Православні й католики: розбіжності

Тема у розділі 'Християнство', створена користувачем Danilo, 15 січ 2007.

  1. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    На форумі в останній час длволі часто лунають подібні закиди:
    Невстранец
    Невстранец


    ZET


    Пересвет
    Шановні учасники форуму. Пропоную поспілкуватися по цім делікатним темам тут у новій гілці, разом може з`ясуємо щось та знайдемо порозуміння... Кому цікаво, я особисто православний, до церкви хожу, хай не дуже часто, у Володимирський собор. До інших релігій відношусь толерантно та з повагою.
     
    • Подобається Подобається x 2
  2. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Католицизм - один з напрямків християнства, яке в 11 столітті поділилось на католицьку (західну) і православну (східну).
    Католицизм, як і православ`я, визнає священними Сім Святих таїнств Причащання, Покаяння, Миропомазання, Соборування, Священство, Хрещення та Вінчання.
    Головна розбіжність християнських церков – ставлення до догматів.
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. piepie

    piepie миється в бані

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Основні відступництва католицизму з точки зору православ'я:
    В догматичній області.
    І. Лжевчення про главенство Папи Римського над вселенським християнством і непогрішимість папи
    2. Лжевчення про «індульгенції».
    3. Лжевчення про Святого Духа.
    4. Лжевчення про непорочне Зачаття Пресвятої Богородиці.
    http://www.pochaev.org.ua/?p=listok/listok8
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Пересвет

    Пересвет Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Католицизм - считаю одной из мировых и самой многочисленной религией Мира. В тоже время есть ряд вопросов, которые имеют негативный оттенок. Я говорю о насильственной смене веры под давлением Папы Римского: в связи с чем крестовые походы, действие немецких орденов...
    особое место занимают Церковные Унии. Всем известная Брестская и малоизвестная Ужгородская, драматическая Флорентийская, Люблинская. Которые тем или иным образом повлияли на развитие нашей истории.
    Экспансия Римской католической церкви на Восток с моей точки зрения является самым неприятным фактом взаимоотношения наших церквей.
     
  5. Відповідь: Православ`я та католицизм

    Мне не импонирует у католиков (верхушки церкви) традиционная любовь к тайным методам осуществления политики (приобретения власти). Это ж из "орденов" католической церкви потом наплодились, трансформировавшись, масоны и прочие "тайные общества"... Интриги, заговоры... Про всё это интересно читать, но моральный аспект неприятен. До сих пор находит проявление в непрерывных и непрекращающихся, но исключительно мягких, даже нежных попытках наследить в душах чужой паствы (обязательно в сопровождении миролюбивых заявлений на межконфессиональном уровне). Впрочем, совсем уж бесхитростная упёртость их православных коллег тоже не вызывает восторгов...

    Такое впечатление, что разделились эти церкви в своё время не из-за расхождений во взглядах и даже не с целью поделить "рынки", а в силу предрасположенности к разным методам достижения одной и той же цели. Одни полюбили "мытьё", а другие - "катанье" :rolleyes:
     
    • Подобається Подобається x 1
  6. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    А ось ще цікавий аспект. Всі пом`ятають коли рік тому Гузар переїхав до столиці який гомін піднімали Вітренкі, але згодом чи то фінансування закінчилось, чи що, все якось вгамувалося, наче й не було. Доречи які є погляди на те хто фінансував тоді все це безладдя, може МП?:)
     
  7. Відповідь: Православ`я та католицизм

    А-а-а... ну конечно. К чему ж ещё тут могла "тема о религиозной толерантности" быть открыта, как не с целью обгадить МП? :D

    До свидания...
     
  8. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Ні, взагалі я відкрив цю гілку не для того. Повірте, як би МП самі собі не того, ну і слівце підібрали (вхід у краватках:)), то не було б і питань.
     
  9. Відповідь: Православ`я та католицизм

    Понял! То есть это... (дискредитировал) типа он сам! А некоторые тут просто в галстуках это пережевы... м-м-м... переживают! :) Спасибо за ясность. От же ж воистину - християнин не должен быть равнодушным...
     
  10. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Ну самі подивіться. Навіщо саме так ставити акцент?
    Почитайте інші звернення, нічого подібного.http://www.day.kiev.ua/174973
     
  11. Відповідь: Православ`я та католицизм

    Так ведь "раскол" - это не столько "обзывательство" :) (просто обычно церковь с негативным подтекстом это слово употребляет, потому о СЕБЕ (это про "иных" по линку) так не говорят :)), сколько обозначение процесса, который реально произошёл. Произошёл раскол по чьей-то инициативе, и инициаторы являются раскольниками. Как ни ставь вопрос... Можно не употреблять это слово, только если не поднимать в принципе тему церковного единства. Не делать же "табу" из неё...
     
