Прага...

Тема у розділі 'Подорожі світом', створена користувачем syavych, 22 січ 2011.

  1. syavych

    syavych копач

    З теми мабуть зрозуміло про яке місто мова піде, тому перейдемо зразу до головного - цікавить всьо (ну практично всьо) про Прагу: де побувати, що побачити, що скуштувати (а що нє, хоча мабуть нема "нє" - кухня ж не тайська :) ) і т.д. То всьо можна взнати в дядька гугла, але цікавлять думки форумлян (які там були/є/планують побувати).

    Отож, перше питання, через яке я не можу заснути - яке ж чеське пиво скуштувати в першу чергу (усі мабуть не встигну) і кіко можна провести через митників :mocking:?

    П.С. То всьо можна було б запитати в ПП у нашої "споглядачки з лінійкою" :give_rose:, але може ще комусь згодиться ;)
     
    • Подобається Подобається x 8
  2. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    :)
    Моє улюблене "Pilsner Urquell". Також люблю Budweiser Budvar.

    Не розмінюйтесь на Крушовіце, Старопрамен, Ґамбрінус, котрі можете скуштувати і в Україні - не тому, що погані, зовсім ні. Просто скуштуйте щось більш в Україні рідкісне - "Kelt", "Velvet" з вулканічним ефектом чи "Bernard". Не пийте Svijany. :)

    В Україну можете ввезти 10 літрів на горлянку. :) Тобто 20 пляшок. Тобто ящик (басу).

    З'їсти справді зможете все. Замовте качку з червоною капустою і кнедликом, або ж карчик зі шпинатом і картопляним кнедликом - традиційна кухня. А пишеться це так - "Pečená kachna se zelím a houskovými knedlíky", "Vepřová krkovice se špenátem a špalíčky". Є ще одна страва - то просто королева чеської кухні - свічкова, "svíčková". Під те все пива п'ється дуже багато. :)

    Куди піти.... Ооооо... Мінімум відомий - Карлів міст, Національний театр, Храм святого Віта, Старомєстска площа, Тин, Градчани. Далі все залежить від того, скільки днів збираєтесь Празі подарувати.

    Моє улюблене (не дарма там працювала) місце - Лобковіцький палац. Найбільша у Європі приватна збірка іспанських портретів. До речі, Лобковіц - один з найдавніших шляхетних родів, його представники живуть до тепер, живуть у замках, варять власне пиво і вирощують власні виноградники.
     
    • Подобається Подобається x 12
  3. syavych

    syavych копач

    Йой, та не всьо відразу ("говорите медленнее, я записываю" (с)) :)
    Але раз вже зачепили тему "куди піти", то:
    1. Замок Штейнберг. Вартує потратити на нього час чи нічого дуже особливого? (часу не так вже багато буде).
    2. У вас там ріка вроді тече (Влтава чи як там її). Чи можна просто покататись човником по ній деяку відстань (типу як на гондолах у Венеції), чи то тільки замовляти екскурсію? Якщо можна, то кіко то приблизно куштує?
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Щодо Штернберку - Ви мабуть про Чеський Штернберк на Сазаві. Там є цікава колекція мідних гравюр і катівня, інакше - направду нічого екстра.

    Так, Прагою протікає Влтава, на Слов'янському острові є прокат лодок і катамаранів. Скільки коштує і коли починається сезон - запиталась, чекаємо відповіді. :)
     
    • Подобається Подобається x 5
  5. McArena

    McArena Member

    ми як їздили на новий рік то користувалися цим сайтом - http://www.my-prague-sights.com, там купа корисної інформації + вона структурована відносно того, скільки днів на оглядини міста в вас є (1, 2,3 і тд). ми практично виконали план на 3 дні (деякі локації були закриті через новий рік і святкування, але основні всі працювали як має бути)

    загалом, якщо ви у львові собі даєте раду, то там тим більше розберетеся - місто дечим подібне + є багато вказівників і туристів, щоб розпитатися що і до чого.

    з курсами валют будьте обережні - в них офіційно дозволено дурити в канторах - читайте на форумах як.

