Постільна білизна. Можливо варто задуматись?

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем night, 24 тра 2012.

  1. night

    night Well-Known Member

    Сьогодні вирішила підняти важливу тему. На ринку України представлена велика кількість виробників постільної білизни. І тенденція ринку йде до зниження вартості товару. Майже кожний виробник прагне максимально здешевити свою продукцію. Але за рахунок чого? З одного боку споживач отримує дешевий кінцевий продукт і економію для гаманця. З іншого боку стоїть наше здоров’я. Не відомо які барвники використовує виробник, невідомо яка якість тканини з якої виготовляється постільна білизна!

    В сні людина максимально беззахисна і розслаблена. В сні ми відпочиваємо і набираємось енергії на цілий день. В ліжку ми проводимо від 6 до 8 годин на день. І невже нам все одно що відбувається з нашим організмом протягом цього часу?! Наше тіло дихає, відбувається потовиділення, ми торкаємось постільної білизни всім тілом. Але разом з цим ми готові жертвувати здоров’ям в користь красивому вигляду ліжка або ж примарної економії.

    Ми купуємо атласну постільну білизну яка не дихає, яка парить, під якою нам важко заснути, яка слизька і не зручна. І це все заради того щоб постільна білизна була гладкою і мала блиск….А чи бачимо ми цей блиск коли вимикаємо світло?

    Ми купуємо китайську, пакистанську постільну білизну за 200- 250 грн. Про що ми в цей час думаємо? Якщо на мить задуматись про витрати на доставку, про те що продавець цієї постелі також щось та заробляє, яка ж вартість виробництва цієї постелі в Китаї?! 2-5 доларів? Тоді про яку якість чи екологічність може йти мова. Не дивно що така постільна білизна линяє, рветься дуже швидко, викликає алергію. Але нам до цього байдуже виходить! Головне що можна купити дешево і відразу багато. А за місяць чи два знову купуємо нові комплекти бо старі вже геть втратили вигляд. І знову ті самі гроші платимо. І так декілька разів на рік. Де ж тут економія?

    Продавці постільної білизни постійно нас обманують і ми ведемся на це. В мене викликає посмішку, коли бачу комплект постільної білизни 100% шовк і ціна 500 грн. Та метр цієї тканини на ринку коштує набагато більше. Не кажучи вже про витрати на виготовлення постільної білизни.

    Висновок напрошується такий: українці сама багата нація! Ми їмо що попало і платимо за це немалі гроші. Ми купуємо не якісні речі, платимо за це гроші, викидаємо і дальше йдемо купувати такі ж речі. Ми їздимо по жахливих дорогах і ремонтуємо свої авто набагато частіше ніж роблять це у світі. Але нам байдуже! Головне що з початку виглядає що ми платимо менше. Ми ж економимо, тільки не відомо на чому.
    Сумно…
     
  2. Кохана

    Кохана LuBimaya

    а може це тому, що немає альтернативи? я не кажу про тих громадян, які мають нормальний дохід і можуть собі це дозволити. А про звичайних середньостатистичних українців?
     
    • Подобається Подобається x 1
  3. night

    night Well-Known Member

    Чому нема альтернативи...Постільна білизна до 1000 грн. цілком хороша альтернатива. І середньостатистичний українець цілком може собі це дозволити. Джинси, для прикладу, за 1000 грн. розходяться на ура. Хоча вплив на здоров'я, на комфорт вони мають значно менший. Ті ж джинси людина вдягає час від часу а на наступний сезон купує інші. Постільну ж білизну людина використовує щодня.
    Ті ж середньостатистичні українці п'ють пиво мало не щодня, ходять на день народження, весілля...тратять купу грошей на все крім себе і свого комфорту.
    Сумно коли люди реагують лише на ціну і щоб подешевше, зовсім не задаючи собі питання чому ж воно таке дешеве.
     
  4. Кохана

    Кохана LuBimaya

    Та всі прекрасно розуміють, чому воно таке дешеве... Для мене, наприклад, 1000 грн досить пристойна сума. Витратити її на 7-8 метрів тканини? Тим більш при тому, що є двоє дітей, які хочуть їсти, яких треба вдіти, взути... Плюс 2000 кожного місяця треба віддати за квартиру. Сукупний дохід біля 5000. Я можу купити собі постіль за 1000?
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Alias

    Alias Львів-місто моєї мрії..

    Так. Якщо є гроші то можна собі дозволити купувати і за 5 тис. А коли люди думають як їм вижити , як прогодувати свою сім"ю ,то білизна за 280 грн. цілком нормально.
     
    • Подобається Подобається x 3
  6. Un.Known

    Un.Known споглядач з лінійкою ) Команда форуму

    1000 гривень... майже 100 євро. Не повірите, але і для пересічного європейця - це дорого за постіль. Не кажу, що нема дорожчого, але знову ж - пересічний європеєць на нього не реагує.

    Зате постає питання, чому, наприклад, той же Кронборг випродує свої найдорожчі комплекти за 30 процентів раз у місяць, а дешевші - ті і взагалі за декілька доларів (виробник солідний, з багатолітніми традиціями, сама маю декілька комплектів постелі, дорожчої і дешевшої, і за ті роки на них фактично не видно різниці).

    Не завжди ціна відповідає якості.

    А є прошарок населення, котрий не думає про постіль - їм би на хліб вистачило. І це не образно, а дослівно.
     
    • Подобається Подобається x 5
  7. Кохана

    Кохана LuBimaya

    теж так думаю..
    до речі, купуючи наприклад молоко за 7 грн чи за 15 грн, ми впевнені, що те за 15 набагато краще?

