Права українців в Польщі

Тема у розділі 'Ти маєш право...', створена користувачем nirvanka, 21 лис 2009.

  1. Agaton

    Agaton Well-Known Member

    Навряд, чи це справа нацйональності...

    Усе залежить від освіти, кваліфікації людини ітд.
    Якщо дехто приїжджає тільки зі своїми руками - так може і бути.
    А якщо іноземец не володіє мовою - тим більше. Всюди.

    Тому і сказал про фірми,що мають справи на сході.
    Там Ваша мова буде вашою перевагою для працедавца.

    Ось прийшов до нас рік тому на роботу хлопец із Україну (інженер) - живе у Польщі декілька років, але усе ще на "карті побиту". Працює як усі, відпуск має як усі, і платять там йому нормально.
     
  2. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Я не кажу, що це наційональна ознака поляків і що інші нації так себе не поводять. Я лише розповідаю про свій досвід та досвід знайомих. Про це ж тема.

    Так, якщо працювати за спеціальністю, або хоча б на рівень вищій посаді, ніж касир/грузчик/збирач овочів/пакувальник на фабриці, то звісно і відношення до працівника інші, і вимоги, і зарплата, і соцпакет. Але все ж якщо на посаду є кілька претендентів, то вибирають поляків, навіть якщо вони просять більшу зерплату і мають менше досвіду (перевірено на власному досвіді).

    Свою теперішню роботу я знайшла на 3 році проживання в Польщі. Єдина з майже 50 претендентів пройшла першу співбесіду. На стандартну другу і третю мене єдину в цілій фірмі вже не запрошували, а взяли зразу. Через квартал дали підвищення. Через через квартал отримала найвищу процентну премію в офісі. Просто пощастило знайти те місце, де був потрібен мій досвід і знання.
    А до того деякі зразу відмовляли, бо "не хотіли мати проблем", навіть не слухали мої запевнення в тому, що ніяк проблем не буде, тобто для мене не треба особливих документів робити, не будуть приходити перевірки.. Але тут багато фірм або відмиває гроші, або зарплату оформлює через різні способи не зовсім легальні, тож важко їх переконати, що іноземець буде для них таким же працівником, як і поляк. Бояться вони. Тому не все так просто, як здається з тамтої сторони кордону.
     
  3. Natal'ka

    Natal'ka Well-Known Member

    Можу трошки поділитися досвідом про пошук роботи в Польщі. Досвідом і своїми спостереженнями про ставлення до нас - громадян У-ни. Я для Польщі - іноземець, не маю жодних законних підстав працювати, тобто по замовчуванню кожен роботодавець розуміє, що я - його менінгіт.
    Коли була в Польщі півтора місяці, то відгукнулися аж з одної фірми (правда, я сама винна, бо згаяла купу часу, реально займалася пошуками 3-4 тижні). Пан Agaton, можливо, памятає, як я півтора роки тому питала його в ПП про Вроцлав і роботу )))
    Коли я шукала роботу зі Львова (а це на порядок важче), то за всі ці півтора роки мала всього 4-5 контактів. Деякі відразу припиняли контакти, коли я відписувала, що не проживаю в Польщі, хоча маю твердий намір переїхати. Бояться, коротше. Чесно признаюся, що шукала поривами, місяць - інтенсивно, місяць - апатія і відсутність підходящих вакансій в неті. Так і живемо :) Забула сказати, що шукала роботу більш кваліфіковану, і в основному в фірмах, що мають представництва в У-ні, Росії (так мені слушно колись нарадив згадуваний мною пан форумчанин). Мала 2 дуже пристойні пропозиції ( з надійних і хороших фірм, але моя кваліфікація була все-таки недостатня). Але чим далі, тим мої знання російської їм менше потрібні, в Польщі багато наших, російська мова дуже популярна зараз, поляки її масово вчать, так що я не особлива :)
    Зараз дуже шкодую, що згаяла той час, який була там, і мала більше шансів, але, в кожному разі, є позитив: успішно вчу польську для себе :)
    Трохи оффтоп, але, можливо, ця інформація комусь допоможе.
     