  12. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Ви ше забули розказати про лже синод Православної церкви маскоского патрархату у 1946 у Львові.
    Хто не не з нами, того в каталашку, у Сибір. У самій Росії також не все однозначно у самій православній церкві. Крім офіційної православної, яка успішно працювала з атеїстичним комуністичним режимом, існує катакомбна православна церква. З сучасної російської православної церкви я б хорошу сторону виділив священнослужителя Олександра Меня. Доречі у Росії на сьогодні існує ще й російська грекокатолицька церква.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. Пересвет

    Пересвет Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Про русскую грекокатолическую церковть не слышал. Знаю существует Русская православная церковь за рубежом. В последнее время благодаря усилиям Патриарха Московского и всея Руси Алексия II идет вопрос о сближении и об объединении этих двух церквей.
     
  14. Відповідь: Православ`я та католицизм

    Уже не "вопрос", а "ответ" идёт полным ходом :)
     
  15. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    5.вчення про чистилище як проміжне місце між раєм та пеклом, де душі грішників очищуються перед отриманням вічного щастя в раю. Чистилище не є вічним. Православна церква не визнає існування чистилища у тій формі, як це робить католицька Церква.
     
  16. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Я взагалі бачу мало різниці між католицькою та православною церквами. А ті різниці не є принциповими у питаннях віри. Ці церкви повинні йти на зближення і на обєднання, а не на розєднання. Треба розрізняти тут дві принципових питання. Є христова віра, а це католицька православна церква і є виконавці, які не завжди у міру своєї недосконалості правильно і адекватно реагують на події, що діються у духовному світі. Та попри все Христова церква є і буде.
     
    • Подобається Подобається x 2
  17. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Адміністративно-територіальна структура Українська Греко-Католицька Церква

    Україна
    Польща
    Франція
    Німеччина
    Великобританія
    Італія
    Канада
    США
    Бразилія
    Аргентіна
    Австралія (Єпархія для українців-католиків в Австралії, Новій Зеландії та Океанії )
     
    • Подобається Подобається x 1
  18. Danilo

    Danilo Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Найбільшою є римсько-католицька церква — кількість католиків перевищує 1 мільярд, вони складають понад половину всіх християн. Харизматичні церкви, п'ятидесятники та інші нетрадиційні християни зараз нараховують у своїх громадах майже 450 мільйонів членів і дуже активно зростають. Традиційні протестантські церкви, включно з англіканською церквою Великої Британії, об'єднують понад 395 мільйонів осіб.
    Православних на землі 222 мільйони, це приблизно 11 вiдсоткiв від загальної кількості християн. Більшість православних живе у Східній Європі — Росії, Україні, Румунії, Молдові, Болгарії.
    Можна навести ще приклад, який стосується православ'я. Історично склалося так, що найменш економічно розвиненими й найбіднішими в Європі є саме православні країни. Так, до складу ЄС досі ввійшла тільки православна Греція, де вона належить до трьох найбільш відсталих.Серед католицьких країн є й багаті, як Франція, й дуже бідні, як численні південноамериканські країни. Питання залишається відкритим, одначе немає сумніву в тому, що віра, цей потужний суспільний чинник, виказує вплив на всі сфери життя народу, навіть на такі далекі від релігії, як економіка чи наука.http://www.day.kiev.ua/100031/ 17 червня 1999
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Пересвет

    Пересвет Well-Known Member

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Данило! Да про украинских греко-католиков то Я слышал, Я про русскую греко-католическую церковь не слышал....
    Ну а приведенная вами структура вполне соответствует тем странам где огромное приобладание украинской (зачастую западноукраинской) диаспоры.

    В России украинская греко-католическая церковь отсутствует как класс.
    Уже неоднократно выссказывал, что отрицательно отношусь к этой церкви. Вину полностью возлагаю на Польшу и Каталическую церковь.
    В результате преступлений большей части русского населения Юго-Западной и Северо-Западной Руси была НАСИЛЬСТВЕННО навязана Брестская Уния.
     
  20. zet

    zet Дуже важлива персона

    Відповідь: Православ`я та католицизм

    Я не сильна в религии и ее догмах. Поэтому могу только на бытовом уровне затронуть эту тему. Что мне нравится в католицизме, так это скамейки в цервях и органная музыка. Есть возможность не только торжественно внимать Господу, но и посидеть подумать....
    Почему я рада, что не победила именно католическая церковь у нас везде? Потому что это избавило нас от инквизиции и их костров, на которых сгорели масса незаурядного народа....
     
а де твій аватар? :)