Православні й католики: розбіжності

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Danilo, 15 січ 2007.

  1. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    А как нескромно себя американцы ведут? (голосом Жванєцкого...)

    Читайте уважніше. Гілка не про те.
     
  2. tropico

    tropico Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 1
  3. kjk

    kjk Дуже важлива персона

    Chevrolet Niva?
    Volga Siber?
    Lada Largus?
    якщо це для вас російський автопром то у мене для вас погані новини
    якщо ви думаєте що це отлічниє машини, то у мене для вас ще гірші новини
     
  4. tropico

    tropico Well-Known Member

     
  5. Oxid

    Oxid Well-Known Member

    Ходити по храмах різних конфесій можна, була би тільки з того користь... Але сама ідея "конфесійної байдужості" неправильна, чимось нагадує сучасну "політкоректність", яку Буковський назвав "гірше ленінізму":scratch_one-s_head:
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Spika

    Spika Well-Known Member


    К этому, как и иным чудесам от Духа Святого, нужно относиться трепетно. А то, что скандалов вокруг него немало, ну, так на то она и глупость человеческая, подпитываемая нечистым, и ослабляющая веру.

    Конечно "змагались". Очень хотелось католикам попробовать возжечь своими молитвами Благодатный Огонь. Но не смогли. Не по силам это им.
    Расскажите лучше, если знаете, или если такое ВООБЩЕ имеет место, каков устав монашеской жизни в греко-католических монастырях? Я вам расскажу за православные монастыри... (не даром же многие из католиков прутся в наши обители, чтоб там за них помолились...)
    Как ваши монахи духовно мир спасают?
     
  7. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Ой... не смішіть... нема чим займатися католикам, як шаманством...

    Доречі, той священослужитель по телебаченню виступав, жодного слова не сказав, що вогонь сходить чудесно.

    ---------- Додано в 22:34 ---------- Попередній допис був написаний в 22:32 ----------

    Як це який? Або василіанський, або теодора студита.
     
  8. yasam

    yasam Well-Known Member

    з тим обережніше пане Миху. Хоч вогонь сходить православним, але й багато католиків вірять в його чудесне походження.
     
  9. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    То лише у католиків чудеса, а у всіх інших шаманство, нє?
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Та? маєте докази такого хотіння і невдачі? Чи ви собі прото так художньо думаєте?

    ---------- Додано в 11:38 ---------- Попередній допис був написаний в 11:36 ----------

    Ще раз:
    виступав по телевізору той священнослужитель, якому першому дається вогонь. Він навіть не вжив слово таке: "чудо", чи "чудесний вогонь". У праволавному віті це викликало чималий резонанс.
     
  11. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Я не захищаю віру у той вогонь, але цікаво, - католики в подібних випадках завжди кажуть: "Увага, ЧУДО!", нє? І як Мих ставитиметься до ти тих форумлян, які подібні дії католиків назовуть шаманством?
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    Нє.

    В принципі люди є люди і серед католиків. Але питання в іншому: чи Церква визнає. А от це питання дуже складне.

    ---------- Додано в 13:21 ---------- Попередній допис був написаний в 13:16 ----------

    Кажу ще раз: священнослужитель не назвав це чудо, а люди називають, шаманство?
     
  13. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Кажу ще раз, - католицькі священослужителі у подібних випадках не обов'язково називають щось чудом, то хіба це критерій: назвав чи не назвав? Шаманством це дійство назвали ви.
    Яка церква? Православна ж церква визнає.
     
  14. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    А католицька не говорить, ні так, ні нетак. Кожна подібна справа потребує глибокого і всестороннього дослідження. А якщо це може бути чудо, але не від Бога. Що тоді? Хіба не підозра, що таке чудо супроводжується постійними бійками?

    ---------- Додано в 14:25 ---------- Попередній допис був написаний в 14:18 ----------

    такий варіант можливий.
    а ще може вогонь добуватися штучним способом.

    Є різні варіанти.
     