    ---------- Додано в 15:39 ---------- Попередній допис був написаний в 15:35 ----------

    100%
    зараз я постіль роблю собі сама, ясне діло. А раніше купувала. Маю й досі один комплект,який коштував 180 грн 7 років назад, абсолютно нормально виглядає, ніякої алергії від нього не було, тканина не сіла, не ліняла. Трошки колір втратила, але то вже 7 років!
     
    • Подобається Подобається x 3
  8. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    А чому Ви розглядаєте альтернативу лише між
    і дорогою за тисячу гривень?

    Може я така старомодна, але мене цілком влаштовує звичайна бязь - дешево, екологічно і безпечно. Та й з теперішніми малюнками - дуже навіть гарно. Щодо довговічності, то мій посаг, куплений 13 років тому, оце аж цього року "поліз" - як на мене цілком нормальна "довговічність". Тому зараз міняю білизну на ту саму дешеву і хорошу бязь, інші варіанти навіть не розглядаю.
     
    • Подобається Подобається x 3
  9. Кохана

    Кохана LuBimaya

    можливо тому?! (риторичне)
     
    • Подобається Подобається x 3
  10. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    отак взяла, і все обговорення зарубала :)

    А якщо серйозно, то мені справді цікаво, чи авторка гілки бачить якісь переваги дорогої білизни над простою бязевою. Окрім зовнішнього вигляду, - бо, безумовно, шовк виглядає краще, ніж бязь, з цим ніхто не сперечається. Але,

     
    • Подобається Подобається x 4
  11. night

    night Well-Known Member

    Охоче Вам вірю. Раніше ще були якісні речі і за нормальні гроші.

    Особисто для мене теперішні малюнки всюди одні і теж. Набридає бачити постіль з соняшниками, божими корівками і леопардами чи єгипетськими пірамідами.

    Шовк це просто стереотип з фільмів. Насправді шовкова білизна слизька і дуже привередлива в догляді. Я за спрощення побутових справ.
    Щодо переваги дорогої постільної білизни над бязевою. Пишу особисто свою думку. Бязь не приємна тканина. Відкриваєш упаковку і відразу думаєш що на цій постелі вже довгий час хтось спав. Тканина досить тонка і постійно виглядає пом'ятою. Крім того після декількох прань кольори втрачають яскравість.
    За що я готова платити гроші: за приємну мені на дотик тканину, за оригінальний дизайн, за те що постіль не потрібно гладити і вона все одно виглядає охайно на ліжку, за екологічність, за стиль, за довговічність, за легкість в догляді. І просто за красиву річ, яка радує око.
     
  12. Ука

    Ука сова на посаді жайворонка

    це дуууже суб'єктивно.
    Дуже люблю бязь до тіла. Більше - хіба що льон.
    Гм... щойно подумала, треба буде собі забацати лляний комплект. Святковий, так би мовити.
     
    • Подобається Подобається x 1
  13. night

    night Well-Known Member

    Я тому і вказала що це особисто моя думка:) Хтось в захваті від шовку. А мені здається що я з нього можу впасти з ліжка:))) Не даремно є приказка "хочеш відімстити небажаному гостю, поклади його спати на ліжко з шовковою постіллю в шовковій піжамі":)
     
  14. Кохана

    Кохана LuBimaya

    Запрошую Вас до себе на каву! В мене тої бязі "проста завалісь".
     
    • Подобається Подобається x 1
  15. Ivonnna

    Ivonnna New Member

    А мені жатТка до вподоби, і прасувати не потрібно.
     
  16. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    Я особисто терпіти не можу жатої постілі, вона парить ти не приємна до тіла, хіба що одна перевага її що не треба прасувати. в мене є один комплект, який мені подарували вже 8 років тому жатий ще жодного разу не вдівала постіль.Я відаю перевагу сатиновій та бязевій постілі, а ще краще купую тканину та шию на замовлення))
     
  17. EvaUkrainka

    EvaUkrainka New Member

    Я також надаю перевагу натуральності. Шовк, атлас якось для мене не поєдуванні із словосполученням постільна білизна. Читала що дуже модною зараз стає білизна з конопляного полотна, Хтось пробував? Як на ній спати? :) Зараз дуже багато постілі всякої, тому я помітила що краще купувати в "молодих" виробників, вони не такі "зажерті", тільки вийшли на ринок і хочуть догодити покупцю, тому в них завжди висока якість товару і ціни можуть бути нижчі ніж в інших. Це, до речі, стосується не тільки постільної білизни, а й інших товарів (я навіть м'ясні вироби замовляла в одної молодої львівської панянки, це просто не до порівняння з магазинами, а ціна така сама, а на деякі вироби - дешевше ніж в магазинах), а постіль брала також на фейсбуку в молодої української команди MAYDE, також тільки позитивні відгуки. Такщо я вважаю, що краще брати в молодих, тим більше у Львові наша молодь дуже багато всякого класного зараз придумує
     
    Останнє редагування: 29 вер 2015
  18. m ivanochka

    m ivanochka New Member

    Знайшла для себе вихід, упляю матеріал і шию сама.
     
  19. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    ну теж варянт, але для тих хто має швейну машинку, в мене не має от і маю кравчиню що шиє мені.
     
  20. Veselka alj

    Veselka alj Well-Known Member

    Де переважно купляєте матеріал, знаєте можливо якісь гуртівні, де дешевше?
     
а де твій аватар? :)