    і ще - краще їхати десь на весну-літо, зимою толком не вийде походити і все оглянути - а ще як на дощ попадете то взагалі :)
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Багато залежить коли Ви збираєтеся їхати, на скільки, з ким. Дійсно - найкраще їхати в травні-червні. Можна відвідати парки-сади, посидіти у відкритих кафе з гарним виглядом на місто, поплавати на човнику Влтавою (плавати мабуть можна і зараз, але ефект зовсім не такий - холодно і сиро). Якщо є час і бажання - можна навідати якийсь з замків неподалік від Праги, але знову ж таки, як правило, вони до кінця березня зачинені. Якщо їдете з дітьми, можливо їм буде цікаво відвідати празький зоопарк, там є слони, багато мавп, особливо цікаві горили, бегемоти, жирафи ну і ще купу всього. В травні-липні дуже приємно погуляти по ботанічному саду. Ботсад і зоопарк знаходяться в районі Троя, це на околиці Праги. Там ще можна відвідати і Тройський замок, в якому знаходиться виставка картин (все збираюся туди зайти і ніяк не виходить :) )
    Ну а якщо не має часу - то мабуть треба пробігтися по визначних місцях Праги, без яким не можна сказати, що Ви були в Празі. Це Старомєстське намєсті (щось типу нашої площі Ринок) - там можна виїхати ліфтом на ратушу і подивитися на центр Праги з висоти, там же є пару цікавих церков, потім Карлів міст, ну а далі на Пражський град з собором св. Віта. Можна купити комплексний квиток і на Пражському граді відвідати досить цікаву каплицю, картинну галерею, Злату улічку (маленька вуличка з майже ляльковими будиночками, правда зараз вона на реставрації), королівські палати. Квиток коштує десь в районі 300 корун на чоловіка, якщо не помиляюся. 1 Євро - приблизно 25 корун. Для сім"ї є сімейні квитки. Знову ж таки, якщо їдете з дитиною, мабуть буде цікаво відвідати музей іграшок на Празькому граді.
    Особисто мене ці всі туристичні визначні місця уже страшенно дістали через величезну масу людей майже завжди там, але для тих, хто в Празі перший раз, мабуть таки вартує їх відвідати

    ---------- Додано в 22:13 ---------- Попередній допис був написаний в 22:09 ----------

    Також цікаве місце на Пражському граді. Але знову таки на любителя. Багато старого посуду, картин, особливо портретів, музичних інструментів...Але мені більше сподобалася картинна галерея. Як на мене там більш широкий спектр художників. В Лобковицькому палаці ті череди потретів Лобковічів деколи набридають :dntknw:



    ---------- Додано в 22:39 ---------- Попередній допис був написаний в 22:13 ----------


    Ну стосовно пив, тут так би мовити в кожного свій смак. Мені наприклад не подобається Pilsner Urquell, а від Budweiser Budvar просто тупо болить голова (і то я вже чув і від інших людей). А от розливний Ґамбрінус - те що треба, аромат і смак справжнього пива. Крушовіце теж непогано. Час від часу заходжу в госпудку Крушовіце http://www.lunchtime.cz/krusovicka-pivnice-viola/ на Národní třidě

    Velvet, Kelt теж цікаві. А це можна зайти у якийсь ресторан, який сам варить пиво. Таких у Празі досить багато. Наприклад http://www.npivovar.cz/galerie-restaurace.php Пиво мені сподобалося. Правда ціни для туристів ;)

    Ще хороша штука - розливний чорний Козел. Особливо жінкам подобається :)))
    Взагалі, з пивом тут не проблема, а от з хорошою їжею - тут не дуже. В центрі особливо. Стараються здерти втридорога за ніщо. Це видно також по цінах на пиво. Заклади, де пиво коштує 60 корун і більше, стараюся обминати. Нормальна ціна за гальбу розливного чеського пива як правило в районі 30 корун (трохи більше євро)
     
    Останнє редагування: 23 січ 2011
    • Подобається Подобається x 9
  7. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Ну, читачі подумають, що в палаці черепки виставляють, але це не так - насправді там багата колекція майзенського порцеляну, аж з 17го століття окремі екземпляри.
    Та й не дивно, Лобковіци були відомими меценатами, підримували Бетховена, наприклад.

    Сявичу, було б доречним, якби Ви вказали термін, коли до Праги збираєтесь, ми б Вам склали програму. )
    Бачите, а в мене від Будвайзера голова не болить, а чорне пиво - так собі, як на мене. :)
    На Старомаку 100 корун - нормальна ціна. Правда, ввечері ще дають ковдру, і атмосфера того вартує...
     
