Поетичні студії (відгуки, критика, поради)

Тема у розділі 'Книгарня', створена користувачем Полковник, 14 вер 2007.

  1. Полковник

    Полковник миється в бані

    Не перестаю ВОСХИЩАТЬСЯ!
     
  2. Полковник

    Полковник миється в бані

    Відповідь: муза форуму

    Однако. Молодец!
     
  3. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: муза форуму

    Дякую, Полковнику. Дуже мені приємно. Ті два останні, що вам сподобалися ще "теплі", у середу написані. :)
     
    • Подобається Подобається x 1
  4. ~KOLOBOK~

    ~KOLOBOK~ Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Блiн абалдєть, нерештi хтось почав писати прикольнi вiршики.Грандiозне дякую, Я його майже вже напам'ять вивчив так сподобався.SUPIR :)
     
  5. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: муза форуму

    Мені теж вірші Ізольди сподобалися, але дуже ріжуть русизми. От би виправити - і взагалі діаманти будуть. ;)
     
  6. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: муза форуму

    І коли ти вже трохи культури навчишся? Писати таким чином - образа автора. Віршики - то графоманство. А вірші - витвори і важка праця.
     
    • Подобається Подобається x 4
  7. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    А в мене вже біля двох років "застій"...:sad: Нічого не получається,тільки в щоденник деяка проза лягає...:sad: Втікла моя муза...Може образилась,що знайшовши щастя я перестала писати?:8: :shutup:
     
    • Подобається Подобається x 1
  8. Ізольда

    Ізольда Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Дякую. Приємно. Не чекала. До речі окрім форумлян, нікому я його ще не показувала і заносила в категорію саме "віршиків". Але прем'єра, мабуть, вдалась.


    Я ж не чарівник, тільки навчаюсь. :) Спілкуюсь я переважно на російській, а це впливає на україномовні вірші.
    Але все одно, Поете, дякую за відгук.
     
  9. Ізольда

    Ізольда Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Я перед творчим застоєм написала такі рядки:

    Пережить надо боль, как-нибудь,
    Только грустно бывает вначале,
    Ведь стихи создаются печалью,
    Но полезно и мне отдохнуть.

    Ось відпочинете, муза відпочине і знову почнете. Я теж майже 2 роки "мовчала" (вірші на замовлення не враховую). А потім рука сама по собі якось знайшла олівець і почала вив'язувати намисто з рим. Перші два вірші я викинула, а ті, що пішли потім, навіть кращі, за ті, що були. Так що, все в вас буде добре. Насолоджуйтесь вашим щастям, у ньому теж знайдете натхнення.
     
    • Подобається Подобається x 4
  10. Ізольда

    Ізольда Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    А зараз, якщо дозволите, мої враження.

    Дуже сильні, живі образи, вражає.


    В мене завжди була мрія - виразити головне найпростішими словами. Але так, щоб читач зміг пережити ті ж самі емоції, що й я. Лілю, ви десь видавались чи це просто хобі?

    Romko, ви не перестаєте дивувати. Ваш вірш "Питає тополя в широкого поля," це ніби народна пісня. При чому дуже схоже на манеру складення пісень саме в нас, на Південному Сході.
    І добре, що дорвалися. Подарували декілька приємних хвилин. Пишіть ще.
     
    • Подобається Подобається x 1
  11. Ізольда

    Ізольда Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Взагалі я вважаю, що якщо людина пише вірші (звісно, не опускаючись до рим "кровать-давать") - це саме по собі добре. Значить, в людини є душа, вона вміє відчувати та передавати свої емоції людям. Форма та рима, як на мене, другорядне. Головне - ті почуття, що людина вкладає у вірш.
     
