Польська Karta Stałego Pobytu для нащадків переселенців

Тема у розділі 'Всяке різне', створена користувачем Andriy Andriy, 25 тра 2016.

  1. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    Допоможу безкоштовною порадою. Кому цікаво, пишіть у приват.
    Для початку можна почитати мій блог. Наповнюю по мірі вільного часу та готовності матеріалу.

    Karta Stałego Pobytu - посвідка на постійне проживання в Польщі, котра ще й дає можливість подорожувати без візи країнами Шенген-зони
    Теоретично усі нащадки переселенців з території сучасної Польщі можуть її здобути.
    Це нелегко з огляду на ситуацію з емігрантами в Европі та теперішню польську владу, але цілком можливо.

    В моїм блозі можна часом почерпнути щось для себе корисне.
    Ось перелік кількох існуючих публікацій:
    Intro
    Шенген віза для нащадків переселенців, по якій можна працювати в Польщі
    Складання заявки (wniosku) на Pobyt Stały

    Маю намір цієї суботи підготувати та опублікавати мій досвід складання przesłuchania (співбесіди) в Urzędzie do Spraw Cudzoziemców w Warszawie.
    Подам перелік питань, на котрі мені довелось відповідати.
     
    • Подобається Подобається x 1
    • Інформативно Інформативно x 1
  2. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    • Подобається Подобається x 1
  3. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Може повторюся....

    Скажіть, Karta Stałego Pobytu, вимагає постійного проживання в Польщі, чи переважного? Які правила?
     
  4. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    Не вимагає ні постійного, ні переважного. Я, коли починав опрацьовувати цю тему, теж наткнувся на таку інформацію. Але це не так. Можна її отримати й жити собі будь-де, її дія не втратиться.
    Посвідка на постійне проживання видається на все життя.
    То лише карта на 10 років. І просто кожних 10 років треба її змінювати.
     
    • Подобається Подобається x 1
  5. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    читав ваш сайт, дійсно цікаво.
     
  6. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Я можу її отримати, якщо батько - переселенець?

    Які вигоди я можу мати, якщо мій батько є переселенець?
     
  7. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    Так, навіть, якщо він не поляк. Але потрібно буде підтвердити, що він мав польське громадянство.
    Я ще не дійшов до підготовки цієї публікації.
    Але суть в тому, що потрібно подати певний пакет документів, згідно з якими польське паньство має підтвердити, що він станом на якийсь день (я вказував 1939-09-01, початок Другої Світової) мав польське громадянство. Цього зі сторони документів має вистачити.

    Стосовно вигоди... Ця карта надає ВСІ права, які мають громадяни Польщі, окрім обирати та бути обраним.
    Це і право працювати без вироблення жодних зезволень од воєвуди; відсутність потреби у візі; вона фактично є аналогом шенген візи для інших країн цієї зони (бо в Польщі можна постійно перебувати), але довічної; можливість брати кредити на житло, авто тощо. Багато чого. Але найбільшим переконуючим аргументом, як не прикро визнавати, є сама українська влада, котра ще кілька десятиліть не буде мати бажання і потреби припровадити країну до того рівня, котрий має зараз Польща. Дуже шкода і прикро, але так є.
     
  8. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    хех....

    приїхали....


    :scratch_one-s_head:

    У мене єдине, що залишається, це поїхати в село, звідки батько і дізнатися родову. Поки варіантів нема.

    Я думаю, що факт, що мій батько підпадав під операцію "Вісла" не дає мені приференцій, а навіть навпаки. Бо поляки не виселяли поляків, вони виселяли українців.
     
  9. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    Як на мене, немає жодного значення, чи по операції Вісла виселяли, чи по договору 1944 року між РП та УРСР.
    Головною умовою є підтвердження того, що він мав польське громадянство в минулому.
    І для підтвердження факту наявності громадянства в минулому треба теж потрудитись - пошукати максимум, бажано на стороні Польщі. Вони дуже люблять свої папірчики.
     
  10. Мих

    Мих Дуже важлива персона


    А чого мій батько мав би мати польське громадянство, якщо він жив коло Перемишля, а тоді то була Україна? Я думаю, то рідкісний випадок.
     
  11. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    Не могла то бути Україна навіть з того міркування, що він був виселений, як я розумію, до України радянської.
    До 1 вересня 1939р Перемишль був у складі Польщі.
    Тому, станом на цей день Ваш батько 99.(9)% мав польське громадянство.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. manur

    manur Well-Known Member

    Тоді - то коли?
     
  13. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

  14. manur

    manur Well-Known Member

    Те-Мобайл - то колишня Ера. А Хея - то зовсім гинша пара валянок. Хіба нє?
     
  15. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Як це? Смієтеся?

    Навіть Жешув був Ряшів.


    Якщо мій батько мав польське громадянство, то чого би його мали виселяти з Польщі?
     
  16. manur

    manur Well-Known Member

    Бо така була тоді політика партії і правітєльства. А простіше - захцянка Джугашвілі.
     
  17. Мих

    Мих Дуже важлива персона

    Ви не зрозуміли про що мова.

    До операції Вісла, Холмщина належала Україні.

    Сталін віддав Польщі частинку України, після чого польська радянська влада виселила українців з тих земель. Ото виселення є операція Вісла. Частина людей потрапила на схід - Львівщина, Тернопільщина, а ще я чув, багато переселили на північ Польщі - до моря, недалеко Гданська.
     
  18. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    Не знаю, не заглиблювався. Користуюсь на мінімальному рівні, поділився проблемами й способами їх вирішення.

    Як би не прикро було визнавати, але у 1939 році була тільки УРСР і жодної іншої України.
    Rzeszów був у складі Rzeczpospolitej. І в цьому плані польське паньство займе вигідну Вам позицію. А, згідно з USTAWA od 20 stycznia 1920 r o obywatelstwie, польське громадянство отримували практично всі, хто жив на її території на той час. Перечитайте.
     
    • Подобається Подобається x 1
  19. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    Тому я не раз повторював, у вньоску треба вказувати "станом на 1939-09-01". Час, коли певна територія була у складі Польщі.
     
    • Подобається Подобається x 1
  20. Andriy Andriy

    Andriy Andriy Active Member

    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)