    • Подобається Подобається x 6
  8. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Свічкова - хороша штука, але треба добре втрафити, бо деколи вона буває жорстка і тоді втрачається весь ефект. Не рекомендував би брати картопляних кнедликів. Як на мене - гидота повна. Є ще така штука - печене свиняче коліно. Якщо нормальний заклад - його принесуть настільки великим, що треба брати одне на двох, а то й на більше. Воно подається з тертим хріном, гірчицею і овочами. Жирне й калорійне, але хоч раз скуштувати вартує. Всі приїзджі від нього в захваті :)
    Для розігріву варто взяти собі келішок бехерувки або палянки. А на закуску - накладаний гермелін (це такий сир з пліснявою, маринований і з перчиками і цибулькою, кожна реставрація його робить по своєму :nyam2:)

    ---------- Додано в 22:55 ---------- Попередній допис був написаний в 22:48 ----------

    "Старий посуд" я мав на увазі в позитивному сенсі цього слова :)))
    А про Бетховена в музеї Лобковичів є окрема експозиція...Але я мав на увазі, що це на любителя. Хто любить мистецтво і старовину - варто сходити. Мені особисто він сподобався. Особливо кімната з картинами птахів і картини старого Лондона

    Ну я ж говорю - в кожного свій смак :)

    Тут також на любителя - мабуть є багато інших закладів набагато затишніших і з дешевшим пивом. На Старомаку все зроблено під туриста. Я надаю перевагу відвідувати ті заклади, куди ходять самі чехи. Там відчувається більше атмосфера чеської Праги, а не Праги - туристичної Мекки

    ---------- Додано в 22:58 ---------- Попередній допис був написаний в 22:55 ----------

    Недавно відвідував одне кафе, яке спеціалізується по гарячому шоколаду http://www.nakafco.cz/kavarna-choco-cafe-u-cervene-zidle-praha-1-stare-mesto/ Мені сподобалося. Затишно і приємно
     
    • Подобається Подобається x 6
  9. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Рекомендую, Сявичу, головне - мають бути свіжі. :)
    Погоджуюсь.
     
    • Подобається Подобається x 5
  10. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Найкраще приїхати і скуштувати самому :)
     
    • Подобається Подобається x 4
  11. syavych

    syavych копач



    23-26 березня (якщо візу дадуть:scratch_one-s_head:), з них вільних буде десь 2 дня, їду з женом і без "довєска" :)
    поняв, буду сам коштувати шо ліпше
    От це власне і мало бути наступним пунктом інфи про Прагу. Шо коштувати я вже більш менш зрозумів, ціни в центрі на порядок вищі то й так ясно, от чи є у вас там якісь дешеві харчомережі (типу наших Пузата Хата, Велика ложка і т.д.) і кіко коштує середній чек на людину?
    та трохи програми вже є (якшо шось неправильно написав - звиняйте): Порохова вежа, Ставовський (Становий) театр, Каролінум, костел Діви Марії, Староміська площа, єврейський квартал Йозефів, Клементінум, Карлова вулиця, Карлів міст, Страговський монастир, Празька Лоретта, Градчанська площа, Шварценбергский палац, собор Св.Віта, Старий королівський палац, Базиліка Св. Георгія, Золота вулиця, Вежа Даліборка. Ну і плюс ті місця, що добавили ви.
    Куштував у Львові в "Празі" ті кнедлики - в принципі їстівні, не думаю що на їх батьківщині гірші :)
    От власне такі і цікавлять (списочок хоча б декількох), бо заклади, які пропонуються туристам надто вже шумні/дорогі/штучні.
     
    • Подобається Подобається x 3
  12. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    На той час - цілком достатньо.
    Перше, що в голову приходить - Потрефена гуса. http://www.potrefenahusa.cz

    До 150 корун на особу меню (перше-друге і пиво).
     
    • Подобається Подобається x 5
  13. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Вашого списку більш як достатньо на 2 дні :)

    Є Потрефена Гуса, але ніколи там не їв, тому не знаю якості :dntknw:
    Макдональдси, КФЦ - як усюди. Але я їх не толерую. Якщо є в центрі, то ходжу в ту Крушовіцьку Пивницю, яку навів наверху. Ще можна відвідати якусь піцерію, але страви там звичайно не традиційно чеські - піца, макарони. Піцерій тут багато.
    Колись полюбляв ходити в реставрацію У св. Вацлава на Кармелітські, Мала Страна, але після ремонту там помінявся інтер"єр і пропав чорний Козел, тому перестав туди ходити

    ---------- Додано в 12:12 ---------- Попередній допис був написаний в 12:07 ----------

    Може то Ви мали на увазі Šternberský palác в Празі, на Малій Страні http://cs.wikipedia.org/wiki/Šternberský_palác_(Malá_Strana) . Там не був всередині, хоч ходив багато раз повз нього.