    • Подобається Подобається x 1
  12. ~KOLOBOK~

    ~KOLOBOK~ Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Та я взагалi то не пишу- так деколи друкую :) , але я вловив хiд вашої думки. :y:
     
  13. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: муза форуму

    Видаватися не видавалася.
    Вірші друкувалися у деяких газетах, журналах. Найбільша добірка була в журналі "Зерна", здається.
    На конкурсах дуже багатьох була. Але тодішні вірші дуже наївні були. Хоч і філософські, як казали. Тато мій називав то "віршування котика, що навчився римувати".
    Мала навіть свій творчий вечір. Багато завдячую своїй творчій наставниці Зоряні Гладкій, котра провадить у Львові літстудію "Галиця". (Татові само собою. Він, як і мій дідусь, теж вірші пише. Але мій стиль до татового ближче.) І ще львівський поет, бард і композитор Олесь Дяк, котрий навчив мене поважати свої вірші, що дає змогу їх шліфувати. Одна його порада мені дуже допомогла і далі допомагає.
    "Коли пишеш вірш чи будь-який текст, пам"ятай, що твій текст - це гора, з якої хтось їхатиме униз на плівці (як у Карпатах;)). Старайся уникнути усіх можливих пеньків на дорозі читача, викорчовуй їх із думкою про нього."
    Це дуже допомагає, бо тоді до віршів не ставишся із фанатичною любов"ю, а з повагою. Це не лише ДАЄ шліфувати, а вчить цьому. :)
     
    • Подобається Подобається x 2
  14. Ізольда

    Ізольда Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Дуже мудрі і змістовні слова. Я й собі їх на примітку візьму.

    А в мене на жаль (чи навпаки, на щастя) вчителів не було. У шкільні роки, звісно, римувала: крім власне віршів писала твори у віршах, п'єси, поздоровлення вчителям, тексти піснеь. Я це називала "комерційна поезія" :)
    Свої рядки показувала лише друзям, ніколи їх серйозно не сприймаючи.
    І вже в Університеті потрапила до літературного гуртка, мої вірші помітили, були схвальні відгки. Мої твори увійшли у декілька збірочок, мене зарпошували на поетичні різні заходи. Але мені там нудно було, отак я й вийшла з цієї "тусовки".
     
  15. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: муза форуму

    А можні крім відгуку ще й деякі поради написати? ;)
     
  16. Ізольда

    Ізольда Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Завжди рада критиці, якщо вона конструктивна :)
    І порадам теж)
     
    • Подобається Подобається x 1
  17. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: муза форуму

    Він ще колись казав, що почав писати поеми. Потім вірші ставали все коротшими і коротшими. Казав, що не завжди варто розписуватися, якщо про щось можна сказати у кількох словах. Навчив мене викидати по слову, по два. Було боляче, але то була хороша терапія.
    Улюблений мій вірш із його збірок (може, не зовсім зберегла форму вірша, то вдома перевірю):
    я був
    поетом
    став
    Сократом
    як свої вірші
    підпалив
    Олесь Дяк ©
     
    • Подобається Подобається x 2
  18. Liliyah Romanova

    Liliyah Romanova Дуже важлива персона

    Відповідь: муза форуму

    Я також.
    Завжди даю вірші комусь на критику і оцінку. :)
    Не так давно знайшла чудового критика, то тепер і вірші не страшно писати, бо як награфоманю, то мені зразу скажуть. :)

    Мабуть, для порад і такого роду дискусій варто іншу гілку створити. Хто би мені хорошу назву до неї підказав? ;)
     
  19. Ізольда

    Ізольда Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Може, щось на кштальт "Поетичні студії" чи "Абетка для поета"?
     
  20. Натуся

    Натуся Well-Known Member

    Відповідь: муза форуму

    Лілю,читаю ваші вірші,і з кожним разом все більше захоплююсь...От ніби і римою не пахне,а відразу такі живі образи перед очима,починає працювати фантазія,складаються перед очима цілі романси...Мені ще напевно до такого дорости треба,а може і не дано...У вас дуже гарний і особливий стиль написання.Не сприйміть за підлещування :) :) :)
     
    • Подобається Подобається x 1
а де твій аватар? :)