно :)
     
  20. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А Ви з типом людей, котрих мучить совість, навіть коли шансу вхопити нема, не знайомі?
     
а де твій аватар? :)