    Мені ще сподобався музей Кафки, досить атмосферно. А в дворі знаходять статуї-фонтани двох мужичків http://www.flickr.com/photos/koalie/1367475441/ Дехто від них в захваті :)))

    ---------- Додано в 12:15 ---------- Попередній допис був написаний в 12:12 ----------

    Ще вартує зайти в Вальдштейнські сади (Valdštejnská záhrada), але зимою вони зачинені http://cs.wikipedia.org/wiki/Valdštejnská_zahrada . Там стіна цікава http://cs.tixik.com/valdstejnska-zahrada-2361845.htm . І знаходиться метрів 5 вхід від зупинки метро Малостранска
     
    • Подобається Подобається x 5
  14. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    Сявичу, прокат човника коштує 150 корун (25 корун = 1 євро), катамарану - 200 корун. Сезон починається при температурі повітря 15 градусів. :)
     
    Останнє редагування: 24 січ 2011
    • Подобається Подобається x 2
  15. Максим

    Максим Well-Known Member

     
    • Подобається Подобається x 4
  16. syavych

    syavych копач

    Ну от і плавно перейшли до фінансової теми :)

    Що вигідніше з собою мати: коруни чи євро (певні перше, бо в туристичних точках мабуть євро рахують не по дуже вигідному курсі)? Де краще конвертувати (проходили в цій темі примітки про якісь методи намахування)? (Чи може вигідніше зразу з України обміняти гриваки на коруни, правда їх ще треба знайти :) )

    ---------- Додано в 15:34 ---------- Попередній допис був написаний в 15:28 ----------

    П.С.
    Більша частина мого списку входить в ті "не вільні" дні, десь 1.5-2 дні - це суто на ті пропозиції, які ви написали. Тому думаю вистачить ще часу і на мініфорумівку, нє? ;)
     
  17. gvorn

    gvorn Well-Known Member

    Всюди за все платиться корунами, тому звичайно ж краще мати коруни. Якщо є можливість поміняти в Україні напряму з гривень, то краще. Якщо ні, то треба знати точки де міняють нормально. Бо в центрі всюди пишуть великими буквами НАЙКРАЩИЙ КУРС, БЕЗ КОМІСІЇ, а насправді внизу маленькими буквочками дописано що це стосується тільки тоді, коли міняєте велику суму. Я в основному, коли треба, міняю у арабів на Овоцному тргу, в самому центрі ззаді Ставовского дівадла (театру). Там курс нормальний. Зараз точно не пам"ятаю адреси, але десь була їх картка. Дома подивлюся

    ---------- Додано в 15:40 ---------- Попередній допис був написаний в 15:38 ----------

    Я не проти. Головне аби був в той час в Празі
     
  18. хельга

    хельга Well-Known Member

    Нещодавно з друзями згадували Прагу. Були там з чоловіком в травні 2006р., туристична подорож автобусом по Чехії. Прага - це казка. Навіть Відень мене так не вразив.

    Крім вищезгаданого, пригадались ще такі цікавинки
    Кржіжікове фонтани
    http://www.youtube.com/watch?v=0DZSUJ7Lhfc&playnext=1&list=PL49B3BCF51E596042&index=9

    І такий дивний театр (їх декілька в Празі)
    http://www.youtube.com/watch?v=YUYV1EzKEd8


    Також біля Президенської резиденції є місцина де можна "зловити резонанс" (якщо я правильно висловилась). Там (зліва, якщо обійти резиденцію) є підвищення у вигляді кола. Якщо стати по центру і говорити, то слова попадають в резонанс. Дивне відчуття...

    Злата улічка - вдень платна, ввечері безкоштовна. :) заощадили двічі - на вході і сувенірах).

    На рахунок їжі, не пам"ятаю щоб було не смачно. Хоча, чеська кухня наближена до нашої, закарпатської. Ті ж кнедлі у нас звичайна повсякденна їжа.

    Завод Пілзнер Урквел (м. Плзень). Такого пива я ще не куштувала - живе нефільтроване прямісінько з бочки.


    А взагалі мрію знов поїхати в Прагу.
     
    • Подобається Подобається x 9
  19. syavych

    syavych копач

  20. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    [​IMG] [​IMG]

    Найвужча вулиця в Празі. :) Знаходиться недалеко від Карлова мосту коло ресторану Чертовка. (Фото не мої)

    А ще, згадала - зайдіть до храму Панни Марії в Кармелітській вулиці. Там знаходиться знамените Pražské Jezulátko - постава Ісусика, з найбагатшим "приданим" у світі. Його перевдягають, а одяг він отримує від найвищих гостей Праги і не тільки, останні шати були від папи, якщо не помиляюсь.

    А привезла Єзулатко в Прагу іспанська дворянка Маріа Манрік де Лара де Мендоза і Брісено у 1556 році, коли виходила заміж за Вратіслава ІІ з Пернштейну. Її дочка Поліксена з Лобковіц (тих самих Лобковіц) майже через сто років подарувала скульптуру, котра має 47 см, костелу кармелітів.
     
    • Подобається Подобається x 13
а де твій аватар? :)