  15. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Це особиста справа католиків, православних це не хвилює, тому до чого тут слова "питання - чи визнає це церква".
    авжеж, я не заперечую, лиш таке можна казати і про католицькі "чуда", нє? (напр. катол. екзорцизм - шаманський гіпноз над "одержимим" і т.д.) Таке формулювання вас влаштовує? Але якби то т.з. благодатний вогонь був у католицькій церкві, то ви би тоді подібне шаманством не називали, тоді б у вас подібне ніяких сумнівів не викликало, я розумію.

    Природа католицьких "чудес":
    http://www.ateism.ru/article.htm?no=1264

    .
     
    Останнє редагування: 26 вер 2012
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Не влаштовує.

    екзорцизм не є чисто католицьким, православні також тим займаються.
    і друге, я сам бачив ту процедуру вживу. От поїдьте, гляньте, а тоді напишите, що це таке і як воно, перш ніж чудо брати в лапки, ок?
     
  17. Poradnik

    Poradnik миється в бані

    Вірую, бо абсурдно с
     
  18. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Авжеж, але яка різниця? Я ж не писала "якщо ПРАВОСЛАВНІ назвуть католицьке чудо шаманством, чи вам сподобається." , а взагалі , - чи влаштовують такі формулювання на католицьку адресу (нижче я це спробую зробити, щоб вам зрозуміліше було).
    Бачила. А під дією гіпнозу що люди виробляють - ще і не таке бачила. То чому священик не може володіти гіпнозом? ШАМАНСТВО!
    Природу католицьких шаманських "чудес" описано у наведеному нижче посиланні:

    http://www.kp.ru/daily/23599.4/45869/

    .


    .
     
    Останнє редагування: 26 вер 2012
  19. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    1. я не зовсім розумію вислів "католицький екзорцизм".
    2 не сподобається.

    ---------- Додано в 15:56 ---------- Попередній допис був написаний в 15:51 ----------

    то не природа католицьких чудес, а конкретне місце з окремим священником.
    Католицька церква дуже обережно ставиться до чудес.

    А про благодатний вогонь всякого в неті можна знайти не менше...

    ---------- Додано в 15:58 ---------- Попередній допис був написаний в 15:56 ----------

    може володіти.

    але ви слідкуйте за подіями.

    одержиму людину кидає до землі тоді навіть, коли поряд нема жодного священника.

    І є факти одуження після екзорцизму.
     
  20. Даяна

    Даяна Well-Known Member

    Не важливо яке то місце і який то католицький священик. Важливо, що викрита ПРИРОДА фокуса, який католики називали чудом. Але мені не дивна ваша впертість. Я сліпого захисту католицьких фокусів з вашого боку і очікувула. Тому і писала, що ви лише по відношенню до інших конфесій можете подібне називати шаманством. Якби т.з. благодатний вогонь був у католицькій церкві і схвалений кліром, то ви би не те що таке шаманством назвали, а сліпо це відстоювали б перед тими, хто сумнівається. (так як ви це робите вже з іншими, вже католицькими, фокусами). У цьому нічого дивного для мене немає, це звичайний конфесійний фанатизм, який зустрічається повсюди у різних релігіях та релігійних течіях.
    Ви до всіх описаних у статті католицьких фокусів так ставитесь? Хоча... можете і не відповідати, я знаю вашу відповідь.
    Гіпнозом лікують багато психічних захворювань , це не новина.
    http://www.youtube.com/watch?v=7ukcMDxu29k

    http://so-kir-kin.livejournal.com/70779.html
    .

    Авжеж, я погоджуюсь, у православних є багато спільних з католиками фокусів. Щодо екзорцизму, то не тільки православні, а також і харизматичні протестантські течії ( і навіть в інших релігіях, в т.ч. індуїзмі). Однак, ви скажете, що у протестанських харизматів це шаманство, а у католиків - справжні екзорцизм, чи не так? Для мене такі явища не досліджені до кінця, тому я лише на ваш манер назвала це шаманством.
    До речі, православний погляд на екзорцизм:
    http://www.pravbeseda.ru/library/index.php?page=book&id=476

    .
     
    Останнє редагування: 26 вер 2012
а де твій аватар? :)