    • Подобається Подобається x 3
  4. nirvanka

    nirvanka просто фотограф

    Так, все таки важливіше для таких фірм знання польської, адже представник фірми повинен дуже добре володіти мовою, якою спілкується з клієнтами. Фірми, які працюють зі сходом, мають також партнерів в Польщі та інших країнах Європи. Тож іноді навіть важливіше досконало володіти англійською, ніж російською.
    Щодо популярності російської, то це правда. Серед моїх однолітків знаю трьох, які закінчили російську філологію, і ще кількох, які вчили російську в школах. Так що на таку роботу швидше беруть поляка з дуже добрим знанням польської (мало хто тут ідеально володіє польською навіть серед поляків, бо це складна мова з купою ньюансів) і закінченою російською філологієї, ніж українця-росіянина, який польську знає так собі.
    Найкраще мову вчити на місці. Як я вже колись згадувала, для іноземців, які проживають в Польщі на карті побиту, є можливість безкоштовного навчання польської мови від біржі праці.

    Про себе скажу, що як приїхала сюди, то польської взагалі не знала, говорити не могла, розуміла чуть чуть, адже раніше ніде її не чула. Вчила сама читаючи газети, слухаючи телебачення, мордуючи питаннями поляків типу: чому так кажуть? а що це означає? а як це сказати? Потім пішла на вище згадані курси, щоб покращити знання мови і навчитись писати. І ось тепер після 4 років пишу інструкції до систем ІТ на польській мові для найбільших фірм Європи :tongue:
     
    • Подобається Подобається x 3
  5. rushelen

    rushelen Member

    Хотіла б купити квартиру у Польщі для мами- пенсіонерки. Працювати ії звісно не треба .
    Але ж чи е якась можливість легально ій проживати на теріторіїї Польші?
    Віза Шенгенська в неї є - вона по цій візі може жити 3 місяца в пів-року. Але я хочу щоб була можливість їй постійно проживати в евросоюзі ( у мене є дитина и я живу у Франції)
    Краков було б дуже добре. Але ми є українці - польскіх коренів немаємо.
     
  6. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    А що заважає забрати Вам маму до себе? Бюрократичні перешкоди?
     
  7. rushelen

    rushelen Member

    саме так. Зробити документи для Франції майже нереально.
    Я вже майже розробила варіант перевезення до Чехії.
    Я з Чехією веду бізнес. могла б фірму відкрити і маму зробити діректором і також там житло купити.
    Але все-ж Краків то на дорозі до Львова.
    Поки що думаю але вже швидко треба щось вірішувати.
     
  8. Aniaa

    Aniaa New Member

    Нірванко, я в червні беру шлюб з поляком ...які документи я документи мушу зробити після шлюбу...і які документи потрібно для шлюбу?

    Нірванко, я в червні беру шлюб з поляком ...які документи я документи мушу зробити після шлюбу...і які документи потрібно для шлюбу?
     
  9. MARTINI

    MARTINI Administrator Команда форуму

    Пишемо Польща і Росія а свою країну називаємо У-на... Таке і ставлення до нас, громадян У-ни
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. Natal'ka

    Natal'ka Well-Known Member

    Якщо Вас вже так "пече" скорочення У-на, то я пишу так з 1го курсу інституту - в цілях економії часу, зате український - укр., російський-рос., польський - пол. Справедливість восторжествувала? Хоча в цілях спілкування на форумі, може, мала б писати без скорочень.
    Ви бачите провокацію там, де її нема. Не словами, а ділом, як то кажуть...
     
  11. Іспанка

    Іспанка Чарівна білка:) Команда форуму

    Форум-то не чат, а допис - не смс-повідомлення. На мою думку, можна виділити трішки більше часу і з поваги до форумлян писати без скорочень.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. Natal'ka

    Natal'ka Well-Known Member

     
  13. CCccc

    CCccc New Member

    Допоможіть,якщо мені дали візу як сиуденту стаціонара але зачислили на заочне то карту побиту дадуть?
     
  14. angielika

    angielika миється в бані

а де твій аватар? :)